23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
12.05.2019 16:42
Kilde: Web
Siste 3 resultater:
208: 0-2 (16:42)
209: 2-0 (16:42)
210: 0-2 (16:42)

Västra F - Västra kvalet för flickor 02 och senare

Lag Draktfarge Land
Bjärke Sweden
Degerfors Sweden
Ik Ymer Sweden
Lindesberg Sweden
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Lindesberg3306161611081.4916
2Degerfors3214221441331.0834
3Bjärke312340.751331500.8872
4Ik Ymer3030601041510.6890

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
60 16.03 09:00 Lindesberg - Degerfors 2 - 0 (25-22, 25-22) Stora Valla 1 (Ik Ymer)
61 16.03 09:50 Ik Ymer - Bjärke 0 - 2 (24-26, 15-25) Stora Valla 1 (Lindesberg)
62 16.03 10:40 Bjärke - Lindesberg 1 - 2 (7-25, 25-21, 6-15) Stora Valla 1 (Degerfors)
63 16.03 11:30 Degerfors - Ik Ymer 2 - 0 (25-17, 25-22) Stora Valla 1 (Bjärke)
64 16.03 12:20 Lindesberg - Ik Ymer 2 - 0 (25-12, 25-14) Stora Valla 1 (Degerfors)
65 16.03 13:10 Degerfors - Bjärke 2 - 0 (25-21, 25-23) Stora Valla 1 (Lindesberg)
TabellSVFSet +Set -SetkvotPoäng +Poäng -PoängkvotPoäng?
1Habo Wolley321522.51531241.2344
2KFUM Örebro321531.671681361.2354
3KFUM Göteborg321431.331381570.8794
4Kungälv3030601081500.720

Kampnr Tid Lag Resultat Bane Dommere
66 16.03 09:00 Habo Wolley - Kungälv 2 - 0 (25-21, 25-9) Stora Valla 2 (KFUM Örebro)
67 16.03 09:50 KFUM Örebro - KFUM Göteborg 1 - 2 (25-9, 23-25, 14-16) Stora Valla 2 (Habo Wolley)
68 16.03 10:40 KFUM Göteborg - Habo Wolley 0 - 2 (18-25, 20-25) Stora Valla 2 (Kungälv)
69 16.03 11:30 Kungälv - KFUM Örebro 0 - 2 (17-25, 16-25) Stora Valla 2 (KFUM Göteborg)
70 16.03 12:20 Habo Wolley - KFUM Örebro 1 - 2 (16-25, 25-16, 12-15) Stora Valla 2 (Kungälv)
71 16.03 13:10 Kungälv - KFUM Göteborg 0 - 2 (23-25, 22-25) Stora Valla 2 (Habo Wolley)
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
145 Kvart 1 16.03 14:30 KFUM Örebro - Bjärke 2 - 0 (25-19, 25-15) Stora Valla 1 Pulje A/1 (Lindesberg)
147 Kvart 2 16.03 14:30 KFUM Göteborg - Degerfors 2 - 0 (25-23, 25-18) Stora Valla 2 Pulje B/1 (Habo Wolley)
144 Semi 1 16.03 15:30 KFUM Örebro - Lindesberg 1 - 2 (18-25, 25-16, 8-15) Stora Valla 1 Taper kamp 145 (Bjärke)
146 Semi 2 16.03 15:30 Habo Wolley - KFUM Göteborg 2 - 1 (25-22, 23-25, 15-11) Stora Valla 2 Taper kamp 147 (Degerfors)
150 Plac 5-6 16.03 16:30 Bjärke - Degerfors 0 - 2 (17-25, 12-25) Stora Valla 1 Taper kamp 144 (KFUM Örebro)
148 Final 16.03 17:30 Lindesberg - Habo Wolley 2 - 0 (25-21, 25-17) Stora Valla 1 Arrangör
149 Plac 3-4 16.03 17:30 KFUM Örebro - KFUM Göteborg 0 - 2 (22-25, 21-25) Stora Valla 2 Arrangör
Kampnr Kamp Tid Lag Resultat Bane Dommere
151 Plac 7-8 16.03 16:30 Ik Ymer - Kungälv 1 - 2 (20-25, 25-16, 9-15) Stora Valla 2 Taper kamp 146 (KFUM Göteborg)
23.01.2020 15:21
Matches updated
Oppdatert:
12.05.2019 16:42
Kilde: Web