23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web
Siste 3 resultater:
728: 2-0 (16:44)
729: 0-2 (16:44)
730: 1-2 (16:44)

L5PGB - Level 5 Pojkar GrönBlå

TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Suld Grön44080MAX2051291.5898
2VK Bjärke Star4316231871501.2476
3KFUM Jönköping Cool422450.81882020.9314
4Hästhagen Argon413270.291682130.7892
5Habo Cuba404280.251752290.7640

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
374 04.05 10:30 Hästhagen Argon - Habo Cuba 2 - 1 (25-23, 25-27, 15-13) Idrottshuset stora 1 (Suld Grön)
375 04.05 11:15 Suld Grön - KFUM Jönköping Cool 2 - 0 (25-9, 30-28) Idrottshuset stora 1 (Habo Cuba)
376 04.05 12:00 Hästhagen Argon - VK Bjärke Star 0 - 2 (20-25, 10-25) Idrottshuset stora 1 (KFUM Jönköping Cool)
377 04.05 12:45 Habo Cuba - Suld Grön 0 - 2 (9-25, 15-25) Idrottshuset stora 1 (VK Bjärke Star)
378 04.05 13:30 VK Bjärke Star - KFUM Jönköping Cool 2 - 0 (25-19, 25-18) Idrottshuset stora 1 (Hästhagen Argon)
379 04.05 14:15 Suld Grön - Hästhagen Argon 2 - 0 (25-20, 25-11) Idrottshuset stora 1 (Habo Cuba)
380 04.05 15:00 KFUM Jönköping Cool - Habo Cuba 2 - 1 (25-16, 23-25, 16-14) Idrottshuset stora 1 (VK Bjärke Star)
381 04.05 15:45 VK Bjärke Star - Suld Grön 0 - 2 (21-25, 16-25) Idrottshuset stora 1 (Hästhagen Argon)
382 04.05 16:30 KFUM Jönköping Cool - Hästhagen Argon 2 - 0 (25-19, 25-23) Idrottshuset stora 1 (Suld Grön)
383 04.05 17:15 Habo Cuba - VK Bjärke Star 0 - 2 (13-25, 20-25) Idrottshuset stora 1 (KFUM Jönköping Cool)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1KFUM Jönköping Ice4408182131471.4498
2Suld Grön 24316321911841.0386
3VK Bjärke Moon422651.22092071.014
4Uppsala Kaboom413360.51851930.9592
5Södertelge Ekenhus4040801332000.6650

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
384 04.05 09:00 Uppsala Kaboom - Suld Grön 2 0 - 2 (18-25, 21-25) Idrottshuset stora 2 (Södertelge Ekenhus)
385 04.05 09:45 Södertelge Ekenhus - VK Bjärke Moon 0 - 2 (17-25, 11-25) Idrottshuset stora 2 (Suld Grön 2)
386 04.05 10:30 Uppsala Kaboom - KFUM Jönköping Ice 0 - 2 (16-25, 21-25) Idrottshuset stora 2 (VK Bjärke Moon)
387 04.05 11:15 Suld Grön 2 - Södertelge Ekenhus 2 - 0 (25-16, 25-23) Idrottshuset stora 2 (KFUM Jönköping Ice)
388 04.05 13:30 KFUM Jönköping Ice - VK Bjärke Moon 2 - 1 (25-13, 23-25, 15-7) Idrottshuset stora 2 (Uppsala Kaboom)
389 04.05 14:15 Södertelge Ekenhus - Uppsala Kaboom 0 - 2 (19-25, 16-25) Idrottshuset stora 2 (Suld Grön 2)
390 04.05 15:00 VK Bjärke Moon - Suld Grön 2 1 - 2 (23-25, 25-17, 8-15) Idrottshuset stora 2 (KFUM Jönköping Ice)
391 04.05 15:45 KFUM Jönköping Ice - Södertelge Ekenhus 2 - 0 (25-15, 25-16) Idrottshuset stora 2 (Uppsala Kaboom)
392 04.05 16:30 VK Bjärke Moon - Uppsala Kaboom 2 - 1 (25-21, 18-25, 15-13) Idrottshuset stora 2 (Södertelge Ekenhus)
393 04.05 17:15 Suld Grön 2 - KFUM Jönköping Ice 0 - 2 (17-25, 17-25) Idrottshuset stora 2 (VK Bjärke Moon)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Suld Blå33060MAX150522.8856
2Westan321431.331191360.8754
3Habo Brasilien312340.7514014012
4Lund Grön303060691500.460

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
394 04.05 09:00 Westan - Lund Grön 2 - 0 (25-21, 25-10) Idrottshuset stora 1 (Suld Blå)
395 04.05 09:45 Suld Blå - Habo Brasilien 2 - 0 (25-13, 25-22) Idrottshuset stora 1 (Westan)
396 04.05 12:00 Habo Brasilien - Westan 1 - 2 (18-25, 25-16, 12-15) Idrottshuset stora 2 (Lund Grön)
397 04.05 12:45 Lund Grön - Suld Blå 0 - 2 (2-25, 2-25) Idrottshuset stora 2 (Habo Brasilien)
398 04.05 15:00 Westan - Suld Blå 0 - 2 (9-25, 4-25) Idrottshuset stora 3 (Lund Grön)
399 04.05 15:45 Lund Grön - Habo Brasilien 0 - 2 (15-25, 19-25) Idrottshuset stora 3 (Westan)
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
949 Kvart 1 05.05 10:00 Suld Grön 2 - Westan 1 - 2 (15-25, 25-21, 7-15) Idrottshuset stora 3 Taper kamp 960 (Hästhagen Argon)
951 Kvart 2 05.05 11:00 Suld Blå - VK Bjärke Star 2 - 0 (25-13, 25-23) Idrottshuset stora 3 Taper kamp 949 (Suld Grön 2)
948 Semi 1 05.05 13:00 Westan - Suld Grön 0 - 2 (18-25, 15-25) Idrottshuset stora 3 Taper kamp 963 (Södertelge Ekenhus)
950 Semi 2 05.05 13:00 KFUM Jönköping Ice - Suld Blå 0 - 2 (15-25, 17-25) Idrottshuset stora 4 Taper kamp 964 (Hästhagen Argon)
954 Plac 5-6 05.05 15:00 Suld Grön 2 - VK Bjärke Star 0 - 2 (22-25, 25-27) Idrottshuset stora 3 Taper kamp 965 (Lund Grön)
952 Final 05.05 15:30 Suld Grön - Suld Blå 0 - 2 (21-25, 16-25) Idrottshuset stora 1 Taper kamp 897 (KFUM Umeå )
953 Plac 3-4 05.05 16:00 Westan - KFUM Jönköping Ice 2 - 0 (25-12, 25-17) Idrottshuset stora 4 Taper kamp 959 (KFUM Jönköping Cool)
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
956 Plac 7-14/1 05.05 08:00 KFUM Jönköping Cool - Södertelge Ekenhus 2 - 0 (25-22, 25-20) Idrottshuset stora 3 Pulje A/4 (Hästhagen Argon)
958 Plac 7-14/2 05.05 08:00 VK Bjärke Moon - Habo Cuba 0 - 2 (17-25, 18-25) Idrottshuset stora 4 Pulje B/4 (Uppsala Kaboom)
960 Plac 7-14/3 05.05 09:00 Habo Brasilien - Hästhagen Argon 2 - 0 (25-20, 25-11) Idrottshuset stora 3 Taper kamp 956 (Södertelge Ekenhus)
961 Plac 7-14/4 05.05 09:00 Lund Grön - Uppsala Kaboom 0 - 2 (25-27, 14-25) Idrottshuset stora 4 Taper kamp 958 (VK Bjärke Moon)
955 Plac 7-10/1 05.05 10:00 KFUM Jönköping Cool - Uppsala Kaboom 2 - 0 (25-20, 25-17) Idrottshuset stora 4 Taper kamp 961 (Lund Grön)
957 Plac 7-10/2 05.05 11:00 Habo Cuba - Habo Brasilien 2 - 0 (25-21, 25-21) Idrottshuset stora 4 Taper kamp 955 (Uppsala Kaboom)
963 Plac 11-14/1 05.05 12:00 Södertelge Ekenhus - Lund Grön 1 - 2 (18-25, 25-20, 13-15) Idrottshuset stora 3 Taper kamp 951 (VK Bjärke Star)
964 Plac 11-14/2 05.05 12:00 VK Bjärke Moon - Hästhagen Argon 2 - 0 (25-23, 25-17) Idrottshuset stora 4 Taper kamp 957 (Habo Brasilien)
965 Plac 11-12 05.05 14:00 Lund Grön - VK Bjärke Moon 0 - 2 (17-25, 11-25) Idrottshuset stora 3 Taper kamp 948 (Westan)
966 Plac 13-14 05.05 14:00 Södertelge Ekenhus - Hästhagen Argon 0 - 2 (10-25, 13-25) Idrottshuset stora 4 Taper kamp 950 (KFUM Jönköping Ice)
959 Plac 7-8 05.05 15:00 KFUM Jönköping Cool - Habo Cuba 0 - 2 (19-25, 21-25) Idrottshuset stora 4 Taper kamp 966 (Södertelge Ekenhus)
962 Plac 9-10 05.05 16:00 Habo Brasilien - Uppsala Kaboom 2 - 0 (25-21, 25-23) Idrottshuset stora 3 Taper kamp 954 (Suld Grön 2)
23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web