Information inför serien

Division 3 Södra Damer

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Falkenberg B 8 3 3 0 9 2 4,500 255 208 1,226
2. Gislaved B 6 3 2 1 6 3 2,000 197 174 1,132
3. Svedala C 6 4 2 2 8 9 0,889 355 381 0,932
4. Eneryda Utveckling 4 4 2 2 7 10 0,700 349 379 0,921
5. Malmö B 4 2 1 1 5 4 1,250 188 168 1,119
6. Veddige Varberg B 3 1 1 0 3 1 3,000 93 78 1,192
7. Gislaved 1 3 0 3 4 9 0,444 275 302 0,911
8. Hylte Halmstad C 1 2 0 2 2 6 0,333 151 173 0,873
9. Vakant 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Falkenberg B 8 3 3 0 9 2 4,500 255 208 1,226 2 0 1 0 0 0
2. Gislaved B 6 3 2 1 6 3 2,000 197 174 1,132 2 0 0 0 0 1
3. Svedala C 6 4 2 2 8 9 0,889 355 381 0,932 0 1 1 1 0 1
4. Eneryda Utveckling 4 4 2 2 7 10 0,700 349 379 0,921 0 0 2 0 1 1
5. Malmö B 4 2 1 1 5 4 1,250 188 168 1,119 0 1 0 1 0 0
6. Veddige Varberg B 3 1 1 0 3 1 3,000 93 78 1,192 0 1 0 0 0 0
7. Gislaved 1 3 0 3 4 9 0,444 275 302 0,911 0 0 0 1 2 0
8. Hylte Halmstad C 1 2 0 2 2 6 0,333 151 173 0,873 0 0 0 1 0 1
9. Vakant 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Gislaved B 6 2 2 0 6 0 MAX 152 99 1,535 2 0 0 0 0 0
2. Malmö B 4 2 1 1 5 4 1,250 188 168 1,119 0 1 0 1 0 0
3. Svedala C 4 2 1 1 5 4 1,250 211 206 1,024 0 1 0 1 0 0
4. Falkenberg B 3 1 1 0 3 0 MAX 75 45 1,667 1 0 0 0 0 0
5. Veddige Varberg B 3 1 1 0 3 1 3,000 93 78 1,192 0 1 0 0 0 0
6. Hylte Halmstad C 1 1 0 1 2 3 0,667 98 98 1,000 0 0 0 1 0 0
7. Gislaved 1 1 0 1 2 3 0,667 105 108 0,972 0 0 0 1 0 0
8. Eneryda Utveckling 0 1 0 1 0 3 0,000 64 75 0,853 0 0 0 0 0 1
9. Vakant 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Falkenberg B 5 2 2 0 6 2 3,000 180 163 1,104 1 0 1 0 0 0
2. Eneryda Utveckling 4 3 2 1 7 7 1,000 285 304 0,938 0 0 2 0 1 0
3. Svedala C 2 2 1 1 3 5 0,600 144 175 0,823 0 0 1 0 0 1
4. Gislaved 0 2 0 2 2 6 0,333 170 194 0,876 0 0 0 0 2 0
5. Hylte Halmstad C 0 1 0 1 0 3 0,000 53 75 0,707 0 0 0 0 0 1
6. Gislaved B 0 1 0 1 0 3 0,000 45 75 0,600 0 0 0 0 0 1
7. Malmö B 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
8. Vakant 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
9. Veddige Varberg B 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0

Omgång 1
Lör 03/10 2020
Arrangör: Svedala C
15:00Svedala C - Gislaved 3 - 1 (27-25, 25-18, 24-26, 25-23)
17:00Gislaved - Eneryda Utveckling 2 - 3 (22-25, 22-25, 25-19, 26-24, 10-15)
19:00Svedala C - Eneryda Utveckling 2 - 3 (25-21, 23-25, 30-28, 20-25, 12-15)

Omgång 2
Lör 03/10 2020
Arrangör: Falkenberg B
11:00Falkenberg B - Gislaved B 3 - 0 (25-15, 25-10, 25-20)

Omgång 3
Lör 17/10 2020
Arrangör: Gislaved
16:00Veddige Varberg B - Gislaved 3 - 1 (18-25, 25-12, 25-23, 25-18)

Omgång 4
Lör 17/10 2020
Arrangör: Malmö B
10:00Malmö B - Eneryda Utveckling 3 - 1 (14-25, 25-11, 25-5, 25-22)
12:30Eneryda Utveckling - Falkenberg B 0 - 3 (22-25, 19-25, 23-25)
15:00Malmö B - Falkenberg B 2 - 3 (25-19, 25-20, 14-25, 21-25, 14-16)

Omgång 5
Lör 17/10 2020
Arrangör: Gislaved B
10:00Gislaved B - Hylte Halmstad C 3 - 0 (25-18, 25-22, 25-13)
12:00Hylte Halmstad C - Svedala C 2 - 3 (18-25, 25-11, 25-22, 18-25, 12-15)
14:00Gislaved B - Svedala C 3 - 0 (27-25, 25-7, 25-14)
Powered by FX