13.12.2019 00:48
Matches updated
Oppdatert:
12.05.2019 16:42
Kilde: Web
Siste 3 resultater:
208: 0-2 (16:42)
209: 2-0 (16:42)
210: 0-2 (16:42)

Östra F - Östra kvalet för flickor 02 och senare

Lag Draktfarge Land
Sollentuna Sweden
Uppsala Sweden
Vallentuna Sweden
TabellKVTSett +Sett -Sett ratioGameball +Gameball -Game ratioP?
1Sollentuna22040MAX100601.6674
2Vallentuna211230.67941060.8872
3Uppsala202140.25851130.7520

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
42 17.03 09:30 Vallentuna - Uppsala 2 - 1 (27-25, 21-25, 15-6) Viksberg 2 (Sollentuna)
43 17.03 10:30 Uppsala - Sollentuna 0 - 2 (15-25, 14-25) Viksberg 2 (Vallentuna)
44 17.03 11:30 Sollentuna - Vallentuna 2 - 0 (25-14, 25-17) Viksberg 2 (Uppsala)
Lag Draktfarge Land
Lidingö Sweden
Täby Volley Sweden
Västerås Sweden
TabellKVTSett +Sett -Sett ratioGameball +Gameball -Game ratioP?
1Lidingö22040MAX100651.5384
2Täby Volley211230.671081031.0492
3Västerås202140.25741140.6490

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
45 17.03 09:30 Täby Volley - Västerås 2 - 1 (23-25, 25-14, 16-14) Viksberg 3 (Lidingö)
46 17.03 10:30 Västerås - Lidingö 0 - 2 (7-25, 14-25) Viksberg 3 (Täby Volley)
47 17.03 11:30 Lidingö - Täby Volley 2 - 0 (25-15, 25-29) Viksberg 3 (Västerås)
Lag Draktfarge Land
Solna Sweden
Spårvägen Sweden
Team Valla Sweden
TabellKVTSett +Sett -Sett ratioGameball +Gameball -Game ratioP?
1Solna22040MAX100581.7244
2Team Valla21122182880.9322
3Spårvägen202040641000.640

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
48 17.03 09:30 Team Valla - Spårvägen 2 - 0 (25-19, 25-19) Viksberg 4 (Solna)
49 17.03 10:30 Spårvägen - Solna 0 - 2 (15-25, 11-25) Viksberg 4 (Team Valla)
50 17.03 11:30 Solna - Team Valla 2 - 0 (25-12, 25-20) Viksberg 4 (Spårvägen)
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
136 Åttondel 17.03 12:30 Västerås - Spårvägen 2 - 0 (25-20, 25-23) Viksberg 3 Pulje A/1 (Sollentuna)
125 Kvart 1 17.03 13:30 Sollentuna - Västerås 2 - 0 (25-17, 25-16) Viksberg 3 Taper kamp 136 (Spårvägen)
135 Kvart 2 17.03 13:30 Lidingö - Uppsala 2 - 0 (25-14, 25-1) Viksberg 4 Pulje B/2 (Täby Volley)
127 Kvart 3 17.03 14:30 Solna - Vallentuna 2 - 0 (25-19, 25-16) Viksberg 3 Taper kamp 125 (Västerås)
134 Kvart 4 17.03 14:30 Team Valla - Täby Volley 0 - 2 (15-25, 22-25) Viksberg 4 Taper kamp 135 (Uppsala)
124 Semi 1 17.03 15:30 Sollentuna - Täby Volley 2 - 0 (25-15, 25-15) Viksberg 3 Taper kamp 127 (Vallentuna)
126 Semi 2 17.03 15:30 Solna - Lidingö 0 - 2 (12-25, 22-25) Viksberg 4 Taper kamp 134 (Team Valla)
130 Plac 5-8/1 17.03 16:30 Team Valla - Västerås 2 - 0 (25-20, 25-15) Viksberg 3 Taper kamp 124 (Täby Volley)
131 Plac 5-8/2 17.03 16:30 Uppsala - Vallentuna 0 - 2 (0-25, 0-25) Viksberg 4 Taper kamp 126 (Solna)
129 Plac 3-4 17.03 17:30 Täby Volley - Solna 2 - 1 (25-17, 14-25, 15-12) Viksberg 3 Taper kamp 130 (Västerås)
132 Plac 5-6 17.03 17:30 Team Valla - Vallentuna 2 - 1 (25-23, 18-25, 17-15) Viksberg 4 Taper kamp 131 (Uppsala)
128 Final 17.03 18:30 Sollentuna - Lidingö 2 - 0 (25-19, 25-22) Viksberg 3 Arrangör
133 Plac 7-8 17.03 18:30 Uppsala - Västerås 0 - 2 (0-25, 0-25) Viksberg 4 Taper kamp 132 (Vallentuna)
13.12.2019 00:48
Matches updated
Oppdatert:
12.05.2019 16:42
Kilde: Web