07.12.2019 18:37
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web
Siste 3 resultater:
728: 2-0 (16:44)
729: 0-2 (16:44)
730: 1-2 (16:44)

L5Ö - Level 5 Öppen

TabellKVTSett +Sett -Sett ratioGameball +Gameball -Game ratioP?
1Härnösand431732.332221931.156
2Stöcke Blå431732.332201921.1466
3Värnamo Blå422541.2519319314
4KFUM Örebro Spikers422450.819219214
5Falkenberg Nord4040801442010.7160

Kampnr Tid Lag Resultat Bane
261 04.05 09:00 Värnamo Blå - Härnösand 0 - 2 (17-25, 14-25) Änglanda 1
262 04.05 09:45 KFUM Örebro Spikers - Stöcke Blå 0 - 2 (20-25, 17-25) Änglanda 1
263 04.05 10:30 Värnamo Blå - Falkenberg Nord 2 - 0 (25-16, 26-24) Änglanda 1
264 04.05 12:00 Härnösand - KFUM Örebro Spikers 1 - 2 (25-23, 21-25, 11-15) Änglanda 1
265 04.05 12:45 Falkenberg Nord - Stöcke Blå 0 - 2 (11-25, 21-25) Änglanda 1
266 04.05 13:30 KFUM Örebro Spikers - Värnamo Blå 0 - 2 (26-28, 16-25) Änglanda 1
267 04.05 14:15 Stöcke Blå - Härnösand 1 - 2 (26-24, 24-26, 9-15) Änglanda 1
268 04.05 15:00 Falkenberg Nord - KFUM Örebro Spikers 0 - 2 (15-25, 17-25) Änglanda 1
269 04.05 15:45 Stöcke Blå - Värnamo Blå 2 - 1 (25-16, 17-25, 19-17) Änglanda 1
270 04.05 16:30 Härnösand - Falkenberg Nord 2 - 0 (25-23, 25-17) Änglanda 1
TabellKVTSett +Sett -Sett ratioGameball +Gameball -Game ratioP?
1Hylte Halmstad44080MAX2001281.5638
2Stöcke Marin431641.52122061.0296
3Sollentuna Smasharna4225512111861.1344
4Växjö Birds413370.431672170.772
5Vingåker Smash404280.251732260.7650

Kampnr Tid Lag Resultat Bane
271 04.05 09:00 Stöcke Marin - Växjö Birds 2 - 1 (17-25, 25-17, 16-14) Änglanda 2
272 04.05 09:45 Hylte Halmstad - Vingåker Smash 2 - 0 (25-11, 25-14) Änglanda 2
273 04.05 10:30 Stöcke Marin - Sollentuna Smasharna 2 - 1 (25-22, 21-25, 15-11) Änglanda 2
274 04.05 11:15 Växjö Birds - Hylte Halmstad 0 - 2 (9-25, 12-25) Änglanda 2
275 04.05 12:45 Sollentuna Smasharna - Vingåker Smash 2 - 1 (25-13, 23-25, 15-9) Änglanda 2
276 04.05 13:30 Hylte Halmstad - Stöcke Marin 2 - 0 (25-21, 25-21) Änglanda 2
277 04.05 14:15 Vingåker Smash - Växjö Birds 1 - 2 (25-22, 21-25, 13-15) Änglanda 2
278 04.05 15:00 Sollentuna Smasharna - Hylte Halmstad 0 - 2 (21-25, 19-25) Änglanda 2
279 04.05 15:45 Vingåker Smash - Stöcke Marin 0 - 2 (24-26, 18-25) Änglanda 2
280 04.05 16:30 Växjö Birds - Sollentuna Smasharna 0 - 2 (16-25, 12-25) Änglanda 2
TabellKVTSett +Sett -Sett ratioGameball +Gameball -Game ratioP?
1Värnamo Svart44080MAX2001121.7868
2Strängnäs 14316231871541.2146
3Kalmar422450.81631850.8814
4Södertelge Volcanos413260.331641810.9062
5KFUM Umeå - Midnattssol404180.131282100.610

Kampnr Tid Lag Resultat Bane
281 04.05 09:00 Södertelge Volcanos - Värnamo Svart 0 - 2 (14-25, 10-25) Änglanda 3
282 04.05 09:45 Kalmar - Strängnäs 1 0 - 2 (15-25, 17-25) Änglanda 3
283 04.05 10:30 Södertelge Volcanos - KFUM Umeå - Midnattssol 2 - 0 (25-17, 25-14) Änglanda 3
284 04.05 12:00 Värnamo Svart - Kalmar 2 - 0 (25-11, 25-10) Änglanda 3
285 04.05 12:45 KFUM Umeå - Midnattssol - Strängnäs 1 0 - 2 (14-25, 14-25) Änglanda 3
286 04.05 13:30 Kalmar - Södertelge Volcanos 2 - 0 (25-23, 25-23) Änglanda 3
287 04.05 14:15 Strängnäs 1 - Värnamo Svart 0 - 2 (16-25, 21-25) Änglanda 3
288 04.05 15:00 KFUM Umeå - Midnattssol - Kalmar 1 - 2 (25-20, 6-25, 8-15) Änglanda 3
289 04.05 15:45 Strängnäs 1 - Södertelge Volcanos 2 - 0 (25-23, 25-21) Änglanda 3
290 04.05 16:30 Värnamo Svart - KFUM Umeå - Midnattssol 2 - 0 (25-14, 25-16) Änglanda 3
TabellKVTSett +Sett -Sett ratioGameball +Gameball -Game ratioP?
1Kungälvs Hera4408182111541.378
2Falkenberg Öst431732.332051641.256
3Södertelge Rapids422450.81851910.9694
4Strängnäs 2413360.51731900.9112
5Eneryda Rubin404180.131342090.6410

Kampnr Tid Lag Resultat Bane
291 04.05 09:00 Kungälvs Hera - Strängnäs 2 2 - 0 (25-11, 25-22) Änglanda 4
292 04.05 09:45 Falkenberg Öst - Södertelge Rapids 2 - 0 (25-23, 25-16) Änglanda 4
293 04.05 10:30 Kungälvs Hera - Eneryda Rubin 2 - 0 (25-12, 25-16) Änglanda 4
294 04.05 11:15 Strängnäs 2 - Falkenberg Öst 1 - 2 (25-9, 23-25, 10-15) Änglanda 4
295 04.05 12:45 Eneryda Rubin - Södertelge Rapids 1 - 2 (21-25, 25-19, 10-15) Änglanda 4
296 04.05 13:30 Falkenberg Öst - Kungälvs Hera 1 - 2 (22-25, 25-18, 9-15) Änglanda 4
297 04.05 14:15 Södertelge Rapids - Strängnäs 2 2 - 0 (25-12, 25-20) Änglanda 4
298 04.05 15:00 Eneryda Rubin - Falkenberg Öst 0 - 2 (3-25, 6-25) Änglanda 4
299 04.05 15:45 Södertelge Rapids - Kungälvs Hera 0 - 2 (11-25, 26-28) Änglanda 4
300 04.05 16:30 Strängnäs 2 - Eneryda Rubin 2 - 0 (25-19, 25-22) Änglanda 4
TabellKVTSett +Sett -Sett ratioGameball +Gameball -Game ratioP?
1KFUM Örebro Pancakes 44080MAX2001191.6818
2Veddige Varberg4316321861791.0396
3Vingåkers Spike4225511871900.9844
4Stöcke Svart413360.51651850.8922
5Team Valla - Unicorns4040801352000.6750

Kampnr Tid Lag Resultat Bane
301 04.05 09:00 Team Valla - Unicorns - Stöcke Svart 0 - 2 (10-25, 17-25) Idrottshuset stora 3
302 04.05 09:45 Vingåkers Spike - KFUM Örebro Pancakes 0 - 2 (15-25, 14-25) Idrottshuset stora 3
303 04.05 10:30 Team Valla - Unicorns - Veddige Varberg 0 - 2 (22-25, 17-25) Idrottshuset stora 3
304 04.05 11:15 Stöcke Svart - Vingåkers Spike 1 - 2 (25-18, 11-25, 13-15) Idrottshuset stora 3
305 04.05 12:00 Veddige Varberg - KFUM Örebro Pancakes 0 - 2 (10-25, 21-25) Idrottshuset stora 3
306 04.05 12:45 Vingåkers Spike - Team Valla - Unicorns 2 - 0 (25-13, 25-23) Idrottshuset stora 3
307 04.05 13:30 KFUM Örebro Pancakes - Stöcke Svart 2 - 0 (25-14, 25-12) Idrottshuset stora 3
308 04.05 14:15 Veddige Varberg - Vingåkers Spike 2 - 1 (15-25, 25-18, 15-7) Idrottshuset stora 3
309 04.05 16:30 KFUM Örebro Pancakes - Team Valla - Unicorns 2 - 0 (25-19, 25-14) Idrottshuset stora 3
310 04.05 17:15 Stöcke Svart - Veddige Varberg 0 - 2 (23-25, 17-25) Idrottshuset stora 3
TabellKVTSett +Sett -Sett ratioGameball +Gameball -Game ratioP?
1Växjö Gansos4408182041721.1868
2Värnamo Vit431732.332241771.2666
3Stöcke Röd422460.671892120.8924
4Team Valla413470.572102320.9052
5KFUM Umeå - Norrsken404280.251862200.8450

Kampnr Tid Lag Resultat Bane
311 04.05 09:00 Växjö Gansos - Team Valla 2 - 0 (25-12, 25-19) Idrottshuset stora 4
312 04.05 09:45 Värnamo Vit - KFUM Umeå - Norrsken 2 - 0 (25-14, 25-16) Idrottshuset stora 4
313 04.05 10:30 Växjö Gansos - Stöcke Röd 2 - 0 (25-14, 25-20) Idrottshuset stora 4
314 04.05 11:15 Team Valla - Värnamo Vit 1 - 2 (20-25, 25-22, 14-16) Idrottshuset stora 4
315 04.05 12:00 Stöcke Röd - KFUM Umeå - Norrsken 2 - 1 (17-25, 25-19, 15-11) Idrottshuset stora 4
316 04.05 12:45 Värnamo Vit - Växjö Gansos 1 - 2 (23-25, 25-14, 13-15) Idrottshuset stora 4
317 04.05 13:30 KFUM Umeå - Norrsken - Team Valla 1 - 2 (18-25, 25-23, 12-15) Idrottshuset stora 4
318 04.05 14:15 Stöcke Röd - Värnamo Vit 0 - 2 (15-25, 19-25) Idrottshuset stora 4
319 04.05 15:00 KFUM Umeå - Norrsken - Växjö Gansos 0 - 2 (23-25, 23-25) Idrottshuset stora 4
320 04.05 15:45 Team Valla - Stöcke Röd 1 - 2 (23-25, 26-24, 8-15) Idrottshuset stora 4
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane
885 Åttondel 1 05.05 08:50 Stöcke Marin - Strängnäs 1 0 - 2 (18-25, 17-25) Änglanda 1
884 Åttondel 2 05.05 08:50 Stöcke Blå - Falkenberg Öst 2 - 1 (25-17, 22-25, 15-5) Änglanda 2
886 Åttondel 3 05.05 08:50 Växjö Gansos - Veddige Varberg 2 - 0 (25-20, 25-16) Änglanda 3
887 Åttondel 4 05.05 08:50 KFUM Örebro Pancakes - Värnamo Vit 0 - 2 (20-25, 26-28) Änglanda 4
873 Kvart 1 05.05 12:00 Härnösand - Strängnäs 1 2 - 0 (25-14, 25-21) Änglanda 1
875 Kvart 2 05.05 12:00 Hylte Halmstad - Stöcke Blå 0 - 2 (21-25, 23-25) Änglanda 2
876 Kvart 3 05.05 12:00 Växjö Gansos - Värnamo Svart 0 - 2 (22-25, 18-25) Änglanda 3
877 Kvart 4 05.05 12:00 Värnamo Vit - Kungälvs Hera 2 - 0 (25-21, 25-16) Änglanda 4
888 Plac 9-12/1 05.05 10:30 Stöcke Marin - KFUM Örebro Pancakes 0 - 2 (16-25, 14-25) Änglanda 1
889 Plac 9-12/2 05.05 10:30 Falkenberg Öst - Veddige Varberg 2 - 0 (25-21, 25-14) Änglanda 2
878 Plac 5-8/1 05.05 13:40 Strängnäs 1 - Kungälvs Hera 2 - 0 (25-21, 25-21) Änglanda 3
879 Plac 5-8/2 05.05 13:40 Hylte Halmstad - Växjö Gansos 0 - 2 (28-30, 23-25) Änglanda 4
872 Semi 1 05.05 13:40 Härnösand - Värnamo Vit 2 - 0 (25-13, 25-13) Änglanda 1
874 Semi 2 05.05 13:40 Stöcke Blå - Värnamo Svart 0 - 2 (13-25, 23-25) Änglanda 2
891 Plac 11-12 05.05 14:30 Stöcke Marin - Veddige Varberg 2 - 1 (25-21, 23-25, 15-12) Änglanda 2
890 Plac 9-10 05.05 14:30 KFUM Örebro Pancakes - Falkenberg Öst 2 - 0 (25-15, 25-14) Änglanda 1
880 Final 05.05 16:10 Härnösand - Värnamo Svart 0 - 2 (18-25, 25-27) Änglanda 1
881 Plac 3-4 05.05 16:10 Värnamo Vit - Stöcke Blå 0 - 2 (19-25, 15-25) Änglanda 2
882 Plac 5-6 05.05 16:10 Strängnäs 1 - Växjö Gansos 2 - 0 (25-14, 25-9) Änglanda 3
883 Plac 7-8 05.05 16:10 Kungälvs Hera - Hylte Halmstad 0 - 2 (14-25, 22-25) Änglanda 4
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane
864 Plac 13-24/1 05.05 08:00 Sollentuna Smasharna - Södertelge Volcanos 0 - 2 (23-25, 20-25) Änglanda 1
865 Plac 13-24/2 05.05 08:00 KFUM Örebro Spikers - Strängnäs 2 2 - 0 (25-15, 25-15) Änglanda 2
866 Plac 13-24/3 05.05 08:00 Stöcke Röd - Stöcke Svart 2 - 0 (25-20, 25-16) Änglanda 3
867 Plac 13-24/4 05.05 08:00 Vingåkers Spike - Team Valla 2 - 0 (25-21, 25-11) Änglanda 4
856 Plac 13-20/1 05.05 09:40 Värnamo Blå - Södertelge Volcanos 0 - 2 (21-25, 23-25) Änglanda 1
857 Plac 13-20/2 05.05 09:40 Växjö Birds - KFUM Örebro Spikers 0 - 2 (11-25, 11-25) Änglanda 2
858 Plac 13-20/3 05.05 09:40 Stöcke Röd - Kalmar 0 - 2 (16-25, 19-25) Änglanda 3
859 Plac 13-20/4 05.05 09:40 Vingåkers Spike - Södertelge Rapids 2 - 1 (17-25, 25-11, 15-9) Änglanda 4
868 Plac 21-24/1 05.05 10:30 Sollentuna Smasharna - Team Valla 2 - 0 (25-10, 25-20) Änglanda 3
869 Plac 21-24/2 05.05 10:30 Strängnäs 2 - Stöcke Svart 2 - 0 (25-11, 16-25) Änglanda 4
853 Plac 13-16/1 05.05 12:50 Södertelge Volcanos - Vingåkers Spike 2 - 0 (25-22, 25-17) Änglanda 1
855 Plac 13-16/2 05.05 12:50 KFUM Örebro Spikers - Kalmar 2 - 0 (25-13, 25-22) Änglanda 2
860 Plac 17-20/1 05.05 12:50 Värnamo Blå - Södertelge Rapids 2 - 0 (25-10, 25-16) Änglanda 4
861 Plac 17-20/2 05.05 12:50 Växjö Birds - Stöcke Röd 0 - 2 (22-25, 25-27) Änglanda 3
870 Plac 21-22 05.05 14:30 Sollentuna Smasharna - Strängnäs 2 2 - 0 (25-23, 25-22) Änglanda 3
871 Plac 23-24 05.05 14:30 Team Valla - Stöcke Svart 0 - 2 (13-25, 21-25) Änglanda 4
852 Plac 13-14 05.05 15:20 Södertelge Volcanos - KFUM Örebro Spikers 0 - 2 (9-25, 21-25) Änglanda 1
854 Plac 15-16 05.05 15:20 Vingåkers Spike - Kalmar 0 - 2 (14-25, 12-25) Änglanda 2
862 Plac 17-18 05.05 15:20 Värnamo Blå - Stöcke Röd 2 - 0 (25-22, 25-19) Änglanda 3
863 Plac 19-20 05.05 15:20 Södertelge Rapids - Växjö Birds 2 - 0 (25-16, 25-15) Änglanda 4
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane
850 Plac 25-30/1 05.05 08:00 Eneryda Rubin - Team Valla - Unicorns 2 - 0 (25-20, 25-15) Birgitta 3
851 Plac 25-30/2 05.05 09:00 KFUM Umeå - Midnattssol - KFUM Umeå - Norrsken 2 - 0 (25-19, 25-20) Birgitta 3
847 Plac 25-28/1 05.05 10:00 Falkenberg Nord - Eneryda Rubin 1 - 2 (25-20, 19-25, 9-15) Birgitta 3
848 Plac 25-28/2 05.05 11:00 Vingåker Smash - KFUM Umeå - Midnattssol 0 - 2 (14-25, 19-25) Birgitta 3
849 Plac 29-30 05.05 12:30 Team Valla - Unicorns - KFUM Umeå - Norrsken 1 - 2 (26-24, 27-29, 4-15) Birgitta 3
846 Plac 27-28 05.05 13:30 Falkenberg Nord - Vingåker Smash 2 - 1 (22-25, 25-7, 15-10) Birgitta 3
845 Plac 25-26 05.05 15:00 Eneryda Rubin - KFUM Umeå - Midnattssol 2 - 1 (22-25, 25-17, 15-12) Birgitta 3
07.12.2019 18:37
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web