Welcome to

Ungdoms-SM 2016

289 matches, 151 teams
August 1-6
My registrations 0
Matches 289
308 teams registered in 6 categories
General Information
OBS, anmälan stängs kl 12.00

Ungdoms-SM 2016 is finished

151
teams
289
matches played

Results from the finals

Choose layout:
  • Sat
    6.Aug
    18:30
    U16 F - U16 Flickor
    Plac 3-4
    Ellen Dahlfors / Laura Bergman
    Minna Nilsson / Elise Nord
    14
    21
    12
    21
    0
    2
  • Sat
    6.Aug
    18:30
    U16 P - U16 Pojkar
    Final
    David Åhman / Oliver Andreasson
    Fredrik Ekholm / Gustav Molin
    21
    7
    19
    21
    12
    15
    1
    2
  • Sat
    6.Aug
    17:30
    U16 P - U16 Pojkar
    Plac 3-4
    Oliver Eiderhed / Filip Bratic
    Max Borna / Petter Bosrup
    21
    14
    21
    16
    2
    0
  • Sat
    6.Aug
    17:30
    U16 F - U16 Flickor
    Final
    Filippa Brink / Tyra Areskoug
    Isabelle Reffel / Maria Åkerström
    21
    14
    21
    7
    2
    0
  • Sat
    6.Aug
    16:00
    U16 P - U16 Pojkar
    Semifinal 2
    Oliver Eiderhed / Filip Bratic
    Fredrik Ekholm / Gustav Molin
    21
    23
    13
    21
    0
    2
  • Sat
    6.Aug
    15:00
    U16 P - U16 Pojkar
    Semifinal 1
    David Åhman / Oliver Andreasson
    Max Borna / Petter Bosrup
    22
    20
    21
    12
    2
    0
  • Sat
    6.Aug
    14:00
    U16 F - U16 Flickor
    Semi 2
    Ellen Dahlfors / Laura Bergman
    Isabelle Reffel / Maria Åkerström
    19
    21
    18
    21
    0
    2
  • Sat
    6.Aug
    14:00
    U16 F - U16 Flickor
    Semi 1
    Filippa Brink / Tyra Areskoug
    Minna Nilsson / Elise Nord
    22
    20
    21
    10
    2
    0
  • Thu
    4.Aug
    18:00
    U18 P - U18 Pojkar
    Plac 3-4
    David Åhman / Joel Andersson
    Olle Dahlström / Ture Westerberg
    21
    10
    21
    14
    2
    0
  • Thu
    4.Aug
    18:00
    U18 F - U18 Flickor
    Final
    Fanny Åhman / Ewelina Granberg
    Linn Hellgren / Linnea Bengtsson
    22
    20
    21
    16
    2
    0
  • Thu
    4.Aug
    17:00
    U18 F - U18 Flickor
    Plac 3-4
    Wilma Calmfors / Ella Sandberg
    Hulda Rudberg / Rebecka Dahlgren
    21
    18
    21
    11
    2
    0
  • Thu
    4.Aug
    17:00
    U18 P - U18 Pojkar
    Final
    Daniel Gruvaeus / Oskar von Sydow
    Alfred Brink / Gustav Thor
    21
    14
    21
    19
    2
    0
  • Thu
    4.Aug
    15:00
    U18 P - U18 Pojkar
    Semifinal 2
    Olle Dahlström / Ture Westerberg
    Alfred Brink / Gustav Thor
    11
    21
    11
    21
    0
    2
  • Thu
    4.Aug
    15:00
    U18 F - U18 Flickor
    Semi 2
    Hulda Rudberg / Rebecka Dahlgren
    Linn Hellgren / Linnea Bengtsson
    19
    21
    8
    21
    0
    2
  • Thu
    4.Aug
    15:00
    U18 P - U18 Pojkar
    Semifinal 1
    David Åhman / Joel Andersson
    Daniel Gruvaeus / Oskar von Sydow
    12
    21
    15
    21
    0
    2
  • Thu
    4.Aug
    15:00
    U18 F - U18 Flickor
    Semi 1
    Fanny Åhman / Ewelina Granberg
    Wilma Calmfors / Ella Sandberg
    21
    15
    21
    12
    2
    0
  • Tue
    2.Aug
    18:00
    Junior D - Junior Dam
    Plac 3-4
    Filippa Brink / Matilda Ekholm
    Linnea Bengtsson / Linn Hellgren
    15
    21
    22
    20
    15
    8
    2
    1
  • Tue
    2.Aug
    18:00
    Junior H - Junior Herr
    Final
    Jakob Molin / Jacob Link
    August Borna / Victor Nielsen
    21
    12
    21
    15
    2
    0
  • Tue
    2.Aug
    17:00
    Junior D - Junior Dam
    Final
    Ewelina Granberg / Felicia Granberg
    Linda Eriksson / Klara Andersson
    26
    28
    21
    14
    13
    15
    1
    2
  • Tue
    2.Aug
    16:00
    Junior H - Junior Herr
    Plac 3-4
    David Åhman / Joel Andersson
    Johan Hjerpensköld / Elias Bergström
    21
    16
    21
    7
    2
    0
Referees
1
Register Results