Dam Söder Elit

LagSpelatV OFMål Poäng
1. Stockholm Snipers damfotboll 14 10 3 1 36-11 33
2. Lambda IF 14 11 0 3 24-10 33
3. Stockholm Tigers 14 7 3 4 28-20 24
4. The Red Balls 14 6 3 5 27-26 21
5. Sju Sorters Kakor 14 4 2 8 19-30 14
6. Ugglan FC 14 4 1 9 24-40 13
7. Blackberries 14 3 3 8 18-22 12
8. IFK Bra Vibrationer 14 3 1 10 19-36 10

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Dornell, ToveStockholm Tigers 107613
Bergqvist, LinaSju Sorters Kakor12808
Sigfridsson, LisaStockholm Tigers 9325
Persdotter, AdelaStockholm Tigers 5314
Johansen, CarolineStockholm Tigers 6213
 


Omgång 1
Mån 27/04 2015
19:00Lambda IF - Sju Sorters Kakor(Västboda BP ) 1 - 0 Detaljer
19:45Blackberries - Stockholm Tigers (Västboda BP ) 1 - 1 Detaljer
20:30The Red Balls - Ugglan FC(Västboda BP ) 2 - 2 Detaljer
21:15Stockholm Snipers damfotboll - IFK Bra Vibrationer(Västboda BP ) 2 - 0 Detaljer

Omgång 2
Mån 04/05 2015
19:00IFK Bra Vibrationer - The Red Balls(Västboda BP ) 2 - 2 Detaljer
19:45Ugglan FC - Blackberries(Västboda BP ) 5 - 3 Detaljer
20:30Stockholm Tigers - Lambda IF(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer
21:15Sju Sorters Kakor - Stockholm Snipers damfotboll(Västboda BP ) 1 - 4 Detaljer

Omgång 3
Mån 11/05 2015
19:00The Red Balls - Sju Sorters Kakor(Västboda BP ) 1 - 4 Detaljer
19:45Lambda IF - Blackberries(Västboda BP ) 2 - 0 Detaljer
20:30IFK Bra Vibrationer - Ugglan FC(Västboda BP ) 3 - 1 Detaljer
21:15Stockholm Snipers damfotboll - Stockholm Tigers (Västboda BP ) 0 - 3 Detaljer

Omgång 4
Mån 18/05 2015
19:00Ugglan FC - Lambda IF(Västboda BP ) 0 - 2 Detaljer
19:45Blackberries - Stockholm Snipers damfotboll(Västboda BP ) 2 - 2 Detaljer
20:30Sju Sorters Kakor - IFK Bra Vibrationer(Västboda BP ) 3 - 1 Detaljer
21:15Stockholm Tigers - The Red Balls(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer

Omgång 5
Mån 25/05 2015
19:00Sju Sorters Kakor - Ugglan FC(Västboda BP ) 1 - 4 Detaljer
19:45IFK Bra Vibrationer - Stockholm Tigers (Västboda BP ) 0 - 4 Detaljer
20:30The Red Balls - Blackberries(Västboda BP ) 1 - 0 Detaljer
21:15Stockholm Snipers damfotboll - Lambda IF(Västboda BP ) 1 - 0 Detaljer

Omgång 6
Mån 01/06 2015
19:00Blackberries - IFK Bra Vibrationer(Västboda BP ) 3 - 1 Detaljer
19:45Stockholm Tigers - Sju Sorters Kakor(Västboda BP ) 1 - 1 Detaljer
21:15Ugglan FC - Stockholm Snipers damfotboll(Västboda BP ) 1 - 2 Detaljer

Omgång 7
Mån 08/06 2015
19:00IFK Bra Vibrationer - Lambda IF(Västboda BP ) 0 - 1 Detaljer
19:45Stockholm Tigers - Ugglan FC(Västboda BP ) 1 - 3 Detaljer
20:30The Red Balls - Stockholm Snipers damfotboll(Västboda BP ) 0 - 4 Detaljer
21:15Sju Sorters Kakor - Blackberries(Västboda BP ) 1 - 0 Detaljer

Omgång 8
Mån 15/06 2015
19:00Ugglan FC - The Red Balls(Västboda BP ) 1 - 4 Detaljer
19:45Sju Sorters Kakor - Lambda IF(Västboda BP ) 0 - 1 Detaljer
20:30IFK Bra Vibrationer - Stockholm Snipers damfotboll(Västboda BP ) 0 - 3 Detaljer
21:15Stockholm Tigers - Blackberries(Västboda BP ) 0 - 0 Detaljer

Omgång 9
Mån 17/08 2015
19:00The Red Balls - IFK Bra Vibrationer(Västboda BP ) 5 - 3 Detaljer
19:45Stockholm Snipers damfotboll - Sju Sorters Kakor(Västboda BP ) 1 - 1 Detaljer
20:30Lambda IF - Stockholm Tigers (Västboda BP ) 3 - 1 Detaljer
21:15Blackberries - Ugglan FC(Västboda BP ) 2 - 0 Detaljer

Omgång 10
Mån 24/08 2015
19:00Blackberries - Lambda IF(Västboda BP ) 0 - 1 Detaljer
19:45Sju Sorters Kakor - The Red Balls(Västboda BP ) 0 - 4 Detaljer
20:30Ugglan FC - IFK Bra Vibrationer(Västboda BP ) 1 - 5 Detaljer
21:15Stockholm Tigers - Stockholm Snipers damfotboll(Västboda BP ) 0 - 5 Detaljer

Omgång 11
Mån 31/08 2015
20:15IFK Bra Vibrationer - Sju Sorters Kakor(Gubbängens IP plan 1) 0 - 3 Detaljer
20:15The Red Balls - Stockholm Tigers (Gubbängens IP plan 2) 1 - 0 Detaljer
21:00Lambda IF - Ugglan FC(Gubbängens IP plan 2) 2 - 0 Detaljer
21:00Stockholm Snipers damfotboll - Blackberries(Gubbängens IP plan 1) 4 - 1 Detaljer

Omgång 12
Mån 07/09 2015
20:15Stockholm Tigers - IFK Bra Vibrationer(Gubbängens IP plan 1) 5 - 1 Detaljer
20:15Blackberries - The Red Balls(Gubbängens IP plan 2) 0 - 1 Detaljer
21:00Lambda IF - Stockholm Snipers damfotboll(Gubbängens IP plan 2) 1 - 2 Detaljer
21:00Ugglan FC - Sju Sorters Kakor(Gubbängens IP plan 1) 4 - 3 Detaljer

Omgång 13
Mån 14/09 2015
20:15IFK Bra Vibrationer - Blackberries(Gubbängens IP plan 1) 3 - 1 Detaljer
20:15The Red Balls - Lambda IF(Gubbängens IP plan 2) 1 - 2 Detaljer
21:00Sju Sorters Kakor - Stockholm Tigers (Gubbängens IP plan 1) 1 - 3 Detaljer
21:00Stockholm Snipers damfotboll - Ugglan FC(Gubbängens IP plan 2) 5 - 0 Detaljer

Omgång 14
Mån 21/09 2015
20:15Blackberries - Sju Sorters Kakor(Gubbängens IP plan 1) 5 - 0 (WO) Detaljer
20:15Lambda IF - IFK Bra Vibrationer(Gubbängens IP plan 2) 2 - 0 Detaljer
21:00Stockholm Snipers damfotboll - The Red Balls(Gubbängens IP plan 2) 1 - 1 Detaljer
21:00Ugglan FC - Stockholm Tigers (Gubbängens IP plan 1) 2 - 5 Detaljer

Omgång 15
Ons 23/09 2015
20:30Lambda IF - The Red Balls(Farsta IP plan 1) 5 - 3 Detaljer
Powered by FX