Elitserien Damer

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Hylte Halmstad 56 20 19 1 57 5 11,400 1507 1020 1,477
2. Engelholm 54 20 18 2 54 9 6,000 1552 1096 1,416
3. Örebro 50 20 16 4 52 13 4,000 1550 1190 1,303
4. Gislaved 37 20 13 7 40 31 1,290 1571 1533 1,025
5. Sollentuna 31 20 10 10 37 36 1,028 1609 1587 1,014
6. Linköpings VC 24 20 8 12 31 42 0,738 1481 1633 0,907
7. RIG Falköping 24 19 8 11 27 39 0,692 1395 1498 0,931
8. Lund 21 19 7 12 27 39 0,692 1342 1511 0,888
9. Värnamo 12 20 4 16 20 51 0,392 1423 1678 0,848
10. Lindesberg 11 20 4 16 17 51 0,333 1359 1622 0,838
11. IKSU 7 20 2 18 10 56 0,179 1167 1588 0,735
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Hylte Halmstad 56 20 19 1 57 5 11,400 1507 1020 1,477 18 0 1 0 0 1
2. Engelholm 54 20 18 2 54 9 6,000 1552 1096 1,416 15 3 0 0 0 2
3. Örebro 50 20 16 4 52 13 4,000 1550 1190 1,303 15 1 0 2 0 2
4. Gislaved 37 20 13 7 40 31 1,290 1571 1533 1,025 5 6 2 0 1 6
5. Sollentuna 31 20 10 10 37 36 1,028 1609 1587 1,014 5 4 1 2 3 5
6. Linköpings VC 24 20 8 12 31 42 0,738 1481 1633 0,907 4 2 2 2 3 7
7. RIG Falköping 24 19 8 11 27 39 0,692 1395 1498 0,931 3 4 1 1 1 9
8. Lund 21 19 7 12 27 39 0,692 1342 1511 0,888 5 1 1 1 4 7
9. Värnamo 12 20 4 16 20 51 0,392 1423 1678 0,848 2 1 1 1 6 9
10. Lindesberg 11 20 4 16 17 51 0,333 1359 1622 0,838 2 1 1 0 5 11
11. IKSU 7 20 2 18 10 56 0,179 1167 1588 0,735 1 0 1 2 0 16
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Hylte Halmstad 30 10 10 0 30 0 MAX 750 457 1,641 10 0 0 0 0 0
2. Engelholm 30 10 10 0 30 1 30,000 783 523 1,497 9 1 0 0 0 0
3. Örebro 28 10 9 1 29 3 9,667 791 544 1,454 9 0 0 1 0 0
4. Gislaved 19 10 7 3 22 17 1,294 873 834 1,047 1 4 2 0 1 2
5. Sollentuna 14 10 4 6 18 20 0,900 831 839 0,990 2 2 0 2 2 2
6. Linköpings VC 13 10 4 6 15 20 0,750 719 788 0,912 2 2 0 1 1 4
7. RIG Falköping 12 9 4 5 13 17 0,765 623 671 0,928 2 2 0 0 1 4
8. Lund 12 10 4 6 14 19 0,737 682 741 0,920 3 1 0 0 2 4
9. Värnamo 7 10 2 8 11 24 0,458 736 831 0,886 2 0 0 1 3 4
10. Lindesberg 5 10 2 8 7 26 0,269 636 785 0,810 1 0 1 0 1 7
11. IKSU 4 10 1 9 7 29 0,241 667 852 0,783 0 0 1 2 0 7
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Hylte Halmstad 26 10 9 1 27 5 5,400 757 563 1,345 8 0 1 0 0 1
2. Engelholm 24 10 8 2 24 8 3,000 769 573 1,342 6 2 0 0 0 2
3. Örebro 22 10 7 3 23 10 2,300 759 646 1,175 6 1 0 1 0 2
4. Gislaved 18 10 6 4 18 14 1,286 698 699 0,999 4 2 0 0 0 4
5. Sollentuna 17 10 6 4 19 16 1,188 778 748 1,040 3 2 1 0 1 3
6. RIG Falköping 12 10 4 6 14 22 0,636 772 827 0,933 1 2 1 1 0 5
7. Linköpings VC 11 10 4 6 16 22 0,727 762 845 0,902 2 0 2 1 2 3
8. Lund 9 9 3 6 13 20 0,650 660 770 0,857 2 0 1 1 2 3
9. Lindesberg 6 10 2 8 10 25 0,400 723 837 0,864 1 1 0 0 4 4
10. Värnamo 5 10 2 8 9 27 0,333 687 847 0,811 0 1 1 0 3 5
11. IKSU 3 10 1 9 3 27 0,111 500 736 0,679 1 0 0 0 0 9
 
Lör 26/0913:00 Hylte Halmstad - Engelholm 3 - 0 (25-23, 25-22, 25-20)
Lör 26/0914:00 IKSU - Värnamo 2 - 3 (22-25, 25-22, 19-25, 26-24, 6-15)
Lör 26/0914:30 Sollentuna - Örebro 0 - 3 (18-25, 12-25, 13-25)
Lör 26/0915:00 Lindesberg - Linköpings VC 0 - 3 (11-25, 22-25, 15-25)
Lör 26/0915:00 Lund - RIG Falköping 1 - 3 (24-26, 14-25, 25-20, 16-25)
 
Lör 03/1014:00 Örebro - Lund 3 - 0 (25-18, 25-14, 25-16)
Lör 03/1014:00 Gislaved - Sollentuna 1 - 3 (25-17, 19-25, 18-25, 23-25)
Lör 03/1014:30 RIG Falköping - IKSU 3 - 0 (25-15, 25-23, 27-25)
Lör 03/1016:00 Linköpings VC - Hylte Halmstad 0 - 3 (18-25, 13-25, 21-25)
Sön 04/1016:00 Engelholm - Lindesberg 3 - 0 (25-12, 25-17, 25-20)
 
Lör 10/1014:00 Hylte Halmstad - Örebro 3 - 0 (25-16, 25-17, 25-13)
Lör 10/1014:00 IKSU - Linköpings VC 3 - 2 (28-26, 25-20, 18-25, 25-27, 15-7)
Lör 10/1015:00 Lindesberg - Värnamo 1 - 3 (25-19, 18-25, 22-25, 22-25)
Lör 10/1017:30 Lund - Gislaved 1 - 3 (17-25, 25-20, 23-25, 15-25)
Sön 11/1016:00 Engelholm - RIG Falköping 3 - 0 (25-21, 25-17, 25-17)
 
Lör 17/1014:00 IKSU - Lund 0 - 3 (22-25, 20-25, 16-25)
Lör 17/1014:30 Sollentuna - Hylte Halmstad 0 - 3 (25-27, 12-25, 17-25)
Lör 17/1014:30 Värnamo - Gislaved 3 - 0 (25-23, 25-20, 25-23)
Lör 17/1015:00 Örebro - Engelholm 3 - 0 (25-15, 25-18, 25-22)
Lör 17/1016:00 Linköpings VC - RIG Falköping 2 - 3 (25-22, 21-25, 17-25, 25-20, 12-15)
Sön 18/1014:30 Sollentuna - IKSU 3 - 0 (25-18, 25-10, 25-21)
Sön 18/1017:00 RIG Falköping - Hylte Halmstad 0 - 3 (10-25, 14-25, 12-25)
 
Ons 21/1019:00 Gislaved - Engelholm 0 - 3 (11-25, 27-29, 18-25)
Lör 24/1012:00 Lund - Sollentuna 0 - 3 (21-25, 18-25, 16-25)
Lör 24/1014:00 Gislaved - RIG Falköping 3 - 2 (25-18, 28-26, 25-27, 20-25, 15-8)
Sön 25/1014:00 Hylte Halmstad - Värnamo 3 - 0 (25-13, 25-17, 25-17)
Sön 25/1014:30 Lindesberg - IKSU 0 - 3 (22-25, 15-25, 21-25)
Sön 25/1016:00 Engelholm - Linköpings VC 3 - 1 (25-13, 24-26, 25-12, 25-16)
 
Tis 03/1119:00 Örebro - Lindesberg 3 - 0 (25-11, 25-22, 25-13)
Lör 07/1115:00 Värnamo - Engelholm 1 - 3 (25-23, 19-25, 14-25, 14-25)
Lör 07/1117:00 Sollentuna - Linköpings VC 2 - 3 (24-26, 22-25, 25-23, 25-20, 12-15)
Lör 07/1117:30 Lund - Hylte Halmstad 0 - 3 (21-25, 21-25, 10-25)
 
Fre 13/1119:00 Linköpings VC - Örebro 0 - 3 (18-25, 22-25, 16-25)
Lör 14/1114:00 Hylte Halmstad - Gislaved 3 - 0 (25-18, 25-15, 25-14)
Lör 14/1115:00 Lund - Lindesberg 3 - 0 (25-19, 25-21, 31-29)
Lör 14/1115:00 Värnamo - Sollentuna 0 - 3 (17-25, 17-25, 23-25)
Sön 15/1116:00 Engelholm - IKSU 3 - 0 (25-22, 25-13, 25-21)
 
Lör 21/1114:00 Gislaved - Lindesberg 3 - 1 (25-19, 21-25, 25-18, 25-22)
Lör 21/1114:00 IKSU - Hylte Halmstad 0 - 3 (21-25, 15-25, 14-25)
Lör 21/1114:30 Sollentuna - RIG Falköping 3 - 0 (25-15, 25-19, 25-16)
Lör 21/1115:00 Lund - Linköpings VC 3 - 0 (25-16, 25-16, 25-23)
Sön 22/1113:30 RIG Falköping - Lindesberg 3 - 1 (25-23, 25-11, 23-25, 25-18)
 
Lör 28/1114:00 IKSU - Gislaved 0 - 3 (15-25, 19-25, 17-25)
Lör 28/1114:30 RIG Falköping - Örebro 1 - 3 (14-25, 25-21, 18-25, 17-25)
Lör 28/1115:00 Lindesberg - Sollentuna 0 - 3 (14-25, 17-25, 19-25)
Lör 28/1116:00 Linköpings VC - Värnamo 3 - 0 (26-24, 25-19, 25-19)
Sön 29/1116:00 Örebro - Värnamo 3 - 0 (25-6, 25-4, 25-20)
Sön 29/1116:00 Engelholm - Lund 3 - 0 (25-8, 25-17, 25-20)
 
Lör 05/1214:00 Hylte Halmstad - Lindesberg 3 - 0 (25-13, 25-16, 25-11)
Lör 05/1214:00 Gislaved - Linköpings VC 3 - 1 (23-25, 25-19, 25-18, 25-23)
Lör 05/1214:00 IKSU - Örebro 0 - 3 (14-25, 13-25, 12-25)
Lör 05/1214:30 Sollentuna - Engelholm 1 - 3 (16-25, 14-25, 25-22, 15-25)
Lör 05/1215:00 Värnamo - RIG Falköping 1 - 3 (40-42, 25-21, 21-25, 16-25)
Sön 06/1214:00 Örebro - IKSU 3 - 0 (25-8, 25-12, 25-11)
 
Tor 10/1219:00 RIG Falköping - Gislaved 0 - 3 (21-25, 21-25, 23-25)
Lör 12/1215:00 Örebro - Gislaved 3 - 0 (25-15, 25-12, 25-13)
Lör 12/1216:00 Linköpings VC - Lund 3 - 1 (25-16, 25-21, 15-25, 25-19)
Lör 12/1216:00 IKSU - Sollentuna 2 - 3 (25-18, 26-24, 20-25, 19-25, 10-15)
Sön 13/1215:00 Värnamo - Lund 0 - 3 (22-25, 17-25, 24-26)
 
Ons 16/1219:00 Lindesberg - Örebro 0 - 3 (18-25, 23-25, 15-25)
Lör 19/1214:00 Hylte Halmstad - Linköpings VC 3 - 0 (25-12, 25-13, 25-10)
Lör 19/1214:30 Sollentuna - Lindesberg 3 - 1 (25-23, 17-25, 25-18, 25-23)
Lör 19/1215:00 Örebro - RIG Falköping 3 - 0 (25-18, 28-26, 25-14)
 
Tis 05/0119:00 Engelholm - Gislaved 3 - 0 (25-17, 25-14, 25-23)
Tis 05/0119:00 Lindesberg - Hylte Halmstad 0 - 3 (17-25, 13-25, 16-25)
Ons 06/0114:30 Sollentuna - Värnamo 3 - 1 (25-22, 25-22, 22-25, 25-18)
Lör 09/0113:00 Hylte Halmstad - IKSU 3 - 0 (25-11, 25-13, 25-9)
Lör 09/0114:00 Gislaved - Värnamo 3 - 1 (25-23, 25-22, 23-25, 25-17)
Lör 09/0115:00 Lindesberg - Lund 3 - 2 (23-25, 25-20, 25-20, 26-28, 15-13)
Lör 09/0116:00 Linköpings VC - Engelholm 0 - 3 (11-25, 15-25, 18-25)
Sön 10/0114:00 Örebro - Sollentuna 3 - 0 (25-21, 25-23, 30-28)
Sön 10/0115:00 RIG Falköping - Linköpings VC 0 - 3 (22-25, 18-25, 16-25)
 
Ons 13/0119:00 Lund - Engelholm 0 - 3 (9-25, 9-25, 19-25)
Lör 16/0114:00 Gislaved - Lund 3 - 1 (25-17, 27-25, 23-25, 25-17)
Lör 16/0114:00 IKSU - Lindesberg 0 - 3 (25-27, 24-26, 11-25)
Lör 16/0114:30 RIG Falköping - Engelholm 0 - 3 (19-25, 12-25, 22-25)
Lör 16/0115:00 Värnamo - Hylte Halmstad 0 - 3 (16-25, 12-25, 20-25)
Sön 17/0114:00 Örebro - Linköpings VC 3 - 0 (25-15, 25-22, 25-17)
 
Lör 30/0113:00 Linköpings VC - Sollentuna 1 - 3 (16-25, 20-25, 25-18, 21-25)
Lör 30/0114:00 Hylte Halmstad - RIG Falköping 3 - 0 (25-14, 25-20, 25-19)
Lör 30/0115:00 Lindesberg - Gislaved 0 - 3 (15-25, 20-25, 21-25)
Lör 30/0115:00 Lund - Örebro 0 - 3 (14-25, 22-25, 21-25)
Sön 31/0116:00 Engelholm - Värnamo 3 - 0 (25-15, 25-13, 25-12)
 
Lör 06/0214:00 Gislaved - Hylte Halmstad 0 - 3 (19-25, 9-25, 14-25)
Lör 06/0214:00 IKSU - Engelholm 0 - 3 (18-25, 13-25, 14-25)
Lör 06/0214:30 Sollentuna - Lund 2 - 3 (24-26, 26-28, 25-19, 25-15, 20-22)
Lör 06/0215:00 Lindesberg - RIG Falköping 3 - 0 (25-23, 25-14, 25-23)
Lör 06/0215:00 Värnamo - Linköpings VC 2 - 3 (15-25, 23-25, 25-16, 25-21, 12-15)
 
Lör 13/0214:30 RIG Falköping - Värnamo 3 - 0 (25-20, 25-10, 25-20)
Lör 13/0216:00 Engelholm - Örebro 3 - 0 (34-32, 25-16, 25-16)
Lör 13/0216:00 Linköpings VC - Gislaved 0 - 3 (16-25, 16-25, 18-25)
Sön 14/0213:30 RIG Falköping - Sollentuna 3 - 1 (25-16, 14-25, 25-21, 25-23)
Sön 14/0214:00 Gislaved - Örebro 3 - 2 (22-25, 25-21, 25-21, 23-25, 15-11)
Sön 14/0215:00 Värnamo - Lindesberg 1 - 3 (19-25, 25-21, 23-25, 25-27)
 
Lör 20/0214:00 IKSU - RIG Falköping 0 - 3 (24-26, 19-25, 12-25)
Lör 20/0215:00 Lindesberg - Engelholm 0 - 3 (11-25, 19-25, 16-25)
Lör 20/0215:00 Lund - Värnamo 3 - 1 (25-15, 16-25, 25-18, 25-21)
Sön 21/0212:30 Hylte Halmstad - Lund 3 - 0 (25-18, 25-6, 25-11)
Sön 21/0215:00 Linköpings VC - IKSU 3 - 0 (26-19, 25-17, 25-16)
 
Ons 24/0219:00 Engelholm - Hylte Halmstad 3 - 0 (25-12, 25-14, 25-19)
Fre 26/0219:00 Lund - IKSU 3 - 0 (25-10, 25-21, 25-16)
Lör 27/0215:00 Gislaved - IKSU 3 - 0 (25-13, 25-9, 25-19)
Lör 27/0215:00 RIG Falköping - Lund
Lör 27/0215:00 Värnamo - Örebro 0 - 3 (17-25, 13-25, 22-25)
Lör 27/0216:00 Hylte Halmstad - Sollentuna 3 - 0 (25-17, 25-19, 25-20)
Lör 27/0216:00 Linköpings VC - Lindesberg 3 - 1 (25-21, 27-25, 16-25, 25-22)
Sön 28/0213:00 Örebro - Hylte Halmstad 2 - 3 (25-19, 28-26, 20-25, 23-25, 12-15)
Sön 28/0213:00 Värnamo - IKSU 3 - 0 (25-22, 25-14, 25-17)
Sön 28/0215:00 Engelholm - Sollentuna 3 - 0 (25-10, 25-16, 25-22)
 
Lör 06/0314:30 Sollentuna - Gislaved 1 - 3 (24-26, 25-18, 24-26, 24-26)
Powered by FX