Division 1 Södra Damer

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Engelholm B 56 22 19 3 61 19 3,211 1864 1478 1,261
2. Värnamo 49 22 17 5 59 29 2,034 1953 1691 1,155
3. RIG Falköping B 49 22 16 6 57 29 1,966 1921 1685 1,140
4. KFUM Göteborg 45 22 15 7 51 28 1,821 1815 1561 1,163
5. Engelholm C 39 22 13 9 49 37 1,324 1878 1724 1,089
6. Falkenberg 35 22 12 10 47 42 1,119 1904 1886 1,010
7. Ljungby 29 22 9 13 36 47 0,766 1770 1876 0,943
8. Veddige Varberg 25 22 10 12 38 48 0,792 1769 1888 0,937
9. Kronan 23 22 7 15 29 52 0,558 1624 1798 0,903
10. KFUM Jönköping 22 22 7 15 31 50 0,620 1640 1813 0,905
11. Falköping 14 22 4 18 21 56 0,375 1411 1772 0,796
12. Eneryda 10 22 3 19 18 60 0,300 1469 1846 0,796
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholm B 56 22 19 3 61 19 3,211 1864 1478 1,261 11 6 2 1 2 0
2. Värnamo 49 22 17 5 59 29 2,034 1953 1691 1,155 8 4 5 3 2 0
3. RIG Falköping B 49 22 16 6 57 29 1,966 1921 1685 1,140 8 5 3 4 1 1
4. KFUM Göteborg 45 22 15 7 51 28 1,821 1815 1561 1,163 10 3 2 2 2 3
5. Engelholm C 39 22 13 9 49 37 1,324 1878 1724 1,089 6 4 3 3 4 2
6. Falkenberg 35 22 12 10 47 42 1,119 1904 1886 1,010 4 4 4 3 5 2
7. Ljungby 29 22 9 13 36 47 0,766 1770 1876 0,943 2 6 1 3 3 7
8. Veddige Varberg 25 22 10 12 38 48 0,792 1769 1888 0,937 4 0 6 1 6 5
9. Kronan 23 22 7 15 29 52 0,558 1624 1798 0,903 2 3 2 4 0 11
10. KFUM Jönköping 22 22 7 15 31 50 0,620 1640 1813 0,905 4 1 2 3 4 8
11. Falköping 14 22 4 18 21 56 0,375 1411 1772 0,796 3 0 1 3 3 12
12. Eneryda 10 22 3 19 18 60 0,300 1469 1846 0,796 1 1 1 2 5 12
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholm B 31 11 11 0 33 6 5,500 929 689 1,348 7 2 2 0 0 0
2. KFUM Göteborg 28 11 10 1 31 9 3,444 938 756 1,241 6 2 2 0 1 0
3. Värnamo 25 11 8 3 29 15 1,933 972 812 1,197 3 4 1 2 1 0
4. RIG Falköping B 24 11 8 3 27 12 2,250 864 753 1,147 6 1 1 1 1 1
5. Engelholm C 22 11 7 4 26 16 1,625 925 849 1,090 4 2 1 2 1 1
6. Falkenberg 18 11 6 5 25 22 1,136 1029 988 1,041 1 3 2 2 3 0
7. Veddige Varberg 17 11 7 4 23 20 1,150 925 913 1,013 3 0 4 0 2 2
8. KFUM Jönköping 17 11 6 5 22 20 1,100 893 892 1,001 3 1 2 1 2 2
9. Kronan 17 11 5 6 19 21 0,905 869 863 1,007 2 3 0 2 0 4
10. Ljungby 14 11 4 7 18 23 0,783 881 914 0,964 2 2 0 2 2 3
11. Falköping 11 11 3 8 16 26 0,615 829 910 0,911 2 0 1 3 1 4
12. Eneryda 7 11 2 9 10 28 0,357 734 891 0,824 1 1 0 1 2 6
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholm B 25 11 8 3 28 13 2,154 935 789 1,185 4 4 0 1 2 0
2. RIG Falköping B 25 11 8 3 30 17 1,765 1057 932 1,134 2 4 2 3 0 0
3. Värnamo 24 11 9 2 30 14 2,143 981 879 1,116 5 0 4 1 1 0
4. Falkenberg 17 11 6 5 22 20 1,100 875 898 0,974 3 1 2 1 2 2
5. Engelholm C 17 11 6 5 23 21 1,095 953 875 1,089 2 2 2 1 3 1
6. KFUM Göteborg 17 11 5 6 20 19 1,053 877 805 1,089 4 1 0 2 1 3
7. Ljungby 15 11 5 6 18 24 0,750 889 962 0,924 0 4 1 1 1 4
8. Veddige Varberg 8 11 3 8 15 28 0,536 844 975 0,866 1 0 2 1 4 3
9. Kronan 6 11 2 9 10 31 0,323 755 935 0,807 0 0 2 2 0 7
10. KFUM Jönköping 5 11 1 10 9 30 0,300 747 921 0,811 1 0 0 2 2 6
11. Eneryda 3 11 1 10 8 32 0,250 735 955 0,770 0 0 1 1 3 6
12. Falköping 3 11 1 10 5 30 0,167 582 862 0,675 1 0 0 0 2 8
 
Lör 22/0914:00 Falköping - KFUM Göteborg 0 - 3 (14-25, 19-25, 23-25)
Lör 22/0915:00 Veddige Varberg - KFUM Jönköping 3 - 0 (25-14, 25-9, 25-23)
Sön 23/0915:30 Engelholm C - Värnamo 2 - 3 (25-18, 23-25, 21-25, 25-19, 7-15)
Sön 23/0917:00 Eneryda - Ljungby 1 - 3 (22-25, 22-25, 26-24, 19-25)
Sön 23/0917:00 Kronan - Falkenberg 2 - 3 (25-20, 25-16, 18-25, 26-28, 10-15)
 
Sön 30/0912:30 Engelholm B - RIG Falköping B 3 - 2 (22-25, 25-18, 25-20, 20-25, 15-11)
 
Lör 06/1014:00 Värnamo - RIG Falköping B 1 - 3 (8-25, 25-18, 23-25, 17-25)
Lör 06/1014:00 Falköping - Veddige Varberg 2 - 3 (17-25, 23-25, 25-22, 25-11, 10-15)
Lör 06/1014:30 Falkenberg - Engelholm C 3 - 1 (25-17, 25-20, 20-25, 25-19)
Lör 06/1015:00 Ljungby - Kronan 3 - 0 (25-23, 25-16, 25-22)
Sön 07/1011:00 KFUM Jönköping - Eneryda 3 - 0 (25-17, 25-18, 25-23)
Sön 07/1013:00 Engelholm B - KFUM Göteborg 3 - 0 (25-23, 25-18, 25-19)
 
Lör 13/1011:00 Falköping - KFUM Jönköping 3 - 2 (25-22, 25-15, 17-25, 23-25, 15-9)
Lör 13/1013:00 KFUM Göteborg - Värnamo 3 - 2 (26-24, 25-23, 22-25, 21-25, 15-9)
Lör 13/1014:00 RIG Falköping B - Falkenberg 3 - 0 (25-21, 25-16, 25-16)
Lör 13/1015:00 Veddige Varberg - Engelholm B 0 - 3 (16-25, 16-25, 19-25)
Sön 14/1012:30 Engelholm C - Ljungby 1 - 3 (25-20, 23-25, 16-25, 22-25)
Sön 14/1017:00 Kronan - Eneryda 3 - 1 (25-18, 25-19, 21-25, 25-20)
 
Lör 20/1015:00 Ljungby - RIG Falköping B 0 - 3 (17-25, 19-25, 11-25)
Lör 20/1016:00 Värnamo - Veddige Varberg 3 - 0 (25-16, 25-17, 27-25)
Sön 21/1012:30 Engelholm B - Falköping 3 - 0 (25-21, 25-13, 25-4)
Sön 21/1013:30 Falkenberg - KFUM Göteborg 3 - 1 (27-25, 25-22, 15-25, 26-24)
Sön 21/1017:00 Eneryda - Engelholm C 0 - 3 (15-25, 13-25, 19-25)
 
Lör 27/1011:00 Falköping - Eneryda 2 - 3 (25-16, 20-25, 25-19, 20-25, 17-19)
Lör 27/1015:00 RIG Falköping B - Eneryda 3 - 1 (25-11, 22-25, 27-25, 25-20)
Lör 27/1015:00 Veddige Varberg - Falkenberg 1 - 3 (23-25, 25-22, 15-25, 21-25)
Sön 28/1012:45 KFUM Göteborg - Ljungby 3 - 0 (25-18, 25-17, 25-18)
Sön 28/1013:00 Falköping - Värnamo 0 - 3 (16-25, 14-25, 12-25)
Sön 28/1013:00 Engelholm B - KFUM Jönköping 3 - 0 (25-18, 25-14, 25-14)
Sön 28/1015:30 Engelholm C - Kronan 3 - 0 (25-13, 25-17, 25-19)
 
Lör 10/1114:00 RIG Falköping B - Engelholm C 1 - 3 (25-19, 20-25, 22-25, 13-25)
Lör 10/1115:00 Ljungby - Veddige Varberg 3 - 1 (25-18, 25-18, 20-25, 25-19)
Sön 11/1111:00 KFUM Jönköping - Engelholm C 0 - 3 (17-25, 8-25, 19-25)
Sön 11/1113:00 Falkenberg - Falköping 3 - 1 (25-21, 25-8, 22-25, 25-12)
Sön 11/1114:00 Värnamo - Engelholm B 3 - 1 (21-25, 25-20, 25-16, 25-19)
Sön 11/1116:00 Kronan - RIG Falköping B 0 - 3 (24-26, 22-25, 20-25)
Sön 11/1117:00 Eneryda - KFUM Göteborg 0 - 3 (16-25, 15-25, 25-27)
 
Lör 17/1115:00 Veddige Varberg - Eneryda 3 - 2 (25-17, 21-25, 25-17, 20-25, 15-8)
Lör 17/1115:30 KFUM Göteborg - Kronan 3 - 0 (25-12, 25-20, 25-14)
Lör 17/1117:00 Värnamo - KFUM Jönköping 3 - 1 (25-19, 25-20, 16-25, 25-8)
Sön 18/1111:00 KFUM Jönköping - Kronan 3 - 0 (26-24, 25-15, 25-13)
Sön 18/1113:00 Engelholm B - Falkenberg 3 - 1 (25-20, 25-8, 23-25, 25-16)
Sön 18/1114:00 Falköping - Ljungby 3 - 0 (25-5, 25-22, 25-17)
 
Lör 24/1118:00 Kronan - Veddige Varberg 3 - 1 (25-18, 26-24, 23-25, 25-19)
Sön 25/1111:00 KFUM Jönköping - RIG Falköping B 3 - 2 (25-22, 22-25, 20-25, 25-15, 15-13)
Sön 25/1111:00 Ljungby - Engelholm B 1 - 3 (23-25, 20-25, 25-16, 14-25)
Sön 25/1113:00 Engelholm C - KFUM Göteborg 3 - 0 (27-25, 25-23, 25-22)
Sön 25/1113:30 Falkenberg - Värnamo 2 - 3 (22-25, 25-27, 25-23, 25-19, 9-15)
Sön 25/1117:00 Eneryda - Falköping 0 - 3 (16-25, 19-25, 23-25)
 
Lör 01/1213:00 KFUM Göteborg - RIG Falköping B 3 - 2 (25-17, 23-25, 23-25, 25-17, 15-8)
Lör 01/1214:00 Falköping - Kronan 3 - 0 (25-16, 25-23, 25-17)
Lör 01/1215:00 Veddige Varberg - Engelholm C 3 - 2 (25-23, 25-22, 22-25, 11-25, 15-13)
Sön 02/1212:00 Falkenberg - KFUM Jönköping 3 - 2 (25-17, 18-25, 25-17, 16-25, 15-13)
Sön 02/1215:00 Engelholm B - Eneryda 3 - 0 (25-13, 25-14, 25-15)
Sön 02/1217:00 Värnamo - Ljungby 3 - 1 (25-13, 25-14, 23-25, 25-21)
 
Tor 06/1219:00 Kronan - Engelholm B 0 - 3 (23-25, 19-25, 17-25)
Fre 07/1219:00 Eneryda - Värnamo 0 - 3 (15-25, 13-25, 18-25)
Lör 08/1215:00 Ljungby - Falkenberg 0 - 3 (22-25, 24-26, 23-25)
Sön 09/1211:00 KFUM Jönköping - KFUM Göteborg 3 - 2 (25-20, 19-25, 25-19, 17-25, 15-8)
Sön 09/1213:00 RIG Falköping B - Veddige Varberg 3 - 0 (25-14, 25-19, 25-12)
Sön 09/1213:00 Engelholm C - Falköping 3 - 0 (25-10, 25-13, 25-21)
 
Lör 15/1214:00 Falköping - RIG Falköping B 2 - 3 (31-29, 23-25, 25-19, 14-25, 11-15)
Lör 15/1215:00 Veddige Varberg - KFUM Göteborg 3 - 2 (25-22, 18-25, 25-20, 20-25, 15-11)
Sön 16/1211:00 Ljungby - KFUM Jönköping 0 - 3 (23-25, 22-25, 25-27)
Sön 16/1212:00 Värnamo - Kronan 3 - 2 (25-21, 24-26, 15-25, 25-12, 15-8)
 
Tis 18/1219:15 Engelholm B - Engelholm C 3 - 0 (25-23, 25-18, 25-18)
Ons 19/1219:00 Falkenberg - Eneryda 3 - 0 (25-20, 25-14, 25-22)
 
Sön 06/0111:00 Ljungby - Eneryda 3 - 1 (25-14, 25-21, 21-25, 25-19)
 
Lör 12/0113:00 Falkenberg - Kronan 2 - 3 (25-10, 15-25, 25-21, 23-25, 12-15)
Lör 12/0115:00 Veddige Varberg - Falköping 3 - 0 (25-15, 25-16, 25-17)
Lör 12/0115:30 KFUM Göteborg - Engelholm B 1 - 3 (19-25, 25-23, 15-25, 14-25)
Lör 12/0116:00 RIG Falköping B - Värnamo 2 - 3 (25-20, 25-21, 21-25, 22-25, 9-15)
Sön 13/0112:30 Engelholm C - Falkenberg 3 - 2 (16-25, 25-13, 17-25, 25-18, 15-10)
Sön 13/0117:00 Eneryda - KFUM Jönköping 3 - 0 (25-15, 25-23, 27-25)
Sön 13/0117:00 Kronan - Ljungby 2 - 3 (25-23, 22-25, 25-16, 12-25, 9-15)
 
Lör 19/0113:00 KFUM Göteborg - Falköping 3 - 0 (25-9, 26-24, 28-26)
Sön 20/0111:00 KFUM Jönköping - Veddige Varberg 2 - 3 (22-25, 29-27, 25-15, 17-25, 13-15)
 
Lör 26/0113:00 Engelholm B - Veddige Varberg 3 - 0 (25-21, 25-13, 25-21)
Lör 26/0113:30 Värnamo - KFUM Göteborg 3 - 0 (25-18, 25-21, 25-12)
Lör 26/0115:00 Eneryda - Kronan 2 - 3 (21-25, 25-23, 24-25, 25-19, 6-15)
 
Lör 02/0213:00 RIG Falköping B - Ljungby 3 - 0 (25-21, 25-15, 25-16)
Lör 02/0214:00 Falköping - Engelholm B 0 - 3 (12-25, 10-25, 20-25)
Lör 02/0215:00 Veddige Varberg - Värnamo 0 - 3 (24-26, 18-25, 20-25)
Lör 02/0216:30 KFUM Göteborg - Falkenberg 3 - 0 (25-17, 25-17, 25-19)
Sön 03/0212:30 Engelholm C - Eneryda 3 - 0 (25-18, 25-14, 26-24)
Sön 03/0214:00 RIG Falköping B - Engelholm B 3 - 2 (26-24, 26-24, 8-25, 14-25, 15-8)
Sön 03/0217:00 Kronan - KFUM Jönköping 3 - 0 (25-15, 26-24, 25-20)
 
Tor 07/0219:00 Kronan - Engelholm C 3 - 1 (25-21, 25-16, 14-25, 25-13)
Lör 09/0214:00 Värnamo - Falköping 3 - 1 (25-7, 23-25, 25-9, 25-7)
Lör 09/0215:00 Ljungby - KFUM Göteborg 1 - 3 (16-25, 16-25, 25-21, 18-25)
Sön 10/0211:00 Ljungby - Engelholm C 2 - 3 (25-19, 14-25, 20-25, 25-21, 11-15)
Sön 10/0211:00 KFUM Jönköping - Engelholm B 1 - 3 (26-24, 12-25, 8-25, 21-25)
Sön 10/0213:30 Falkenberg - Veddige Varberg 3 - 2 (18-25, 25-17, 32-30, 17-25, 15-6)
Sön 10/0217:00 Eneryda - RIG Falköping B 1 - 3 (8-25, 26-24, 11-25, 18-25)
 
Lör 16/0213:30 Engelholm B - Värnamo 3 - 1 (19-25, 25-14, 25-20, 25-12)
Lör 16/0214:00 Falköping - Falkenberg 0 - 3 (20-25, 14-25, 11-25)
Lör 16/0215:00 Veddige Varberg - Ljungby 3 - 2 (25-23, 24-26, 21-25, 26-24, 17-15)
Lör 16/0216:30 KFUM Göteborg - Eneryda 3 - 0 (25-11, 25-14, 25-16)
Sön 17/0212:30 Engelholm C - KFUM Jönköping 3 - 1 (25-22, 28-26, 24-26, 25-18)
 
Lör 23/0213:00 Falkenberg - Engelholm B 1 - 3 (23-25, 25-15, 22-25, 19-25)
Lör 23/0213:30 Engelholm C - RIG Falköping B 2 - 3 (16-25, 25-23, 25-21, 17-25, 10-15)
Lör 23/0215:00 Ljungby - Falköping 3 - 0 (25-18, 28-26, 25-20)
Sön 24/0211:00 KFUM Jönköping - Värnamo 0 - 3 (21-25, 17-25, 20-25)
Sön 24/0211:45 Falkenberg - RIG Falköping B 1 - 3 (21-25, 30-28, 19-25, 9-25)
Sön 24/0216:00 Kronan - KFUM Göteborg 0 - 3 (13-25, 25-27, 12-25)
Sön 24/0217:00 Eneryda - Veddige Varberg 0 - 3 (11-25, 18-25, 18-25)
 
Lör 02/0314:00 RIG Falköping B - KFUM Jönköping 3 - 0 (25-18, 25-10, 25-18)
Lör 02/0315:00 Veddige Varberg - Kronan 3 - 0 (25-20, 26-24, 25-13)
Lör 02/0315:00 Värnamo - Falkenberg 2 - 3 (19-25, 21-25, 25-18, 25-18, 15-17)
Lör 02/0315:30 KFUM Göteborg - Engelholm C 3 - 1 (25-23, 25-15, 19-25, 25-21)
Sön 03/0311:00 KFUM Jönköping - Falköping 3 - 0 (25-8, 25-23, 25-16)
Sön 03/0312:00 Värnamo - Engelholm C 2 - 3 (25-13, 11-25, 10-25, 25-20, 9-15)
Sön 03/0312:00 RIG Falköping B - Kronan 3 - 0 (25-14, 25-15, 25-22)
Sön 03/0312:30 Engelholm B - Ljungby 3 - 0 (25-18, 25-19, 27-25)
 
Lör 09/0313:30 RIG Falköping B - KFUM Göteborg 0 - 3 (23-25, 15-25, 6-25)
Lör 09/0315:00 Ljungby - Värnamo 2 - 3 (20-25, 26-24, 20-25, 25-21, 8-15)
Sön 10/0311:00 KFUM Jönköping - Falkenberg 3 - 1 (25-15, 17-25, 25-18, 25-21)
Sön 10/0312:30 Engelholm C - Veddige Varberg 3 - 1 (25-16, 23-25, 25-14, 25-11)
Sön 10/0316:00 Kronan - Falköping 3 - 0 (25-15, 27-25, 25-9)
Sön 10/0317:00 Eneryda - Engelholm B 3 - 1 (25-13, 22-25, 25-14, 25-19)
 
Ons 13/0319:00 Värnamo - Eneryda 3 - 0 (25-19, 25-14, 25-11)
Lör 16/0312:45 KFUM Göteborg - KFUM Jönköping 3 - 0 (25-16, 26-24, 25-13)
Lör 16/0313:00 Falköping - Engelholm C 1 - 3 (19-25, 10-25, 25-23, 24-26)
Sön 17/0312:30 Engelholm B - Kronan 3 - 2 (20-25, 18-25, 25-13, 25-20, 15-5)
Sön 17/0315:00 Veddige Varberg - RIG Falköping B 1 - 3 (25-23, 17-25, 19-25, 21-25)
 
Lör 23/0313:00 Falkenberg - Ljungby 1 - 3 (25-13, 26-28, 15-25, 23-25)
Lör 23/0314:00 RIG Falköping B - Falköping 3 - 0 (25-8, 25-23, 25-13)
Lör 23/0315:00 Engelholm C - Engelholm B 0 - 3 (15-25, 14-25, 15-25)
Lör 23/0317:45 KFUM Göteborg - Veddige Varberg 3 - 1 (21-25, 25-12, 25-12, 25-22)
Sön 24/0311:00 KFUM Jönköping - Ljungby 1 - 3 (28-30, 23-25, 25-23, 16-25)
Sön 24/0317:00 Kronan - Värnamo 0 - 3 (22-25, 24-26, 14-25)
Sön 24/0317:00 Eneryda - Falkenberg 0 - 3 (12-25, 21-25, 20-25)
Powered by FX