Division 2 Herrar Östra

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Västerås 36 12 12 0 36 3 12,000 962 749 1,284
2. Sollentuna Draget 32 13 11 2 34 10 3,400 1032 847 1,218
3. Spårvägen 25 14 8 6 29 23 1,261 1123 1110 1,012
4. Team Gotland 20 12 6 6 25 23 1,087 1045 1013 1,032
5. Falun 18 12 7 5 25 25 1,000 1073 1083 0,991
6. Suld 17 11 5 6 22 23 0,957 1007 1006 1,001
7. Solna B 15 11 5 6 21 22 0,955 962 923 1,042
8. Teknikum 13 13 5 8 20 31 0,645 1107 1160 0,954
9. Sollentuna C 10 13 3 10 15 31 0,484 940 1064 0,883
10. Team Valla B 0 13 0 13 3 39 0,077 751 1047 0,717
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Västerås 36 12 12 0 36 3 12,000 962 749 1,284 9 3 0 0 0 0
2. Sollentuna Draget 32 13 11 2 34 10 3,400 1032 847 1,218 8 2 1 0 1 1
3. Spårvägen 25 14 8 6 29 23 1,261 1123 1110 1,012 4 3 1 2 1 3
4. Team Gotland 20 12 6 6 25 23 1,087 1045 1013 1,032 2 3 1 3 1 2
5. Falun 18 12 7 5 25 25 1,000 1073 1083 0,991 1 2 4 1 2 2
6. Suld 17 11 5 6 22 23 0,957 1007 1006 1,001 0 5 0 2 3 1
7. Solna B 15 11 5 6 21 22 0,955 962 923 1,042 2 2 1 1 4 1
8. Teknikum 13 13 5 8 20 31 0,645 1107 1160 0,954 0 3 2 0 5 3
9. Sollentuna C 10 13 3 10 15 31 0,484 940 1064 0,883 2 1 0 1 4 5
10. Team Valla B 0 13 0 13 3 39 0,077 751 1047 0,717 0 0 0 0 3 10
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Västerås 24 8 8 0 24 2 12,000 638 505 1,263 6 2 0 0 0 0
2. Team Gotland 15 8 5 3 18 14 1,286 713 667 1,069 1 3 1 1 1 1
3. Spårvägen 12 6 4 2 13 6 2,167 441 393 1,122 4 0 0 0 1 1
4. Solna B 9 7 3 4 14 15 0,933 651 626 1,040 1 1 1 1 3 0
5. Teknikum 8 7 3 4 12 16 0,750 615 629 0,978 0 2 1 0 3 1
6. Suld 8 6 2 4 11 14 0,786 548 548 1,000 0 2 0 2 1 1
7. Falun 7 6 3 3 10 13 0,769 479 504 0,950 1 0 2 0 1 2
8. Sollentuna Draget 6 2 2 0 6 0 99999,000 150 103 1,456 2 0 0 0 0 0
9. Sollentuna C 1 3 0 3 4 9 0,444 263 291 0,904 0 0 0 1 2 0
10. Team Valla B 0 9 0 9 2 27 0,074 517 721 0,717 0 0 0 0 2 7
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Sollentuna Draget 26 11 9 2 28 10 2,800 882 744 1,185 6 2 1 0 1 1
2. Spårvägen 13 8 4 4 16 17 0,941 682 717 0,951 0 3 1 2 0 2
3. Västerås 12 4 4 0 12 1 12,000 324 244 1,328 3 1 0 0 0 0
4. Falun 11 6 4 2 15 12 1,250 594 579 1,026 0 2 2 1 1 0
5. Suld 9 5 3 2 11 9 1,222 459 458 1,002 0 3 0 0 2 0
6. Sollentuna C 9 10 3 7 11 22 0,500 677 773 0,876 2 1 0 0 2 5
7. Solna B 6 4 2 2 7 7 1,000 311 297 1,047 1 1 0 0 1 1
8. Teknikum 5 6 2 4 8 15 0,533 492 531 0,927 0 1 1 0 2 2
9. Team Gotland 5 4 1 3 7 9 0,778 332 346 0,960 1 0 0 2 0 1
10. Team Valla B 0 4 0 4 1 12 0,083 234 326 0,718 0 0 0 0 1 3
 
Lör 24/0913:00 Solna B - Teknikum 2 - 3 (18-25, 20-25, 25-18, 27-25, 14-16)
Lör 24/0915:00 Teknikum - Sollentuna Draget 0 - 3 (13-25, 24-26, 21-25)
Lör 24/0917:00 Solna B - Sollentuna Draget 3 - 1 (21-25, 25-21, 25-20, 25-15)
Sön 25/0912:15 Sollentuna C - Suld 1 - 3 (20-25, 23-25, 25-20, 22-25)
Sön 25/0914:30 Suld - Falun 2 - 3 (19-25, 25-23, 20-25, 25-23, 14-16)
Sön 25/0916:45 Sollentuna C - Falun 2 - 3 (19-25, 25-18, 17-25, 25-16, 8-15)
 
Sön 02/1009:45 Spårvägen - Västerås 1 - 3 (15-25, 17-25, 25-23, 16-25)
Sön 02/1012:00 Västerås - Team Valla B 3 - 0 (25-18, 25-18, 25-14)
Sön 02/1012:30 Team Gotland - Solna B 1 - 3 (23-25, 25-17, 17-25, 19-25)
Sön 02/1014:30 Spårvägen - Team Valla B 3 - 0 (25-12, 25-9, 25-18)
 
Lör 08/1011:00 Västerås - Teknikum 3 - 1 (18-25, 25-12, 25-22, 25-15)
Lör 08/1013:00 Teknikum - Sollentuna C 3 - 1 (25-14, 25-20, 18-25, 25-22)
Lör 08/1015:00 Västerås - Sollentuna C 3 - 0 (25-15, 25-23, 27-25)
Sön 09/1009:45 Suld - Sollentuna Draget 0 - 3 (15-25, 17-25, 21-25)
Sön 09/1012:00 Team Valla B - Sollentuna Draget 0 - 3 (11-25, 9-25, 18-25)
Sön 09/1012:30 Team Gotland - Spårvägen 3 - 0 (25-17, 25-12, 25-23)
Sön 09/1014:30 Suld - Team Valla B 3 - 1 (27-25, 22-25, 25-17, 25-15)
 
Lör 15/1015:00 Västerås - Team Gotland 3 - 0 (25-15, 25-16, 25-20)
Sön 16/1012:00 Falun - Team Gotland 3 - 2 (25-21, 24-26, 20-25, 25-23, 15-6)
 
Sön 23/1012:30 Team Gotland - Suld 3 - 1 (25-15, 20-25, 25-21, 25-23)
Sön 23/1014:00 Solna B - Falun 1 - 3 (25-11, 25-27, 26-28, 19-25)
Sön 23/1016:00 Falun - Spårvägen 3 - 2 (20-25, 25-13, 25-18, 13-25, 15-9)
Sön 23/1018:00 Solna B - Spårvägen 1 - 3 (25-19, 21-25, 20-25, 20-25)
 
Lör 29/1011:00 Västerås - Solna B 3 - 0 (25-12, 25-23, 25-22)
Lör 29/1013:00 Solna B - Suld 1 - 3 (23-25, 26-24, 20-25, 17-25)
Lör 29/1015:00 Västerås - Suld 3 - 1 (18-25, 25-22, 25-23, 25-20)
 
Lör 12/1111:45 Sollentuna Draget - Spårvägen 3 - 0 (25-15, 25-18, 25-21)
Lör 12/1114:00 Sollentuna C - Spårvägen 1 - 3 (18-25, 16-25, 25-22, 20-25)
Sön 13/1112:00 Team Valla B - Teknikum 1 - 3 (25-21, 17-25, 20-25, 21-25)
Sön 13/1114:30 Falun - Teknikum 3 - 0 (26-24, 25-21, 25-23)
Sön 13/1116:45 Team Valla B - Falun 1 - 3 (18-25, 21-25, 27-25, 13-25)
Sön 13/1117:00 Sollentuna Draget - Sollentuna C 3 - 0 (25-17, 25-10, 25-22)
 
Sön 20/1112:30 Team Gotland - Sollentuna C 3 - 1 (25-14, 25-16, 17-25, 25-20)
 
Lör 26/1115:00 Team Valla B - Team Gotland 0 - 3 (17-25, 16-25, 20-25)
Sön 27/1111:00 Falun - Västerås 0 - 3 (19-25, 24-26, 22-25)
Sön 27/1113:00 Västerås - Sollentuna Draget 3 - 0 (25-22, 25-20, 25-17)
Sön 27/1115:00 Falun - Sollentuna Draget 1 - 3 (23-25, 18-25, 25-19, 14-25)
 
Lör 03/1212:45 Teknikum - Suld 1 - 3 (23-25, 25-15, 24-26, 22-25)
Lör 03/1215:00 Suld - Spårvägen 1 - 3 (23-25, 25-19, 25-21, 25-21)
Lör 03/1217:00 Teknikum - Spårvägen 3 - 2 (18-25, 23-25, 25-23, 25-22, 15-8)
Lör 03/1217:00 Team Gotland - Sollentuna Draget 2 - 3 (16-25, 25-19, 26-28, 25-10, 13-15)
Sön 04/1212:30 Team Gotland - Falun 3 - 2 (26-24, 23-25, 20-25, 26-24, 15-12)
 
Lör 10/1212:00 Team Valla B - Solna B 0 - 3 (13-25, 10-25, 20-25)
Lör 10/1214:30 Solna B - Sollentuna C 3 - 0 (25-23, 25-15, 25-9)
Lör 10/1216:45 Team Valla B - Sollentuna C 0 - 3 (22-25, 15-25, 21-25)
Sön 11/1210:00 Team Gotland - Teknikum 3 - 1 (25-22, 21-25, 28-26, 25-9)
 
Sön 08/0112:30 Team Gotland - Västerås 0 - 3 (18-25, 13-25, 22-25)
 
Lör 14/0112:45 Teknikum - Falun 3 - 1 (25-21, 25-16, 23-25, 25-20)
Lör 14/0115:00 Falun - Sollentuna Draget 0 - 3 (12-25, 20-25, 19-25)
Lör 14/0117:00 Teknikum - Sollentuna Draget 1 - 3 (26-24, 22-25, 16-25, 10-25)
Sön 15/0112:00 Team Valla B - Västerås 0 - 3 (17-25, 17-25, 19-25)
Sön 15/0113:00 Solna B - Team Gotland 3 - 2 (24-26, 31-29, 14-25, 25-19, 15-6)
Sön 15/0114:30 Västerås - Sollentuna C 3 - 0 (25-17, 25-23, 25-21)
Sön 15/0116:45 Team Valla B - Sollentuna C 0 - 3 (18-25, 22-25, 21-25)
 
Lör 21/0109:45 Suld - Solna B 3 - 1 (25-23, 25-20, 20-25, 25-19)
Lör 21/0112:00 Spårvägen - Solna B
Lör 21/0114:30 Suld - Spårvägen 2 - 3 (25-23, 19-25, 20-25, 25-18, 11-15)
 
Lör 28/0109:45 Spårvägen - Sollentuna Draget 0 - 3 (24-26, 18-25, 23-25)
Lör 28/0112:00 Team Valla B - Sollentuna Draget 0 - 3 (21-25, 16-25, 12-25)
Lör 28/0114:30 Spårvägen - Team Valla B 3 - 0 (26-24, 25-15, 26-24)
 
Lör 04/0213:00 Teknikum - Sollentuna C 1 - 3 (21-25, 25-22, 23-25, 23-25)
Lör 04/0215:00 Spårvägen - Sollentuna C 3 - 0 (25-14, 25-21, 25-19)
Lör 04/0217:00 Spårvägen - Teknikum 3 - 0 (26-24, 25-23, 25-16)
 
Lör 11/0210:30 Sollentuna C - Solna B
Lör 11/0212:45 Falun - Solna B
Lör 11/0215:00 Sollentuna C - Falun
Sön 12/0213:00 Sollentuna Draget - Team Gotland
 
Lör 18/0212:00 Suld - Team Gotland
Lör 18/0214:30 Spårvägen - Team Gotland
 
Lör 25/0212:45 Teknikum - Västerås
Lör 25/0215:00 Suld - Västerås
Lör 25/0217:00 Teknikum - Suld
Sön 26/0211:00 Solna B - Teknikum
Sön 26/0213:00 Team Valla B - Teknikum
Sön 26/0215:00 Solna B - Team Valla B
 
Lör 04/0311:00 Falun - Suld
Lör 04/0313:00 Suld - Team Valla B
Lör 04/0315:00 Falun - Team Valla B
 
Sön 12/0312:30 Team Gotland - Team Valla B
Sön 12/0313:00 Sollentuna Draget - Västerås
Sön 12/0315:00 Västerås - Solna B
Sön 12/0317:00 Sollentuna Draget - Solna B
 
Lör 18/0311:00 Västerås - Spårvägen
Lör 18/0313:00 Spårvägen - Falun
Lör 18/0315:00 Västerås - Falun
Sön 19/0309:45 Suld - Sollentuna Draget
Sön 19/0312:00 Sollentuna C - Sollentuna Draget
Sön 19/0314:30 Suld - Sollentuna C
Sön 19/0315:00 Teknikum - Team Gotland
 
Sön 26/0312:45 Sollentuna C - Team Gotland
Powered by FX