7-fotboll Herr Vardag Söder Division 8

LagSpelatV OFMål Poäng
1. Svineri Måndag 14 11 2 1 45-22 35
2. Fc Orutinerade 14 10 2 2 57-23 32
3. ADPHUS 14 8 1 5 41-33 25
4. FC Trompe 14 8 0 6 38-24 24
5. S:T Eriks FC 14 6 1 7 37-33 19
6. Söder United B FF 14 4 2 8 22-42 14
7. Kungliga Hattrick 14 3 2 9 21-48 11
8. Dynamit BK 14 1 0 13 14-50 3

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Andrija Prskalo, RobinSvineri Måndag1017421
Abbas, AhmadS:T Eriks FC55712
Senatore, Mattias Söder United B FF143811
Lönn, NoakSvineri Måndag10459
Hamoud, AdelS:T Eriks FC3729
 


Omgång 1
Mån 07/05 2018
20:30Fc Orutinerade - Dynamit BK(Farsta IP plan 1) 4 - 3 Detaljer
20:30Söder United B FF - Svineri Måndag(Farsta IP plan 2) 0 - 5 Detaljer
21:15FC Trompe - Kungliga Hattrick(Farsta IP plan 1) 6 - 0 Detaljer
21:15ADPHUS - S:T Eriks FC(Farsta IP plan 2) 4 - 3 Detaljer

Omgång 2
Mån 14/05 2018
20:30Kungliga Hattrick - Fc Orutinerade(Farsta IP plan 1) 0 - 5 Detaljer
20:30S:T Eriks FC - FC Trompe(Farsta IP plan 2) 3 - 0 Detaljer
21:15Dynamit BK - Söder United B FF(Farsta IP plan 1) 1 - 2 Detaljer
21:15Svineri Måndag - ADPHUS(Farsta IP plan 2) 3 - 1 Detaljer

Omgång 3
Mån 21/05 2018
20:30Söder United B FF - Kungliga Hattrick(Farsta IP plan 1) 1 - 1 Detaljer
20:30FC Trompe - ADPHUS(Farsta IP plan 2) 2 - 1 Detaljer
21:15Dynamit BK - Svineri Måndag(Farsta IP plan 1) 1 - 2 Detaljer
21:15Fc Orutinerade - S:T Eriks FC(Farsta IP plan 2) 2 - 4 Detaljer

Omgång 4
Mån 28/05 2018
20:30ADPHUS - Fc Orutinerade(Farsta IP plan 1) 2 - 5 Detaljer
20:30Svineri Måndag - FC Trompe(Farsta IP plan 2) 6 - 3 Detaljer
21:15S:T Eriks FC - Söder United B FF(Farsta IP plan 1) 6 - 1 Detaljer
21:15Kungliga Hattrick - Dynamit BK(Farsta IP plan 2) 3 - 2 Detaljer

Omgång 5
Mån 04/06 2018
20:30Söder United B FF - ADPHUS(Farsta IP plan 1) 1 - 3 Detaljer
20:30Fc Orutinerade - FC Trompe(Farsta IP plan 2) 5 - 0 Detaljer
21:15Dynamit BK - S:T Eriks FC(Farsta IP plan 1) 0 - 4 Detaljer
21:15Kungliga Hattrick - Svineri Måndag(Farsta IP plan 2) 1 - 2 Detaljer

Omgång 6
Mån 11/06 2018
20:30Svineri Måndag - Fc Orutinerade(Farsta IP plan 1) 3 - 3 Detaljer
20:30ADPHUS - Dynamit BK(Farsta IP plan 2) 3 - 1 Detaljer
21:15FC Trompe - Söder United B FF(Farsta IP plan 1) 4 - 1 Detaljer
21:15S:T Eriks FC - Kungliga Hattrick(Farsta IP plan 2) 2 - 3 Detaljer

Omgång 7
Mån 18/06 2018
20:30Kungliga Hattrick - ADPHUS(Farsta IP plan 1) 0 - 2 Detaljer
20:30Söder United B FF - Fc Orutinerade(Farsta IP plan 2) 1 - 3 Detaljer
21:15S:T Eriks FC - Svineri Måndag(Farsta IP plan 1) 1 - 2 Detaljer
21:15Dynamit BK - FC Trompe(Farsta IP plan 2) 1 - 0 Detaljer

Omgång 8
Mån 20/08 2018
20:30Svineri Måndag - Söder United B FF(Farsta IP plan 1) 2 - 1 Detaljer
20:30Dynamit BK - Fc Orutinerade(Farsta IP plan 2) 0 - 7 Detaljer
21:15S:T Eriks FC - ADPHUS(Farsta IP plan 1) 1 - 4 Detaljer
21:15Kungliga Hattrick - FC Trompe(Farsta IP plan 2) 1 - 3 Detaljer

Omgång 9
Mån 27/08 2018
20:30Fc Orutinerade - Kungliga Hattrick(Farsta IP plan 1) 5 - 0 Detaljer
20:30ADPHUS - Svineri Måndag(Farsta IP plan 2) 3 - 3 Detaljer
21:15Söder United B FF - Dynamit BK(Farsta IP plan 1) 3 - 2 Detaljer
21:15FC Trompe - S:T Eriks FC(Farsta IP plan 2) 2 - 0 Detaljer

Omgång 10
Mån 03/09 2018
20:30Kungliga Hattrick - Söder United B FF(Farsta IP plan 1) 2 - 3 Detaljer
20:30ADPHUS - FC Trompe(Farsta IP plan 2) 0 - 4 Detaljer
21:15Svineri Måndag - Dynamit BK(Farsta IP plan 1) 4 - 0 Detaljer
21:15S:T Eriks FC - Fc Orutinerade(Farsta IP plan 2) 2 - 7 Detaljer

Omgång 11
Mån 10/09 2018
20:30FC Trompe - Svineri Måndag(Farsta IP plan 1) 3 - 4 Detaljer
20:30Dynamit BK - Kungliga Hattrick(Farsta IP plan 2) 2 - 4 Detaljer
21:15Söder United B FF - S:T Eriks FC(Farsta IP plan 1) 2 - 1 Detaljer
21:15Fc Orutinerade - ADPHUS(Farsta IP plan 2) 5 - 2 Detaljer

Omgång 12
Mån 17/09 2018
20:30ADPHUS - Söder United B FF(Farsta IP plan 1) 5 - 4 Detaljer
20:30Svineri Måndag - Kungliga Hattrick(Farsta IP plan 2) 5 - 1 Detaljer
21:15S:T Eriks FC - Dynamit BK(Farsta IP plan 1) 4 - 1 Detaljer
21:15FC Trompe - Fc Orutinerade(Farsta IP plan 2) 1 - 2 Detaljer

Omgång 13
Mån 24/09 2018
20:30Söder United B FF - FC Trompe(Farsta IP plan 1) 0 - 5 Detaljer
20:30Fc Orutinerade - Svineri Måndag(Farsta IP plan 2) 2 - 3 Detaljer
21:15Kungliga Hattrick - S:T Eriks FC(Farsta IP plan 1) 4 - 4 Detaljer
21:15Dynamit BK - ADPHUS(Farsta IP plan 2) 0 - 5 (WO) Detaljer

Omgång 14
Mån 01/10 2018
20:30ADPHUS - Kungliga Hattrick(Farsta IP plan 1) 6 - 1 Detaljer
20:30Fc Orutinerade - Söder United B FF(Farsta IP plan 2) 2 - 2 Detaljer
21:15Svineri Måndag - S:T Eriks FC(Farsta IP plan 1) 1 - 2 Detaljer
21:15FC Trompe - Dynamit BK(Farsta IP plan 2) 5 - 0 (WO) Detaljer
Powered by FX