Welcome to

GBC SBT 2* (fd Open Svart) 220402

56 matches, 30 teams
April 2
My registrations 0
Matches 56
30 teams registered in 2 categories

GBC SBT 2* (fd Open Svart) 220402 is finished

30
teams
56
matches played

Results from the finals

Choose layout:
  • Sat
    2.Apr
    20:00
    D - Damer
    Final
    #1 Emma Westerlund / Ina Hüttenberger
    #10 Alexandra Bemm / Irene Boni
    21
    19
    19
    21
    15
    13
    2
    1
  • Sat
    2.Apr
    20:00
    H - Herrar
    Final
    #1 Anton Björklund / Finn Alden-Joyce
    #12 Linus Olofsson / Tobias Lansink
    21
    14
    21
    17
    2
    0
Anmälningsinformation
Protokollföring via beachlive.se
Viktig tävlingsinformation
Register Results

Articles

Startlista
 Damer
Törnqvist, Stina / Hüttenberger, Ina | Göteborg BC | 320
Falkenby Thorén, Bolla / Hermansson, Jemima | Göteborg BC | 94
Olofsson, Ebba / Frischenfeldt, Erica | Göteborg BC | 93
Petersson, Axelié / Grane, Sofia | Jönköpings BC / Falköpings VK | 82
Boreström, Cecilia / Hermansson, Anna-Karin | Göteborg BC | 75
Dahlström, Charlotta / Myhrén, Lena | Göteborg BC | 71
Elmgren, Jasmine / Jansson, Lina | Göteborg BC | 62
Stenberg, Yvonne / Qvennerstedt, Sara  | Göteborg BC | 59
Lundstedt, Christin / Hessel, Anu | Göteborg BC | 46
Kristensen, Carolina / Gustafsson, Emma | Göteborg BC | 41
Bemm, Alexandra / Boni, Irene | Göteborg BC | 39
Vedin, Elin / Wilow Sundh, Clara | Göteborg BC | 36
Rosenkvist, Alma / Jonsson, Maja | VK Bjärke | 12
Forsberg, Petra / Efraimsson, Emelie | Morgondagens BC / Göteborg BC | 7
Edmark, Cecilia / Edvardsson, Hanna | Göteborg BC | 6
 
Herrar
Björklund, Anton / Alden-Joyce, Finn | Göteborg BC | 1240
Larsson, Karl / Bager, Simon | Göteborg BC | 482
Lundmark, Oliver / Ernevad, Olle | Göteborg BC | 470
Andersson, Fredrik / Elsberg, Adrian | Morgondagens BC | 404
Hellström, Gustav / Almfors, Axel | Habo Wolley | 250
Alvinge, Samuel / Wessberg, Gustav | Göteborg BC / Beachbrothers BC | 211
Nyman, Sam / Lindberg, Jonatan | Malmö BC | 167
Pettersson, Oscar / Langwagen, Filip | Södertelge VBK | 152
Svensson, Gustav / Bratic, Alexander | Göteborg BC | 139
Johansson, Niklas / Borgqvist, Jimmie | Malmö BC | 113
Appelgren, Peter / Norup, Teodor | Göteborg BC / Sigtuna BVC | 109
Flämig, Bjarne / Flämig, Lennart | Göteborg BC | 60
Olofsson, Linus / Lansink, Tobias | Göteborg BC | 43
Jacobsson Orrbeck, Valdemar / Lindén, Samuel | Göteborg BC | 20
Flisak, Alexander / Wrang, Markus | Göteborg BC | 20
Kvarnstrand, Joar / Wilmsen, Lars | Habo Wolley | 1

Reserver
Norrby, Jakob / Bolor, Hosod | KFUM Jönköping IA / Sollentuna VK | 32
SBT 2* (fd Open Svart) 2/4 - Utökas till 16 lag/klass
 P.g.a. högt tryck på anmälan redan nu har vi valt att utöka SBT 2* (fd. Open Svart) 2/4 till 16 lag/klass.