Herr Söndag Central Division 4

LagSpelatV OFMål Poäng
1. Diamond Dogs 14 12 1 1 44-13 37
2. Lokomotiv Stockholm 14 7 5 2 41-23 26
3. BK Winback 14 7 2 5 36-33 23
4. Långholmen ISTE 14 6 1 7 44-29 19
5. BK Bastards 14 5 3 6 37-41 18
6. Gaisare STHLM 14 5 2 7 47-39 17
7. BK Västerhavet 14 5 1 8 29-35 16
8. 128 Underdogz 14 1 1 12 15-80 4

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Alströmer, NilsBK Västerhavet912416
Noreklint, PeterDiamond Dogs106612
Wernersson, DennisBK Bastards99312
Gedda, SebastianBK Västerhavet95510
Thomas, JitinDiamond Dogs96410
 


Omgång 1
Sön 08/05 2016
19:00Diamond Dogs - BK Bastards(Årstagårdens BP plan 2) 3 - 0 Detaljer
19:45BK Västerhavet - BK Winback(Årstagårdens BP plan 2) 3 - 3 Detaljer
20:30128 Underdogz - Gaisare STHLM(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 11 Detaljer
21:15Långholmen ISTE - Lokomotiv Stockholm(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 2 Detaljer

Omgång 2
Sön 15/05 2016
19:00BK Winback - Diamond Dogs(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 3 Detaljer
19:45Gaisare STHLM - BK Västerhavet(Årstagårdens BP plan 2) 3 - 2 Detaljer
20:30Lokomotiv Stockholm - 128 Underdogz(Årstagårdens BP plan 2) 5 - 5 Detaljer
21:15BK Bastards - Långholmen ISTE(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 1 Detaljer

Omgång 3
Sön 22/05 2016
19:00BK Bastards - Lokomotiv Stockholm(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 3 Detaljer
19:45Diamond Dogs - Gaisare STHLM(Årstagårdens BP plan 2) 5 - 1 Detaljer
20:30Långholmen ISTE - BK Winback(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 1 Detaljer
21:15BK Västerhavet - 128 Underdogz(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 2 Detaljer

Omgång 4
Sön 05/06 2016
19:00Diamond Dogs - BK Västerhavet(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 0 Detaljer
19:45BK Winback - Lokomotiv Stockholm(Årstagårdens BP plan 2) 3 - 1 Detaljer
20:30BK Bastards - Gaisare STHLM(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 9 Detaljer
21:15Långholmen ISTE - 128 Underdogz(Årstagårdens BP plan 2) 6 - 3 Detaljer

Omgång 5
Sön 12/06 2016
19:00Gaisare STHLM - BK Winback(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 4 Detaljer
19:45128 Underdogz - BK Bastards(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 3 Detaljer
20:30Lokomotiv Stockholm - Diamond Dogs(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 2 Detaljer
21:15BK Västerhavet - Långholmen ISTE(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 5 Detaljer

Omgång 6
Sön 14/08 2016
19:00Gaisare STHLM - Lokomotiv Stockholm(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 7 Detaljer
19:45Långholmen ISTE - Diamond Dogs(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 5 Detaljer
20:30BK Winback - 128 Underdogz(Årstagårdens BP plan 2) 5 - 0 Detaljer
21:15BK Bastards - BK Västerhavet(Årstagårdens BP plan 2) 4 - 6 Detaljer

Omgång 7
Sön 21/08 2016
19:00BK Bastards - Diamond Dogs(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 3 Detaljer
19:45BK Winback - BK Västerhavet(Årstagårdens BP plan 2) 3 - 1 Detaljer
20:30Gaisare STHLM - 128 Underdogz(Årstagårdens BP plan 2) 5 - 1 Detaljer
21:15Lokomotiv Stockholm - Långholmen ISTE(Årstagårdens BP plan 2) 3 - 2 Detaljer

Omgång 8
Sön 28/08 2016
19:00128 Underdogz - Lokomotiv Stockholm(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 7 Detaljer
19:45BK Västerhavet - Gaisare STHLM(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 1 Detaljer
20:30Långholmen ISTE - BK Bastards(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 3 Detaljer
21:15Diamond Dogs - BK Winback(Årstagårdens BP plan 2) 4 - 3 Detaljer

Omgång 9
Sön 04/09 2016
19:00BK Winback - Långholmen ISTE(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 7 Detaljer
19:45Gaisare STHLM - Diamond Dogs(Årstagårdens BP plan 2) 3 - 4 Detaljer
20:30128 Underdogz - BK Västerhavet(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 4 Detaljer
21:15Lokomotiv Stockholm - BK Bastards(Årstagårdens BP plan 2) 3 - 3 Detaljer

Omgång 10
Sön 18/09 2016
19:00128 Underdogz - Långholmen ISTE(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 9 Detaljer
19:45BK Västerhavet - Diamond Dogs(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 1 Detaljer
20:30Lokomotiv Stockholm - BK Winback(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 1 Detaljer
21:15Gaisare STHLM - BK Bastards(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 2 Detaljer

Omgång 11
Sön 25/09 2016
19:00BK Winback - Gaisare STHLM(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 5 (WO) Detaljer
19:45Diamond Dogs - Lokomotiv Stockholm(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 1 Detaljer
20:30BK Bastards - 128 Underdogz(Årstagårdens BP plan 2) 8 - 1 Detaljer
21:15Långholmen ISTE - BK Västerhavet(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 4 Detaljer

Omgång 12
Sön 02/10 2016
19:00Diamond Dogs - Långholmen ISTE(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 1 Detaljer
19:45Lokomotiv Stockholm - Gaisare STHLM(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 2 Detaljer
20:30128 Underdogz - BK Winback(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 7 Detaljer
21:15BK Västerhavet - BK Bastards(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 5 Detaljer

Omgång 13
Sön 16/10 2016
19:00BK Winback - BK Bastards(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 4 Detaljer
19:45128 Underdogz - Diamond Dogs(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 5 Detaljer
20:30Gaisare STHLM - Långholmen ISTE(Årstagårdens BP plan 2) 2 - 5 Detaljer
21:15Lokomotiv Stockholm - BK Västerhavet(Årstagårdens BP plan 2) 4 - 2 Detaljer

Omgång 14
Sön 23/10 2016
19:00BK Västerhavet - Lokomotiv Stockholm(Årstagårdens BP plan 2) 0 - 1 Detaljer
19:45Diamond Dogs - 128 Underdogz(Årstagårdens BP plan 2) 5 - 0 (WO) Detaljer
20:30BK Bastards - BK Winback(Årstagårdens BP plan 2) 1 - 3 Detaljer
21:15Långholmen ISTE - Gaisare STHLM(Årstagårdens BP plan 2) 4 - 1 Detaljer
Powered by FX