Svenska Bandyförbundet, Säsongen 2019/20

FrånTillMånadArrangörTävlingDistriktKategoriSpelklasser
2019.09.12 09.14 September Edsbyns IF Bandyförening Champions cup DM Bandyförbundet distrikt Nord   Herr
2019.09.27 09.29 September Tillberga BK Västerås T.I.C Bandyförbundet distrikt Mellansverige   U16, U18, U19
2019.10.11 10.12 Oktober Gripen BK Trollhättan Slättbergscupen 2019(Div 1,2 lag) Bandyförbund distrikt Västergötland   Herr
2019.10.11 10.13 Oktober IFK Rättvik BK Leksands Sparbank Cup Bandyförbundet distrikt Nord   Herr
2019.10.18 10.20 Oktober Blåsuts BK   Bandyförbund distrikt Västergötland   U14
2019.10.18 10.20 Oktober Kalix BF Kalix Int Cup Bandyförbundet distrikt Nord   U14
2019.10.25 10.27 Oktober Haparanda SKT HaparandaTornio Bandy Cup Bandyförbundet distrikt Nord   Herr
2019.10.25 10.27 Oktober Kalix BF Kalix Cup Bandyförbundet distrikt Nord   U16
2019.10.26 10.27 Oktober Gripen BK Trollhättan Lilla Slättbergshallen Cup Bandyförbund distrikt Västergötland   U10, U11
2019.11.01 11.03 November Västerås SK Bandyklubb CCM Cup Bandyförbundet distrikt Mellansverige   Herr, U14, U15
2019.11.01 11.03 November Örebro SK Ungdomsklubb KOSA-natta Bandyförbundet distrikt Mellansverige   U14, U16
2019.11.02 11.03 November Gripen BK Trollhättan Slättbergshallen Cup Bandyförbund distrikt Västergötland   U12
2019.11.08 11.10 November Tillberga BK Västerås AROS BANDYCUP Bandyförbundet distrikt Mellansverige   U12, U13
2019.11.16 11.16 November Stockholms BF U10 Hallmans Cup Bandyförbund distrikt Stockholm   U10
2019.11.16 11.16 November Stockholms BF U12 Tommys Cup Bandyförbund distrikt Stockholm   U12
2019.11.17 11.17 November Stockholms BF U11 Göthes Cup Bandyförbund distrikt Stockholm   U11
2019.11.23 11.24 November Falu Bandy Sällskap Lilla Allsvenskan 2019 (Håkan Sundins Cup) Bandyförbundet distrikt Nord   U14
2019.11.23 11.24 November Stockholms BF U14 Hermans Cup Bandyförbund distrikt Stockholm   U14
2019.11.30 11.30 November Stockholms BF 3 mot 3 Cup Bandyförbund distrikt Stockholm   U9
2019.11.30 12.01 November Stockholms BF U13 Berras Cup Bandyförbund distrikt Stockholm   U13
2019.12.26 12.28 December Katrineholm Värmbol BS Skobes Bandycup Bandyförbundet distrikt Mellansverige   U14
2020.01.11 01.11 Januari Härnösands AIK Stora Coop Cup Bandyförbundet distrikt Nord   U11, U13
2020.01.24 01.26 Januari Borlänge-Stora Tuna BK Borlänge Bandy Cup 2020 Bandyförbundet distrikt Nord   U13
2020.01.24 01.26 Januari IFK Rättvik BK Rättvik Camping Cup Bandyförbundet distrikt Nord   U12
2020.01.25 01.26 Januari Stockholms BF U19 Egons Cup Bandyförbund distrikt Stockholm   U19
2020.01.31 02.02 Januari Sandvikens AIK BK Knatten Cup Bandyförbundet distrikt Nord   U11, U12
2020.01.31 02.02 Januari Gubbängen/Tallen IK Youth Stars Cup U14 Bandyförbund distrikt Stockholm   U14
2020.02.15 02.15 Februari Grängesbergs BK DACAB Kompetens Cup Bandyförbundet distrikt Nord   U15
2020.02.21 02.23 Februari Selånger SK Bandy Sundsvalls Bandycup Bandyförbundet distrikt Nord   U15
2020.02.29 03.01 Februari Kalix BF 29/2-1/3 Cup U9-U11 Bandyförbundet distrikt Nord   U11, U9
2020.02.29 03.01 Februari Örebro SK Ungdomsklubb Broman Cup Bandyförbundet distrikt Mellansverige   U10, U11, U12
2020.03.06 03.08 Mars Gubbängen/Tallen IK Vårcupen Bandyförbund distrikt Stockholm   U10, U11, U12
2020.03.07 03.07 Mars Katrineholm Värmbol BS Olssons Cup Bandyförbundet distrikt Mellansverige   U11, U9