Bokningsinstruktioner

Division 2 Norra Herrar

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Draget 21 9 7 2 25 12 2,083 843 740 1,139
2. Tierp 19 9 7 2 23 12 1,917 809 738 1,096
3. Lule 16 7 6 1 20 12 1,667 718 657 1,093
4. Lidingö 16 7 5 2 18 9 2,000 643 582 1,105
5. Stöcke 7 7 2 5 11 17 0,647 599 619 0,968
6. Uppsala B 7 9 2 7 11 21 0,524 626 739 0,847
7. Suld 4 7 1 6 7 19 0,368 529 615 0,860
8. Solna B 3 7 1 6 5 18 0,278 474 551 0,860
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Draget 21 9 7 2 25 12 2,083 843 740 1,139 3 2 2 2 0 0
2. Tierp 19 9 7 2 23 12 1,917 809 738 1,096 3 2 2 0 2 0
3. Lule 16 7 6 1 20 12 1,667 718 657 1,093 0 3 3 1 0 0
4. Lidingö 16 7 5 2 18 9 2,000 643 582 1,105 2 3 0 1 1 0
5. Stöcke 7 7 2 5 11 17 0,647 599 619 0,968 0 2 0 1 3 1
6. Uppsala B 7 9 2 7 11 21 0,524 626 739 0,847 2 0 0 1 3 3
7. Suld 4 7 1 6 7 19 0,368 529 615 0,860 0 1 0 1 2 3
8. Solna B 3 7 1 6 5 18 0,278 474 551 0,860 1 0 0 0 2 4
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Lidingö 13 5 4 1 14 5 2,800 447 394 1,135 2 2 0 1 0 0
2. Lule 10 4 4 0 12 6 2,000 413 356 1,160 0 2 2 0 0 0
3. Draget 9 4 3 1 11 6 1,833 381 352 1,082 1 1 1 1 0 0
4. Tierp 8 3 3 0 9 4 2,250 311 275 1,131 0 2 1 0 0 0
5. Uppsala B 6 5 2 3 7 9 0,778 329 363 0,906 2 0 0 0 1 2
6. Stöcke 4 3 1 2 5 7 0,714 252 251 1,004 0 1 0 1 0 1
7. Suld 3 3 1 2 4 7 0,571 237 258 0,919 0 1 0 0 1 1
8. Solna B 3 4 1 3 5 9 0,556 297 325 0,914 1 0 0 0 2 1
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Draget 12 5 4 1 14 6 2,333 462 388 1,191 2 1 1 1 0 0
2. Tierp 11 6 4 2 14 8 1,750 498 463 1,076 3 0 1 0 2 0
3. Lule 6 3 2 1 8 6 1,333 305 301 1,013 0 1 1 1 0 0
4. Lidingö 3 2 1 1 4 4 1,000 196 188 1,043 0 1 0 0 1 0
5. Stöcke 3 4 1 3 6 10 0,600 347 368 0,943 0 1 0 0 3 0
6. Uppsala B 1 4 0 4 4 12 0,333 297 376 0,790 0 0 0 1 2 1
7. Suld 1 4 0 4 3 12 0,250 292 357 0,818 0 0 0 1 1 2
8. Solna B 0 3 0 3 0 9 0,000 177 226 0,783 0 0 0 0 0 3
 
Lör 06/1009:45 Suld - Lidingö 1 - 3 (17-25, 22-25, 25-23, 20-25)
Lör 06/1013:00 Tierp - Uppsala B 3 - 1 (25-23, 25-15, 19-25, 25-13)
Sön 07/1013:00 Draget - Solna B 3 - 0 (26-24, 25-20, 25-14)
 
Lör 13/1012:00 Lule - Stöcke 3 - 1 (20-25, 25-22, 25-16, 25-23)
Lör 13/1015:45 Lidingö - Uppsala B 3 - 0 (25-14, 25-19, 25-20)
Sön 14/1014:00 Draget - Tierp 3 - 1 (25-21, 29-27, 17-25, 25-23)
 
Lör 27/1011:00 Draget - Suld 3 - 2 (25-16, 25-16, 22-25, 24-26, 15-9)
Lör 27/1013:00 Tierp - Lidingö 3 - 1 (22-25, 25-22, 32-30, 25-21)
Sön 28/1013:00 Uppsala B - Solna B 3 - 0 (25-19, 25-23, 25-15)
 
Lör 10/1109:45 Suld - Stöcke 3 - 1 (14-25, 26-24, 25-15, 25-21)
Lör 10/1114:00 Solna B - Stöcke 1 - 3 (19-25, 25-19, 22-25, 20-25)
Lör 10/1118:00 Lidingö - Stöcke 3 - 1 (25-15, 22-25, 25-20, 25-22)
 
Lör 17/1118:00 Lidingö - Draget 2 - 3 (25-21, 21-25, 19-25, 25-23, 16-18)
Sön 18/1114:00 Solna B - Tierp 0 - 3 (22-25, 21-25, 22-25)
Sön 18/1115:00 Uppsala B - Suld 3 - 0 (25-21, 25-14, 25-23)
 
Lör 24/1110:00 Lule - Draget 3 - 2 (22-25, 25-17, 25-23, 19-25, 15-11)
Lör 24/1110:00 Stöcke - Tierp 2 - 3 (25-21, 25-16, 15-25, 19-25, 12-15)
Lör 24/1113:00 Lule - Uppsala B 3 - 2 (25-14, 25-19, 24-26, 23-25, 15-10)
Lör 24/1113:00 Stöcke - Draget 0 - 3 (20-25, 22-25, 19-25)
Lör 24/1116:00 Lule - Tierp 3 - 1 (25-13, 25-19, 25-27, 25-16)
Lör 24/1116:00 Stöcke - Uppsala B 3 - 1 (25-18, 25-13, 20-25, 25-18)
 
Lör 01/1211:45 Suld - Tierp 0 - 3 (19-25, 23-25, 21-25)
Lör 01/1216:00 Uppsala B - Draget 0 - 3 (11-25, 18-25, 17-25)
Sön 02/1210:00 Lidingö - Solna B 3 - 0 (25-23, 25-21, 25-18)
 
Lör 08/1210:00 Draget - Lule 2 - 3 (16-25, 21-25, 25-19, 25-22, 11-15)
Lör 08/1214:00 Tierp - Lule 3 - 2 (25-19, 25-17, 23-25, 25-27, 15-13)
Lör 08/1216:00 Uppsala B - Lule 1 - 3 (23-25, 25-23, 21-25, 21-25)
Sön 09/1214:00 Solna B - Suld 3 - 0 (25-16, 25-16, 27-25)
 
Lör 12/0113:00 Solna B - Draget 1 - 3 (14-25, 26-24, 14-25, 15-25)
Sön 13/0109:45 Lidingö - Suld 3 - 1 (19-25, 25-22, 25-15, 25-23)
Sön 13/0113:00 Uppsala B - Tierp 0 - 3 (7-25, 23-25, 13-25)
 
Lör 09/0209:45 Suld - Solna B
Lör 09/0217:00 Lidingö - Tierp
Sön 10/0213:00 Draget - Uppsala B
 
Lör 16/0213:00 Tierp - Stöcke
Lör 16/0218:00 Uppsala B - Stöcke
Sön 17/0210:00 Draget - Stöcke
 
Lör 23/0214:00 Tierp - Draget
Lör 23/0215:45 Suld - Uppsala B
Sön 24/0212:00 Solna B - Lidingö
 
Lör 02/0311:00 Stöcke - Lule
Lör 02/0313:45 Suld - Draget
Lör 02/0314:00 Tierp - Solna B
Lör 02/0314:30 Uppsala B - Lidingö
 
Lör 09/0314:00 Tierp - Suld
Sön 10/0313:00 Draget - Lidingö
 
Lör 16/0316:00 Solna B - Uppsala B
 
Lör 23/0313:45 Suld - Lule
Lör 23/0318:00 Lidingö - Lule
Sön 24/0310:00 Solna B - Lule
 
Lör 30/0310:00 Stöcke - Lidingö
Lör 30/0311:00 Lule - Suld
Lör 30/0313:00 Stöcke - Solna B
Lör 30/0314:00 Lule - Lidingö
Lör 30/0316:00 Stöcke - Suld
Lör 30/0317:00 Lule - Solna B
Powered by FX