Bokningsinstruktioner

Division 2 Västra Damer

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Ymer 27 9 9 0 27 3 9,000 743 479 1,551
2. Habo 24 9 8 1 25 4 6,250 710 530 1,340
3. Alingsås 21 9 7 2 22 8 2,750 720 563 1,279
4. Tuve 18 9 6 3 20 11 1,818 722 590 1,224
5. Kungälv 15 9 5 4 17 13 1,308 662 659 1,005
6. KFUM Göteborg B 12 9 4 5 14 15 0,933 631 613 1,029
7. KFUM Göteborg D 9 9 3 6 10 18 0,556 503 641 0,785
8. Trollhättan 5 9 2 7 6 24 0,250 547 702 0,779
9. KFUM Göteborg C 3 9 1 8 4 25 0,160 513 711 0,722
10. Falköping B 1 9 0 9 3 27 0,111 471 734 0,642
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Ymer 27 9 9 0 27 3 9,000 743 479 1,551 6 3 0 0 0 0
2. Habo 24 9 8 1 25 4 6,250 710 530 1,340 7 1 0 0 1 0
3. Alingsås 21 9 7 2 22 8 2,750 720 563 1,279 5 2 0 0 1 1
4. Tuve 18 9 6 3 20 11 1,818 722 590 1,224 4 2 0 0 2 1
5. Kungälv 15 9 5 4 17 13 1,308 662 659 1,005 4 1 0 0 2 2
6. KFUM Göteborg B 12 9 4 5 14 15 0,933 631 613 1,029 4 0 0 0 2 3
7. KFUM Göteborg D 9 9 3 6 10 18 0,556 503 641 0,785 3 0 0 0 1 5
8. Trollhättan 5 9 2 7 6 24 0,250 547 702 0,779 0 1 1 0 0 7
9. KFUM Göteborg C 3 9 1 8 4 25 0,160 513 711 0,722 0 1 0 0 1 7
10. Falköping B 1 9 0 9 3 27 0,111 471 734 0,642 0 0 0 1 1 7
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Ymer 12 4 4 0 12 0 MAX 301 171 1,760 4 0 0 0 0 0
2. Habo 12 5 4 1 13 3 4,333 383 278 1,378 4 0 0 0 1 0
3. Alingsås 12 5 4 1 13 4 3,250 414 324 1,278 3 1 0 0 1 0
4. KFUM Göteborg B 9 4 3 1 9 3 3,000 286 232 1,233 3 0 0 0 0 1
5. KFUM Göteborg D 9 5 3 2 10 6 1,667 322 341 0,944 3 0 0 0 1 1
6. Kungälv 6 4 2 2 8 6 1,333 302 321 0,941 2 0 0 0 2 0
7. Tuve 6 5 2 3 8 10 0,800 402 380 1,058 1 1 0 0 2 1
8. Falköping B 1 4 0 4 3 12 0,250 290 359 0,808 0 0 0 1 1 2
9. KFUM Göteborg C 0 4 0 4 1 12 0,083 214 320 0,669 0 0 0 0 1 3
10. Trollhättan 0 5 0 5 0 15 0,000 207 375 0,552 0 0 0 0 0 5
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Ymer 15 5 5 0 15 3 5,000 442 308 1,435 2 3 0 0 0 0
2. Tuve 12 4 4 0 12 1 12,000 320 210 1,524 3 1 0 0 0 0
3. Habo 12 4 4 0 12 1 12,000 327 252 1,298 3 1 0 0 0 0
4. Alingsås 9 4 3 1 9 4 2,250 306 239 1,280 2 1 0 0 0 1
5. Kungälv 9 5 3 2 9 7 1,286 360 338 1,065 2 1 0 0 0 2
6. Trollhättan 5 4 2 2 6 9 0,667 340 327 1,040 0 1 1 0 0 2
7. KFUM Göteborg B 3 5 1 4 5 12 0,417 345 381 0,906 1 0 0 0 2 2
8. KFUM Göteborg C 3 5 1 4 3 13 0,231 299 391 0,765 0 1 0 0 0 4
9. KFUM Göteborg D 0 4 0 4 0 12 0,000 181 300 0,603 0 0 0 0 0 4
10. Falköping B 0 5 0 5 0 15 0,000 181 375 0,483 0 0 0 0 0 5
 
Lör 29/0911:00 Falköping B - Tuve 0 - 3 (11-25, 18-25, 14-25)
Lör 29/0915:30 KFUM Göteborg B - Habo 0 - 3 (18-25, 26-28, 17-25)
Lör 29/0917:45 KFUM Göteborg C - Trollhättan 1 - 3 (17-25, 25-20, 20-25, 16-25)
Sön 30/0914:00 Kungälv - Ymer 1 - 3 (15-25, 25-20, 21-25, 10-25)
Sön 30/0917:00 Alingsås - KFUM Göteborg D 3 - 0 (25-17, 25-16, 25-12)
 
Tor 04/1018:30 KFUM Göteborg D - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-22, 25-22, 25-22)
Lör 06/1012:00 Trollhättan - KFUM Göteborg B 0 - 3 (11-25, 14-25, 15-25)
Lör 06/1016:00 Tuve - Alingsås 1 - 3 (25-21, 13-25, 24-26, 24-26)
Sön 07/1011:00 Habo - Kungälv 3 - 0 (25-16, 25-17, 25-15)
Sön 07/1015:00 Ymer - Falköping B 3 - 0 (25-10, 25-7, 25-8)
 
Tor 11/1019:30 KFUM Göteborg B - KFUM Göteborg D 3 - 0 (25-15, 25-19, 25-22)
Lör 13/1011:00 Habo - Ymer 1 - 3 (17-25, 26-24, 17-25, 23-25)
Lör 13/1015:30 KFUM Göteborg C - Tuve 0 - 3 (18-25, 15-25, 10-25)
Sön 14/1014:00 Kungälv - Trollhättan 3 - 0 (25-22, 25-23, 25-21)
Sön 14/1017:00 Alingsås - Falköping B 3 - 0 (25-10, 25-17, 25-6)
 
Lör 20/1012:00 Trollhättan - Habo 0 - 3 (15-25, 9-25, 16-25)
Lör 20/1015:00 KFUM Göteborg D - Kungälv 1 - 3 (10-25, 18-25, 25-21, 20-25)
Lör 20/1016:00 Tuve - KFUM Göteborg B 3 - 1 (16-25, 25-18, 25-16, 25-20)
Sön 21/1014:00 Falköping B - KFUM Göteborg C 1 - 3 (25-19, 21-25, 19-25, 26-28)
Sön 21/1017:30 Ymer - Alingsås 3 - 0 (25-20, 26-24, 25-14)
 
Lör 10/1111:00 Habo - KFUM Göteborg D 3 - 0 (25-12, 25-20, 25-19)
Lör 10/1115:15 KFUM Göteborg B - Falköping B 3 - 0 (25-12, 25-20, 25-19)
Lör 10/1117:30 KFUM Göteborg C - Alingsås 0 - 3 (9-25, 17-25, 12-25)
Sön 11/1115:15 Trollhättan - Ymer 0 - 3 (11-25, 18-25, 15-25)
Sön 11/1117:15 Kungälv - Tuve 1 - 3 (25-20, 16-25, 19-25, 20-25)
 
Lör 17/1114:00 Tuve - Habo 0 - 3 (18-25, 21-25, 24-26)
Lör 17/1117:45 KFUM Göteborg D - Trollhättan 3 - 0 (25-22, 26-24, 25-21)
Sön 18/1116:00 Falköping B - Kungälv 0 - 3 (18-25, 23-25, 17-25)
Sön 18/1116:45 Alingsås - KFUM Göteborg B 3 - 1 (24-26, 25-18, 25-22, 25-16)
Sön 18/1117:30 Ymer - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-10, 25-15, 25-19)
 
Tis 27/1118:30 KFUM Göteborg B - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-20, 25-10, 25-17)
Lör 01/1213:00 Trollhättan - Tuve 0 - 3 (13-25, 14-25, 17-25)
Lör 01/1213:00 Habo - Falköping B 3 - 0 (25-8, 25-14, 25-13)
Lör 01/1216:00 Alingsås - Kungälv 3 - 0 (27-25, 25-23, 25-18)
Lör 01/1217:45 KFUM Göteborg D - Ymer 0 - 3 (1-25, 10-25, 12-25)
 
Lör 08/1216:00 Tuve - KFUM Göteborg D 3 - 0 (25-13, 25-4, 25-12)
Sön 09/1212:45 KFUM Göteborg C - Kungälv 0 - 3 (18-25, 23-25, 14-25)
Sön 09/1215:00 Ymer - KFUM Göteborg B 3 - 0 (25-21, 25-14, 25-9)
Sön 09/1216:30 Alingsås - Habo 1 - 3 (23-25, 17-25, 25-23, 23-25)
Sön 09/1219:00 Falköping B - Trollhättan 2 - 3 (16-25, 25-23, 17-25, 25-22, 15-17)
 
Lör 15/1214:15 Trollhättan - Alingsås 0 - 3 (15-25, 16-25, 8-25)
Lör 15/1217:45 KFUM Göteborg D - Falköping B 3 - 0 (25-10, 25-12, 25-15)
Sön 16/1211:00 Habo - KFUM Göteborg C 3 - 0 (25-14, 25-8, 25-23)
Sön 16/1211:30 Tuve - Ymer 1 - 3 (25-21, 20-25, 25-27, 17-25)
Sön 16/1214:00 Kungälv - KFUM Göteborg B 3 - 0 (25-20, 25-21, 26-24)
 
Tor 10/0118:30 KFUM Göteborg C - KFUM Göteborg D
Lör 12/0111:00 Falköping B - Ymer
Lör 12/0118:00 KFUM Göteborg B - Trollhättan
Sön 13/0114:00 Kungälv - Habo
Sön 13/0116:30 Alingsås - Tuve
 
Lör 19/0115:15 KFUM Göteborg D - Habo
Sön 20/0111:00 Habo - Trollhättan
 
Lör 26/0116:00 Habo - KFUM Göteborg B
Lör 26/0117:30 KFUM Göteborg D - Alingsås
Sön 27/0111:00 Trollhättan - KFUM Göteborg C
Sön 27/0115:00 Ymer - Kungälv
Sön 27/0116:00 Tuve - Falköping B
 
Tor 31/0119:30 KFUM Göteborg D - KFUM Göteborg B
Lör 02/0211:00 Falköping B - Alingsås
Lör 02/0211:00 Trollhättan - Kungälv
Lör 02/0216:00 Tuve - KFUM Göteborg C
Sön 03/0217:30 Ymer - Habo
 
Lör 09/0215:15 KFUM Göteborg C - Falköping B
Lör 09/0217:30 KFUM Göteborg B - Tuve
Sön 10/0212:00 Kungälv - KFUM Göteborg D
Sön 10/0216:30 Alingsås - Ymer
 
Lör 16/0211:00 Falköping B - KFUM Göteborg B
Sön 17/0215:00 Ymer - Trollhättan
Sön 17/0216:00 Tuve - Kungälv
Sön 17/0216:45 Alingsås - KFUM Göteborg C
 
Lör 23/0213:00 KFUM Göteborg B - Alingsås
Lör 23/0215:15 Trollhättan - KFUM Göteborg D
Lör 23/0215:30 KFUM Göteborg C - Ymer
Sön 24/0210:00 Habo - Tuve
Sön 24/0214:00 Kungälv - Falköping B
 
Tor 28/0218:30 KFUM Göteborg C - KFUM Göteborg B
Lör 02/0316:00 Tuve - Trollhättan
Sön 03/0311:00 Falköping B - Habo
Sön 03/0315:00 Ymer - KFUM Göteborg D
Sön 03/0317:30 Kungälv - Alingsås
 
Lör 09/0314:00 Trollhättan - Falköping B
Lör 09/0315:45 KFUM Göteborg D - Tuve
Lör 09/0318:00 KFUM Göteborg B - Ymer
Sön 10/0312:00 Kungälv - KFUM Göteborg C
Sön 10/0312:00 Habo - Alingsås
 
Lör 23/0313:00 KFUM Göteborg C - Habo
Lör 23/0314:00 Falköping B - KFUM Göteborg D
Lör 23/0315:15 KFUM Göteborg B - Kungälv
Sön 24/0315:00 Ymer - Tuve
Sön 24/0316:45 Alingsås - Trollhättan
Powered by FX