Herr Söndag Öster Division 1

LagSpelatV OFMål Poäng
1. Joga Bonito 12 9 1 2 63-20 28
2. Söner av söderort 12 9 0 3 47-23 27
3. Hanniz Orkester 12 9 0 3 43-28 27
4. Rågsved Sparta 12 7 0 5 43-40 21
5. Flyttfågeln FC 12 3 2 7 32-35 11
6. Skogås United 12 2 1 9 24-64 7
7. FOC Farsta Korpen 12 0 2 10 17-59 2
8. Teby Kyrkby BKUtgått

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Boumediene, KarimJoga Bonito12171027
Mohammed, AtidJoga Bonito127916
Moumni, IlyasJoga Bonito85712
Mbella, YannickJoga Bonito7819
Kraiem, NabilJoga Bonito9459
 


Omgång 1
Sön 08/05 2016
16:00Flyttfågeln FC - Skogås United(Västboda BP ) 2 - 2 Detaljer
16:45Rågsved Sparta - FOC Farsta Korpen(Västboda BP ) 5 - 2 Detaljer
18:15Hanniz Orkester - Joga Bonito(Västboda BP ) 1 - 4 Detaljer

Omgång 2
Sön 15/05 2016
16:00FOC Farsta Korpen - Söner av söderort(Västboda BP ) 0 - 11 Detaljer
16:45Skogås United - Hanniz Orkester(Västboda BP ) 1 - 5 Detaljer
18:15Joga Bonito - Rågsved Sparta(Västboda BP ) 5 - 1 Detaljer

Omgång 3
Sön 22/05 2016
16:00Rågsved Sparta - Skogås United(Västboda BP ) 5 - 3 Detaljer
16:45Söner av söderort - Joga Bonito(Västboda BP ) 1 - 3 Detaljer
17:30Hanniz Orkester - Flyttfågeln FC(Västboda BP ) 3 - 1 Detaljer

Omgång 4
Sön 29/05 2016
16:45Flyttfågeln FC - Rågsved Sparta(Västboda BP ) 6 - 2 Detaljer
17:30Skogås United - Söner av söderort(Västboda BP ) 2 - 3 Detaljer
18:15Joga Bonito - FOC Farsta Korpen(Västboda BP ) 11 - 1 Detaljer

Omgång 5
Sön 05/06 2016
16:00Söner av söderort - Flyttfågeln FC(Västboda BP ) 5 - 4 Detaljer
16:45FOC Farsta Korpen - Skogås United(Västboda BP ) 1 - 3 Detaljer
18:15Rågsved Sparta - Hanniz Orkester(Västboda BP ) 1 - 4 Detaljer

Omgång 6
Sön 12/06 2016
16:00Flyttfågeln FC - FOC Farsta Korpen(Västboda BP ) 1 - 1 Detaljer
17:30Hanniz Orkester - Söner av söderort(Västboda BP ) 2 - 3 Detaljer
18:15Skogås United - Joga Bonito(Västboda BP ) 3 - 7 Detaljer

Omgång 7
Sön 19/06 2016
16:45FOC Farsta Korpen - Hanniz Orkester(Västboda BP ) 4 - 5 Detaljer
17:30Söner av söderort - Rågsved Sparta(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer
18:15Joga Bonito - Flyttfågeln FC(Västboda BP ) 7 - 3 Detaljer

Omgång 8
Sön 21/08 2016
16:00Skogås United - Flyttfågeln FC(Västboda BP ) 0 - 5 Detaljer
17:30FOC Farsta Korpen - Rågsved Sparta(Västboda BP ) 1 - 4 Detaljer
18:15Joga Bonito - Hanniz Orkester(Västboda BP ) 2 - 3 Detaljer

Omgång 9
Sön 28/08 2016
16:00Söner av söderort - FOC Farsta Korpen(Västboda BP ) 3 - 2 Detaljer
16:45Rågsved Sparta - Joga Bonito(Västboda BP ) 2 - 1 Detaljer
18:15Hanniz Orkester - Skogås United(Västboda BP ) 6 - 1 Detaljer

Omgång 10
Sön 04/09 2016
16:00Joga Bonito - Söner av söderort(Västboda BP ) 5 - 0 (WO) Detaljer
16:45Skogås United - Rågsved Sparta(Västboda BP ) 1 - 9 Detaljer
17:30Flyttfågeln FC - Hanniz Orkester(Västboda BP ) 1 - 3 Detaljer

Omgång 11
Sön 11/09 2016
16:00FOC Farsta Korpen - Joga Bonito(Västboda BP ) 2 - 2 Detaljer
16:45Rågsved Sparta - Flyttfågeln FC(Västboda BP ) 5 - 4 Detaljer
17:30Söner av söderort - Skogås United(Västboda BP ) 8 - 0 Detaljer

Omgång 12
Sön 18/09 2016
16:00Flyttfågeln FC - Söner av söderort(Västboda BP ) 1 - 2 Detaljer
16:45Skogås United - FOC Farsta Korpen(Västboda BP ) 6 - 2 Detaljer
17:30Hanniz Orkester - Rågsved Sparta(Västboda BP ) 3 - 8 Detaljer

Omgång 13
Sön 25/09 2016
16:00Joga Bonito - Skogås United(Västboda BP ) 11 - 2 Detaljer
16:45FOC Farsta Korpen - Flyttfågeln FC(Västboda BP ) 0 - 3 Detaljer
17:30Söner av söderort - Hanniz Orkester(Västboda BP ) 1 - 3 Detaljer

Omgång 14
Sön 02/10 2016
16:00Hanniz Orkester - FOC Farsta Korpen(Västboda BP ) 5 - 1 Detaljer
16:45Rågsved Sparta - Söner av söderort(Västboda BP ) 0 - 8 Detaljer
17:30Flyttfågeln FC - Joga Bonito(Västboda BP ) 1 - 5 Detaljer
Powered by FX