7-fotboll Ungdom Killar Central Division 1

LagSpelatV OFMål Poäng
1. Södra Eken 14 10 2 2 48-31 32
2. Skepti SK 14 9 1 4 52-27 28
3. Tå Paj Deluxe 14 8 3 3 41-33 27
4. Sthlm Vikings 14 6 3 5 36-31 21
5. Fc Stolpskott 14 5 2 7 36-45 17
6. Söders Young Boys FC 14 4 1 9 25-41 13
7. Knäckebröderna BK 14 2 5 7 41-55 11
8. FC Tåpaj 14 2 3 9 30-46 9

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Malm, JesperSkepti SK1214822
Acuna, FabricioFc Stolpskott1010111
Jolin, Nicolai SjöblomFc Stolpskott10279
Schmidtke, AdrianFc Stolpskott10819
Jonsson, MalteKnäckebröderna BK1505
 


Omgång 1
Fre 04/05 2018
18:00Knäckebröderna BK - Skepti SK(Långholmens BP Plan 2) 2 - 8 Detaljer
18:45Söders Young Boys FC - FC Tåpaj(Långholmens BP Plan 2) 1 - 0 Detaljer
19:30Sthlm Vikings - Tå Paj Deluxe(Långholmens BP Plan 2) 1 - 2 Detaljer

Omgång 2
Fre 18/05 2018
18:00FC Tåpaj - Sthlm Vikings(Långholmens BP Plan 2) 0 - 2 Detaljer
18:45Skepti SK - Söders Young Boys FC(Långholmens BP Plan 2) 3 - 2 Detaljer
19:30Södra Eken - Knäckebröderna BK(Långholmens BP Plan 2) 3 - 1 Detaljer
20:15Fc Stolpskott - Södra Eken(Långholmens BP Plan 2) 1 - 4 Detaljer
21:00Tå Paj Deluxe - Fc Stolpskott(Långholmens BP Plan 2) 5 - 1 Detaljer

Omgång 3
Fre 01/06 2018
18:00Sthlm Vikings - Skepti SK(Långholmens BP Plan 2) 1 - 1 Detaljer
18:45Knäckebröderna BK - Fc Stolpskott(Långholmens BP Plan 2) 1 - 1 Detaljer
19:30FC Tåpaj - Tå Paj Deluxe(Långholmens BP Plan 2) 2 - 2 Detaljer
20:15Söders Young Boys FC - Södra Eken(Långholmens BP Plan 2) 1 - 3 Detaljer

Omgång 4
Fre 15/06 2018
18:00Fc Stolpskott - Söders Young Boys FC(Långholmens BP Plan 2) 3 - 0 Detaljer
18:45Tå Paj Deluxe - Knäckebröderna BK(Långholmens BP Plan 2) 5 - 5 Detaljer
19:30Skepti SK - FC Tåpaj(Långholmens BP Plan 2) 5 - 2 Detaljer
20:15Södra Eken - Sthlm Vikings(Långholmens BP Plan 2) 3 - 2 Detaljer

Omgång 5
Fre 17/08 2018
18:00FC Tåpaj - Södra Eken(Långholmens BP Plan 2) 1 - 4 Detaljer
18:45Skepti SK - Tå Paj Deluxe(Långholmens BP Plan 2) 1 - 3 Detaljer
19:30Sthlm Vikings - Fc Stolpskott(Långholmens BP Plan 2) 5 - 2 Detaljer
20:15Söders Young Boys FC - Knäckebröderna BK(Långholmens BP Plan 2) 4 - 4 Detaljer

Omgång 6
Fre 24/08 2018
18:00Fc Stolpskott - FC Tåpaj(Långholmens BP Plan 2) 7 - 1 Detaljer
18:45Tå Paj Deluxe - Söders Young Boys FC(Långholmens BP Plan 2) 3 - 0 Detaljer
19:30Knäckebröderna BK - Sthlm Vikings(Långholmens BP Plan 2) 5 - 5 Detaljer
20:15Södra Eken - Skepti SK(Långholmens BP Plan 2) 1 - 5 Detaljer

Omgång 7
Fre 31/08 2018
18:00Skepti SK - Fc Stolpskott(Långholmens BP Plan 2) 3 - 1 Detaljer
18:45Sthlm Vikings - Söders Young Boys FC(Långholmens BP Plan 2) 4 - 2 Detaljer
19:30FC Tåpaj - Knäckebröderna BK(Långholmens BP Plan 2) 6 - 2 Detaljer
20:15Södra Eken - Tå Paj Deluxe(Långholmens BP Plan 2) 4 - 3 Detaljer

Omgång 8
Fre 07/09 2018
18:00FC Tåpaj - Söders Young Boys FC(Långholmens BP Plan 2) 0 - 1 Detaljer
18:45Tå Paj Deluxe - Sthlm Vikings(Långholmens BP Plan 2) 1 - 0 Detaljer
19:30Södra Eken - Fc Stolpskott(Långholmens BP Plan 2) 4 - 4 Detaljer
20:15Skepti SK - Knäckebröderna BK(Långholmens BP Plan 2) 1 - 3 Detaljer

Omgång 9
Fre 14/09 2018
18:00Fc Stolpskott - Tå Paj Deluxe(Långholmens BP Plan 2) 2 - 4 Detaljer
18:45Knäckebröderna BK - Södra Eken(Långholmens BP Plan 2) 2 - 4 Detaljer
19:30Söders Young Boys FC - Skepti SK(Långholmens BP Plan 2) 4 - 3 Detaljer
20:15Sthlm Vikings - FC Tåpaj(Långholmens BP Plan 2) 1 - 1 Detaljer

Omgång 10
Fre 28/09 2018
18:00Södra Eken - Söders Young Boys FC(Långholmens BP Plan 2) 3 - 1 Detaljer
18:45Tå Paj Deluxe - FC Tåpaj(Långholmens BP Plan 2) 3 - 2 Detaljer
19:30Fc Stolpskott - Knäckebröderna BK(Långholmens BP Plan 2) 3 - 2 Detaljer
20:15Skepti SK - Sthlm Vikings(Långholmens BP Plan 2) 3 - 2 Detaljer

Omgång 11
Fre 05/10 2018
18:00Knäckebröderna BK - Tå Paj Deluxe(Långholmens BP Plan 2) 1 - 1 Detaljer
18:45FC Tåpaj - Skepti SK(Långholmens BP Plan 2) 1 - 5 Detaljer
19:30Söders Young Boys FC - Fc Stolpskott(Långholmens BP Plan 2) 2 - 5 Detaljer
20:15Sthlm Vikings - Södra Eken(Långholmens BP Plan 2) 0 - 5 Detaljer

Omgång 12
Fre 12/10 2018
18:00Knäckebröderna BK - Söders Young Boys FC(Långholmens BP Plan 2) 6 - 3 Detaljer
18:45Södra Eken - FC Tåpaj(Långholmens BP Plan 2) 4 - 4 Detaljer
19:30Fc Stolpskott - Sthlm Vikings(Långholmens BP Plan 2) 1 - 5 Detaljer
20:15Tå Paj Deluxe - Skepti SK(Långholmens BP Plan 2) 3 - 8 Detaljer

Omgång 13
Fre 19/10 2018
18:00Skepti SK - Södra Eken(Långholmens BP Plan 2) 1 - 2 Detaljer
18:45Sthlm Vikings - Knäckebröderna BK(Långholmens BP Plan 2) 5 - 3 Detaljer
19:30Söders Young Boys FC - Tå Paj Deluxe(Långholmens BP Plan 2) 2 - 1 Detaljer
20:15FC Tåpaj - Fc Stolpskott(Långholmens BP Plan 2) 4 - 5 Detaljer

Omgång 14
Fre 26/10 2018
18:00Fc Stolpskott - Skepti SK(Långholmens BP Plan 2) 0 - 5 (WO) Detaljer
18:45Söders Young Boys FC - Sthlm Vikings(Långholmens BP Plan 2) 2 - 3 Detaljer
19:30Knäckebröderna BK - FC Tåpaj(Långholmens BP Plan 2) 4 - 6 Detaljer
20:15Tå Paj Deluxe - Södra Eken(Långholmens BP Plan 2) 5 - 4 Detaljer
Powered by FX