23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web
Siste 3 resultater:
728: 2-0 (16:44)
729: 0-2 (16:44)
730: 1-2 (16:44)

L5Ö - Level 5 Öppen

Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
864 Plac 13-24/1 05.05 08:00 Sollentuna Smasharna - Södertelge Volcanos 0 - 2 (23-25, 20-25) Änglanda 1 Pulje B/2 (Stöcke Marin)
865 Plac 13-24/2 05.05 08:00 KFUM Örebro Spikers - Strängnäs 2 2 - 0 (25-15, 25-15) Änglanda 2 Pulje A/2 (Stöcke Blå)
866 Plac 13-24/3 05.05 08:00 Stöcke Röd - Stöcke Svart 2 - 0 (25-20, 25-16) Änglanda 3 Pulje E/2 (Veddige Varberg)
867 Plac 13-24/4 05.05 08:00 Vingåkers Spike - Team Valla 2 - 0 (25-21, 25-11) Änglanda 4 Pulje F/2 (Värnamo Vit)
856 Plac 13-20/1 05.05 09:40 Värnamo Blå - Södertelge Volcanos 0 - 2 (21-25, 23-25) Änglanda 1 Taper kamp 885 (Stöcke Marin)
857 Plac 13-20/2 05.05 09:40 Växjö Birds - KFUM Örebro Spikers 0 - 2 (11-25, 11-25) Änglanda 2 Taper kamp 884 (Falkenberg Öst)
858 Plac 13-20/3 05.05 09:40 Stöcke Röd - Kalmar 0 - 2 (16-25, 19-25) Änglanda 3 Taper kamp 886 (Veddige Varberg)
859 Plac 13-20/4 05.05 09:40 Vingåkers Spike - Södertelge Rapids 2 - 1 (17-25, 25-11, 15-9) Änglanda 4 Taper kamp 887 (KFUM Örebro Pancakes )
868 Plac 21-24/1 05.05 10:30 Sollentuna Smasharna - Team Valla 2 - 0 (25-10, 25-20) Änglanda 3 Taper kamp 858 (Stöcke Röd)
869 Plac 21-24/2 05.05 10:30 Strängnäs 2 - Stöcke Svart 2 - 0 (25-11, 16-25) Änglanda 4 Taper kamp 859 (Södertelge Rapids)
853 Plac 13-16/1 05.05 12:50 Södertelge Volcanos - Vingåkers Spike 2 - 0 (25-22, 25-17) Änglanda 1 Taper kamp 873 (Strängnäs 1)
855 Plac 13-16/2 05.05 12:50 KFUM Örebro Spikers - Kalmar 2 - 0 (25-13, 25-22) Änglanda 2 Taper kamp 875 (Hylte Halmstad)
860 Plac 17-20/1 05.05 12:50 Värnamo Blå - Södertelge Rapids 2 - 0 (25-10, 25-16) Änglanda 4 Taper kamp 877 (Kungälvs Hera)
861 Plac 17-20/2 05.05 12:50 Växjö Birds - Stöcke Röd 0 - 2 (22-25, 25-27) Änglanda 3 Taper kamp 876 (Växjö Gansos)
870 Plac 21-22 05.05 14:30 Sollentuna Smasharna - Strängnäs 2 2 - 0 (25-23, 25-22) Änglanda 3 Taper kamp 878 (Kungälvs Hera)
871 Plac 23-24 05.05 14:30 Team Valla - Stöcke Svart 0 - 2 (13-25, 21-25) Änglanda 4 Taper kamp 879 (Hylte Halmstad)
852 Plac 13-14 05.05 15:20 Södertelge Volcanos - KFUM Örebro Spikers 0 - 2 (9-25, 21-25) Änglanda 1 Taper kamp 890 (Falkenberg Öst)
854 Plac 15-16 05.05 15:20 Vingåkers Spike - Kalmar 0 - 2 (14-25, 12-25) Änglanda 2 Taper kamp 891 (Veddige Varberg)
862 Plac 17-18 05.05 15:20 Värnamo Blå - Stöcke Röd 2 - 0 (25-22, 25-19) Änglanda 3 Taper kamp 870 (Strängnäs 2)
863 Plac 19-20 05.05 15:20 Södertelge Rapids - Växjö Birds 2 - 0 (25-16, 25-15) Änglanda 4 Taper kamp 871 (Team Valla)
23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web