Elitserien Damer

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Engelholm 34 12 12 0 36 8 4,500 1050 793 1,324
2. Örebro 32 13 11 2 35 8 4,375 1040 766 1,358
3. Sollentuna 29 13 10 3 34 20 1,700 1216 1069 1,138
4. Hylte Halmstad 23 12 7 5 28 16 1,750 975 898 1,086
5. Gislaved 22 13 7 6 26 21 1,238 1063 1000 1,063
6. Lindesberg 16 13 6 7 20 28 0,714 972 1074 0,905
7. Linköpings VC 13 12 4 8 16 25 0,640 815 935 0,872
8. RIG Falköping 10 7 3 4 13 14 0,929 596 602 0,990
9. Värnamo 9 13 3 10 15 35 0,429 992 1165 0,852
10. Lund 9 13 3 10 14 33 0,424 910 1096 0,830
11. Svedala 4 13 1 12 8 37 0,216 863 1094 0,789
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholm 34 12 12 0 36 8 4,500 1050 793 1,324 6 4 2 0 0 0
2. Örebro 32 13 11 2 35 8 4,375 1040 766 1,358 10 0 1 0 2 0
3. Sollentuna 29 13 10 3 34 20 1,700 1216 1069 1,138 2 5 3 2 0 1
4. Hylte Halmstad 23 12 7 5 28 16 1,750 975 898 1,086 6 1 0 2 3 0
5. Gislaved 22 13 7 6 26 21 1,238 1063 1000 1,063 4 3 0 1 3 2
6. Lindesberg 16 13 6 7 20 28 0,714 972 1074 0,905 1 3 2 0 2 5
7. Linköpings VC 13 12 4 8 16 25 0,640 815 935 0,872 3 1 0 1 2 5
8. RIG Falköping 10 7 3 4 13 14 0,929 596 602 0,990 1 2 0 1 2 1
9. Värnamo 9 13 3 10 15 35 0,429 992 1165 0,852 0 1 2 2 2 6
10. Lund 9 13 3 10 14 33 0,424 910 1096 0,830 1 1 1 1 3 6
11. Svedala 4 13 1 12 8 37 0,216 863 1094 0,789 0 1 0 1 3 8
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Engelholm 17 6 6 0 18 3 6,000 509 338 1,506 4 1 1 0 0 0
2. Örebro 15 6 5 1 16 3 5,333 462 347 1,331 5 0 0 0 1 0
3. Sollentuna 13 6 4 2 16 9 1,778 564 505 1,117 2 1 1 2 0 0
4. Lindesberg 11 6 4 2 13 11 1,182 519 509 1,020 0 3 1 0 1 1
5. Hylte Halmstad 10 7 3 4 14 13 1,077 586 569 1,030 2 1 0 1 3 0
6. RIG Falköping 10 7 3 4 13 14 0,929 596 602 0,990 1 2 0 1 2 1
7. Gislaved 9 6 3 3 11 9 1,222 455 430 1,058 3 0 0 0 2 1
8. Linköpings VC 7 6 2 4 8 12 0,667 401 444 0,903 2 0 0 1 0 3
9. Svedala 4 5 1 4 7 13 0,538 404 464 0,871 0 1 0 1 2 1
10. Lund 4 6 1 5 6 15 0,400 384 470 0,817 1 0 0 1 1 3
11. Värnamo 1 6 0 6 3 18 0,167 428 506 0,846 0 0 0 1 1 4
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Örebro 17 7 6 1 19 5 3,800 578 419 1,379 5 0 1 0 1 0
2. Engelholm 17 6 6 0 18 5 3,600 541 455 1,189 2 3 1 0 0 0
3. Sollentuna 16 7 6 1 18 11 1,636 652 564 1,156 0 4 2 0 0 1
4. Hylte Halmstad 13 5 4 1 14 3 4,667 389 329 1,182 4 0 0 1 0 0
5. Gislaved 13 7 4 3 15 12 1,250 608 570 1,067 1 3 0 1 1 1
6. Värnamo 8 7 3 4 12 17 0,706 564 659 0,856 0 1 2 1 1 2
7. Linköpings VC 6 6 2 4 8 13 0,615 414 491 0,843 1 1 0 0 2 2
8. Lund 5 7 2 5 8 18 0,444 526 626 0,840 0 1 1 0 2 3
9. Lindesberg 5 7 2 5 7 17 0,412 453 565 0,802 1 0 1 0 1 4
10. Svedala 0 8 0 8 1 24 0,042 459 630 0,729 0 0 0 0 1 7
11. RIG Falköping 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
Omgång 1
Lör 05/1013:00 Linköpings VC - Örebro 0 - 3 (17-25, 15-25, 7-25)
Lör 05/1014:00 Gislaved - Engelholm 1 - 3 (11-25, 25-20, 17-25, 23-25)
Lör 05/1014:30 RIG Falköping - Sollentuna 1 - 3 (25-22, 22-25, 14-25, 14-25)
Lör 05/1015:00 Lindesberg - Svedala 3 - 1 (22-25, 25-10, 28-26, 25-22)
Sön 06/1014:00 Hylte Halmstad - Sollentuna 1 - 3 (18-25, 25-21, 18-25, 21-25)
Sön 06/1017:00 Värnamo - Lund 2 - 3 (16-25, 25-23, 25-17, 20-25, 14-16)
Omgång 2
Fre 11/1019:00 Örebro - Lindesberg 3 - 0 (25-19, 25-18, 25-15)
Lör 12/1017:00 RIG Falköping - Gislaved 1 - 3 (10-25, 19-25, 25-23, 24-26)
Lör 12/1017:30 Lund - Linköpings VC 1 - 3 (22-25, 19-25, 25-15, 16-25)
Sön 13/1014:30 Sollentuna - Gislaved 3 - 1 (25-22, 18-25, 25-23, 25-21)
Sön 13/1016:00 Engelholm - Hylte Halmstad 3 - 2 (25-12, 25-16, 26-28, 22-25, 15-5)
Sön 13/1017:00 Svedala - Värnamo 2 - 3 (25-21, 25-17, 16-25, 16-25, 11-15)
Omgång 3
Lör 19/1013:00 Linköpings VC - Sollentuna 2 - 3 (26-24, 25-18, 17-25, 18-25, 12-15)
Lör 19/1014:00 Gislaved - Örebro 0 - 3 (19-25, 21-25, 13-25)
Lör 19/1015:00 Värnamo - Engelholm 0 - 3 (16-25, 21-25, 18-25)
Sön 20/1014:00 Örebro - Värnamo 3 - 0 (25-21, 25-15, 25-12)
Sön 20/1015:00 Lund - Svedala 3 - 0 (25-17, 26-24, 25-11)
Sön 20/1016:30 Hylte Halmstad - Lindesberg 3 - 0 (25-20, 25-15, 25-16)
Omgång 4
Lör 26/1014:30 Sollentuna - Lund 3 - 0 (30-28, 26-24, 26-24)
Lör 26/1015:00 Svedala - Hylte Halmstad 0 - 3 (26-28, 20-25, 18-25)
Lör 26/1015:00 Lindesberg - Gislaved 3 - 2 (18-25, 9-25, 26-24, 25-22, 15-12)
Sön 27/1016:00 Engelholm - Linköpings VC 3 - 0 (25-11, 25-14, 25-16)
Omgång 5
Ons 06/1119:00 Gislaved - Värnamo 3 - 0 (26-24, 27-25, 25-14)
Lör 09/1113:00 Linköpings VC - Svedala 3 - 0 (25-23, 25-18, 27-25)
Lör 09/1114:30 RIG Falköping - Örebro 0 - 3 (19-25, 24-26, 19-25)
Lör 09/1115:00 Lund - Engelholm 0 - 3 (19-25, 18-25, 20-25)
Lör 09/1117:00 Sollentuna - Lindesberg 2 - 3 (25-15, 25-15, 20-25, 19-25, 13-15)
Sön 10/1114:00 Hylte Halmstad - Örebro 2 - 3 (26-24, 27-25, 15-25, 14-25, 10-15)
Omgång 6
Tis 12/1119:00 Hylte Halmstad - Gislaved 1 - 3 (23-25, 25-15, 20-25, 20-25)
Lör 16/1115:00 Värnamo - Linköpings VC 0 - 3 (26-28, 21-25, 19-25)
Sön 17/1114:30 Lindesberg - Lund 3 - 1 (25-16, 23-25, 25-20, 25-8)
Sön 17/1116:00 Örebro - Sollentuna 3 - 0 (25-22, 25-20, 25-13)
Sön 17/1116:00 Engelholm - Svedala 3 - 0 (25-5, 27-25, 25-7)
Omgång 7
Lör 23/1113:00 Linköpings VC - Gislaved 0 - 3 (21-25, 22-25, 20-25)
Lör 23/1117:00 Lund - Hylte Halmstad 0 - 3 (12-25, 13-25, 15-25)
Lör 23/1117:00 Svedala - Sollentuna 1 - 3 (25-23, 20-25, 14-25, 11-25)
Lör 23/1117:00 RIG Falköping - Lindesberg 3 - 1 (22-25, 25-23, 26-24, 25-22)
Sön 24/1115:00 Värnamo - Lindesberg 0 - 3 (19-25, 24-26, 22-25)
Sön 24/1116:00 Engelholm - Örebro 3 - 1 (25-21, 25-20, 19-25, 25-22)
Omgång 8
Lör 30/1113:00 Hylte Halmstad - Värnamo 3 - 1 (22-25, 25-12, 25-15, 25-16)
Lör 30/1114:00 Gislaved - Lund 1 - 3 (25-19, 29-31, 21-25, 23-25)
Lör 30/1114:30 RIG Falköping - Svedala 3 - 0 (25-16, 25-20, 25-21)
Lör 30/1115:00 Lindesberg - Linköpings VC 3 - 1 (25-15, 25-13, 21-25, 25-20)
Lör 30/1117:00 Sollentuna - Engelholm 2 - 3 (25-13, 21-25, 27-25, 24-26, 6-15)
Sön 01/1215:00 Örebro - Svedala 3 - 0 (25-13, 25-19, 25-22)
Omgång 9
Lör 07/1213:00 Linköpings VC - Hylte Halmstad 0 - 3 (15-25, 13-25, 21-25)
Lör 07/1215:00 Svedala - Gislaved 1 - 3 (19-25, 19-25, 25-23, 17-25)
Lör 07/1215:00 Värnamo - Sollentuna 1 - 3 (25-21, 23-25, 11-25, 20-25)
Lör 07/1217:30 Lund - Örebro 0 - 3 (13-25, 14-25, 17-25)
Sön 08/1216:00 Engelholm - Lindesberg 3 - 0 (25-16, 25-9, 25-14)
Omgång 10
Lör 14/1214:00 Gislaved - Linköpings VC 3 - 0 (25-19, 25-13, 25-13)
Lör 14/1214:00 RIG Falköping - Lund 3 - 1 (25-13, 25-19, 23-25, 25-22)
Lör 14/1215:00 Lindesberg - Värnamo 1 - 3 (27-29, 23-25, 25-22, 22-25)
Lör 14/1217:00 Sollentuna - Svedala 3 - 0 (25-21, 25-16, 25-21)
Sön 15/1213:30 Örebro - Engelholm 1 - 3 (25-19, 23-25, 18-25, 21-25)
Sön 15/1214:00 Hylte Halmstad - Lund 3 - 0 (25-20, 25-16, 25-16)
Omgång 11
Lör 04/0115:00 Lindesberg - Örebro 0 - 3 (13-25, 10-25, 12-25)
Lör 04/0115:00 Värnamo - Hylte Halmstad 0 - 3 (18-25, 23-25, 22-25)
Lör 04/0115:00 Svedala - Linköpings VC 3 - 1 (25-18, 25-20, 21-25, 26-24)
Sön 05/0116:00 Engelholm - Gislaved 3 - 0 (25-22, 25-11, 25-14)
Mån 06/0113:00 Lund - Sollentuna 2 - 3 (15-25, 25-22, 25-16, 16-25, 4-15)
Omgång 12
Lör 11/0113:00 Hylte Halmstad - Engelholm 1 - 3 (17-25, 21-25, 25-23, 14-25)
Lör 11/0113:00 Linköpings VC - Lindesberg 3 - 0 (25-14, 25-14, 25-18)
Lör 11/0114:00 Gislaved - Svedala 3 - 0 (25-18, 25-11, 25-23)
Lör 11/0117:30 RIG Falköping - Värnamo 2 - 3 (24-25, 25-12, 22-25, 25-22, 14-16)
Sön 12/0114:00 Örebro - Lund 3 - 0 (25-17, 25-10, 25-17)
Sön 12/0117:00 Sollentuna - Värnamo 3 - 2 (25-9, 23-25, 21-25, 25-16, 15-6)
Omgång 13
Lör 25/0115:00 Lindesberg - Hylte Halmstad
Lör 25/0115:00 Värnamo - Gislaved
Lör 25/0115:00 Svedala - Lund
Sön 26/0114:00 Örebro - Linköpings VC
Sön 26/0115:00 Engelholm - Sollentuna
Omgång 14
Lör 01/0213:00 Linköpings VC - Engelholm
Lör 01/0214:00 Gislaved - Lindesberg
Lör 01/0215:00 Lund - Värnamo
Lör 01/0215:00 Svedala - Örebro
Lör 01/0217:00 Sollentuna - Hylte Halmstad
Sön 02/0214:00 RIG Falköping - Hylte Halmstad
Omgång 15
Lör 08/0214:00 Hylte Halmstad - Linköpings VC
Lör 08/0215:00 Lindesberg - Sollentuna
Lör 08/0215:00 Värnamo - Svedala
Lör 08/0216:00 Örebro - Gislaved
Sön 09/0216:00 Engelholm - Lund
Omgång 16
Lör 15/0213:00 Linköpings VC - Värnamo
Lör 15/0214:00 Gislaved - Hylte Halmstad
Lör 15/0215:00 Svedala - Engelholm
Lör 15/0217:00 Sollentuna - Örebro
Lör 15/0217:30 Lund - Lindesberg
Omgång 17
Lör 22/0213:00 Linköpings VC - Lund
Lör 22/0214:00 Gislaved - Sollentuna
Lör 22/0214:00 Hylte Halmstad - Svedala
Lör 22/0214:30 RIG Falköping - Engelholm
Lör 22/0215:00 Värnamo - Örebro
Sön 23/0214:30 RIG Falköping - Linköpings VC
Sön 23/0215:00 Lindesberg - Engelholm
Omgång 18
Lör 29/0214:00 Svedala - Lindesberg
Lör 29/0216:00 Örebro - Hylte Halmstad
Lör 29/0217:00 Sollentuna - Linköpings VC
Lör 29/0217:30 Lund - Gislaved
Sön 01/0316:00 Engelholm - Värnamo
Powered by FX