23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web
Siste 3 resultater:
728: 2-0 (16:44)
729: 0-2 (16:44)
730: 1-2 (16:44)

L6FGB - Level 6 Flickor GrönBlå

TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Svedala Lila33060MAX1521111.3696
2Eneryda Safir312340.751561541.0132
3Degerfors 1312350.61671750.9542
4Sollentuna London312250.41271620.7842

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
43 04.05 10:30 Sollentuna London - Eneryda Safir 0 - 2 (24-26, 17-25) Tybblelund 1 (Degerfors 1)
44 04.05 11:15 Degerfors 1 - Svedala Lila 0 - 2 (25-27, 18-25) Tybblelund 1 (Sollentuna London)
45 04.05 12:45 Svedala Lila - Sollentuna London 2 - 0 (25-19, 25-10) Tybblelund 1 (Eneryda Safir)
46 04.05 13:30 Eneryda Safir - Degerfors 1 1 - 2 (25-18, 27-29, 14-16) Tybblelund 1 (Svedala Lila)
47 04.05 15:45 Sollentuna London - Degerfors 1 2 - 1 (25-23, 17-25, 15-13) Tybblelund 1 (Eneryda Safir)
48 04.05 16:30 Eneryda Safir - Svedala Lila 0 - 2 (21-25, 18-25) Tybblelund 1 (Sollentuna London)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Malmö Smileys3306161611141.4126
2Habo Flo3214221291261.0244
3Lindesberg Blå312350.61501690.8882
4Täby Grön303160.171311620.8090

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
49 04.05 10:30 Lindesberg Blå - Malmö Smileys 1 - 2 (13-25, 25-21, 11-15) Tybblelund 2 (Habo Flo)
50 04.05 11:15 Habo Flo - Täby Grön 2 - 0 (25-20, 25-17) Tybblelund 2 (Lindesberg Blå)
51 04.05 14:15 Täby Grön - Lindesberg Blå 1 - 2 (25-21, 24-26, 9-15) Tybblelund 1 (Malmö Smileys)
52 04.05 15:00 Malmö Smileys - Habo Flo 2 - 0 (25-13, 25-16) Tybblelund 1 (Täby Grön)
53 04.05 15:45 Lindesberg Blå - Habo Flo 0 - 2 (18-25, 21-25) Tybblelund 2 (Malmö Smileys)
54 04.05 16:30 Malmö Smileys - Täby Grön 2 - 0 (25-15, 25-21) Tybblelund 2 (Lindesberg Blå)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Svedala Vit33060MAX150981.5316
2Degerfors 2321431.331491361.0964
3Sollentuna Paris312340.751301430.9092
4KFUM Umeå Gamma303060981500.6530

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
55 04.05 09:00 Degerfors 2 - Svedala Vit 0 - 2 (16-25, 23-25) Tybblelund 3 (Sollentuna Paris)
56 04.05 09:45 Sollentuna Paris - KFUM Umeå Gamma 2 - 0 (25-19, 25-14) Tybblelund 3 (Degerfors 2)
57 04.05 12:45 KFUM Umeå Gamma - Degerfors 2 0 - 2 (15-25, 18-25) Tybblelund 4 (Svedala Vit)
58 04.05 13:30 Svedala Vit - Sollentuna Paris 2 - 0 (25-14, 25-13) Tybblelund 4 (KFUM Umeå Gamma)
59 04.05 15:45 Degerfors 2 - Sollentuna Paris 2 - 1 (20-25, 25-19, 15-9) Tybblelund 4 (Svedala Vit)
60 04.05 16:30 Svedala Vit - KFUM Umeå Gamma 2 - 0 (25-14, 25-18) Tybblelund 4 (Degerfors 2)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1KFUM Umeå Delta33060MAX1521141.3336
2Solna Svart3214411611650.9764
3KFUM Örebro Blå312350.61711770.9662
4Habo Minna303260.331501780.8430

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
61 04.05 10:30 Solna Svart - KFUM Umeå Delta 0 - 2 (21-25, 17-25) Tybblelund 3 (KFUM Örebro Blå)
62 04.05 11:15 KFUM Örebro Blå - Habo Minna 2 - 1 (25-27, 26-24, 15-13) Tybblelund 3 (Solna Svart)
63 04.05 12:00 Habo Minna - Solna Svart 1 - 2 (25-22, 17-25, 13-15) Tybblelund 3 (KFUM Umeå Delta)
64 04.05 12:45 KFUM Umeå Delta - KFUM Örebro Blå 2 - 0 (27-25, 25-20) Tybblelund 3 (Habo Minna)
65 04.05 16:30 Solna Svart - KFUM Örebro Blå 2 - 1 (25-22, 21-25, 15-13) Tybblelund 3 (KFUM Umeå Delta)
66 04.05 17:15 KFUM Umeå Delta - Habo Minna 2 - 0 (25-15, 25-16) Tybblelund 3 (Solna Svart)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1VK Bjärke33060MAX1501011.4856
2Solna Vit321431.331431371.0444
3Vindrarp Röd312350.61311620.8092
4Svedala Röd303160.171301540.8440

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
67 04.05 09:00 VK Bjärke - Solna Vit 2 - 0 (25-14, 25-21) Tybblelund 1 (Vindrarp Röd)
68 04.05 09:45 Vindrarp Röd - Svedala Röd 2 - 1 (25-19, 14-25, 15-10) Tybblelund 1 (VK Bjärke)
69 04.05 13:30 Svedala Röd - VK Bjärke 0 - 2 (16-25, 21-25) Tybblelund 3 (Solna Vit)
70 04.05 14:15 Solna Vit - Vindrarp Röd 2 - 1 (18-25, 25-17, 15-6) Tybblelund 3 (Svedala Röd)
71 04.05 15:00 VK Bjärke - Vindrarp Röd 2 - 0 (25-15, 25-14) Tybblelund 3 (Solna Vit)
72 04.05 15:45 Solna Vit - Svedala Röd 2 - 0 (25-17, 25-22) Tybblelund 3 (VK Bjärke)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Habo Luigi3306231771441.2296
2IFK Helsingborg321531.671701541.1044
3Falkenberg Väst3124411501710.8772
4Lindesberg Orange3030601221500.8130

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
73 04.05 09:00 IFK Helsingborg - Habo Luigi 1 - 2 (20-25, 26-24, 11-15) Tybblelund 2 (Lindesberg Orange)
74 04.05 09:45 Lindesberg Orange - Falkenberg Väst 0 - 2 (23-25, 22-25) Tybblelund 2 (IFK Helsingborg)
75 04.05 12:45 Falkenberg Väst - IFK Helsingborg 1 - 2 (25-23, 16-25, 8-15) Tybblelund 2 (Habo Luigi)
76 04.05 13:30 Habo Luigi - Lindesberg Orange 2 - 0 (25-18, 25-18) Tybblelund 2 (Falkenberg Väst)
77 04.05 14:15 IFK Helsingborg - Lindesberg Orange 2 - 0 (25-18, 25-23) Tybblelund 2 (Habo Luigi)
78 04.05 15:00 Habo Luigi - Falkenberg Väst 2 - 1 (25-19, 23-25, 15-7) Tybblelund 2 (IFK Helsingborg)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Danderyd F0533060MAX1501251.26
2Svedala Blå3214221421231.1544
3Vindrarp Vit312240.51261440.8752
4KFUM Örebro II3030601241500.8270

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
79 04.05 09:00 KFUM Örebro II - Svedala Blå 0 - 2 (22-25, 16-25) Tybblelund 4 (Danderyd F05)
80 04.05 09:45 Danderyd F05 - Vindrarp Vit 2 - 0 (25-21, 25-20) Tybblelund 4 (KFUM Örebro II)
81 04.05 10:30 Vindrarp Vit - KFUM Örebro II 2 - 0 (25-23, 25-21) Tybblelund 4 (Svedala Blå)
82 04.05 11:15 Svedala Blå - Danderyd F05 0 - 2 (20-25, 22-25) Tybblelund 4 (Vindrarp Vit)
83 04.05 14:15 KFUM Örebro II - Danderyd F05 0 - 2 (23-25, 19-25) Tybblelund 4 (Svedala Blå)
84 04.05 15:00 Svedala Blå - Vindrarp Vit 2 - 0 (25-14, 25-21) Tybblelund 4 (KFUM Örebro II)
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
968 Åttondel 1 05.05 08:00 Svedala Lila - Sollentuna Paris 2 - 0 (25-19, 25-22) Tybblelund 1 Pulje A/2 (Eneryda Safir)
969 Åttondel 2 05.05 08:00 Svedala Blå - IFK Helsingborg 2 - 1 (25-18, 14-25, 15-10) Tybblelund 2 Pulje D/2 (Solna Svart)
971 Åttondel 3 05.05 08:00 VK Bjärke - Degerfors 2 2 - 0 (25-16, 25-21) Tybblelund 3 Pulje E/2 (Solna Vit)
972 Åttondel 4 05.05 08:00 KFUM Umeå Delta - Habo Flo 2 - 1 (23-25, 25-18, 15-6) Tybblelund 4 (Falkenberg Väst)
974 Åttondel 5 05.05 08:40 Svedala Vit - Eneryda Safir 2 - 0 (25-21, 25-20) Tybblelund 1 Taper kamp 968 (Sollentuna Paris)
975 Åttondel 6 05.05 08:40 Habo Luigi - Solna Svart 2 - 1 (16-25, 25-20, 15-13) Tybblelund 2 Taper kamp 969 (IFK Helsingborg)
977 Åttondel 7 05.05 08:40 Danderyd F05 - Solna Vit 2 - 0 (25-23, 25-19) Tybblelund 3 Taper kamp 971 (Degerfors 2)
978 Åttondel 8 05.05 08:40 Malmö Smileys - Falkenberg Väst 0 - 2 (25-27, 21-25) Tybblelund 4 Taper kamp 972 (Habo Flo)
986 Plac 9-16/1 05.05 10:01 Sollentuna Paris - IFK Helsingborg 0 - 2 (29-31, 22-25) Tybblelund 1 Taper kamp 1000 (Svedala Röd)
987 Plac 9-16/2 05.05 10:01 Degerfors 2 - Habo Flo 2 - 1 (25-17, 22-25, 15-10) Tybblelund 2 Taper kamp 1002 (Sollentuna London)
988 Plac 9-16/3 05.05 10:01 Eneryda Safir - Solna Svart 0 - 2 (19-25, 18-25) Tybblelund 3 Taper kamp 1003 (Täby Grön)
989 Plac 9-16/4 05.05 10:01 Solna Vit - Malmö Smileys 2 - 0 (25-20, 25-20) Tybblelund 4 Taper kamp 1004 (KFUM Umeå Gamma)
967 Kvart 1 05.05 10:41 Svedala Lila - Svedala Blå 0 - 2 (23-25, 23-25) Tybblelund 1 Taper kamp 986 (Sollentuna Paris)
970 Kvart 2 05.05 10:41 VK Bjärke - KFUM Umeå Delta 1 - 2 (22-25, 25-17, 12-15) Tybblelund 2 Taper kamp 987 (Habo Flo)
973 Kvart 3 05.05 10:41 Svedala Vit - Habo Luigi 0 - 2 (14-25, 19-25) Tybblelund 3 Taper kamp 988 (Eneryda Safir)
976 Kvart 4 05.05 10:41 Danderyd F05 - Falkenberg Väst 2 - 0 (27-25, 25-21) Tybblelund 4 Taper kamp 989 (Malmö Smileys)
992 Plac 13-16/1 05.05 12:40 Sollentuna Paris - Malmö Smileys 0 - 2 (20-25, 17-25) Tybblelund 3 Taper kamp 1007 (Lindesberg Blå)
993 Plac 13-16/2 05.05 12:40 Habo Flo - Eneryda Safir 1 - 2 (25-20, 19-25, 10-15) Tybblelund 4 Taper kamp 1008 (Degerfors 1)
984 Plac 5-8/1 05.05 13:20 VK Bjärke - Svedala Vit 2 - 1 (25-22, 18-25, 15-10) Tybblelund 4 Taper kamp 993 (Habo Flo)
983 Plac 5-8/1 05.05 13:20 Svedala Lila - Falkenberg Väst 2 - 1 (26-24, 22-25, 15-11) Tybblelund 3 Taper kamp 992 (Sollentuna Paris)
990 Plac 9-12/1 05.05 13:20 IFK Helsingborg - Solna Vit 0 - 2 (19-25, 20-25) Tybblelund 1 Taper kamp 999 (KFUM Umeå Gamma)
991 Plac 9-12/2 05.05 13:20 Degerfors 2 - Solna Svart 2 - 0 (26-24, 25-20) Tybblelund 2 Taper kamp 1001 (Sollentuna London)
979 Semi 1 05.05 14:00 Svedala Blå - KFUM Umeå Delta 2 - 1 (25-18, 24-26, 15-7) Tybblelund 1 Taper kamp 990 (IFK Helsingborg)
980 Semi 2 05.05 14:00 Habo Luigi - Danderyd F05 2 - 0 (27-25, 25-21) Tybblelund 2 Taper kamp 991 (Solna Svart)
996 Plac 13-14 05.05 14:40 Malmö Smileys - Eneryda Safir 0 - 2 (20-25, 19-25) Tybblelund 3 Taper kamp 1009 (Lindesberg Orange)
997 Plac 15-16 05.05 14:40 Sollentuna Paris - Habo Flo 2 - 0 (25-22, 25-14) Tybblelund 4 Taper kamp 1010 (Vindrarp Röd)
995 Plac 11-12 05.05 15:30 IFK Helsingborg - Solna Svart 2 - 0 (27-25, 25-21) Tybblelund 2 Taper kamp 1012 (Lindesberg Blå)
994 Plac 9-10 05.05 15:30 Degerfors 2 - Solna Vit 0 - 2 (21-25, 23-25) Tybblelund 1 Taper kamp 1011 (Degerfors 1)
998 B-F 05.05 16:10 Falkenberg Väst - Svedala Vit 1 - 2 (25-21, 15-25, 9-15) Tybblelund 2 Taper kamp 995 (Solna Svart)
985 Plac 5-6 05.05 16:10 Svedala Lila - VK Bjärke 1 - 2 (25-23, 19-25, 14-16) Tybblelund 1 Taper kamp 994 (Degerfors 2)
981 Final 05.05 17:00 Svedala Blå - Habo Luigi 2 - 1 (25-21, 22-25, 15-11) Tybblelund 1 Taper kamp 985 (Svedala Lila)
982 Plac 3-4 05.05 17:00 Danderyd F05 - KFUM Umeå Delta 2 - 0 (25-10, 25-10) Tybblelund 2 Taper kamp 998 (Falkenberg Väst)
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
1000 Plac 17-28/1 05.05 09:20 Svedala Röd - Habo Minna 0 - 2 (18-25, 19-25) Tybblelund 1 Taper kamp 974 (Eneryda Safir)
1002 Plac 17-28/2 05.05 09:20 Vindrarp Vit - Sollentuna London 2 - 1 (23-25, 28-26, 15-12) Tybblelund 2 Taper kamp 975 (Solna Svart)
1003 Plac 17-28/3 05.05 09:20 Täby Grön - KFUM Örebro II 0 - 2 (21-25, 27-29) Tybblelund 3 Taper kamp 977 (Solna Vit)
1004 Plac 17-28/4 05.05 09:20 KFUM Umeå Gamma - Lindesberg Orange 0 - 2 (19-25, 18-25) Tybblelund 4 Taper kamp 978 (Malmö Smileys)
1005 Plac 17-24/1 05.05 12:00 Habo Minna - KFUM Örebro Blå 0 - 2 (20-25, 16-25) Tybblelund 1 Taper kamp 967 (Svedala Lila)
1006 Plac 17-24/2 05.05 12:00 Vindrarp Röd - Vindrarp Vit 2 - 0 (25-23, 26-24) Tybblelund 2 Taper kamp 970 (VK Bjärke)
1007 Plac 17-24/3 05.05 12:00 KFUM Örebro II - Lindesberg Blå 2 - 1 (25-21, 22-25, 15-12) Tybblelund 3 Taper kamp 973 (Svedala Vit)
1008 Plac 17-24/4 05.05 12:00 Degerfors 1 - Lindesberg Orange 0 - 2 (22-25, 22-25) Tybblelund 4 Taper kamp 976 (Falkenberg Väst)
999 Plac 25-28/1 05.05 12:40 Svedala Röd - KFUM Umeå Gamma 2 - 0 (25-18, 25-17) Tybblelund 1 Taper kamp 1005 (Habo Minna)
1001 Plac 25-28/2 05.05 12:40 Sollentuna London - Täby Grön 1 - 2 (25-21, 23-25, 12-15) Tybblelund 2 Taper kamp 1006 (Vindrarp Vit)
1009 Plac 17-20/1 05.05 14:00 KFUM Örebro Blå - Lindesberg Orange 2 - 0 (25-21, 25-20) Tybblelund 3 Taper kamp 983 (Falkenberg Väst)
1010 Plac 17-20/2 05.05 14:00 Vindrarp Röd - KFUM Örebro II 1 - 2 (19-19, 22-25, 10-15) Tybblelund 4 Taper kamp 984 (Svedala Vit)
1011 Plac 21-24/1 05.05 14:40 Degerfors 1 - Habo Minna 0 - 2 (23-25, 20-25) Tybblelund 1 Taper kamp 979 (KFUM Umeå Delta)
1012 Plac 21-24/2 05.05 14:40 Vindrarp Vit - Lindesberg Blå 2 - 1 (25-17, 25-27, 15-7) Tybblelund 2 Taper kamp 980 (Danderyd F05)
1017 Plac 25-26 05.05 15:30 Svedala Röd - Täby Grön 2 - 0 (25-20, 25-17) Tybblelund 3 Taper kamp 996 (Malmö Smileys)
1018 Plac 27-28 05.05 15:30 KFUM Umeå Gamma - Sollentuna London 1 - 2 (25-23, 24-26, 12-15) Tybblelund 4 Taper kamp 997 (Habo Flo)
1013 Plac 17-18 05.05 16:10 KFUM Örebro Blå - KFUM Örebro II 2 - 1 (20-25, 25-22, 15-9) Tybblelund 4 Taper kamp 1018 (KFUM Umeå Gamma)
1014 Plac 19-20 05.05 16:10 Lindesberg Orange - Vindrarp Röd 2 - 1 (19-25, 25-20, 15-12) Tybblelund 3 Taper kamp 1017 (Täby Grön)
1015 Plac 21-22 05.05 17:00 Habo Minna - Vindrarp Vit 2 - 1 (17-25, 25-20, 15-10) Tybblelund 4 Taper kamp 1013 (KFUM Örebro II)
1016 Plac 23-24 05.05 17:00 Degerfors 1 - Lindesberg Blå 2 - 1 (15-25, 25-19, 15-7) Tybblelund 3 Taper kamp 1014 (Vindrarp Röd)
23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web