Division 3 Division 3 Herrar Södra

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Kalmar 30 12 11 1 34 13 2,615 871 760 1,146
2. Malmö B 28 12 10 2 34 16 2,125 915 790 1,158
3. Ljungby 28 14 10 4 31 18 1,722 1100 1018 1,081
4. Eneryda 28 12 9 3 32 14 2,286 1079 925 1,166
5. KFUM Kristianstad 21 13 7 6 28 24 1,167 1167 1115 1,047
6. KFUM Jönköping B 18 13 6 7 22 26 0,846 877 933 0,940
7. Engelholm B 18 16 5 11 24 35 0,686 1046 1132 0,924
8. Örkelljunga B 13 14 4 10 20 33 0,606 923 995 0,928
9. Värnamo 9 12 3 9 13 30 0,433 723 818 0,884
10. Falkenberg C 2 12 0 12 7 36 0,194 825 1040 0,793
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Kalmar 30 12 11 1 34 13 2,615 871 760 1,146 4 4 3 0 1 0
2. Malmö B 28 12 10 2 34 16 2,125 915 790 1,158 4 2 4 2 0 0
3. Ljungby 28 14 10 4 31 18 1,722 1100 1018 1,081 6 2 2 0 1 3
4. Eneryda 28 12 9 3 32 14 2,286 1079 925 1,166 5 3 1 2 1 0
5. KFUM Kristianstad 21 13 7 6 28 24 1,167 1167 1115 1,047 3 2 2 2 3 1
6. KFUM Jönköping B 18 13 6 7 22 26 0,846 877 933 0,940 2 3 1 1 2 4
7. Engelholm B 18 16 5 11 24 35 0,686 1046 1132 0,924 3 2 0 3 3 5
8. Örkelljunga B 13 14 4 10 20 33 0,606 923 995 0,928 2 1 1 2 4 4
9. Värnamo 9 12 3 9 13 30 0,433 723 818 0,884 1 1 1 1 2 6
10. Falkenberg C 2 12 0 12 7 36 0,194 825 1040 0,793 0 0 0 2 3 7
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Malmö B 23 9 8 1 26 9 2,889 809 704 1,149 4 2 2 1 0 0
2. Kalmar 18 7 7 0 21 7 3,000 525 444 1,182 3 1 3 0 0 0
3. Eneryda 18 7 6 1 20 6 3,333 614 515 1,192 4 1 1 1 0 0
4. KFUM Kristianstad 18 9 6 3 22 13 1,692 808 729 1,108 3 2 1 1 2 0
5. Ljungby 15 7 5 2 16 7 2,286 545 483 1,128 4 1 0 0 1 1
6. KFUM Jönköping B 12 5 4 1 13 5 2,600 231 222 1,041 2 2 0 0 1 0
7. Engelholm B 10 5 3 2 11 6 1,833 366 343 1,067 3 0 0 1 0 1
8. Örkelljunga B 10 7 3 4 14 15 0,933 425 428 0,993 1 1 1 2 1 1
9. Värnamo 7 6 2 4 10 13 0,769 399 421 0,948 1 1 0 1 2 1
10. Falkenberg C 0 3 0 3 2 9 0,222 238 277 0,859 0 0 0 0 2 1
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Ljungby 13 7 5 2 15 11 1,364 555 535 1,037 2 1 2 0 0 2
2. Kalmar 12 5 4 1 13 6 2,167 346 316 1,095 1 3 0 0 1 0
3. Eneryda 10 5 3 2 12 8 1,500 465 410 1,134 1 2 0 1 1 0
4. Engelholm B 8 11 2 9 13 29 0,448 680 789 0,862 0 2 0 2 3 4
5. KFUM Jönköping B 6 8 2 6 9 21 0,429 646 711 0,909 0 1 1 1 1 4
6. Malmö B 5 3 2 1 8 7 1,143 106 86 1,233 0 0 2 1 0 0
7. KFUM Kristianstad 3 4 1 3 6 11 0,545 359 386 0,930 0 0 1 1 1 1
8. Örkelljunga B 3 7 1 6 6 18 0,333 498 567 0,878 1 0 0 0 3 3
9. Värnamo 2 6 1 5 3 17 0,176 324 397 0,816 0 0 1 0 0 5
10. Falkenberg C 2 9 0 9 5 27 0,185 587 763 0,769 0 0 0 2 1 6
 
Lör 24/0911:00 Örkelljunga B - Kalmar 1 - 3
Lör 24/0912:00 KFUM Jönköping B - Värnamo 3 - 0
Lör 24/0913:00 Kalmar - Malmö B 3 - 2
Lör 24/0914:00 Värnamo - Engelholm B 1 - 3
Lör 24/0915:00 Örkelljunga B - Malmö B 2 - 3
Lör 24/0916:00 KFUM Jönköping B - Engelholm B 3 - 1
 
Sön 02/1011:00 Eneryda - Ljungby 3 - 0 (27-25, 25-22, 25-14)
Sön 02/1013:00 Ljungby - Falkenberg C 3 - 0 (27-25, 25-16, 26-24)
Sön 02/1015:00 Eneryda - Falkenberg C 3 - 0 (25-15, 25-10, 25-16)
 
Lör 08/1011:00 KFUM Kristianstad - Engelholm B 3 - 1 (22-25, 25-19, 25-15, 25-22)
Lör 08/1013:00 Örkelljunga B - Engelholm B 3 - 2 (25-20, 25-19, 21-25, 16-25, 15-13)
Lör 08/1015:00 KFUM Kristianstad - Örkelljunga B 3 - 1 (25-19, 23-25, 25-17, 25-21)
 
Lör 22/1011:00 Engelholm B - Malmö B 2 - 3 (10-25, 25-18, 25-23, 14-25, 12-15)
Lör 22/1012:00 Kalmar - KFUM Kristianstad 3 - 2 (25-16, 23-25, 25-12, 17-25, 15-7)
Lör 22/1013:00 Malmö B - Eneryda 3 - 1 (25-19, 18-25, 25-23, 25-22)
Lör 22/1014:00 KFUM Kristianstad - KFUM Jönköping B 3 - 0 (25-15, 25-4, 25-20)
Lör 22/1015:00 Engelholm B - Eneryda 0 - 3 (24-26, 14-25, 17-25)
Lör 22/1016:00 Kalmar - KFUM Jönköping B 3 - 0 (25-20, 25-21, 26-24)
 
Lör 29/1013:00 Örkelljunga B - Värnamo 3 - 0 (25-21, 25-19, 25-23)
Lör 29/1015:00 Värnamo - Ljungby 0 - 3 (20-25, 14-25, 19-25)
Lör 29/1017:00 Örkelljunga B - Ljungby 0 - 3 (10-25, 25-27, 20-25)
 
Sön 13/1111:00 Malmö B - Ljungby 3 - 0 (25-14, 25-19, 25-23)
Sön 13/1113:00 KFUM Jönköping B - Ljungby 1 - 3 (16-25, 25-20, 26-28)
Sön 13/1115:00 Malmö B - KFUM Jönköping B 3 - 0 (25-22, 27-25, 25-14)
 
Sön 20/1110:00 Falkenberg C - Örkelljunga B 0 - 3 (14-25, 23-25, 19-25)
Sön 20/1111:00 Värnamo - Eneryda 1 - 3 (18-25, 25-19, 17-25, 13-25)
Sön 20/1112:00 Örkelljunga B - KFUM Jönköping B 2 - 3 (25-20, 20-25, 25-20, 20-25, 6-15)
Sön 20/1113:00 KFUM Kristianstad - Eneryda 1 - 3 (18-25, 24-26, 25-22, 20-25)
Sön 20/1114:00 Falkenberg C - KFUM Jönköping B 1 - 3 (31-33, 26-24, 20-25, 21-25)
Sön 20/1115:00 Värnamo - KFUM Kristianstad 2 - 3 (25-23, 23-25, 26-24, 18-25, 11-25)
 
Lör 26/1110:30 Ljungby - Engelholm B 3 - 0 (25-17, 25-21, 25-17)
Lör 26/1111:00 Malmö B - KFUM Kristianstad 3 - 0 (25-20, 25-17, 26-24)
Lör 26/1113:00 Kalmar - Engelholm B 3 - 0 (25-23, 25-17, 25-15)
Lör 26/1113:00 KFUM Kristianstad - Falkenberg C 3 - 0 (25-20, 25-15, 28-26)
Lör 26/1115:00 Malmö B - Falkenberg C 3 - 2 (25-20, 25-16, 21-25, 22-25, 15-10)
Lör 26/1115:00 Ljungby - Kalmar 0 - 3 (17-25, 16-25, 21-25)
 
Lör 03/1211:00 Eneryda - Örkelljunga B 3 - 0 (25-20, 25-19, 25-23)
Lör 03/1213:00 KFUM Jönköping B - Örkelljunga B 3 - 1 (25-22, 25-22, 14-25, 25-17)
Lör 03/1215:00 Eneryda - KFUM Jönköping B 3 - 2 (25-29, 25-27, 27-25, 23-25, 15-10)
 
Sön 11/1211:00 Kalmar - Eneryda 3 - 2 (17-25, 25-23, 25-21, 19-25, 16-14)
Sön 11/1213:00 Eneryda - Engelholm B 3 - 0 (25-17, 25-12, 28-26)
Sön 11/1215:00 Kalmar - Engelholm B 3 - 1 (17-25, 25-17, 25-20, 25-21)
 
Lör 17/1211:00 Ljungby - Värnamo 3 - 0 (25-12, 25-20, 25-13)
Lör 17/1212:00 Engelholm B - KFUM Jönköping B 3 - 0 (25-19, 25-19, 25-18)
Lör 17/1214:00 Ljungby - KFUM Kristianstad 3 - 1 (22-25, 25-17, 30-28, 25-21)
Sön 18/1211:00 Engelholm B - Örkelljunga B 3 - 0 (25-22, 25-18, 25-19)
Sön 18/1213:00 Örkelljunga B - Falkenberg C 3 - 1 (22-25, 25-21, 25-21, 25-14)
Sön 18/1215:00 Engelholm B - Falkenberg C 3 - 0 (25-13, 25-11, 25-22)
 
Lör 07/0111:00 Värnamo - Falkenberg C 3 - 0 (25-15, 25-16, 25-22)
Lör 07/0113:30 Falkenberg C - Kalmar 1 - 3 (18-25, 25-20, 19-25, 22-25)
Lör 07/0115:00 Värnamo - Kalmar 3 - 1 (25-18, 25-20, 20-25, 25-14)
 
Lör 14/0111:00 KFUM Kristianstad - Engelholm B 3 - 0 (25-14, 25-22, 27-25)
Lör 14/0113:00 Ljungby - Engelholm B 1 - 3 (25-22, 19-25, 23-25, 17-25)
Lör 14/0115:00 KFUM Kristianstad - Ljungby 2 - 3 (25-23, 24-26, 23-25, 25-22, 14-16)
Sön 15/0111:00 Malmö B - Värnamo 2 - 3 (25-14, 25-20, 18-25, 15-25, 8-15)
Sön 15/0113:00 KFUM Jönköping B - Värnamo 3 - 0 (25-21, 25-20, 25-22)
Sön 15/0115:00 Malmö B - KFUM Jönköping B 3 - 1 (25-23, 26-24, 21-25, 27-25)
 
Lör 28/0111:00 Eneryda - Örkelljunga B 3 - 1 (25-17, 22-25, 25-18, 25-19)
Lör 28/0113:00 Ljungby - Örkelljunga B 3 - 0 (27-25, 25-16, 25-14)
Lör 28/0115:00 Eneryda - Ljungby 2 - 3 (25-17, 25-19, 23-25, 14-25, 10-15)
Sön 29/0111:00 KFUM Kristianstad - Falkenberg C 3 - 2 (25-17, 22-25, 25-16, 15-25, 15-13)
Sön 29/0111:00 Malmö B - Engelholm B 3 - 2 (25-12, 23-25, 25-21, 21-25, 15-8)
Sön 29/0113:00 Kalmar - Falkenberg C 3 - 0 (25-21, 25-19, 25-8)
Sön 29/0113:00 Malmö B - Värnamo 3 - 0 (31-29, 25-7, 25-18)
Sön 29/0115:00 KFUM Kristianstad - Kalmar 1 - 3 (19-25, 26-24, 17-25, 21-25)
 
Lör 04/0211:00 KFUM Jönköping B - Ljungby
Lör 04/0213:00 Ljungby - Kalmar
Lör 04/0215:00 KFUM Jönköping B - Kalmar
 
Lör 11/0210:00 Falkenberg C - Eneryda
Lör 11/0211:00 Värnamo - KFUM Kristianstad
Lör 11/0212:00 KFUM Jönköping B - Eneryda
Lör 11/0213:00 Örkelljunga B - KFUM Kristianstad
Lör 11/0214:00 Falkenberg C - KFUM Jönköping B
Lör 11/0215:00 Värnamo - Örkelljunga B
 
Lör 18/0211:00 Eneryda - KFUM Kristianstad
Lör 18/0213:00 KFUM Kristianstad - Malmö B
Lör 18/0215:00 Eneryda - Malmö B
 
Lör 11/0310:30 Ljungby - Falkenberg C
Lör 11/0313:00 Malmö B - Falkenberg C
Lör 11/0313:00 Kalmar - Eneryda
Lör 11/0315:00 Ljungby - Malmö B
Lör 11/0315:00 Värnamo - Eneryda
Lör 11/0317:00 Kalmar - Värnamo
 
Lör 25/0311:00 Örkelljunga B - Malmö B
Lör 25/0313:00 Malmö B - Kalmar
Lör 25/0315:00 Örkelljunga B - Kalmar
Lör 25/0315:00 KFUM Jönköping B - KFUM Kristianstad
Sön 26/0310:00 Falkenberg C - Engelholm B
Sön 26/0312:30 Värnamo - Engelholm B
Sön 26/0314:00 Falkenberg C - Värnamo
Powered by FX