Division 1 Damer Södra

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Lund B 6 2 2 0 6 2 3,000 95 79 1,203
2. RIG Falköping B 5 2 2 0 6 2 3,000 0 0 0,000
3. KFUM Jönköping 4 2 1 1 5 3 1,667 75 63 1,190
4. Svedala Volley 3 1 1 0 3 0 MAX 0 0 0,000
5. Eneryda 3 2 1 1 4 4 1,000 79 95 0,832
6. Ymer 2 1 1 0 3 2 1,500 0 0 0,000
7. Kronan 1 1 0 1 2 3 0,667 0 0 0,000
8. Engelholm B 0 2 0 2 1 6 0,167 63 75 0,840
9. RIG Falköping C 0 2 0 2 1 6 0,167 0 0 0,000
10. Veddige Varberg 0 1 0 1 0 3 0,000 0 0 0,000

Visa alla matcher
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Lund B 6 2 2 0 6 2 3,000 95 79 1,203 0 2 0 0 0 0
2. RIG Falköping B 5 2 2 0 6 2 3,000 0 0 0,000 1 0 1 0 0 0
3. KFUM Jönköping 4 2 1 1 5 3 1,667 75 63 1,190 1 0 0 1 0 0
4. Svedala Volley 3 1 1 0 3 0 MAX 0 0 0,000 1 0 0 0 0 0
5. Eneryda 3 2 1 1 4 4 1,000 79 95 0,832 0 1 0 0 1 0
6. Ymer 2 1 1 0 3 2 1,500 0 0 0,000 0 0 1 0 0 0
7. Kronan 1 1 0 1 2 3 0,667 0 0 0,000 0 0 0 1 0 0
8. Engelholm B 0 2 0 2 1 6 0,167 63 75 0,840 0 0 0 0 1 1
9. RIG Falköping C 0 2 0 2 1 6 0,167 0 0 0,000 0 0 0 0 1 1
10. Veddige Varberg 0 1 0 1 0 3 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 1
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. KFUM Jönköping 3 1 1 0 3 0 MAX 75 63 1,190 1 0 0 0 0 0
2. Svedala Volley 3 1 1 0 3 0 MAX 0 0 0,000 1 0 0 0 0 0
3. Lund B 3 1 1 0 3 1 3,000 95 79 1,203 0 1 0 0 0 0
4. RIG Falköping B 2 1 1 0 3 2 1,500 0 0 0,000 0 0 1 0 0 0
5. Ymer 2 1 1 0 3 2 1,500 0 0 0,000 0 0 1 0 0 0
6. Engelholm B 0 1 0 1 1 3 0,333 0 0 0,000 0 0 0 0 1 0
7. RIG Falköping C 0 1 0 1 1 3 0,333 0 0 0,000 0 0 0 0 1 0
8. Eneryda 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
9. Kronan 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
10. Veddige Varberg 0 1 0 1 0 3 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 1
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. RIG Falköping B 3 1 1 0 3 0 MAX 0 0 0,000 1 0 0 0 0 0
2. Lund B 3 1 1 0 3 1 3,000 0 0 0,000 0 1 0 0 0 0
3. Eneryda 3 2 1 1 4 4 1,000 79 95 0,832 0 1 0 0 1 0
4. KFUM Jönköping 1 1 0 1 2 3 0,667 0 0 0,000 0 0 0 1 0 0
5. Kronan 1 1 0 1 2 3 0,667 0 0 0,000 0 0 0 1 0 0
6. Engelholm B 0 1 0 1 0 3 0,000 63 75 0,840 0 0 0 0 0 1
7. RIG Falköping C 0 1 0 1 0 3 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 1
8. Svedala Volley 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
9. Veddige Varberg 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
10. Ymer 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
Eneryda
Lör 24/0916:00 RIG Falköping C - Eneryda 1 - 3
Lör 01/1014:15 Lund B - Eneryda 3 - 1 (20-25, 25-17, 25-19, 25-18)
Sön 09/1016:00 Eneryda - Svedala Volley
Sön 16/1016:00 Eneryda - RIG Falköping B
Sön 23/1012:00 Engelholm B - Eneryda
Sön 13/1116:00 Eneryda - Ymer
Lör 19/1115:00 Kronan - Eneryda
Sön 27/1117:00 Eneryda - Veddige Varberg
Sön 11/1216:00 Eneryda - Kronan
Sön 18/1216:30 KFUM Jönköping - Eneryda
Lör 14/0115:00 Veddige Varberg - Eneryda
Sön 29/0116:00 Eneryda - Lund B
Sön 12/0215:00 Ymer - Eneryda
Sön 19/0216:00 Eneryda - KFUM Jönköping
Lör 25/0215:00 Svedala Volley - Eneryda
Sön 05/0316:00 Eneryda - Engelholm B
Lör 11/0312:00 RIG Falköping B - Eneryda
Sön 26/0316:00 Eneryda - RIG Falköping C
Powered by FX