Dam Söder Division 1

LagSpelatV OFMål Poäng
1. Sega Råttorna 16 12 2 2 41-12 38
2. BK Benbrott 16 12 0 4 50-23 36
3. Nypan FC 16 10 2 4 47-19 32
4. BK SOL 16 9 0 7 36-32 27
5. Ugglan FC 16 8 2 6 41-24 26
6. Sörskogen Finest 16 5 3 8 23-31 18
7. Hoyzer Girlz 16 5 2 9 28-48 17
8. TGC 16 4 1 11 17-44 13
9. Runa BK 16 1 0 15 10-60 3

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Källman, CarolineBK Benbrott1014418
Othérus, ChristinaSega Råttorna1513417
Honkanen, DeniceNypan FC1611415
Segerson, AmandaNypan FC149514
Lindberg, MiaSega Råttorna1411213
 


Omgång 1
Ons 04/05 2016
19:00BK Benbrott - TGC(Västboda BP ) 3 - 1 Detaljer
19:45Runa BK - Nypan FC(Västboda BP ) 0 - 2 Detaljer
20:30Sörskogen Finest - BK SOL(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer
21:15Hoyzer Girlz - Sega Råttorna(Västboda BP ) 0 - 2 Detaljer

Omgång 2
Ons 11/05 2016
19:00Sega Råttorna - Runa BK(Västboda BP ) 1 - 0 Detaljer
19:45BK SOL - Ugglan FC(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer
20:30TGC - Hoyzer Girlz(Västboda BP ) 1 - 2 Detaljer
21:15Nypan FC - Sörskogen Finest(Västboda BP ) 0 - 0 Detaljer

Omgång 3
Ons 18/05 2016
19:00Hoyzer Girlz - BK Benbrott(Västboda BP ) 4 - 2 Detaljer
19:45Ugglan FC - Nypan FC(Västboda BP ) 1 - 2 Detaljer
20:30Runa BK - TGC(Västboda BP ) 1 - 3 Detaljer
21:15Sörskogen Finest - Sega Råttorna(Västboda BP ) 2 - 2 Detaljer

Omgång 4
Ons 25/05 2016
19:00TGC - Sörskogen Finest(Västboda BP ) 1 - 0 Detaljer
19:45BK Benbrott - Runa BK(Västboda BP ) 4 - 1 Detaljer
20:30Nypan FC - BK SOL(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer
21:15Sega Råttorna - Ugglan FC(Västboda BP ) 0 - 0 Detaljer

Omgång 5
Ons 01/06 2016
19:00Ugglan FC - TGC(Västboda BP ) 3 - 3 Detaljer
19:45Runa BK - Hoyzer Girlz(Västboda BP ) 1 - 4 Detaljer
20:30BK SOL - Sega Råttorna(Västboda BP ) 0 - 5 Detaljer
21:15Sörskogen Finest - BK Benbrott(Västboda BP ) 0 - 1 Detaljer

Omgång 6
Ons 08/06 2016
19:00Hoyzer Girlz - Sörskogen Finest(Västboda BP ) 3 - 0 Detaljer
19:45BK Benbrott - Ugglan FC(Västboda BP ) 0 - 3 Detaljer
20:30Sega Råttorna - Nypan FC(Västboda BP ) 1 - 0 Detaljer
21:15TGC - BK SOL(Västboda BP ) 1 - 0 Detaljer

Omgång 7
Ons 15/06 2016
19:00Sörskogen Finest - Runa BK(Västboda BP ) 5 - 2 Detaljer
19:45Ugglan FC - Hoyzer Girlz(Västboda BP ) 4 - 1 Detaljer
20:30BK SOL - BK Benbrott(Västboda BP ) 2 - 5 Detaljer
21:15Nypan FC - TGC(Västboda BP ) 6 - 0 Detaljer

Omgång 8
Ons 17/08 2016
19:00Hoyzer Girlz - BK SOL(Västboda BP ) 1 - 5 Detaljer
19:45TGC - Sega Råttorna(Västboda BP ) 1 - 3 Detaljer
20:30BK Benbrott - Nypan FC(Västboda BP ) 5 - 1 Detaljer
21:15Runa BK - Ugglan FC(Västboda BP ) 1 - 4 Detaljer

Omgång 9
Ons 24/08 2016
19:00BK SOL - Runa BK(Västboda BP ) 4 - 0 Detaljer
19:45Ugglan FC - Sörskogen Finest(Västboda BP ) 4 - 0 Detaljer
20:30Nypan FC - Hoyzer Girlz(Västboda BP ) 4 - 1 Detaljer
21:15Sega Råttorna - BK Benbrott(Västboda BP ) 0 - 1 Detaljer

Omgång 10
Ons 31/08 2016
19:00BK SOL - Sörskogen Finest(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer
19:45Sega Råttorna - Hoyzer Girlz(Västboda BP ) 4 - 0 Detaljer
20:30TGC - BK Benbrott(Västboda BP ) 1 - 5 Detaljer
21:15Nypan FC - Runa BK(Västboda BP ) 7 - 0 Detaljer

Omgång 11
Ons 07/09 2016
19:00Sörskogen Finest - Nypan FC(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer
19:45Ugglan FC - BK SOL(Västboda BP ) 1 - 2 Detaljer
20:30Runa BK - Sega Råttorna(Västboda BP ) 0 - 6 Detaljer
21:15Hoyzer Girlz - TGC(Västboda BP ) 0 - 3 Detaljer

Omgång 12
Ons 14/09 2016
19:00TGC - Runa BK(Västboda BP ) 0 - 1 Detaljer
19:45Sega Råttorna - Sörskogen Finest(Västboda BP ) 2 - 0 Detaljer
20:30BK Benbrott - Hoyzer Girlz(Västboda BP ) 3 - 1 Detaljer
21:15Nypan FC - Ugglan FC(Västboda BP ) 3 - 0 Detaljer

Omgång 13
Ons 21/09 2016
19:00Runa BK - BK Benbrott(Västboda BP ) 1 - 7 Detaljer
19:45BK SOL - Nypan FC(Västboda BP ) 1 - 6 Detaljer
20:30Ugglan FC - Sega Råttorna(Västboda BP ) 0 - 4 Detaljer
21:15Sörskogen Finest - TGC(Västboda BP ) 4 - 0 Detaljer

Omgång 14
Ons 28/09 2016
19:00Hoyzer Girlz - Runa BK(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer
19:45TGC - Ugglan FC(Västboda BP ) 0 - 3 Detaljer
20:30BK Benbrott - Sörskogen Finest(Västboda BP ) 5 - 1 Detaljer
21:15Sega Råttorna - BK SOL(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer

Omgång 15
Ons 05/10 2016
19:00Nypan FC - Sega Råttorna(Västboda BP ) 6 - 1 Detaljer
19:45Sörskogen Finest - Hoyzer Girlz(Västboda BP ) 3 - 3 Detaljer
20:30BK SOL - TGC(Västboda BP ) 3 - 1 Detaljer
21:15Ugglan FC - BK Benbrott(Västboda BP ) 0 - 4 Detaljer

Omgång 16
Ons 12/10 2016
19:00Hoyzer Girlz - Ugglan FC(Västboda BP ) 2 - 7 Detaljer
19:45Runa BK - Sörskogen Finest(Västboda BP ) 0 - 3 Detaljer
20:30BK Benbrott - BK SOL(Västboda BP ) 1 - 4 Detaljer
21:15TGC - Nypan FC(Västboda BP ) 0 - 5 Detaljer

Omgång 17
Ons 19/10 2016
19:00Ugglan FC - Runa BK(Västboda BP ) 6 - 0 Detaljer
19:45Nypan FC - BK Benbrott(Västboda BP ) 0 - 4 Detaljer
20:30Sega Råttorna - TGC(Västboda BP ) 5 - 1 Detaljer
21:15BK SOL - Hoyzer Girlz(Västboda BP ) 6 - 2 Detaljer

Omgång 18
Ons 26/10 2016
19:00BK Benbrott - Sega Råttorna(Västboda BP ) 0 - 3 Detaljer
19:45Runa BK - BK SOL(Västboda BP ) 1 - 2 Detaljer
20:30Hoyzer Girlz - Nypan FC(Västboda BP ) 2 - 2 Detaljer
21:15Sörskogen Finest - Ugglan FC(Västboda BP ) 0 - 4 Detaljer
Powered by FX