23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
26.01.2020 19:38
Kilde: Web
Siste 3 resultater:
114: 1-2 (19:38)
115: 1-2 (19:38)
116: 1-2 (19:38)

Södra D - Södra kvalet för damer 01 och senare

TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Falkenberg4408182101611.3048
2Engelholm431723.52121391.5256
3Kronan4224411711531.1184
4Malmö413260.331401840.7612
5Gislaved4040801042000.520

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
91 26.01 09:00 Kronan - Gislaved 2 - 0 (25-11, 25-8) Plan Svedala 1 (Falkenberg)
92 26.01 09:00 Malmö - Engelholm 0 - 2 (11-25, 13-25) Plan Svedala 2 (Falkenberg)
93 26.01 10:00 Kronan - Falkenberg 0 - 2 (22-25, 13-25) Plan Svedala 1 (Engelholm)
94 26.01 10:00 Gislaved - Malmö 0 - 2 (14-25, 20-25) Plan Svedala 2 (Engelholm)
95 26.01 11:30 Falkenberg - Engelholm 2 - 1 (20-25, 25-23, 15-13) Plan Svedala 1 (Gislaved)
96 26.01 11:30 Malmö - Kronan 0 - 2 (13-25, 20-25) Plan Svedala 2 (Gislaved)
97 26.01 12:30 Engelholm - Gislaved 2 - 0 (25-13, 25-6) Plan Svedala 1 (Kronan)
98 26.01 12:30 Falkenberg - Malmö 2 - 0 (25-16, 25-17) Plan Svedala 2 (Kronan)
99 26.01 14:00 Engelholm - Kronan 2 - 0 (25-12, 26-24) Plan Svedala 1 (Malmö)
100 26.01 14:00 Gislaved - Falkenberg 0 - 2 (19-25, 13-25) Plan Svedala 2 (Malmö)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Svedala44080MAX2001231.6268
2Ljungby4316321811651.0976
3Lund422450.81661860.8924
4Ystad413460.6719819812
5Hylte Halmstad4040801272000.6350

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
101 26.01 09:00 Ljungby - Hylte Halmstad 2 - 0 (25-7, 25-21) Plan Svedala 3 (Lund)
102 26.01 09:00 Ystad - Svedala 0 - 2 (17-25, 18-25) Plan Svedala 4 (Lund)
103 26.01 10:00 Ljungby - Lund 2 - 0 (25-8, 25-20) Plan Svedala 3 (Svedala)
104 26.01 10:00 Hylte Halmstad - Ystad 0 - 2 (20-25, 23-25) Plan Svedala 4 (Svedala)
105 26.01 11:30 Lund - Svedala 0 - 2 (21-25, 16-25) Plan Svedala 3 (Hylte Halmstad)
106 26.01 11:30 Ystad - Ljungby 1 - 2 (25-14, 21-25, 13-15) Plan Svedala 4 (Hylte Halmstad)
107 26.01 12:30 Svedala - Hylte Halmstad 2 - 0 (25-5, 25-19) Plan Svedala 3 (Ljungby)
108 26.01 12:30 Lund - Ystad 2 - 1 (25-23, 11-25, 15-6) Plan Svedala 4 (Ljungby)
109 26.01 14:00 Svedala - Ljungby 2 - 0 (25-16, 25-11) Plan Svedala 3 (Ystad)
110 26.01 14:00 Hylte Halmstad - Lund 0 - 2 (18-25, 14-25) Plan Svedala 4 (Ystad)
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
117 Plac 3-8/1 26.01 15:15 Kronan - Ystad 2 - 0 (25-19, 25-19) Plan Svedala 1 Pulje B/2 (Ljungby)
118 Plac 3-8/2 26.01 15:15 Lund - Malmö 2 - 1 (24-26, 25-13, 15-4) Plan Svedala 3 Pulje A/2 (Engelholm)
112 Plac 3-6/1 26.01 16:25 Ljungby - Kronan 2 - 1 (25-20, 23-25, 15-10) Plan Svedala 1 Taper kamp 117 (Ystad)
113 Plac 3-6/2 26.01 16:25 Engelholm - Lund 2 - 0 (25-17, 25-22) Plan Svedala 3 Taper kamp 118 (Malmö)
111 Final 26.01 16:25 Falkenberg - Svedala 2 - 0 (25-15, 25-15) Plan Svedala 4 Arrangör
114 Plac 3-4 26.01 17:40 Ljungby - Engelholm 1 - 2 (27-25, 20-25, 7-15) Plan Svedala 4 Arrangör
115 Plac 5-6 26.01 17:40 Kronan - Lund 1 - 2 (25-20, 9-25, 3-15) Plan Svedala 1 Taper kamp 112 (Kronan)
116 Plac 7-8 26.01 17:40 Ystad - Malmö 1 - 2 (25-20, 20-25, 10-15) Plan Svedala 3 Taper kamp 113 (Lund)
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
119 Plac 9-10 26.01 15:15 Gislaved - Hylte Halmstad 0 - 2 (19-25, 20-25) Plan Svedala 4 Arrangör
23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
26.01.2020 19:38
Kilde: Web