Dam Söder Division 1

LagSpelatV OFMål Poäng
1. Blackberries 14 10 2 2 25-10 32
2. Sju Sorters Kakor 14 9 2 3 27-14 29
3. The Red Ones 14 9 1 4 31-17 28
4. Lambda IF 14 7 5 2 20-8 26
5. IFK Bra Vibrationer 14 5 3 6 15-22 18
6. Stockholm Snipers damfotboll 14 2 3 9 15-29 9
7. Sega Råttorna 14 3 0 11 9-26 9
8. Ugglan FC 14 2 2 10 7-23 8

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Andren, HannahUgglan FC2202
Karlebrink, CeciliaUgglan FC1101
Hansell, ÅsaSega Råttorna2101
Hillring, Lena Sega Råttorna1011
Troive, IdaUgglan FC1101
 


Omgång 1
Mån 06/05 2013
18:15Lambda IF - Ugglan FC(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 0 Detaljer
19:00Stockholm Snipers damfotboll - The Red Ones(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 2 - 2 Detaljer
19:45Blackberries - Sju Sorters Kakor(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 4 Detaljer
20:30Sega Råttorna - IFK Bra Vibrationer(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 2 - 0 Detaljer

Omgång 2
Mån 13/05 2013
18:15Ugglan FC - Sega Råttorna(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer
19:00IFK Bra Vibrationer - Stockholm Snipers damfotboll(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 2 - 2 Detaljer
19:45Sju Sorters Kakor - Lambda IF(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 1 Detaljer
20:30The Red Ones - Blackberries(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 2 Detaljer

Omgång 3
Mån 20/05 2013
18:15Stockholm Snipers damfotboll - Ugglan FC(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 0 Detaljer
19:00Sega Råttorna - Sju Sorters Kakor(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 2 Detaljer
19:45IFK Bra Vibrationer - The Red Ones(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer
20:30Lambda IF - Blackberries(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 2 - 0 Detaljer

Omgång 4
Mån 27/05 2013
18:15Ugglan FC - IFK Bra Vibrationer(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer
19:00The Red Ones - Lambda IF(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 2 Detaljer
19:45Sju Sorters Kakor - Stockholm Snipers damfotboll(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 2 - 0 Detaljer
20:30Blackberries - Sega Råttorna(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 3 - 0 Detaljer

Omgång 5
Mån 03/06 2013
18:15Ugglan FC - The Red Ones(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer
19:00IFK Bra Vibrationer - Sju Sorters Kakor(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 2 Detaljer
19:45Sega Råttorna - Lambda IF(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 3 Detaljer
20:30Stockholm Snipers damfotboll - Blackberries(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 3 Detaljer

Omgång 6
Mån 10/06 2013
18:15Sju Sorters Kakor - Ugglan FC(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 0 Detaljer
19:00Blackberries - IFK Bra Vibrationer(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 4 - 1 Detaljer
19:45The Red Ones - Sega Råttorna(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 0 Detaljer
20:30Lambda IF - Stockholm Snipers damfotboll(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 1 Detaljer

Omgång 7
Mån 17/06 2013
18:15Ugglan FC - Blackberries(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer
19:00IFK Bra Vibrationer - Lambda IF(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 2 - 0 Detaljer
19:45Stockholm Snipers damfotboll - Sega Råttorna(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer
20:30Sju Sorters Kakor - The Red Ones(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 5 - 0 (WO) Detaljer

Omgång 8
Mån 19/08 2013
18:15Ugglan FC - Lambda IF(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 5 Detaljer
19:00IFK Bra Vibrationer - Sega Råttorna(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 2 - 1 Detaljer
19:45Sju Sorters Kakor - Blackberries(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 3 Detaljer
20:30The Red Ones - Stockholm Snipers damfotboll(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 6 - 1 Detaljer

Omgång 9
Mån 26/08 2013
18:15Sega Råttorna - Ugglan FC(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 2 Detaljer
19:00Blackberries - The Red Ones(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 2 - 1 Detaljer
19:45Stockholm Snipers damfotboll - IFK Bra Vibrationer(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 3 - 4 Detaljer
20:30Lambda IF - Sju Sorters Kakor(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 0 Detaljer

Omgång 10
Mån 02/09 2013
18:15Ugglan FC - Stockholm Snipers damfotboll(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 4 - 3 Detaljer
19:00Sju Sorters Kakor - Sega Råttorna(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 4 - 1 Detaljer
19:45Blackberries - Lambda IF(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 0 Detaljer
20:30The Red Ones - IFK Bra Vibrationer(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 5 - 0 Detaljer

Omgång 11
Mån 09/09 2013
18:15IFK Bra Vibrationer - Ugglan FC(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 0 Detaljer
19:00Stockholm Snipers damfotboll - Sju Sorters Kakor(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer
19:45Sega Råttorna - Blackberries(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 4 Detaljer
20:30Lambda IF - The Red Ones(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 2 Detaljer

Omgång 12
Mån 16/09 2013
18:15The Red Ones - Ugglan FC(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 4 - 1 Detaljer
19:00Blackberries - Stockholm Snipers damfotboll(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 0 Detaljer
19:45Sju Sorters Kakor - IFK Bra Vibrationer(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer
20:30Lambda IF - Sega Råttorna(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 2 - 0 Detaljer

Omgång 13
Mån 23/09 2013
18:15Ugglan FC - Sju Sorters Kakor(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 3 Detaljer
19:00Sega Råttorna - The Red Ones(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer
19:45Stockholm Snipers damfotboll - Lambda IF(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer
20:30IFK Bra Vibrationer - Blackberries(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 1 Detaljer

Omgång 14
Mån 30/09 2013
18:15Blackberries - Ugglan FC(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 0 - 0 Detaljer
19:00The Red Ones - Sju Sorters Kakor(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 5 - 1 Detaljer
19:45Lambda IF - IFK Bra Vibrationer(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 1 Detaljer
20:30Sega Råttorna - Stockholm Snipers damfotboll(Skarpnäcks Sportfälts BP plan 1) 1 - 2 Detaljer
Powered by FX