17.01.2020 19:59
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web
Siste 3 resultater:
728: 2-0 (16:44)
729: 0-2 (16:44)
730: 1-2 (16:44)

L5Ö - Level 5 Öppen

Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
885 Åttondel 1 05.05 08:50 Stöcke Marin - Strängnäs 1 0 - 2 (18-25, 17-25) Änglanda 1 Taper kamp 864 (Sollentuna Smasharna)
884 Åttondel 2 05.05 08:50 Stöcke Blå - Falkenberg Öst 2 - 1 (25-17, 22-25, 15-5) Änglanda 2 Taper kamp 865 (Strängnäs 2)
886 Åttondel 3 05.05 08:50 Växjö Gansos - Veddige Varberg 2 - 0 (25-20, 25-16) Änglanda 3 Taper kamp 866 (Stöcke Svart)
887 Åttondel 4 05.05 08:50 KFUM Örebro Pancakes - Värnamo Vit 0 - 2 (20-25, 26-28) Änglanda 4 Taper kamp 867 (Team Valla)
873 Kvart 1 05.05 12:00 Härnösand - Strängnäs 1 2 - 0 (25-14, 25-21) Änglanda 1 Taper kamp 888 (Stöcke Marin)
875 Kvart 2 05.05 12:00 Hylte Halmstad - Stöcke Blå 0 - 2 (21-25, 23-25) Änglanda 2 Taper kamp 889 (Veddige Varberg)
876 Kvart 3 05.05 12:00 Växjö Gansos - Värnamo Svart 0 - 2 (22-25, 18-25) Änglanda 3 Taper kamp 868 (Team Valla)
877 Kvart 4 05.05 12:00 Värnamo Vit - Kungälvs Hera 2 - 0 (25-21, 25-16) Änglanda 4 Taper kamp 869 (Stöcke Svart)
888 Plac 9-12/1 05.05 10:30 Stöcke Marin - KFUM Örebro Pancakes 0 - 2 (16-25, 14-25) Änglanda 1 Taper kamp 856 (Värnamo Blå)
889 Plac 9-12/2 05.05 10:30 Falkenberg Öst - Veddige Varberg 2 - 0 (25-21, 25-14) Änglanda 2 Taper kamp 857 (Växjö Birds)
878 Plac 5-8/1 05.05 13:40 Strängnäs 1 - Kungälvs Hera 2 - 0 (25-21, 25-21) Änglanda 3 Taper kamp 861 (Växjö Birds)
879 Plac 5-8/2 05.05 13:40 Hylte Halmstad - Växjö Gansos 0 - 2 (28-30, 23-25) Änglanda 4 Taper kamp 860 (Södertelge Rapids)
872 Semi 1 05.05 13:40 Härnösand - Värnamo Vit 2 - 0 (25-13, 25-13) Änglanda 1 Taper kamp 853 (Vingåkers Spike)
874 Semi 2 05.05 13:40 Stöcke Blå - Värnamo Svart 0 - 2 (13-25, 23-25) Änglanda 2 Taper kamp 855 (Kalmar)
891 Plac 11-12 05.05 14:30 Stöcke Marin - Veddige Varberg 2 - 1 (25-21, 23-25, 15-12) Änglanda 2 Taper kamp 874 (Stöcke Blå)
890 Plac 9-10 05.05 14:30 KFUM Örebro Pancakes - Falkenberg Öst 2 - 0 (25-15, 25-14) Änglanda 1 Taper kamp 872 (Värnamo Vit)
880 Final 05.05 16:10 Härnösand - Värnamo Svart 0 - 2 (18-25, 25-27) Änglanda 1 Taper kamp 852 (Södertelge Volcanos)
881 Plac 3-4 05.05 16:10 Värnamo Vit - Stöcke Blå 0 - 2 (19-25, 15-25) Änglanda 2 Taper kamp 854 (Vingåkers Spike)
882 Plac 5-6 05.05 16:10 Strängnäs 1 - Växjö Gansos 2 - 0 (25-14, 25-9) Änglanda 3 Taper kamp 862 (Stöcke Röd)
883 Plac 7-8 05.05 16:10 Kungälvs Hera - Hylte Halmstad 0 - 2 (14-25, 22-25) Änglanda 4 Taper kamp 863 (Växjö Birds)
17.01.2020 19:59
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web