7-fotboll Ungdom Killar Central Elit

LagSpelatV OFMål Poäng
1. Para es Loco 10 6 2 2 42-27 20
2. Stokealona 10 6 2 2 45-31 20
3. Dinamo Gåshaga 10 3 4 3 28-27 13
4. BK Kräm i dojjan 10 2 5 3 33-22 11
5. Sofias Älgar 10 3 2 5 24-35 11
6. Full Lall FF 10 2 1 7 20-50 7
7. LEDIG PLATS (Ungdom Central)Utgått
8. Valhalla RoversUtgått

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Rottenberg, AndiStokealona98715
Sundin, DavidStokealona87512
Johansson, MaxStokealona9235
Szucs, ViktorDinamo Gåshaga3325
Schmidt, AndreasDinamo Gåshaga3505
 


Omgång 1
Fre 04/05 2018
18:00Full Lall FF - Para es Loco(Östermalms IP H) 2 - 4 Detaljer
Sön 06/05 2018
20:15Sofias Älgar - Dinamo Gåshaga(Östermalms IP H) 5 - 8 Detaljer

Omgång 2
Fre 18/05 2018
19:30Dinamo Gåshaga - Stokealona(Östermalms IP H) 2 - 2 Detaljer
20:15Para es Loco - Sofias Älgar(Östermalms IP H) 8 - 0 Detaljer

Omgång 3
Fre 25/05 2018
18:45Stokealona - Para es Loco(Östermalms IP H) 8 - 2 Detaljer
19:30Full Lall FF - BK Kräm i dojjan(Östermalms IP H) 0 - 11 Detaljer

Omgång 4
Fre 08/06 2018
19:30BK Kräm i dojjan - Sofias Älgar(Östermalms IP H) 1 - 2 Detaljer
20:15Para es Loco - Dinamo Gåshaga(Östermalms IP H) 1 - 2 Detaljer

Omgång 5
Fre 15/06 2018
18:45Sofias Älgar - Full Lall FF(Östermalms IP H) 5 - 0 Detaljer

Omgång 6
Fre 24/08 2018
19:30BK Kräm i dojjan - Dinamo Gåshaga(Östermalms IP H) 4 - 1 Detaljer
20:15Full Lall FF - Stokealona(Östermalms IP H) 3 - 7 Detaljer

Omgång 7
Fre 31/08 2018
18:45Para es Loco - BK Kräm i dojjan(Östermalms IP H) 2 - 2 Detaljer
19:30Dinamo Gåshaga - Full Lall FF(Östermalms IP H) 5 - 0 (WO) Detaljer
20:15Stokealona - Sofias Älgar(Östermalms IP H) 6 - 2 Detaljer

Omgång 8
Fre 07/09 2018
18:00Stokealona - BK Kräm i dojjan(Östermalms IP H) 4 - 4 Detaljer
19:30Dinamo Gåshaga - Sofias Älgar(Östermalms IP H) 2 - 2 Detaljer
20:15Para es Loco - Full Lall FF(Östermalms IP H) 6 - 2 Detaljer

Omgång 9
Fre 14/09 2018
19:30Sofias Älgar - Para es Loco(Östermalms IP H) 1 - 3 Detaljer
20:15Stokealona - Dinamo Gåshaga(Östermalms IP H) 3 - 1 Detaljer

Omgång 10
Fre 21/09 2018
18:45BK Kräm i dojjan - Full Lall FF(Östermalms IP H) 3 - 3 Detaljer
19:30Para es Loco - Stokealona(Östermalms IP H) 6 - 1 Detaljer

Omgång 11
Fre 28/09 2018
19:30Sofias Älgar - BK Kräm i dojjan(Östermalms IP H) 0 - 0 Detaljer
20:15Dinamo Gåshaga - Para es Loco(Östermalms IP H) 5 - 5 Detaljer

Omgång 12
Fre 05/10 2018
18:45Full Lall FF - Sofias Älgar(Östermalms IP H) 0 - 5 Detaljer
19:30BK Kräm i dojjan - Stokealona(Östermalms IP H) 2 - 3 Detaljer

Omgång 13
Fre 12/10 2018
18:45Dinamo Gåshaga - BK Kräm i dojjan(Östermalms IP H) 2 - 2 Detaljer
19:30Stokealona - Full Lall FF(Östermalms IP H) 4 - 7 Detaljer

Omgång 14
Fre 19/10 2018
18:45Sofias Älgar - Stokealona(Östermalms IP H) 2 - 7 Detaljer
19:30Full Lall FF - Dinamo Gåshaga(Östermalms IP H) 3 - 0 Detaljer
20:15BK Kräm i dojjan - Para es Loco(Östermalms IP H) 4 - 5 Detaljer
Powered by FX