7-fotboll Herr Söndag Central Division 10

LagSpelatV OFMål Poäng
1. Lokomotiv Ponomarev 14 8 4 2 40-17 28
2. Santa Maradona 14 8 3 3 29-29 27
3. Västbergas Guldgossar 14 6 3 5 29-15 21
4. Oaxen 14 6 2 6 25-31 20
5. Team Ryska Posten 14 6 2 6 27-38 20
6. Team JL 14 5 3 6 32-29 18
7. FC Curaçao 14 4 1 9 22-32 13
8. BK Badboll 14 2 4 8 15-28 10

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Lythell, JoelLokomotiv Ponomarev118816
Doyle, IanOaxen59312
Lidman, AdamSanta Maradona105510
Pavic, MarkoFC Curaçao8819
Hedlund, HampusBK Badboll13347
 


Omgång 1
Sön 06/05 2018
18:45Oaxen - FC Curaçao(Västberga IP plan 1) 4 - 1 Detaljer
19:30Team Ryska Posten - Lokomotiv Ponomarev(Västberga IP plan 1) 1 - 4 Detaljer
20:15Team JL - Västbergas Guldgossar(Västberga IP plan 1) 1 - 1 Detaljer
21:00BK Badboll - Santa Maradona(Västberga IP plan 1) 2 - 2 Detaljer

Omgång 2
Sön 13/05 2018
18:45Lokomotiv Ponomarev - Oaxen(Västberga IP plan 1) 5 - 0 Detaljer
19:30Santa Maradona - Team Ryska Posten (Västberga IP plan 1) 0 - 5 (WO) Detaljer
20:15FC Curaçao - Team JL(Västberga IP plan 1) 0 - 3 Detaljer
21:00Västbergas Guldgossar - BK Badboll(Västberga IP plan 1) 1 - 2 Detaljer

Omgång 3
Sön 20/05 2018
18:45Team JL - Lokomotiv Ponomarev(Västberga IP plan 1) 2 - 2 Detaljer
19:30Oaxen - Santa Maradona(Västberga IP plan 1) 5 - 3 Detaljer
20:15Team Ryska Posten - BK Badboll(Västberga IP plan 1) 3 - 0 Detaljer
21:00FC Curaçao - Västbergas Guldgossar(Västberga IP plan 1) 0 - 4 Detaljer

Omgång 4
Sön 27/05 2018
18:45Santa Maradona - Team JL(Västberga IP plan 1) 1 - 8 Detaljer
19:30Lokomotiv Ponomarev - FC Curaçao(Västberga IP plan 1) 4 - 1 Detaljer
20:15BK Badboll - Oaxen(Västberga IP plan 1) 1 - 3 Detaljer
21:00Västbergas Guldgossar - Team Ryska Posten (Västberga IP plan 1) 8 - 0 Detaljer

Omgång 5
Sön 03/06 2018
18:45FC Curaçao - Santa Maradona(Västberga IP plan 1) 0 - 1 Detaljer
19:30Oaxen - Team Ryska Posten (Västberga IP plan 1) 4 - 0 Detaljer
20:15Team JL - BK Badboll(Västberga IP plan 1) 0 - 2 Detaljer
21:00Lokomotiv Ponomarev - Västbergas Guldgossar(Västberga IP plan 1) 0 - 2 Detaljer

Omgång 6
Sön 10/06 2018
18:45Santa Maradona - Lokomotiv Ponomarev(Västberga IP plan 1) 3 - 1 Detaljer
19:30Team Ryska Posten - Team JL(Västberga IP plan 1) 1 - 4 Detaljer
20:15BK Badboll - FC Curaçao(Västberga IP plan 1) 1 - 2 Detaljer
21:00Västbergas Guldgossar - Oaxen(Västberga IP plan 1) 4 - 0 Detaljer

Omgång 7
Sön 17/06 2018
18:45FC Curaçao - Team Ryska Posten (Västberga IP plan 1) 5 - 0 (WO) Detaljer
19:30Team JL - Oaxen(Västberga IP plan 1) 1 - 5 Detaljer
20:15Lokomotiv Ponomarev - BK Badboll(Västberga IP plan 1) 4 - 1 Detaljer
21:00Santa Maradona - Västbergas Guldgossar(Västberga IP plan 1) 2 - 0 Detaljer

Omgång 8
Sön 19/08 2018
18:45Lokomotiv Ponomarev - Team Ryska Posten (Västberga IP plan 1) 7 - 1 Detaljer
19:30Västbergas Guldgossar - Team JL(Västberga IP plan 1) 3 - 0 Detaljer
20:15Santa Maradona - BK Badboll(Västberga IP plan 1) 4 - 1 Detaljer
21:00FC Curaçao - Oaxen(Västberga IP plan 1) 0 - 0 Detaljer

Omgång 9
Sön 26/08 2018
18:45Team JL - FC Curaçao(Västberga IP plan 1) 2 - 6 Detaljer
19:30Oaxen - Lokomotiv Ponomarev(Västberga IP plan 1) 0 - 5 (WO) Detaljer
20:15Team Ryska Posten - Santa Maradona(Västberga IP plan 1) 1 - 1 Detaljer
21:00BK Badboll - Västbergas Guldgossar(Västberga IP plan 1) 1 - 1 Detaljer

Omgång 10
Sön 02/09 2018
18:45Santa Maradona - Oaxen(Västberga IP plan 1) 3 - 1 Detaljer
19:30Västbergas Guldgossar - FC Curaçao(Västberga IP plan 1) 3 - 1 Detaljer
20:15BK Badboll - Team Ryska Posten (Västberga IP plan 1) 1 - 1 Detaljer
21:00Lokomotiv Ponomarev - Team JL(Västberga IP plan 1) 2 - 2 Detaljer

Omgång 11
Sön 09/09 2018
18:45Team Ryska Posten - Västbergas Guldgossar(Västberga IP plan 1) 3 - 0 Detaljer
19:30FC Curaçao - Lokomotiv Ponomarev(Västberga IP plan 1) 0 - 1 Detaljer
20:15Team JL - Santa Maradona(Västberga IP plan 1) 2 - 3 Detaljer
21:00Oaxen - BK Badboll(Västberga IP plan 1) 1 - 0 Detaljer

Omgång 12
Sön 16/09 2018
18:45Santa Maradona - FC Curaçao(Västberga IP plan 1) 3 - 2 Detaljer
19:30Västbergas Guldgossar - Lokomotiv Ponomarev(Västberga IP plan 1) 1 - 2 Detaljer
20:15Team Ryska Posten - Oaxen(Västberga IP plan 1) 3 - 1 Detaljer
21:00BK Badboll - Team JL(Västberga IP plan 1) 0 - 2 Detaljer

Omgång 13
Sön 23/09 2018
18:45Oaxen - Västbergas Guldgossar(Västberga IP plan 1) 1 - 1 Detaljer
19:30Team JL - Team Ryska Posten (Västberga IP plan 1) 1 - 3 Detaljer
20:15FC Curaçao - BK Badboll(Västberga IP plan 1) 2 - 1 Detaljer
21:00Lokomotiv Ponomarev - Santa Maradona(Västberga IP plan 1) 1 - 1 Detaljer

Omgång 14
Sön 30/09 2018
18:45Team Ryska Posten - FC Curaçao(Västberga IP plan 1) 5 - 2 Detaljer
19:30Oaxen - Team JL(Västberga IP plan 1) 0 - 4 Detaljer
20:15Västbergas Guldgossar - Santa Maradona(Västberga IP plan 1) 0 - 2 Detaljer
21:00BK Badboll - Lokomotiv Ponomarev(Västberga IP plan 1) 2 - 2 Detaljer
Powered by FX