23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web
Siste 3 resultater:
728: 2-0 (16:44)
729: 0-2 (16:44)
730: 1-2 (16:44)

L6FR - Level 6 Flickor Röd

TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1IFK Helsingborg4316231901731.0986
2Solna Gul431732.332101841.1416
3Lindesberg4316322061781.1576
4Engelholm Gul413360.51771900.9322
5Hästhagen Neon4040801422000.710

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
321 04.05 09:00 Solna Gul - Hästhagen Neon 2 - 0 (25-14, 25-17) GIH 1 (Lindesberg)
322 04.05 09:45 Lindesberg - Engelholm Gul 2 - 0 (25-15, 25-22) GIH 1 (Hästhagen Neon)
323 04.05 10:30 Solna Gul - IFK Helsingborg 2 - 0 (25-21, 25-19) GIH 1 (Engelholm Gul)
324 04.05 11:15 Hästhagen Neon - Lindesberg 0 - 2 (16-25, 22-25) GIH 1 (IFK Helsingborg)
325 04.05 12:45 IFK Helsingborg - Engelholm Gul 2 - 0 (25-21, 25-20) GIH 1 (Solna Gul)
326 04.05 13:30 Lindesberg - Solna Gul 2 - 1 (26-24, 23-25, 15-4) GIH 1 (Hästhagen Neon)
327 04.05 14:15 Engelholm Gul - Hästhagen Neon 2 - 0 (25-16, 25-17) GIH 1 (IFK Helsingborg)
328 04.05 15:00 IFK Helsingborg - Lindesberg 2 - 0 (25-19, 25-23) GIH 1 (Solna Gul)
329 04.05 15:45 Engelholm Gul - Solna Gul 1 - 2 (18-25, 25-17, 6-15) GIH 1 (Lindesberg)
330 04.05 16:30 Hästhagen Neon - IFK Helsingborg 0 - 2 (17-25, 23-25) GIH 1 (Engelholm Gul)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Eneryda Ametist3306231741461.1926
2Bjärreds VBK 1321522.51631481.1014
3Malmö High-fives312340.751591581.0062
4Täby Röd 13030601091530.7120

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
331 04.05 09:00 Bjärreds VBK 1 - Malmö High-fives 2 - 0 (25-23, 26-24) GIH 2 (Täby Röd 1)
332 04.05 09:45 Täby Röd 1 - Eneryda Ametist 0 - 2 (10-25, 15-25) GIH 2 (Bjärreds VBK 1)
333 04.05 12:00 Eneryda Ametist - Bjärreds VBK 1 2 - 1 (25-23, 21-25, 16-14) GIH 2 (Malmö High-fives)
334 04.05 12:45 Malmö High-fives - Täby Röd 1 2 - 0 (25-19, 28-26) GIH 2 (Eneryda Ametist)
335 04.05 15:00 Bjärreds VBK 1 - Täby Röd 1 2 - 0 (25-20, 25-19) GIH 2 (Malmö High-fives)
336 04.05 15:45 Malmö High-fives - Eneryda Ametist 1 - 2 (22-25, 25-22, 12-15) GIH 2 (Bjärreds VBK 1)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Malmö Wohoo3306161631231.3256
2Bjärreds VBK 2321431.331381430.9654
3Habo Sally312350.61541690.9112
4Solna Blå303260.331531730.8840

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
337 04.05 10:30 Solna Blå - Habo Sally 1 - 2 (25-19, 24-26, 10-15) GIH 2 (Bjärreds VBK 2)
338 04.05 11:15 Bjärreds VBK 2 - Malmö Wohoo 0 - 2 (13-25, 15-25) GIH 2 (Solna Blå)
339 04.05 13:30 Malmö Wohoo - Solna Blå 2 - 1 (25-22, 23-25, 15-12) GIH 2 (Habo Sally)
340 04.05 14:15 Habo Sally - Bjärreds VBK 2 1 - 2 (22-25, 25-20, 11-15) GIH 2 (Malmö Wohoo)
341 04.05 16:30 Solna Blå - Bjärreds VBK 2 0 - 2 (21-25, 14-25) GIH 2 (Habo Sally)
342 04.05 17:15 Habo Sally - Malmö Wohoo 0 - 2 (21-25, 15-25) GIH 2 (Solna Blå)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Svedala Målis33060MAX150821.8296
2Veddige Varberg3214221331051.2674
3Engelholm Vit312250.41161560.7442
4Täby Röd 2303160.171031590.6480

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
343 04.05 09:45 Svedala Målis - Täby Röd 2 2 - 0 (25-9, 25-13) GIH 4 (Engelholm Vit)
344 04.05 10:30 Engelholm Vit - Veddige Varberg 0 - 2 (10-25, 20-25) GIH 4 (Svedala Målis)
345 04.05 12:00 Veddige Varberg - Svedala Målis 0 - 2 (17-25, 16-25) GIH 4 (Täby Röd 2)
346 04.05 12:45 Täby Röd 2 - Engelholm Vit 1 - 2 (25-19, 20-25, 11-15) GIH 4 (Veddige Varberg)
347 04.05 15:00 Svedala Målis - Engelholm Vit 2 - 0 (25-13, 25-14) GIH 4 (Täby Röd 2)
348 04.05 15:45 Täby Röd 2 - Veddige Varberg 0 - 2 (13-25, 12-25) GIH 4 (Svedala Målis)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng
1Solna Blå431723.52091641.2746
2Hästhagen Neon422651.22272081.0914
3Täby Röd 1422450.81871930.9694
4Engelholm Gul422450.81812030.8924
5Täby Röd 2413260.331531890.812

Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
693 Grupp Plac 13-17 05.05 08:00 Täby Röd 2 - Engelholm Gul 2 - 0 (25-19, 25-20) GIH 4 Pulje B/4 (Täby Röd 1)
694 Grupp Plac 13-17 05.05 08:50 Hästhagen Neon - Täby Röd 1 1 - 2 (21-25, 25-15, 11-15) GIH 4 Pulje A/4 (Engelholm Gul)
695 Grupp Plac 13-17 05.05 09:40 Täby Röd 1 - Täby Röd 2 2 - 0 (25-22, 25-13) GIH 4 Pulje A/5 (Hästhagen Neon)
696 Grupp Plac 13-17 05.05 10:30 Solna Blå - Hästhagen Neon 1 - 2 (25-21, 22-25, 12-15) GIH 4 Pulje D/4 (Täby Röd 2)
697 Grupp Plac 13-17 05.05 11:40 Täby Röd 1 - Engelholm Gul 0 - 2 (20-25, 24-26) GIH 4 Pulje C/4 (Solna Blå)
698 Grupp Plac 13-17 05.05 12:30 Täby Röd 2 - Solna Blå 0 - 2 (16-25, 15-25) GIH 4 Pulje B/4 (Täby Röd 1)
699 Grupp Plac 13-17 05.05 13:20 Engelholm Gul - Solna Blå 0 - 2 (16-25, 18-25) GIH 4 Pulje D/4 (Täby Röd 2)
700 Grupp Plac 13-17 05.05 14:10 Hästhagen Neon - Täby Röd 2 2 - 0 (25-20, 25-17) GIH 4 Pulje A/4 (Engelholm Gul)
701 Grupp Plac 13-17 05.05 15:00 Hästhagen Neon - Engelholm Gul 1 - 2 (26-24, 18-25, 15-8) GIH 4 Pulje C/4 (Solna Blå)
702 Grupp Plac 13-17 05.05 15:50 Solna Blå - Täby Röd 1 2 - 0 (25-20, 25-18) GIH 4 Pulje A/5 (Hästhagen Neon)
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
678 Kvart 1 05.05 08:00 IFK Helsingborg - Bjärreds VBK 1 2 - 0 (25-20, 25-14) GIH 1 Pulje D/2 (Veddige Varberg)
680 Kvart 2 05.05 08:00 Eneryda Ametist - Solna Gul 2 - 1 (25-22, 20-25, 15-12) GIH 2 Pulje C/2 (Bjärreds VBK 2)
681 Kvart 3 05.05 09:00 Malmö Wohoo - Veddige Varberg 1 - 2 (23-25, 25-17, 11-15) GIH 1 Taper kamp 678 (Bjärreds VBK 1)
682 Kvart 4 05.05 09:00 Bjärreds VBK 2 - Svedala Målis 0 - 2 (12-25, 13-25) GIH 2 Taper kamp 680 (Solna Gul)
683 Plac 5-8/1 05.05 11:40 Bjärreds VBK 1 - Bjärreds VBK 2 1 - 2 (21-25, 26-24, 15-11) GIH 1 Taper kamp 691 (Engelholm Vit)
684 Plac 5-8/2 05.05 11:40 Solna Gul - Malmö Wohoo 1 - 2 (27-25, 14-25, 12-15) GIH 2 Taper kamp 692 (Habo Sally)
677 Semi 1 05.05 12:40 IFK Helsingborg - Svedala Målis 0 - 2 (14-25, 18-25) GIH 1 Taper kamp 683 (Bjärreds VBK 1)
679 Semi 2 05.05 12:40 Eneryda Ametist - Veddige Varberg 1 - 2 (25-17, 17-25, 13-15) GIH 2 Taper kamp 684 (Solna Gul)
687 Plac 5-6 05.05 14:40 Bjärreds VBK 2 - Malmö Wohoo 0 - 2 (14-25, 22-25) GIH 1 Taper kamp 690 (Engelholm Vit)
688 Plac 7-8 05.05 14:40 Bjärreds VBK 1 - Solna Gul 0 - 2 (16-25, 22-25) GIH 2 Taper kamp 689 (Lindesberg)
685 Final 05.05 15:40 Svedala Målis - Veddige Varberg 2 - 1 (17-25, 25-17, 15-12) GIH 1 Taper kamp 687 (Bjärreds VBK 2)
686 Plac 3-4 05.05 15:40 IFK Helsingborg - Eneryda Ametist 2 - 0 (25-21, 25-20) GIH 2 Taper kamp 688 (Bjärreds VBK 1)
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
691 Plac 9-12/1 05.05 10:00 Lindesberg - Engelholm Vit 2 - 0 (25-20, 25-13) GIH 1 Taper kamp 681 (Malmö Wohoo)
692 Plac 9-12/2 05.05 10:00 Malmö High-fives - Habo Sally 2 - 0 (25-19, 25-19) GIH 2 Taper kamp 682 (Bjärreds VBK 2)
689 B-F 05.05 13:40 Lindesberg - Malmö High-fives 0 - 2 (17-25, 20-25) GIH 2 Taper kamp 679 (Eneryda Ametist)
690 B-F 05.05 13:40 Engelholm Vit - Habo Sally 0 - 2 (20-25, 22-25) GIH 1 Taper kamp 677 (IFK Helsingborg)
23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
18.05.2019 16:43
Kilde: Web