Elitserien Damer

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Engelholm 37 13 13 0 39 5 7,800 1068 744 1,435
2. Örebro 30 13 10 3 33 13 2,538 1055 904 1,167
3. Hylte Halmstad 27 14 9 5 32 19 1,684 1164 1007 1,156
4. Linköpings VC 26 13 8 5 28 16 1,750 987 881 1,120
5. Göteborg 22 12 8 4 26 18 1,444 960 933 1,029
6. Sollentuna 22 14 7 7 27 25 1,080 1125 1130 0,996
7. Lund 19 13 6 7 23 23 1,000 1010 992 1,018
8. Gislaved 15 13 5 8 17 28 0,607 913 1004 0,909
9. Värnamo 9 13 3 10 11 31 0,355 802 1002 0,800
10. RIG Falköping 9 12 3 9 10 29 0,345 791 951 0,832
11. IKSU 0 14 0 14 3 42 0,071 791 1118 0,708
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholm 37 13 13 0 39 5 7,800 1068 744 1,435 10 1 2 0 0 0
2. Örebro 30 13 10 3 33 13 2,538 1055 904 1,167 7 2 1 1 1 1
3. Hylte Halmstad 27 14 9 5 32 19 1,684 1164 1007 1,156 6 2 1 1 3 1
4. Linköpings VC 26 13 8 5 28 16 1,750 987 881 1,120 7 1 0 2 0 3
5. Göteborg 22 12 8 4 26 18 1,444 960 933 1,029 4 2 2 0 2 2
6. Sollentuna 22 14 7 7 27 25 1,080 1125 1130 0,996 4 2 1 2 2 3
7. Lund 19 13 6 7 23 23 1,000 1010 992 1,018 4 2 0 1 3 3
8. Gislaved 15 13 5 8 17 28 0,607 913 1004 0,909 2 2 1 1 0 7
9. Värnamo 9 13 3 10 11 31 0,355 802 1002 0,800 2 1 0 0 2 8
10. RIG Falköping 9 12 3 9 10 29 0,345 791 951 0,832 1 2 0 0 1 8
11. IKSU 0 14 0 14 3 42 0,071 791 1118 0,708 0 0 0 0 3 11
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholm 20 7 7 0 21 3 7,000 580 402 1,443 5 1 1 0 0 0
2. Linköpings VC 15 6 5 1 15 4 3,750 448 366 1,224 4 1 0 0 0 1
3. Sollentuna 14 7 4 3 16 10 1,600 569 526 1,082 3 1 0 2 0 1
4. Göteborg 13 5 5 0 15 4 3,750 437 362 1,207 3 0 2 0 0 0
5. Örebro 13 6 4 2 15 6 2,500 473 397 1,191 4 0 0 1 1 0
6. Hylte Halmstad 12 6 4 2 14 7 2,000 497 407 1,221 3 1 0 0 2 0
7. Lund 10 7 3 4 13 12 1,083 560 526 1,065 3 0 0 1 2 1
8. Gislaved 8 6 3 3 9 12 0,750 436 454 0,960 1 1 1 0 0 3
9. Värnamo 6 7 2 5 8 16 0,500 489 556 0,879 1 1 0 0 2 3
10. RIG Falköping 3 7 1 6 4 19 0,211 473 564 0,839 0 1 0 0 1 5
11. IKSU 0 8 0 8 2 24 0,083 499 645 0,774 0 0 0 0 2 6
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholm 17 6 6 0 18 2 9,000 488 342 1,427 5 0 1 0 0 0
2. Örebro 17 7 6 1 18 7 2,571 582 507 1,148 3 2 1 0 0 1
3. Hylte Halmstad 15 8 5 3 18 12 1,500 667 600 1,112 3 1 1 1 1 1
4. Linköpings VC 11 7 3 4 13 12 1,083 539 515 1,047 3 0 0 2 0 2
5. Lund 9 6 3 3 10 11 0,909 450 466 0,966 1 2 0 0 1 2
6. Göteborg 9 7 3 4 11 14 0,786 523 571 0,916 1 2 0 0 2 2
7. Sollentuna 8 7 3 4 11 15 0,733 556 604 0,921 1 1 1 0 2 2
8. Gislaved 7 7 2 5 8 16 0,500 477 550 0,867 1 1 0 1 0 4
9. RIG Falköping 6 5 2 3 6 10 0,600 318 387 0,822 1 1 0 0 0 3
10. Värnamo 3 6 1 5 3 15 0,200 313 446 0,702 1 0 0 0 0 5
11. IKSU 0 6 0 6 1 18 0,056 292 473 0,617 0 0 0 0 1 5
 
Lör 24/0915:00 Engelholm - Värnamo 3 - 0 (25-13, 25-14, 25-12)
Lör 24/0917:00 Sollentuna - Örebro 2 - 3 (25-20, 25-21, 19-25, 22-25, 15-17)
Lör 24/0917:00 IKSU - Linköpings VC 0 - 3 (16-25, 18-25, 14-25)
Lör 24/0917:00 RIG Falköping - Lund 1 - 3 (24-26, 15-25, 25-19, 25-27)
 
Lör 01/1014:00 Lund - IKSU 3 - 0 (25-17, 25-13, 25-11)
Lör 01/1015:00 Göteborg - Värnamo 3 - 0 (25-16, 25-23, 27-25)
Lör 01/1016:30 Linköpings VC - Gislaved 3 - 0 (25-23, 25-17, 25-17)
Sön 02/1014:00 Hylte Halmstad - Örebro 1 - 3 (25-20, 19-25, 20-25, 20-25)
Sön 02/1016:00 Engelholm - RIG Falköping 3 - 0 (25-17, 25-20, 25-11)
 
Lör 08/1014:00 IKSU - RIG Falköping 0 - 3 (23-25, 21-25, 25-27)
Lör 08/1015:00 Värnamo - Linköpings VC 3 - 0 (25-23, 27-25, 25-18)
Lör 08/1015:00 Örebro - Engelholm 2 - 3 (25-21, 13-25, 28-26, 17-25, 12-15)
Lör 08/1017:00 Sollentuna - Hylte Halmstad 2 - 3 (18-25, 17-25, 25-23, 25-23, 12-15)
Lör 08/1017:30 Lund - Göteborg 1 - 3 (13-25, 23-25, 28-26, 26-28)
 
Ons 12/1019:00 Gislaved - Hylte Halmstad 3 - 2 (19-25, 19-25, 25-20, 25-21, 16-14)
Lör 15/1014:00 Linköpings VC - Sollentuna 3 - 0 (25-17, 25-14, 25-10)
Lör 15/1014:30 RIG Falköping - Örebro 0 - 3 (16-25, 14-25, 21-25)
Sön 16/1016:00 Engelholm - Lund 3 - 0 (25-21, 25-14, 25-15)
 
Lör 22/1014:00 Hylte Halmstad - Göteborg 1 - 3 (20-25, 25-17, 15-25, 21-25)
Lör 22/1014:00 IKSU - Engelholm 0 - 3 (15-25, 13-25, 22-25)
Lör 22/1015:00 Lund - Gislaved 3 - 0 (25-19, 25-21, 25-22)
Lör 22/1017:00 Sollentuna - Värnamo 3 - 0 (25-14, 25-22, 25-20)
Sön 23/1015:00 Örebro - Linköpings VC 3 - 0 (25-20, 25-16, 25-17)
 
Lör 29/1014:00 Hylte Halmstad - IKSU 3 - 0 (25-12, 25-10, 25-21)
Lör 29/1014:00 Gislaved - Sollentuna 3 - 1 (25-17, 25-18, 23-25, 25-22)
Sön 30/1016:00 Engelholm - Linköpings VC 3 - 2 (22-25, 23-25, 26-24, 25-20, 15-10)
 
Tor 03/1119:00 Göteborg - Gislaved 3 - 2 (25-19, 25-22, 18-25, 21-25, 15-13)
 
Tis 08/1119:00 Göteborg - RIG Falköping 3 - 0 (25-13, 25-17, 25-10)
Lör 12/1115:00 Linköpings VC - Hylte Halmstad 3 - 0 (25-22, 25-20, 25-19)
Lör 12/1115:00 Örebro - Göteborg 3 - 0 (25-19, 25-21, 25-11)
Lör 12/1116:30 RIG Falköping - Gislaved 0 - 3 (19-25, 22-25, 20-25)
Lör 12/1117:00 Sollentuna - Engelholm 0 - 3 (20-25, 15-25, 16-25)
Sön 13/1117:30 Värnamo - Örebro 0 - 3 (21-25, 13-25, 14-25)
 
Lör 19/1113:00 Göteborg - Sollentuna 3 - 0 (32-30, 25-17, 25-16)
Lör 19/1114:00 Linköpings VC - Lund 3 - 1 (23-25, 25-14, 25-17, 25-18)
Lör 19/1115:00 Värnamo - RIG Falköping 1 - 3 (25-20, 22-25, 21-25, 22-25)
Lör 19/1115:00 Gislaved - IKSU 3 - 0 (25-16, 25-11, 25-14)
Sön 20/1114:00 Örebro - IKSU 3 - 0 (25-14, 25-15, 25-17)
Sön 20/1116:00 Engelholm - Hylte Halmstad 3 - 1 (19-25, 25-21, 25-11, 25-10)
 
Lör 26/1114:00 IKSU - Göteborg 0 - 3 (20-25, 20-25, 21-25)
Lör 26/1114:00 Gislaved - Engelholm 0 - 3 (24-26, 15-25, 16-25)
Lör 26/1116:00 RIG Falköping - Sollentuna 0 - 3 (24-26, 15-25, 27-29)
Lör 26/1117:30 Lund - Örebro 1 - 3 (18-25, 22-25, 25-22, 22-25)
Sön 27/1114:00 Hylte Halmstad - Värnamo 3 - 0 (25-13, 25-12, 25-13)
 
Ons 30/1119:00 Värnamo - Gislaved 1 - 3 (18-25, 25-16, 23-25, 19-25)
Lör 03/1213:00 Värnamo - IKSU 3 - 1 (25-12, 25-19, 23-25, 25-23)
Lör 03/1216:30 Göteborg - Linköpings VC 3 - 2 (18-25, 25-23, 25-5, 16-25, 15-13)
Lör 03/1217:00 RIG Falköping - Hylte Halmstad 0 - 3 (18-25, 13-25, 19-25)
Sön 04/1215:30 Sollentuna - Lund 3 - 0 (25-20, 25-18, 25-19)
 
Lör 10/1215:00 Linköpings VC - RIG Falköping 3 - 0 (25-17, 25-15, 28-26)
Lör 10/1217:00 IKSU - Sollentuna 1 - 3 (19-25, 25-21, 19-25, 10-25)
Lör 10/1217:30 Lund - Hylte Halmstad 0 - 3 (19-25, 16-25, 20-25)
Sön 11/1214:00 Gislaved - Örebro 0 - 3 (13-25, 23-25, 20-25)
Sön 11/1215:00 Lund - Värnamo 3 - 0 (25-12, 25-14, 25-15)
Sön 11/1216:00 Engelholm - Göteborg 3 - 0 (25-18, 25-6, 25-13)
 
Tor 15/1219:00 Värnamo - Engelholm 0 - 3 (12-25, 17-25, 15-25)
Lör 17/1214:00 IKSU - Lund 1 - 3 (17-25, 20-25, 25-22, 20-25)
Lör 17/1214:30 Sollentuna - Göteborg 3 - 1 (15-25, 25-10, 25-23, 25-19)
Lör 17/1214:30 RIG Falköping - Linköpings VC 0 - 3 (16-25, 21-25, 20-25)
Lör 17/1215:00 Örebro - Gislaved 3 - 0 (25-16, 25-14, 25-7)
Sön 18/1214:00 IKSU - Hylte Halmstad 0 - 3 (16-25, 12-25, 19-25)
 
Lör 07/0114:00 Hylte Halmstad - Sollentuna 3 - 1 (25-17, 28-30, 25-14, 29-27)
Sön 08/0116:00 Engelholm - Örebro 3 - 0 (25-23, 25-21, 25-13)
 
Lör 14/0114:00 IKSU - Värnamo 0 - 3 (23-25, 23-25, 23-25)
Lör 14/0114:00 Gislaved - Linköpings VC 0 - 3 (16-25, 16-25, 16-25)
Lör 14/0114:15 Lund - Sollentuna 2 - 3 (21-25, 23-25, 26-24, 25-17, 8-15)
Lör 14/0114:30 RIG Falköping - Göteborg 3 - 1 (23-25, 25-20, 26-24, 25-18)
Sön 15/0114:00 Örebro - Hylte Halmstad 1 - 3 (22-25, 25-23, 13-25, 18-25)
 
Tor 19/0119:00 Gislaved - RIG Falköping
 
Lör 28/0114:00 Hylte Halmstad - Gislaved 3 - 0 (25-19, 25-18, 25-14)
Lör 28/0115:00 Värnamo - Lund 0 - 3 (12-25, 17-25, 18-25)
Lör 28/0116:00 Linköpings VC - Engelholm 0 - 3 (9-25, 23-25, 15-25)
Lör 28/0117:00 Sollentuna - IKSU 3 - 0 (25-8, 25-17, 25-17)
Sön 29/0115:00 Göteborg - Lund
 
Tis 31/0119:00 Örebro - RIG Falköping
Ons 01/0219:00 Lund - Engelholm
Lör 04/0213:00 Göteborg - Hylte Halmstad
Lör 04/0214:00 IKSU - Örebro
Lör 04/0217:00 Sollentuna - Linköpings VC
 
Lör 11/0214:00 Örebro - Lund
Lör 11/0214:00 Linköpings VC - Göteborg
Lör 11/0215:00 Värnamo - Sollentuna
Lör 11/0216:30 Hylte Halmstad - RIG Falköping
 
Lör 18/0214:00 Gislaved - Lund
Lör 18/0214:00 Hylte Halmstad - Engelholm
Lör 18/0215:00 Örebro - Sollentuna
Lör 18/0215:00 Värnamo - Göteborg
Lör 18/0215:00 RIG Falköping - IKSU
Sön 19/0214:00 Linköpings VC - IKSU
Sön 19/0215:00 Göteborg - Örebro
Sön 19/0216:00 Engelholm - Gislaved
Sön 19/0218:00 RIG Falköping - Värnamo
 
Lör 25/0213:00 Göteborg - Engelholm
Lör 25/0214:00 IKSU - Gislaved
Lör 25/0214:00 Hylte Halmstad - Lund
Lör 25/0214:00 Linköpings VC - Värnamo
Sön 26/0217:00 Sollentuna - RIG Falköping
 
Tor 02/0319:00 Gislaved - Värnamo
Tor 02/0319:00 Linköpings VC - Örebro
Lör 04/0314:00 Gislaved - Göteborg
Lör 04/0315:00 Värnamo - Hylte Halmstad
Lör 04/0315:00 Lund - Linköpings VC
Sön 05/0315:00 Lund - RIG Falköping
Sön 05/0315:00 Engelholm - Sollentuna
 
Lör 11/0313:00 Göteborg - IKSU
Lör 11/0314:30 RIG Falköping - Engelholm
Lör 11/0315:00 Örebro - Värnamo
Lör 11/0317:00 Sollentuna - Gislaved
Sön 12/0314:00 Hylte Halmstad - Linköpings VC
Sön 12/0316:00 Engelholm - IKSU
Powered by FX