Welcome to

Fjordcup 2025

1397 matches, 577 teams
May 30 - June 1 SANDEFJORD
30. mai-01. juni 2025 er det klart for den syvende utgaven av Fjordcup. I 2024 var vi fulltegnet i alle klasser i februar måned, så her lønner det seg å være tidlig ute. 
I tillegg arrangerer vi beach-turnering for klassene 11-20 år 
Vi skal nok en gang ha et stort cupshow i Sandefjord sentrum. I 2024 var David Mokel, HEUX, EMMA og Martin Lilleberg på scenen. 
My registrations 0
Matches 1397
571 teams registered in 25 categories
  • May 28, 2024 - Start of registration
  • March 30, 2025 - Last day to register your team
  • May 30, 2025 - Start date
  • June 1, 2025 - Last date

Match schedule is published!

Tournament is now closed for registration
Register Results

Articles

Nyttig info om Fjordcup 2025
Fjordcup 2025!
Planen var å stoppe ved 450 lag, men interessen for å delta på Fjordcup har vært så stor at turneringsledelsen bestemte seg for å utvide til 490 lag.  
- Det er vondt å si nei til unger som har gledet seg til å spille Fjordcup. Så vondt at vi i stedet har sett oss om etter muligheter for å øke kapasiteten. Den fant vi i Jotron Arena i Larvik, hvor Larvik Turn tar på seg jobben med å organisere to håndballflater for Fjordcup. Hallen er veldig fin ligger bare 20 minutters kjøring fra Sandefjord,  så det burde gå fint, sier turneringsleder Anders Holand Pettersen.
Jotron Arena Larvik. Foto: Svein André Svendsen
Fortsatt 7 ledige plasser i følgende klasser
G10(2014): 1
G13(2011): 1
G14(2010):2

J10(2014): 2
J15(2009): 1

Betalingsfristen nærmer seg
Til alle dere som har vært tidlig ute og allerede er påmeldt Fjordcup 2025. Husk at påmeldingen er ikke bekreftet før påmeldingsavgiften er betalt. Vi ønsker at alle har betalt innen søndag 16. Mars når påmeldingsfristen også går ut!
Bestill deltakerkort og lunsj nå!
Det gjør du ved å bestille deltakerkort under "Tjenester" i Profixio. Da får vi også en oversikt over hvilke klubber/lag som vil bo på skole med oss. 
Under "Tjenester" kan du også bestille ekstra lunsj til laget ditt. Vi garanterer sunn mat, og valgbar meny blir lagt ut i god tid før turneringen. Lunsj for to dager (lørdag og søndag) får du for 190 kroner.
Felles Fjordcup-antrekk?
* University er en av våre samarbeidspartnere. Her ser du et tilbud til alle klubber fra dem ang felles bekledning til Fjordcup. Interessert? Kontakt [email protected]
Beachhåndball på Fjordcup
Det er ikke bare innendørs det er aktivitet under Fjordcup helgen. Mange lag velger også å prøve seg ute i sola på de mange beachbanene her i Sandefjord. Dette er ett tilbud for lag i alderen 11 år og eldre. Måten dette gjennomfres på er at det spilles en beachturnering på 3-5 timer innimellom turneringen som går innendørs. Det er altså mulig å BÅDE spille en turnering inne og en turnering ute ila samme helgen. Meld dere på!!
Silent Disco
Årets nyvinning på turneringen er Silent Disco som arrangeres rett etter cupshowet i Kurbadhagen. Dette arrangementet er for utøvere i alderen 13-16 år. Se mer om Silent Disco på våre sosiale medier

Peppes Deal
Vi har en avtale med Peppes pizza om rabatterte priser for Fjordcup deltagere
Transport på Fjordcup
Mange har spørsmål om transport på Fjordcup. Det enkle svaret er at lagene de siste årene har vært veldig flinke til å organisere dette selv. Så flinke har de vært at tidligere forsøk på felles transportsystem nesten ikke har blitt brukt. Det er derfor ikke lagt opp til noe felles transport i regi av Fjordcup på vår turnering i 2025. Dette kan vi være behjelpelig med om det ikke er mulig for dere å organiisere transport selv. Vi kan lage ett skreddersydd transportopplegg for noen utvalgte lag som ønsker/trenger transport, dette mot betaling til transportselskapet. For å få mer info om dette send mail til [email protected] 

Det er begrenset hvor mange lag vi kan lage dette for. Vi vil derfor prioritere lag som kommer langveisfra til dette tilbudet.
post image
Påmeldingene strømmer på
 Vi er allerede fullt i gang med planleggingen for 2025 versjonen av fjordcup. Derfor er det veldig gledelig å se at mange har lyst til å komme på turnering neste år. Vi har allerede 182 lag påmeldt og mange har tatt kontakt og sagt at de kommer til å melde seg på de neste dagene. 

Vi kommer til å ha ett stort cup-show nede i sentrum. Vi kommer til å ha aktivitetspark i Bugården og vi kommer til å ha tøft finaleshow i Jotunhallen til finalene. I tillegg til dette har vi noen spennende nyheter angående 2025 turneringen som vi kommer til å dele nærmere utpå nyåret. Det er ingen tvil om at 2025 versjonen vil bli enda bedre og mer innholdsrik enn tidligere år.

Meld dere på og opplev sommerbyen Sandefjord på sitt beste med masse håndballglede og sosialt samvær 30. mai til 01. Juni 2025
post image
PÅMELDINGEN ER ÅPEN!
30. mai-01. juni 2025 er det klart for den syvende utgaven av Fjordcup, turneringen som ble arrangert for første gang i mai 2017, men som har hatt to års covidpause (2020 og 2021) innimellom.

Fjordcup er ment å være en hyggelig sesongavslutning for lag og klubber, et punktum, men også en spore til å ta fatt på en ny sesong.

Samtidig som både spillere og ledere/foreldre kan kose seg i håndballbyen Sandefjord, forhåpentligvis i like flott sommervær som vi har hatt alle de årene turneringen er blitt gjennomført.

Det er mange spillere/lag/klubber som har fått prøve seg i Fjordcup fram til nå. Vårt mål er at dere kommer igjen og igjen. I tillegg håper vi dere har snakket fint om oss til andre klubber, uten at vi har tenkt å bli så mye større. For 2025 har vi satt en øvre grense på 450 lag innendørs og 120 lag utendørs. Vi var 455 lag påmeldt innendørs nå i 2024.

Fjordcup har funnet sin form, så noenlunde. Det betyr at turneringen vil foregå på omtrent samme måte som de foregående. Vi bruker de samme hallene og omtrent de samme skolene, med start fredag ettermiddag og avslutning søndag kveld.

Vi tilbyr dere også en garantert tørrlagt helg. Alle spilleflatene er innendørs, og de aller fleste av dem ligger i umiddelbar nærhet til Sandefjord sentrum.

Og dessuten – hva passer vel bedre enn kombinasjonen sommerlige Sandefjord og ekte håndballglede?

– Ingenting, mener vi!