Welcome to

U15-Mästerskapet 2022

189 matches, 56 teams
August 4-5 Tylösand
OBS! Antal lag kan höjas och sänkas beroende på läget i samhället. Vid sänkning gäller tidigast anmälda lag.

U15-Mästerskapet är öppet för spelare födda 2008 och senare.

I B-Slutspelet spelas matcherna utan domare och resultat rapporteras av vinnare i beachlive.

Seedning görs geografisk (rankingsiffran före lagnamnet har ingen betydelse)
My registrations 0
Matches 189
56 teams registered in 2 categories

U15-Mästerskapet 2022 is finished

56
teams
189
matches played

Results from the finals

Choose layout:
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 P - U15 Öppen
    Final
    Noel Samuelsson / Elias Samuelsson
    Teddie Almblad Engvall / Noah Grankvist
    11
    21
    14
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    16:00
    U15 P - U15 Öppen
    Plac 3-4
    Simon Jedrycha / Viktor Jedrycha
    Tor Södersved / Rufus Frode
    21
    16
    21
    17
    2
    0
  • Fri
    5.Aug
    16:00
    U15 P - U15 Öppen
    Plac. 5-6
    Axel Marklund / Albin Ahlm
    Sven Åkerstedt / Lage Zethson
    21
    12
    8
    21
    15
    11
    2
    1
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 P - U15 Öppen
    Plac. 7-8
    Casper Tjernqvist / Ville Sandberg
    Eoin Ryan Balkeståhl / Elias Khan
    11
    21
    10
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    16:00
    U15 P - U15 Öppen
    Plac. 9-10
    Elliott Bolin / Alvin Bolin
    Axel Myrhage / Ture Norrgårds
    9
    21
    15
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 P - U15 Öppen
    Plac. 11-12
    Oscar Enlund / Victor Sjölund
    Ben Zethson / Jakob Wärn
    12
    21
    15
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    16:00
    U15 P - U15 Öppen
    Plac. 13-14
    Viggo Berg / Axel Fransson
    Natanael Fredin / Mille Grander
    4
    21
    9
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 P - U15 Öppen
    Plac. 15-16
    Winston Seal / Elias Tisell
    Wiggo Hultberg / Kevin Månsson
    0
    21
    0
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    18:00
    U15 F - U15 Flickor
    Final
    Filippa Andersson Widén / Livia Ottosson
    Maja Berg / Lovisa Loge
    21
    19
    21
    15
    2
    0
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 F - U15 Flickor
    Plac 3-4
    Meja Karlsson / Klara Tedenvall
    Beata Åqvist / Maja Adinger
    17
    21
    19
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 F - U15 Flickor
    Plac. 5-6
    Astrid Åström / Elsa Åström
    Saga Manole / Olivia Ardenfors
    21
    14
    16
    21
    8
    15
    1
    2
  • Fri
    5.Aug
    18:00
    U15 F - U15 Flickor
    Plac. 7-8
    Ester Erlandsson / Emma Wulff
    Emma Berglund / Molly Viklands
    19
    21
    19
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    15:00
    U15 F - U15 Flickor
    Plac. 9-10
    Julia Jonsson / Maja Westerlund
    Amanda Östberg / Frida Ottosson
    14
    21
    8
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    16:00
    U15 F - U15 Flickor
    Plac. 11-12
    Isabel Ekman / Irma Hofvergård
    Selma Axelsson / Greta Waldh
    17
    21
    9
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 P - U15 Öppen
    B - Final
    Oskar Rasmusson / Theo Hiller
    Edward Ruth / Oskar Törner
    21
    18
    19
    21
    11
    15
    1
    2
  • Fri
    5.Aug
    16:00
    U15 P - U15 Öppen
    B - Plac. 19-20 -1
    Henry Nordin Ottosson / Axel Falk
    Henrik Brus / Edvin Carlén
    20
    22
    13
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 P - U15 Öppen
    B - Plac. 21-22
    Diego Persson Paucara / Efraim Beraki
    Philip Andersson / Ludwig Widerström Jonsson
    21
    19
    21
    8
    2
    0
  • Fri
    5.Aug
    18:00
    U15 P - U15 Öppen
    B - Plac. 23-24
    Vincent Samuelsson / Oliver Mårdbrink
    Hannes Holmberg / Linus Holmberg
    15
    21
    20
    22
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 P - U15 Öppen
    B - Plac. 25-26
    Elias Sandin / Vincent Wettin
    Daniel Winborg / Olle Lessing
    21
    17
    8
    21
    12
    15
    1
    2
  • Fri
    5.Aug
    18:00
    U15 P - U15 Öppen
    B - Plac. 29-30
    Winner 145
    Ruben Rahm / Emanuel Norberg
    0
    21
    0
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    18:00
    U15 F - U15 Flickor
    B - Final
    Minou Borg / Tora Bergengren
    Fillipa Orre / Sigrid Sjölin
    22
    20
    21
    15
    2
    0
  • Fri
    5.Aug
    18:00
    U15 F - U15 Flickor
    B - Plac. 15-16 -1
    Tyra Jernetz / Eva Kvarnstrand
    Olivia Kristiansson / Tilda Bjarm
    19
    21
    17
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    16:00
    U15 F - U15 Flickor
    B - Plac. 17-18
    Mira Johansson / Stina Johansson
    Valentina Petrini Bianchi / Ebba Nylén
    21
    8
    13
    21
    15
    0
    2
    1
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 F - U15 Flickor
    B - Plac. 19-20
    Lilly Svensson / Wilma Vikström
    Ingrid Axland / Ellinor Barmyr
    6
    21
    15
    21
    0
    2
  • Fri
    5.Aug
    16:00
    U15 F - U15 Flickor
    B - Plac. 21-22
    Hilma Hultcrantz / Agnes Vallin
    Alma Wichmann / Emma Larsson
    21
    13
    16
    21
    12
    15
    1
    2
  • Fri
    5.Aug
    17:00
    U15 F - U15 Flickor
    B - Plac. 23-24
    Tuva Börjesson Åberg / Nóra Sudár
    Lovisa Collin / Marziet Boscou Quintana
    17
    21
    22
    20
    14
    16
    1
    2
Näthöjder
Spelupplägg
Referees
1
Register Results