Livescore via Escoresheet (OBS, inte alla matcher)

Division 1 Södra Dam

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Engelholms VS B 40 15 13 2 41 9 4,556 1201 876 1,371
2. KFUK-KFUM IA Göteborg 35 15 12 3 37 14 2,643 1189 962 1,236
3. Värnamo VBA 32 15 11 4 34 17 2,000 1155 1019 1,133
4. RIG Falköping B 31 16 10 6 35 23 1,522 1308 1146 1,141
5. Ljungby VBK 29 16 10 6 33 23 1,435 1254 1196 1,048
6. Falkenbergs VBK 25 15 8 7 33 28 1,179 1274 1304 0,977
7. Engelholms VS C 22 16 8 8 27 29 0,931 1236 1210 1,021
8. KFUM Jönköping IA 22 15 7 8 30 31 0,968 1310 1271 1,031
9. Eneryda Volley 8 16 3 13 15 42 0,357 1081 1339 0,807
10. IK Ymer 7 16 2 14 11 45 0,244 1010 1333 0,758
11. Lunds VK B 4 15 1 14 7 42 0,167 809 1171 0,691
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholms VS B 40 15 13 2 41 9 4,556 1201 876 1,371 10 3 0 1 0 1
2. KFUK-KFUM IA Göteborg 35 15 12 3 37 14 2,643 1189 962 1,236 8 3 1 0 1 2
3. Värnamo VBA 32 15 11 4 34 17 2,000 1155 1019 1,133 7 3 1 0 1 3
4. RIG Falköping B 31 16 10 6 35 23 1,522 1308 1146 1,141 6 3 1 2 1 3
5. Ljungby VBK 29 16 10 6 33 23 1,435 1254 1196 1,048 6 3 1 0 3 3
6. Falkenbergs VBK 25 15 8 7 33 28 1,179 1274 1304 0,977 3 3 2 3 3 1
7. Engelholms VS C 22 16 8 8 27 29 0,931 1236 1210 1,021 5 1 2 0 3 5
8. KFUM Jönköping IA 22 15 7 8 30 31 0,968 1310 1271 1,031 2 3 2 3 3 2
9. Eneryda Volley 8 16 3 13 15 42 0,357 1081 1339 0,807 1 1 1 0 6 7
10. IK Ymer 7 16 2 14 11 45 0,244 1010 1333 0,758 0 1 1 2 1 11
11. Lunds VK B 4 15 1 14 7 42 0,167 809 1171 0,691 1 0 0 1 2 11
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholms VS B 22 8 7 1 23 5 4,600 678 477 1,421 5 2 0 1 0 0
2. KFUK-KFUM IA Göteborg 18 6 6 0 18 2 9,000 492 336 1,464 4 2 0 0 0 0
3. Värnamo VBA 18 7 6 1 18 6 3,000 551 472 1,167 3 3 0 0 0 1
4. Ljungby VBK 17 9 6 3 20 13 1,538 744 715 1,041 3 2 1 0 2 1
5. RIG Falköping B 17 8 5 3 19 10 1,900 656 556 1,180 4 1 0 2 0 1
6. Falkenbergs VBK 13 8 4 4 18 16 1,125 714 723 0,988 1 2 1 2 2 0
7. Engelholms VS C 8 7 3 4 10 14 0,714 543 564 0,963 2 0 1 0 1 3
8. KFUM Jönköping IA 8 7 2 5 11 16 0,688 561 572 0,981 1 1 0 2 1 2
9. Eneryda Volley 6 7 2 5 8 16 0,500 479 551 0,869 1 1 0 0 2 3
10. IK Ymer 4 9 1 8 6 25 0,240 550 740 0,743 0 1 0 1 1 6
11. Lunds VK B 1 9 0 9 2 27 0,074 452 701 0,645 0 0 0 1 0 8
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholms VS B 18 7 6 1 18 4 4,500 523 399 1,311 5 1 0 0 0 1
2. KFUK-KFUM IA Göteborg 17 9 6 3 19 12 1,583 697 626 1,113 4 1 1 0 1 2
3. Värnamo VBA 14 8 5 3 16 11 1,455 604 547 1,104 4 0 1 0 1 2
4. KFUM Jönköping IA 14 8 5 3 19 15 1,267 749 699 1,072 1 2 2 1 2 0
5. RIG Falköping B 14 8 5 3 16 13 1,231 652 590 1,105 2 2 1 0 1 2
6. Engelholms VS C 14 9 5 4 17 15 1,133 693 646 1,073 3 1 1 0 2 2
7. Ljungby VBK 12 7 4 3 13 10 1,300 510 481 1,060 3 1 0 0 1 2
8. Falkenbergs VBK 12 7 4 3 15 12 1,250 560 581 0,964 2 1 1 1 1 1
9. Lunds VK B 3 6 1 5 5 15 0,333 357 470 0,760 1 0 0 0 2 3
10. IK Ymer 3 7 1 6 5 20 0,250 460 593 0,776 0 0 1 1 0 5
11. Eneryda Volley 2 9 1 8 7 26 0,269 602 788 0,764 0 0 1 0 4 4
 
Lör 30/0914:15 Lunds VK B - KFUM Jönköping IA 0 - 3 (14-25, 17-25, 7-25)
Sön 01/1013:00 RIG Falköping B - Engelholms VS B 0 - 3 (18-25, 20-25, 12-25)
Sön 01/1015:00 IK Ymer - Falkenbergs VBK 1 - 3 (12-25, 26-24, 12-25, 22-25)
Sön 01/1015:30 Engelholms VS C - Värnamo VBA 0 - 3 (21-25, 22-25, 15-25)
 
Lör 07/1015:00 Ljungby VBK - IK Ymer 3 - 0 (26-24, 25-15, 25-17)
Lör 07/1015:00 Värnamo VBA - RIG Falköping B 3 - 0 (25-19, 25-23, 25-19)
Lör 07/1015:30 KFUM Jönköping IA - Eneryda Volley 3 - 1 (27-25, 25-13, 15-25, 25-13)
Sön 08/1012:00 Falkenbergs VBK - Engelholms VS C 3 - 0 (25-13, 25-20, 25-18)
Sön 08/1012:30 Engelholms VS B - KFUK-KFUM IA Göteborg 3 - 0 (25-21, 25-15, 25-16)
 
Fre 13/1019:00 Eneryda Volley - Ljungby VBK 0 - 3 (19-25, 16-25, 13-25)
Lör 14/1013:00 KFUK-KFUM IA Göteborg - Värnamo VBA 3 - 0 (26-24, 25-15, 25-14)
Lör 14/1014:00 RIG Falköping B - Falkenbergs VBK 2 - 3 (25-19, 24-26, 25-22, 25-27, 11-15)
Lör 14/1014:15 Lunds VK B - Engelholms VS B 0 - 3 (12-25, 18-25, 12-25)
Sön 15/1013:30 Engelholms VS C - Ljungby VBK 1 - 3 (26-28, 25-23, 21-25, 20-25)
Sön 15/1017:30 IK Ymer - Eneryda Volley 3 - 1 (26-28, 25-22, 25-19, 25-12)
 
Lör 21/1011:00 KFUM Jönköping IA - IK Ymer 2 - 3 (25-22, 22-25, 25-14, 21-25, 11-15)
Lör 21/1015:00 Värnamo VBA - Lunds VK B 3 - 0 (25-12, 25-10, 25-14)
Sön 22/1010:00 Falkenbergs VBK - KFUK-KFUM IA Göteborg 2 - 3 (22-25, 26-24, 25-15, 10-25, 8-15)
Sön 22/1011:00 Ljungby VBK - RIG Falköping B 3 - 0 (25-15, 25-21, 25-17)
Sön 22/1017:00 Eneryda Volley - Engelholms VS C 1 - 3 (22-25, 25-21, 18-25, 13-25)
 
Lör 28/1011:00 RIG Falköping B - Eneryda Volley 3 - 0 (25-14, 25-10, 25-14)
Lör 28/1014:15 Lunds VK B - Falkenbergs VBK 0 - 3 (21-25, 25-27, 10-25)
Lör 28/1016:45 KFUK-KFUM IA Göteborg - Ljungby VBK 3 - 1 (25-15, 18-25, 27-25, 25-16)
Sön 29/1013:00 Engelholms VS B - KFUM Jönköping IA 2 - 3 (25-19, 25-27, 25-21, 23-25, 8-15)
Sön 29/1015:30 Engelholms VS C - IK Ymer 3 - 0 (30-28, 25-15, 26-24)
 
Lör 04/1115:00 Ljungby VBK - Lunds VK B 3 - 0 (25-9, 25-12, 25-23)
Lör 04/1115:00 Värnamo VBA - Engelholms VS B 0 - 3 (12-25, 22-25, 11-25)
Lör 04/1115:30 KFUM Jönköping IA - Engelholms VS C 0 - 3 (17-25, 17-25, 17-25)
Sön 05/1117:00 Eneryda Volley - KFUK-KFUM IA Göteborg 0 - 3 (18-25, 10-25, 11-25)
 
Tis 07/1119:00 IK Ymer - RIG Falköping B 0 - 3 (17-25, 16-25, 16-25)
Lör 11/1111:00 Värnamo VBA - KFUM Jönköping IA 3 - 1 (25-17, 25-21, 21-25, 25-17)
Lör 11/1112:45 KFUK-KFUM IA Göteborg - IK Ymer 3 - 0 (25-14, 25-13, 25-16)
Lör 11/1113:00 RIG Falköping B - Engelholms VS C 2 - 3 (26-24, 20-25, 18-25, 25-14, 13-15)
Lör 11/1113:30 Engelholms VS B - Falkenbergs VBK 3 - 0 (25-12, 25-11, 25-12)
Lör 11/1116:15 Lunds VK B - Eneryda Volley 2 - 3 (25-27, 25-17, 25-15, 13-25, 11-15)
 
Lör 18/1115:00 Ljungby VBK - Engelholms VS B 1 - 3 (15-25, 25-23, 12-25, 25-27)
Lör 18/1115:30 KFUM Jönköping IA - RIG Falköping B 2 - 3 (19-25, 18-25, 25-22, 25-22, 8-15)
Sön 19/1113:00 Engelholms VS C - KFUK-KFUM IA Göteborg 0 - 3 (19-25, 21-25, 27-29)
Sön 19/1114:00 Falkenbergs VBK - Värnamo VBA 2 - 3 (25-23, 26-24, 20-25, 17-25, 7-15)
Sön 19/1115:00 IK Ymer - Lunds VK B 0 - 3 (23-25, 11-25, 17-25)
 
Lör 02/1211:00 RIG Falköping B - KFUK-KFUM IA Göteborg 3 - 0 (25-20, 25-22, 25-19)
Lör 02/1214:00 Värnamo VBA - Ljungby VBK 3 - 0 (25-16, 25-19, 25-18)
Lör 02/1218:30 Lunds VK B - Engelholms VS C 0 - 3 (6-25, 15-25, 11-25)
Sön 03/1212:30 Engelholms VS B - Eneryda Volley 3 - 0 (25-5, 25-11, 25-15)
Sön 03/1213:45 Falkenbergs VBK - KFUM Jönköping IA 1 - 3 (19-25, 16-25, 25-13, 18-25)
 
Lör 09/1214:15 Lunds VK B - RIG Falköping B 0 - 3 (12-25, 11-25, 21-25)
Lör 09/1215:00 Ljungby VBK - Falkenbergs VBK 3 - 2 (25-22, 20-25, 25-17, 23-25, 15-10)
Lör 09/1215:30 KFUM Jönköping IA - KFUK-KFUM IA Göteborg 1 - 3 (23-25, 25-10, 11-25, 20-25)
Sön 10/1215:00 IK Ymer - Engelholms VS B 0 - 3 (20-25, 10-25, 15-25)
Sön 10/1217:00 Eneryda Volley - Värnamo VBA 0 - 3 (23-25, 15-25, 24-26)
 
Lör 16/1213:00 Falkenbergs VBK - Eneryda Volley 3 - 1 (25-19, 22-25, 25-22, 25-14)
Lör 16/1214:15 Lunds VK B - KFUK-KFUM IA Göteborg 0 - 3 (14-25, 16-25, 23-25)
Lör 16/1215:00 Ljungby VBK - KFUM Jönköping IA 1 - 3 (25-22, 18-25, 16-25, 18-25)
Sön 17/1211:00 Engelholms VS C - Falkenbergs VBK 0 - 3 (21-25, 22-25, 21-25)
Sön 17/1212:00 Ljungby VBK - Eneryda Volley 3 - 1 (25-23, 25-22, 24-26, 25-21)
Sön 17/1213:00 Engelholms VS B - RIG Falköping B 3 - 1 (24-26, 25-20, 25-20, 25-18)
Sön 17/1217:30 IK Ymer - Värnamo VBA 0 - 3 (9-25, 16-25, 17-25)
 
Tis 19/1219:15 Engelholms VS B - Engelholms VS C 3 - 0 (25-16, 25-17, 25-10)
 
Lör 06/0114:00 Värnamo VBA - Engelholms VS C 3 - 1 (25-14, 25-20, 18-25, 25-17)
Sön 07/0113:45 Falkenbergs VBK - IK Ymer 3 - 2 (23-25, 25-23, 19-25, 25-19, 15-13)
 
Lör 13/0113:00 KFUK-KFUM IA Göteborg - Engelholms VS B 3 - 0 (25-15, 25-14, 25-19)
Lör 13/0115:00 Eneryda Volley - IK Ymer 3 - 0 (25-12, 25-18, 25-18)
Sön 14/0115:00 IK Ymer - Ljungby VBK 0 - 3 (15-25, 19-25, 19-25)
Sön 14/0117:00 Eneryda Volley - KFUM Jönköping IA 3 - 1 (25-21, 24-26, 25-21, 25-17)
 
Lör 20/0113:00 Falkenbergs VBK - RIG Falköping B 1 - 3 (26-24, 16-25, 12-25, 21-25)
Lör 20/0115:00 Ljungby VBK - Engelholms VS C 3 - 1 (28-26, 20-25, 29-27, 25-21)
Lör 20/0115:30 KFUM Jönköping IA - Lunds VK B 3 - 0 (25-16, 25-18, 25-17)
Lör 20/0116:00 Värnamo VBA - KFUK-KFUM IA Göteborg 3 - 1 (25-21, 25-22, 17-25, 25-23)
Sön 21/0110:30 RIG Falköping B - Värnamo VBA 3 - 1 (19-25, 25-15, 25-22, 25-18)
Sön 21/0113:00 Engelholms VS B - Lunds VK B 3 - 1 (23-25, 25-14, 25-22, 25-6)
 
Lör 27/0114:15 Lunds VK B - Värnamo VBA 0 - 3 (17-25, 10-25, 18-25)
Sön 28/0112:30 Engelholms VS C - Eneryda Volley 3 - 0 (25-21, 25-17, 25-22)
Sön 28/0116:30 RIG Falköping B - Ljungby VBK 3 - 0 (25-19, 25-17, 25-14)
Sön 28/0117:30 IK Ymer - KFUM Jönköping IA 2 - 3 (25-21, 25-23, 21-25, 14-25, 14-16)
 
Lör 10/0215:00 KFUM Jönköping IA - Engelholms VS B 0 - 3 (22-25, 22-25, 21-25)
Sön 11/0211:00 Ljungby VBK - KFUK-KFUM IA Göteborg 0 - 3 (19-25, 16-25, 20-25)
Sön 11/0213:45 Falkenbergs VBK - Lunds VK B 3 - 1 (21-25, 25-19, 25-23, 25-17)
Sön 11/0215:00 IK Ymer - Engelholms VS C 0 - 3 (19-25, 8-25, 11-25)
Sön 11/0217:00 Eneryda Volley - RIG Falköping B 1 - 3 (25-21, 16-25, 18-25, 19-25)
 
Tis 13/0219:30 KFUK-KFUM IA Göteborg - Falkenbergs VBK 3 - 1 (25-14, 25-12, 21-25, 25-15)
Lör 17/0213:00 Engelholms VS C - KFUM Jönköping IA 3 - 2 (25-21, 23-25, 17-25, 26-24, 15-12)
Lör 17/0213:00 KFUK-KFUM IA Göteborg - Eneryda Volley 3 - 0 (25-14, 25-15, 25-16)
Lör 17/0214:15 Lunds VK B - Ljungby VBK 0 - 3 (11-25, 19-25, 13-25)
Sön 18/0213:00 Engelholms VS B - Värnamo VBA 3 - 0 (25-16, 25-23, 25-19)
Sön 18/0217:00 RIG Falköping B - IK Ymer 3 - 0 (25-11, 25-18, 25-11)
 
Lör 24/0211:30 KFUM Jönköping IA - Värnamo VBA
Sön 25/0212:00 Falkenbergs VBK - Engelholms VS B
Sön 25/0212:30 Engelholms VS C - RIG Falköping B
Sön 25/0217:00 Eneryda Volley - Lunds VK B
Sön 25/0217:30 IK Ymer - KFUK-KFUM IA Göteborg
 
Lör 03/0313:00 KFUK-KFUM IA Göteborg - Engelholms VS C
Lör 03/0314:00 Värnamo VBA - Falkenbergs VBK
Lör 03/0314:15 Lunds VK B - IK Ymer
Sön 04/0313:00 RIG Falköping B - KFUM Jönköping IA
Sön 04/0313:30 Engelholms VS B - Ljungby VBK
 
Lör 10/0313:00 KFUK-KFUM IA Göteborg - RIG Falköping B
Lör 10/0315:00 Ljungby VBK - Värnamo VBA
Sön 11/0313:00 Engelholms VS C - Lunds VK B
Sön 11/0317:00 Eneryda Volley - Engelholms VS B
Sön 11/0317:00 KFUM Jönköping IA - Falkenbergs VBK
 
Lör 17/0313:00 KFUK-KFUM IA Göteborg - KFUM Jönköping IA
Lör 17/0315:00 RIG Falköping B - Lunds VK B
Lör 17/0315:30 Värnamo VBA - Eneryda Volley
Sön 18/0312:30 Engelholms VS B - IK Ymer
 
Lör 24/0311:30 KFUM Jönköping IA - Ljungby VBK
Lör 24/0313:00 KFUK-KFUM IA Göteborg - Lunds VK B
Lör 24/0315:00 Engelholms VS C - Engelholms VS B
Lör 24/0315:00 Värnamo VBA - IK Ymer
Lör 24/0317:00 Eneryda Volley - Falkenbergs VBK
Sön 25/0313:45 Falkenbergs VBK - Ljungby VBK
Powered by FX