Welcome to

U16 Mästerskapet 2022

190 matches, 57 teams
August 2-3 Tylösand
OBS! Antal lag kan höjas och sänkas beroende på läget i samhället. Rankingpoäng gäller.

U16-Mästerskapet är öppet för spelare födda 2007 och senare.

I B-Slutspelet spelas matcherna utan domare och resultat rapporteras av vinnare i beachlive.
My registrations 0
Matches 190
57 teams registered in 2 categories

U16 Mästerskapet 2022 is finished

57
teams
190
matches played

Results from the finals

Choose layout:
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 F - U16 Flickor
    Final
    Daniella Hermansson / Filippa Andersson Widén
    Cornelia Serneke Wolmebrant / Mirabelle Olsson
    12
    21
    15
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 F - U16 Flickor
    Plac 3-4
    Alva Abrahamsson / Emelie Öpik
    Elsa Ottosson / Livia Uggowitzer
    15
    21
    15
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 F - U16 Flickor
    Plac. 5-6
    Saga Manole / Vanessa Zivina
    Maria Broddeskog / Ellen Källströmer
    12
    21
    17
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 F - U16 Flickor
    Plac. 7-8
    Nova Sköld / Maja Berg
    Logo
    Ella Stakeberg / Alma Thelander
    16
    21
    16
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 F - U16 Flickor
    Plac. 9-10
    Irma Vesterberg / Tea Thim
    Oda Johansson / Ebba Welander
    19
    21
    12
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 F - U16 Flickor
    Plac. 11-12
    Lovisa Loge / Ingrid Nord
    Astrid Waldh / Maja Adinger
    7
    21
    11
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 F - U16 Flickor
    Plac. 13-14
    Amanda Östberg / Elsa Åström
    Amanda Widströmer / Ebba Cronqvist
    16
    21
    14
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 F - U16 Flickor
    Plac. 15-16
    Meja Ottosson / Livia Ottosson
    Logo
    Meja Karlsson / Klara Tedenvall
    21
    19
    17
    21
    15
    11
    2
    1
  • Wed
    3.Aug
    17:00
    U16 P - U16 Pojkar
    Final
    Teddie Almblad Engvall / Valdemar Mjörnheim
    Axel Åkerstedt / Ted Zethson
    19
    21
    19
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 P - U16 Pojkar
    Plac 3-4
    Hugo Chibba / Axel Enlund
    Joel Junholt / Axel Bondesson
    17
    21
    21
    18
    10
    15
    1
    2
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 P - U16 Pojkar
    Plac. 5-6
    Isac Triumf / Daniel Andersson
    Axel Algulin / Samuel Niska
    19
    21
    13
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 P - U16 Pojkar
    Plac. 7-8
    Tor Hagen / Tony Matic
    Nils Norrgårds / Ture Norrgårds
    21
    18
    21
    19
    2
    0
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 P - U16 Pojkar
    Plac. 9-10
    Filip Johansson / Olle Leijon
    Vincent Nordahl / Noah Grankvist
    18
    21
    18
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 P - U16 Pojkar
    Plac. 11-12
    Oskar Falk / Sho Matsushita
    Isak Weidmert / Kalle Idbrant
    21
    19
    21
    18
    2
    0
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 P - U16 Pojkar
    Plac. 13-14
    Elias Samuelsson / Hannes Holmberg
    Wilhelm Axberg / Adam Lindell
    6
    21
    12
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 P - U16 Pojkar
    Plac. 15-16
    Eoin Ryan Balkeståhl / Elias Khan
    Axel Marklund / Albin Ahlm
    14
    21
    19
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 F - U16 Flickor
    B - Final
    Astrid Åström / Meja Östberg
    Rose Russell / Emmy Angeria
    17
    21
    21
    19
    15
    10
    2
    1
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 F - U16 Flickor
    B - Plac. 19-20 -1
    Olga Anheim / Nora Hernell
    Josefine Rosvall / Michalina Slominska
    9
    21
    20
    22
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 F - U16 Flickor
    B - Plac. 21-22
    Saga Almfors / Minea Kilefors
    Julia Jonsson / Hilda Gustafsson
    21
    17
    21
    12
    2
    0
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 F - U16 Flickor
    B - Plac. 23-24
    Minou Borg / Tora Bergengren
    Freja Hiller / Tyra Bergarp
    13
    21
    15
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 F - U16 Flickor
    B - Plac. 25-26
    Elin Ahlm / Elsa Säveland
    Tyra Rask / Wilma Fornstedt
    23
    21
    21
    16
    2
    0
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 F - U16 Flickor
    B - Plac. 27-28
    Mira Johansson / Stina Johansson
    Frida Ottosson / Ester Erlandsson
    20
    22
    21
    18
    16
    14
    2
    1
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 F - U16 Flickor
    B - Plac. 29-30
    Milena Cuenca Quintana / Nelly Sidén Dejeby
    Lilly Svensson / Greta Waldh
    21
    11
    21
    12
    2
    0
  • Wed
    3.Aug
    16:00
    U16 F - U16 Flickor
    B - Plac. 31-32
    Eva Kvarnstrand / Mollie Hedström
    Mira Norup / Frida Söderlund
    21
    0
    21
    0
    2
    0
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 P - U16 Pojkar
    B - Final
    Oscar Enlund / Hugo Ahlberg
    Sven Åkerstedt / Lage Zethson
    16
    21
    19
    21
    0
    2
  • Wed
    3.Aug
    14:00
    U16 P - U16 Pojkar
    B - Plac. 19-20 -1
    Noel Samuelsson / Joel Vigartsson
    Josua Fredin / Edvin Petersson
    17
    21
    21
    17
    7
    15
    1
    2
  • Wed
    3.Aug
    14:00
    U16 P - U16 Pojkar
    B - Plac. 21-22
    Edward Ruth / Oskar Törner
    Kelvin Olsson / Milton Rössel
    21
    11
    19
    21
    14
    16
    1
    2
  • Wed
    3.Aug
    15:00
    U16 P - U16 Pojkar
    B - Plac. 23-24
    Viggo Berg / Axel Fransson
    Johannes Eriksson / Louai Shamashan
    18
    21
    21
    18
    8
    15
    1
    2
Spelupplägg
Referees
1
Register Results