Livescore via Escoresheet (OBS, inte alla matcher)

Division 2 Mellersta Södra Dam

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Falköpings VK 33 14 11 3 38 14 2,714 1177 983 1,197
2. Alingsås VBK 32 14 11 3 38 19 2,000 1291 1079 1,196
3. Kungälvs VBK 27 14 9 5 33 21 1,571 1206 1088 1,108
4. KFUM Göteborg B 24 14 8 6 30 23 1,304 1149 1031 1,114
5. Habo WK 24 14 8 6 28 22 1,273 1113 1017 1,094
6. Tuve VK 22 14 7 7 28 26 1,077 1161 1091 1,064
7. Trollhättans VK 6 14 2 12 8 36 0,222 736 1060 0,694
8. KFUM Göteborg C 0 14 0 14 0 42 0,000 566 1050 0,539
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Falköpings VK 33 14 11 3 38 14 2,714 1177 983 1,197 8 1 2 2 1 0
2. Alingsås VBK 32 14 11 3 38 19 2,000 1291 1079 1,196 4 4 3 2 1 0
3. Kungälvs VBK 27 14 9 5 33 21 1,571 1206 1088 1,108 5 2 2 2 2 1
4. KFUM Göteborg B 24 14 8 6 30 23 1,304 1149 1031 1,114 5 1 2 2 2 2
5. Habo WK 24 14 8 6 28 22 1,273 1113 1017 1,094 5 2 1 1 2 3
6. Tuve VK 22 14 7 7 28 26 1,077 1161 1091 1,064 4 1 2 3 1 3
7. Trollhättans VK 6 14 2 12 8 36 0,222 736 1060 0,694 2 0 0 0 2 10
8. KFUM Göteborg C 0 14 0 14 0 42 0,000 566 1050 0,539 0 0 0 0 0 14
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Falköpings VK 17 7 6 1 19 5 3,800 559 441 1,268 5 0 1 0 1 0
2. Alingsås VBK 16 7 6 1 19 9 2,111 653 517 1,263 2 2 2 0 1 0
3. Tuve VK 14 7 5 2 17 11 1,545 611 540 1,131 2 1 2 1 0 1
4. KFUM Göteborg B 13 7 5 2 16 10 1,600 580 514 1,128 3 0 2 0 1 1
5. Kungälvs VBK 12 7 4 3 16 12 1,333 607 574 1,057 2 1 1 1 2 0
6. Habo WK 12 7 4 3 15 12 1,250 608 553 1,099 2 1 1 1 1 1
7. Trollhättans VK 3 7 1 6 3 18 0,167 333 512 0,650 1 0 0 0 0 6
8. KFUM Göteborg C 0 7 0 7 0 21 0,000 272 525 0,518 0 0 0 0 0 7
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Falköpings VK 16 7 5 2 19 9 2,111 618 542 1,140 3 1 1 2 0 0
2. Alingsås VBK 16 7 5 2 19 10 1,900 638 562 1,135 2 2 1 2 0 0
3. Kungälvs VBK 15 7 5 2 17 9 1,889 599 514 1,165 3 1 1 1 0 1
4. Habo WK 12 7 4 3 13 10 1,300 505 464 1,088 3 1 0 0 1 2
5. KFUM Göteborg B 11 7 3 4 14 13 1,077 569 517 1,101 2 1 0 2 1 1
6. Tuve VK 8 7 2 5 11 15 0,733 550 551 0,998 2 0 0 2 1 2
7. Trollhättans VK 3 7 1 6 5 18 0,278 403 548 0,735 1 0 0 0 2 4
8. KFUM Göteborg C 0 7 0 7 0 21 0,000 294 525 0,560 0 0 0 0 0 7
 
Lör 07/1014:00 Falköpings VK - Trollhättans VK 3 - 0 (25-15, 25-13, 25-19)
Sön 08/1018:00 Alingsås VBK - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-8, 25-9, 25-8)
Sön 08/1018:00 KFUM Göteborg B - Tuve VK 3 - 0 (25-21, 25-20, 25-15)
 
Lör 14/1014:00 Habo WK - Kungälvs VBK 0 - 3 (21-25, 27-29, 20-25)
Lör 14/1015:30 KFUM Göteborg C - Falköpings VK 0 - 3 (6-25, 14-25, 11-25)
Sön 15/1016:00 Tuve VK - Alingsås VBK 3 - 2 (20-25, 25-19, 25-21, 21-25, 15-8)
 
Lör 21/1014:00 Falköpings VK - Tuve VK 3 - 0 (25-23, 25-18, 25-20)
Sön 22/1014:00 Kungälvs VBK - Trollhättans VK 3 - 0 (25-14, 25-10, 25-15)
Sön 22/1018:00 Alingsås VBK - KFUM Göteborg B 3 - 0 (25-8, 25-11, 25-20)
 
Lör 04/1112:00 Trollhättans VK - Habo WK 0 - 3 (9-25, 13-25, 14-25)
Lör 04/1113:00 KFUM Göteborg B - Falköpings VK 3 - 2 (21-25, 25-19, 25-5, 20-25, 15-12)
Sön 05/1112:45 KFUM Göteborg C - Kungälvs VBK 0 - 3 (6-25, 6-25, 9-25)
 
Lör 11/1111:00 Habo WK - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-14, 25-12, 25-21)
Sön 12/1114:00 Kungälvs VBK - Tuve VK 3 - 2 (26-24, 25-21, 17-25, 24-26, 15-5)
Sön 12/1116:00 Falköpings VK - Alingsås VBK 3 - 2 (19-25, 23-25, 25-16, 25-17, 15-10)
 
Lör 18/1109:30 KFUM Göteborg C - Trollhättans VK 0 - 3 (20-25, 17-25, 14-25)
Sön 19/1116:00 Tuve VK - Habo WK 3 - 0 (26-24, 25-10, 25-9)
Sön 19/1118:00 KFUM Göteborg B - Kungälvs VBK 3 - 2 (18-25, 25-23, 25-23, 18-25, 17-15)
 
Lör 25/1114:00 Falköpings VK - Kungälvs VBK 3 - 0 (25-10, 25-17, 27-25)
 
Lör 02/1213:00 Habo WK - KFUM Göteborg B 3 - 2 (15-25, 25-21, 25-19, 22-25, 15-13)
Lör 02/1214:15 Trollhättans VK - Tuve VK 0 - 3 (19-25, 6-25, 22-25)
Lör 02/1216:00 Alingsås VBK - Kungälvs VBK 1 - 3 (25-19, 27-29, 20-25, 23-25)
Sön 03/1214:00 Kungälvs VBK - Habo WK 1 - 3 (25-20, 20-25, 21-25, 20-25)
 
Lör 09/1212:45 KFUM Göteborg B - Trollhättans VK 3 - 0 (25-18, 25-10, 25-20)
Sön 10/1211:00 Tuve VK - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-14, 25-10, 25-8)
Sön 10/1218:00 Alingsås VBK - Habo WK 3 - 1 (25-13, 25-18, 25-27, 25-23)
 
Tor 14/1219:00 Habo WK - Falköpings VK 2 - 3 (25-27, 22-25, 25-12, 26-24, 12-15)
Lör 16/1215:30 KFUM Göteborg C - KFUM Göteborg B 0 - 3 (10-25, 13-25, 12-25)
Lör 16/1216:00 Trollhättans VK - Alingsås VBK 0 - 3 (11-25, 11-25, 22-25)
 
Lör 13/0114:00 Falköpings VK - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-13, 25-12, 25-14)
Sön 14/0118:00 Alingsås VBK - Tuve VK 3 - 2 (25-15, 25-19, 11-25, 23-25, 15-10)
 
Lör 20/0112:00 Trollhättans VK - Falköpings VK 0 - 3 (15-25, 17-25, 12-25)
Lör 20/0113:00 KFUM Göteborg C - Alingsås VBK 0 - 3 (17-25, 9-25, 16-25)
Sön 21/0116:00 Tuve VK - KFUM Göteborg B 3 - 2 (25-21, 13-25, 25-16, 21-25, 15-10)
 
Lör 27/0113:00 Habo WK - Trollhättans VK 3 - 0 (25-16, 25-7, 25-10)
Lör 27/0115:30 KFUM Göteborg B - Alingsås VBK 1 - 3 (22-25, 23-25, 25-20, 25-27)
Sön 28/0112:00 Trollhättans VK - Kungälvs VBK 0 - 3 (20-25, 24-26, 7-25)
Sön 28/0118:00 Tuve VK - Falköpings VK 0 - 3 (22-25, 16-25, 18-25)
 
Lör 10/0214:00 Falköpings VK - KFUM Göteborg B 1 - 3 (19-25, 25-14, 18-25, 13-25)
Sön 11/0214:00 Kungälvs VBK - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-11, 25-19, 25-20)
 
Lör 17/0213:00 Tuve VK - Kungälvs VBK 2 - 3 (25-18, 27-25, 15-25, 19-25, 13-15)
Sön 18/0218:00 Alingsås VBK - Falköpings VK 3 - 2 (25-18, 25-23, 26-28, 21-25, 15-12)
 
Tor 22/0219:00 KFUM Göteborg C - Habo WK 0 - 3 (9-25, 19-25, 12-25)
Lör 24/0211:45 Trollhättans VK - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-20, 25-19, 25-22)
Lör 24/0217:00 Habo WK - Tuve VK 3 - 1 (21-25, 25-20, 25-22, 25-21)
Sön 25/0214:00 Kungälvs VBK - KFUM Göteborg B 3 - 1 (19-25, 26-24, 25-20, 25-22)
 
Lör 03/0315:30 KFUM Göteborg B - Habo WK 0 - 3 (10-25, 24-26, 17-25)
Lör 03/0316:00 Tuve VK - Trollhättans VK 3 - 1 (25-22, 25-18, 25-27, 25-20)
Sön 04/0314:00 Kungälvs VBK - Alingsås VBK 2 - 3 (25-20, 14-25, 15-20, 25-20, 7-15)
 
Lör 10/0315:30 KFUM Göteborg C - Tuve VK 0 - 3 (23-25, 14-25, 15-25)
Lör 10/0316:00 Habo WK - Alingsås VBK 1 - 3 (23-25, 27-25, 18-25, 14-25)
Lör 10/0317:30 Trollhättans VK - KFUM Göteborg B 0 - 3 (15-25, 13-25, 8-25)
Sön 11/0316:30 Kungälvs VBK - Falköpings VK 1 - 3 (17-25, 25-23, 20-25, 21-25)
 
Lör 24/0314:00 Falköpings VK - Habo WK 3 - 0 (25-16, 25-23, 25-21)
Lör 24/0315:30 KFUM Göteborg B - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-11, 25-17, 25-12)
Sön 25/0318:00 Alingsås VBK - Trollhättans VK 3 - 1 (25-18, 22-25, 25-18, 25-13)
Powered by FX