Division 3 Division 3 Herrar Mellersta Västra

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. KFUM Norrköping 30 10 10 0 30 3 10,000 821 540 1,520
2. Habo E 15 9 5 4 15 14 1,071 631 613 1,029
3. Team Valla C 13 8 4 4 18 15 1,200 706 724 0,975
4. KFUM Örebro C 11 8 4 4 14 17 0,824 660 701 0,942
5. Lotorps IF 10 8 3 5 13 16 0,813 440 504 0,873
6. Västra Ämtervik 6 6 2 4 9 13 0,692 285 312 0,913
7. Karlstad B 2 9 1 8 5 26 0,192 426 575 0,741
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. KFUM Norrköping 30 10 10 0 30 3 10,000 821 540 1,520 7 3 0 0 0 0
2. Habo E 15 9 5 4 15 14 1,071 631 613 1,029 3 2 0 0 0 4
3. Team Valla C 13 8 4 4 18 15 1,200 706 724 0,975 2 1 1 2 2 0
4. KFUM Örebro C 11 8 4 4 14 17 0,824 660 701 0,942 0 3 1 0 2 2
5. Lotorps IF 10 8 3 5 13 16 0,813 440 504 0,873 2 1 0 1 2 2
6. Västra Ämtervik 6 6 2 4 9 13 0,692 285 312 0,913 1 1 0 0 3 1
7. Karlstad B 2 9 1 8 5 26 0,192 426 575 0,741 0 0 1 0 2 6
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. KFUM Norrköping 21 7 7 0 21 3 7,000 596 404 1,475 4 3 0 0 0 0
2. Team Valla C 6 2 2 0 6 1 6,000 168 150 1,120 1 1 0 0 0 0
3. KFUM Örebro C 5 4 2 2 7 9 0,778 345 356 0,969 0 1 1 0 1 1
4. Lotorps IF 4 5 1 4 7 12 0,583 314 366 0,858 1 0 0 1 2 1
5. Västra Ämtervik 3 2 1 1 4 4 1,000 0 0 0,000 0 1 0 0 1 0
6. Karlstad B 2 6 1 5 4 17 0,235 394 500 0,788 0 0 1 0 1 4
7. Habo E 0 3 0 3 0 9 0,000 151 225 0,671 0 0 0 0 0 3
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Habo E 15 6 5 1 15 5 3,000 480 388 1,237 3 2 0 0 0 1
2. KFUM Norrköping 9 3 3 0 9 0 99999,000 225 136 1,654 3 0 0 0 0 0
3. Team Valla C 7 6 2 4 12 14 0,857 538 574 0,937 1 0 1 2 2 0
4. Lotorps IF 6 3 2 1 6 4 1,500 126 138 0,913 1 1 0 0 0 1
5. KFUM Örebro C 6 4 2 2 7 8 0,875 315 345 0,913 0 2 0 0 1 1
6. Västra Ämtervik 3 4 1 3 5 9 0,556 285 312 0,913 1 0 0 0 2 1
7. Karlstad B 0 3 0 3 1 9 0,111 32 75 0,427 0 0 0 0 1 2
 
Lör 01/1013:00 Västra Ämtervik - Lotorps IF 1 - 3
Lör 01/1015:00 Lotorps IF - Karlstad B 3 - 0
Lör 01/1017:00 Västra Ämtervik - Karlstad B 3 - 1
Sön 02/1015:00 Habo E - KFUM Norrköping 0 - 3 (20-25, 8-25, 13-25)
 
Sön 09/1015:00 Karlstad B - Team Valla C 3 - 2 (16-25, 24-26, 25-13, 25-22, 15-12)
 
Lör 15/1011:00 Lotorps IF - KFUM Örebro C 1 - 3 (24-26, 18-25, 25-19, 17-25)
Lör 15/1013:00 KFUM Örebro C - Habo E 1 - 3 (11-25, 24-26, 25-14, 16-25)
Lör 15/1015:00 Lotorps IF - Habo E 1 - 3 (18-25, 20-25, 25-19, 14-25)
 
Lör 29/1014:00 KFUM Norrköping - Västra Ämtervik 3 - 0 (25-8, 25-16, 25-17)
 
Lör 19/1112:00 Team Valla C - Västra Ämtervik 3 - 1 (25-16, 25-20, 18-25, 25-20)
Lör 19/1114:30 Habo E - Västra Ämtervik 0 - 3 (23-25, 18-25, 17-25)
Lör 19/1116:45 Team Valla C - Habo E 3 - 0 (25-23, 25-23, 25-23)
Sön 20/1111:00 Karlstad B - KFUM Örebro C 1 - 3 (26-28, 21-25, 25-22, 14-25)
Sön 20/1113:00 KFUM Norrköping - KFUM Örebro C 3 - 0 (25-11, 25-9, 27-25)
Sön 20/1115:00 Karlstad B - KFUM Norrköping 0 - 3 (14-25, 15-25, 14-25)
 
Sön 04/1211:00 Habo E - KFUM Norrköping 0 - 3 (22-25, 13-25, 17-25)
Sön 04/1213:00 KFUM Norrköping - Karlstad B 3 - 0 (25-8, 25-17, 25-7)
Sön 04/1215:00 Karlstad B - Habo E 0 - 3 (17-25, 15-25, 16-25)
 
Sön 11/1211:00 KFUM Örebro C - Västra Ämtervik 3 - 1 (25-18, 10-25, 26-24, 25-21)
Sön 11/1213:00 KFUM Örebro C - Team Valla C 3 - 2 (22-25, 25-23, 22-25, 25-20, 25-8)
 
Lör 21/0112:00 KFUM Örebro C - Team Valla C 0 - 3 (20-25, 25-27, 19-25)
Lör 21/0114:30 KFUM Norrköping - KFUM Örebro C 3 - 1 (25-20, 23-25, 25-12, 25-18)
Lör 21/0116:30 KFUM Norrköping - Team Valla C 3 - 1 (22-25, 25-21, 25-20, 25-11)
Sön 22/0111:00 Karlstad B - Lotorps IF 0 - 3 (24-26, 24-26, 15-25)
Sön 22/0113:30 Lotorps IF - Habo E 0 - 3 (15-25, 24-26, 24-26)
Sön 22/0115:00 Karlstad B - Habo E 0 - 3 (15-25, 12-25, 22-25)
 
Lör 04/0211:00 KFUM Norrköping - Team Valla C 3 - 1 (25-23, 24-26, 25-17, 25-19)
Lör 04/0213:00 Lotorps IF - Team Valla C 2 - 3 (25-15, 25-20, 13-25, 16-25, 11-15)
Lör 04/0215:00 KFUM Norrköping - Lotorps IF 3 - 0 (25-18, 25-14, 25-17)
 
Lör 11/0212:00 KFUM Örebro C - Lotorps IF
Lör 11/0213:00 Västra Ämtervik - Team Valla C
Lör 11/0215:00 Karlstad B - Team Valla C
Lör 11/0217:00 Västra Ämtervik - Karlstad B
 
Lör 18/0214:30 Team Valla C - Lotorps IF
 
Sön 05/0312:00 Västra Ämtervik - Habo E
Sön 05/0314:00 KFUM Örebro C - Habo E
Sön 05/0316:00 Västra Ämtervik - KFUM Örebro C
 
Lör 25/0317:00 Habo E - Team Valla C
Sön 26/0311:00 Lotorps IF - KFUM Norrköping
Sön 26/0313:00 Västra Ämtervik - KFUM Norrköping
Sön 26/0315:00 Lotorps IF - Västra Ämtervik
 
Lör 01/0415:00 Karlstad B - KFUM Örebro C
Powered by FX