7-fotboll Herr Söndag Öster Elit

LagSpelatV OFMål Poäng
1. FK Gibanica 14 11 1 2 64-17 34
2. Tuppen 14 11 1 2 69-30 34
3. Winterfell 14 7 2 5 41-27 23
4. Eken United 14 7 1 6 47-34 22
5. Popcorn FC 14 7 1 6 35-44 22
6. Flyttfågeln FC 14 5 3 6 38-48 18
7. Mille Fiore 14 2 2 10 29-59 8
8. HemmestaHills FC 14 0 1 13 14-78 1

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Åberg, VictorEken United1327330
Björn, JimmyTuppen10141024
Efrem, TomasTuppen129312
Minton, LuddeTuppen117310
Holmström, ViktorEken United11347
 


Omgång 1
Sön 06/05 2018
18:00Flyttfågeln FC - HemmestaHills FC(Enskede IP 3:A) 4 - 0 Detaljer
18:45Mille Fiore - FK Gibanica(Enskede IP 3:A) 2 - 5 Detaljer
19:30Eken United - Popcorn FC(Enskede IP 3:A) 1 - 3 Detaljer
20:15Tuppen - Winterfell(Enskede IP 3:A) 5 - 4 Detaljer

Omgång 2
Sön 13/05 2018
18:00Popcorn FC - Flyttfågeln FC(Enskede IP 3:A) 4 - 1 Detaljer
18:45Winterfell - Eken United(Enskede IP 3:A) 4 - 2 Detaljer
19:30HemmestaHills FC - Mille Fiore(Enskede IP 3:A) 0 - 4 Detaljer
20:15FK Gibanica - Tuppen(Enskede IP 3:A) 4 - 4 Detaljer

Omgång 3
Sön 20/05 2018
18:00Mille Fiore - Popcorn FC(Enskede IP 3:A) 3 - 4 Detaljer
18:45Flyttfågeln FC - Eken United(Enskede IP 3:A) 2 - 4 Detaljer
19:30Tuppen - HemmestaHills FC(Enskede IP 3:A) 8 - 2 Detaljer
20:15FK Gibanica - Winterfell(Enskede IP 3:A) 1 - 0 Detaljer

Omgång 4
Sön 27/05 2018
18:00Popcorn FC - Tuppen(Enskede IP 3:A) 4 - 3 Detaljer
18:45Eken United - Mille Fiore(Enskede IP 3:A) 3 - 1 Detaljer
19:30HemmestaHills FC - FK Gibanica(Enskede IP 3:A) 1 - 14 Detaljer
20:15Winterfell - Flyttfågeln FC(Enskede IP 3:A) 3 - 3 Detaljer

Omgång 5
Sön 03/06 2018
18:00HemmestaHills FC - Winterfell(Enskede IP 3:A) 0 - 4 Detaljer
18:45Mille Fiore - Flyttfågeln FC(Enskede IP 3:A) 5 - 6 Detaljer
19:30Tuppen - Eken United(Enskede IP 3:A) 3 - 2 Detaljer
20:15FK Gibanica - Popcorn FC(Enskede IP 3:A) 6 - 0 Detaljer

Omgång 6
Sön 10/06 2018
18:00Winterfell - Mille Fiore(Enskede IP 3:A) 3 - 3 Detaljer
18:45Popcorn FC - HemmestaHills FC(Enskede IP 3:A) 4 - 3 Detaljer
19:30Flyttfågeln FC - Tuppen(Enskede IP 3:A) 1 - 2 Detaljer
20:15Eken United - FK Gibanica(Enskede IP 3:A) 3 - 1 Detaljer

Omgång 7
Sön 17/06 2018
18:00HemmestaHills FC - Eken United(Enskede IP 3:A) 2 - 4 Detaljer
18:45Tuppen - Mille Fiore(Enskede IP 3:A) 5 - 1 Detaljer
19:30Popcorn FC - Winterfell(Enskede IP 3:A) 1 - 3 Detaljer
20:15FK Gibanica - Flyttfågeln FC(Enskede IP 3:A) 5 - 0 Detaljer

Omgång 8
Sön 19/08 2018
18:00HemmestaHills FC - Flyttfågeln FC(Enskede IP 3:A) 2 - 3 Detaljer
18:45FK Gibanica - Mille Fiore(Enskede IP 3:A) 5 - 1 Detaljer
19:30Popcorn FC - Eken United(Enskede IP 3:A) 5 - 1 Detaljer
20:15Winterfell - Tuppen(Enskede IP 3:A) 3 - 1 Detaljer

Omgång 9
Sön 26/08 2018
18:00Flyttfågeln FC - Popcorn FC(Enskede IP 3:A) 6 - 2 Detaljer
18:45Tuppen - FK Gibanica(Enskede IP 3:A) 3 - 2 Detaljer
19:30Mille Fiore - HemmestaHills FC(Enskede IP 3:A) 5 - 0 (WO) Detaljer
20:15Eken United - Winterfell(Enskede IP 3:A) 6 - 2 Detaljer

Omgång 10
Sön 02/09 2018
18:00Eken United - Flyttfågeln FC(Enskede IP 3:A) 4 - 4 Detaljer
18:45Winterfell - FK Gibanica(Enskede IP 3:A) 1 - 2 Detaljer
19:30HemmestaHills FC - Tuppen(Enskede IP 3:A) 2 - 8 Detaljer
20:15Popcorn FC - Mille Fiore(Enskede IP 3:A) 5 - 0 Detaljer

Omgång 11
Sön 09/09 2018
18:00Tuppen - Popcorn FC(Enskede IP 3:A) 8 - 0 Detaljer
18:45Mille Fiore - Eken United(Enskede IP 3:A) 1 - 7 Detaljer
19:30FK Gibanica - HemmestaHills FC(Enskede IP 3:A) 6 - 0 Detaljer
20:15Flyttfågeln FC - Winterfell(Enskede IP 3:A) 2 - 1 Detaljer

Omgång 12
Sön 16/09 2018
18:00Popcorn FC - FK Gibanica(Enskede IP 3:A) 0 - 5 (WO) Detaljer
18:45Flyttfågeln FC - Mille Fiore(Enskede IP 3:A) 3 - 3 Detaljer
19:30Eken United - Tuppen(Enskede IP 3:A) 2 - 3 Detaljer
20:15Winterfell - HemmestaHills FC(Enskede IP 3:A) 6 - 0 Detaljer

Omgång 13
Sön 23/09 2018
18:00Tuppen - Flyttfågeln FC(Enskede IP 3:A) 8 - 3 Detaljer
18:45Mille Fiore - Winterfell(Enskede IP 3:A) 0 - 5 (WO) Detaljer
19:30FK Gibanica - Eken United(Enskede IP 3:A) 3 - 2 Detaljer
20:15HemmestaHills FC - Popcorn FC(Enskede IP 3:A) 2 - 2 Detaljer

Omgång 14
Sön 30/09 2018
19:00Flyttfågeln FC - FK Gibanica(Enskede IP 3:A) 0 - 5 (WO) Detaljer
19:45Eken United - HemmestaHills FC(Enskede IP 3:A) 6 - 0 Detaljer
20:30Mille Fiore - Tuppen(Enskede IP 3:A) 0 - 8 Detaljer
21:15Winterfell - Popcorn FC(Enskede IP 3:A) 2 - 1 Detaljer
Powered by FX