Division 2 Västra Damer

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Eneryda 33 12 11 1 35 6 5,833 984 704 1,398
2. Alingsås 27 11 9 2 29 11 2,636 929 734 1,266
3. Gothia 24 12 8 4 29 20 1,450 1076 998 1,078
4. Kungälv 21 12 7 5 24 18 1,333 963 870 1,107
5. Hylte Halmstad B 16 11 5 6 22 22 1,000 936 926 1,011
6. KFUM Göteborg B 15 10 6 4 18 20 0,900 766 782 0,980
7. Ljungby B 8 12 3 9 14 30 0,467 798 982 0,813
8. Ymer B 6 12 2 10 12 33 0,364 819 1059 0,773
9. KFUM Göteborg D 6 12 1 11 11 34 0,324 828 1044 0,793
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Eneryda 33 12 11 1 35 6 5,833 984 704 1,398 9 1 1 1 0 0
2. Alingsås 27 11 9 2 29 11 2,636 929 734 1,266 5 3 1 1 0 1
3. Gothia 24 12 8 4 29 20 1,450 1076 998 1,078 2 4 2 2 1 1
4. Kungälv 21 12 7 5 24 18 1,333 963 870 1,107 4 3 0 0 3 2
5. Hylte Halmstad B 16 11 5 6 22 22 1,000 936 926 1,011 2 2 1 2 3 1
6. KFUM Göteborg B 15 10 6 4 18 20 0,900 766 782 0,980 1 2 3 0 0 4
7. Ljungby B 8 12 3 9 14 30 0,467 798 982 0,813 1 1 1 0 5 4
8. Ymer B 6 12 2 10 12 33 0,364 819 1059 0,773 0 1 1 1 4 5
9. KFUM Göteborg D 6 12 1 11 11 34 0,324 828 1044 0,793 0 1 0 3 2 6
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Eneryda 21 8 7 1 23 5 4,600 663 487 1,361 6 0 1 1 0 0
2. KFUM Göteborg B 12 7 5 2 15 13 1,154 573 573 1,000 1 1 3 0 0 2
3. Alingsås 12 5 4 1 12 4 3,000 377 276 1,366 3 1 0 0 0 1
4. Kungälv 9 5 3 2 10 8 1,250 403 360 1,119 1 2 0 0 1 1
5. Gothia 8 3 3 0 9 4 2,250 302 264 1,144 0 2 1 0 0 0
6. Hylte Halmstad B 5 5 2 3 9 11 0,818 415 443 0,937 1 0 1 0 3 0
7. Ljungby B 5 6 2 4 8 14 0,571 383 481 0,796 1 0 1 0 2 2
8. KFUM Göteborg D 4 7 1 6 7 19 0,368 494 612 0,807 0 1 0 1 2 3
9. Ymer B 2 6 1 5 6 17 0,353 450 543 0,829 0 0 1 0 3 2
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Gothia 16 9 5 4 20 16 1,250 774 734 1,054 2 2 1 2 1 1
2. Alingsås 15 6 5 1 17 7 2,429 552 458 1,205 2 2 1 1 0 0
3. Eneryda 12 4 4 0 12 1 12,000 321 217 1,479 3 1 0 0 0 0
4. Kungälv 12 7 4 3 14 10 1,400 560 510 1,098 3 1 0 0 2 1
5. Hylte Halmstad B 11 6 3 3 13 11 1,182 521 483 1,079 1 2 0 2 0 1
6. Ymer B 4 6 1 5 6 16 0,375 369 516 0,715 0 1 0 1 1 3
7. KFUM Göteborg B 3 3 1 2 3 7 0,429 193 209 0,923 0 1 0 0 0 2
8. Ljungby B 3 6 1 5 6 16 0,375 415 501 0,828 0 1 0 0 3 2
9. KFUM Göteborg D 2 5 0 5 4 15 0,267 334 432 0,773 0 0 0 2 0 3

Omgång 1
Lör 05/10 2019
Arrangör: Kungälv
11:00Ljungby B - Gothia 0 - 3 (9-25, 22-25, 11-25)
13:00Kungälv - Gothia 1 - 3 (25-14, 17-25, 22-25, 11-25)
15:00Kungälv - Ljungby B 3 - 0 (25-19, 25-17, 25-20)
Sön 06/10 2019
Arrangör: Alingsås
11:00Alingsås - KFUM Göteborg B 3 - 0 (25-11, 25-16, 25-20)
13:00KFUM Göteborg B - Hylte Halmstad B 3 - 2 (25-15, 25-22, 11-25, 13-25, 15-13)
15:00Alingsås - Hylte Halmstad B 3 - 0 (25-17, 25-11, 25-23)
Arrangör: Ymer B
12:30Ymer B - Eneryda 0 - 3 (14-25, 15-25, 14-25)
14:30Eneryda - KFUM Göteborg D 3 - 0 (25-10, 25-12, 25-14)
16:30Ymer B - KFUM Göteborg D 3 - 2 (25-15, 25-20, 20-25, 22-25, 15-12)

Omgång 2
Lör 19/10 2019
Arrangör: Eneryda
11:00Eneryda - Gothia 3 - 2 (25-27, 25-16, 22-25, 25-20, 16-14)
13:00Gothia - Alingsås 3 - 2 (17-25, 30-28, 25-18, 23-25, 15-11)
15:00Eneryda - Alingsås 2 - 3 (25-13, 14-25, 23-25, 25-23, 12-15)
Sön 20/10 2019
Arrangör: Ljungby B
11:00Ljungby B - Hylte Halmstad B 3 - 2 (13-25, 25-20, 25-20, 19-25, 15-10)
13:00Ymer B - Hylte Halmstad B 0 - 3 (18-25, 20-25, 22-25)
15:00Ljungby B - Ymer B 3 - 0 (25-11, 25-15, 25-18)

Omgång 3
Tis 05/11 2019
Arrangör: KFUM Göteborg B
19:30KFUM Göteborg B - Kungälv 3 - 1 (25-20, 19-25, 25-20, 25-18)
Tis 12/11 2019
Arrangör: KFUM Göteborg B
19:30KFUM Göteborg B - KFUM Göteborg D 3 - 2 (25-14, 17-25, 18-25, 25-15, 15-12)
Lör 16/11 2019
Arrangör: Hylte Halmstad B
12:00Hylte Halmstad B - Eneryda 1 - 3 (25-21, 13-25, 17-25, 17-25)
14:00Eneryda - Kungälv 3 - 0 (25-21, 25-21, 25-17)
16:00Hylte Halmstad B - Kungälv 1 - 3 (18-25, 25-20, 24-26, 18-25)
Arrangör: KFUM Göteborg D
13:00KFUM Göteborg D - Ljungby B 3 - 1 (25-21, 25-23, 9-25, 25-15)
15:00Ljungby B - Alingsås 0 - 3 (5-25, 20-25, 18-25)
17:00KFUM Göteborg D - Alingsås 1 - 3 (25-21, 11-25, 15-25, 17-25)
Arrangör: KFUM Göteborg B
13:00KFUM Göteborg B - Ymer B 3 - 2 (25-14, 25-21, 15-25, 23-25, 15-11)
15:00Ymer B - Gothia 1 - 3 (10-25, 11-25, 26-24, 21-25)
17:00KFUM Göteborg B - Gothia 0 - 3 (24-26, 17-25, 17-25)

Omgång 4
Tis 26/11 2019
Arrangör: KFUM Göteborg B
19:30KFUM Göteborg D - Kungälv 0 - 3 (24-26, 17-25, 21-25)
Lör 30/11 2019
Arrangör: Eneryda
11:00Eneryda - Ljungby B 3 - 0 (25-11, 25-17, 25-14)
13:00Ljungby B - KFUM Göteborg B 1 - 3 (11-25, 25-16, 9-25, 13-25)
15:00Eneryda - KFUM Göteborg B 3 - 0 (26-24, 25-11, 25-20)

Omgång 5
Lör 07/12 2019
Arrangör: Kungälv
11:00Kungälv - Alingsås 0 - 3 (26-28, 15-25, 22-25)
13:00Alingsås - Ymer B 3 - 0 (25-9, 25-9, 25-11)
15:00Kungälv - Ymer B 3 - 1 (25-13, 25-17, 21-25, 25-8)
Sön 08/12 2019
Arrangör: Hylte Halmstad B
12:00Hylte Halmstad B - KFUM Göteborg D 3 - 0 (25-19, 25-21, 25-18)
14:00KFUM Göteborg D - Gothia 2 - 3 (25-23, 25-19, 24-26, 15-25, 11-15)
16:00Hylte Halmstad B - Gothia 3 - 2 (27-25, 25-11, 20-25, 21-25, 15-12)

Omgång 6
Lör 11/01 2020
Arrangör: KFUM Göteborg D
13:00KFUM Göteborg D - Eneryda 0 - 3 (10-25, 19-25, 16-25)
15:00Eneryda - Ymer B 3 - 0 (25-10, 25-8, 25-21)
17:00KFUM Göteborg D - Ymer B 1 - 3 (19-25, 25-21, 24-26, 24-26)
Sön 12/01 2020
Arrangör: Hylte Halmstad B
12:00Hylte Halmstad B - Alingsås 1 - 3 (20-25, 25-20, 22-25, 8-25)
Arrangör: Gothia
13:00Gothia - Kungälv 3 - 1 (25-23, 25-20, 17-25, 30-28)
15:00Kungälv - Ljungby B 3 - 1 (25-14, 19-25, 25-14, 25-21)
17:00Gothia - Ljungby B 3 - 1 (25-6, 20-25, 25-14, 25-16)

Omgång 7
Lör 01/02 2020
Arrangör: KFUM Göteborg B
14:15KFUM Göteborg B - Kungälv 0 - 3 (16-25, 17-25, 21-25)
16:15KFUM Göteborg D - Kungälv 0 - 3 (15-25, 16-25, 12-25)
18:15KFUM Göteborg B - KFUM Göteborg D 3 - 0 (25-9, 25-20, 25-23)
Sön 02/02 2020
Arrangör: Ymer B
11:00Ymer B - Ljungby B 1 - 3 (19-25, 25-23, 21-25, 13-25)
13:00Ljungby B - Hylte Halmstad B 1 - 3 (12-25, 14-25, 25-21, 17-25)
15:00Ymer B - Hylte Halmstad B 1 - 3 (24-26, 25-22, 21-25, 24-26)
Arrangör: Alingsås
11:00Alingsås - Eneryda 0 - 3 (17-25, 21-25, 19-25)
13:00Eneryda - Gothia 3 - 0 (25-17, 25-15, 25-21)
15:00Alingsås - Gothia 3 - 1 (25-16, 25-12, 20-25, 25-21)

Omgång 8
Tis 25/02 2020
Arrangör: KFUM Göteborg B
19:15Alingsås - KFUM Göteborg B
Lör 29/02 2020
Arrangör: Ljungby B
11:00Ljungby B - Eneryda
13:00Eneryda - KFUM Göteborg B
15:00Ljungby B - KFUM Göteborg B
Arrangör: Gothia
13:00Gothia - KFUM Göteborg D
15:00KFUM Göteborg D - Hylte Halmstad B
17:00Gothia - Hylte Halmstad B
Sön 01/03 2020
Arrangör: Ymer B
11:00Ymer B - Alingsås
13:00Alingsås - Kungälv
15:00Ymer B - Kungälv

Omgång 9
Fre 13/03 2020
Arrangör: Hylte Halmstad B
19:30Hylte Halmstad B - KFUM Göteborg B
Lör 21/03 2020
Arrangör: Eneryda
11:00Eneryda - Hylte Halmstad B
13:00Hylte Halmstad B - Kungälv
15:00Eneryda - Kungälv
Sön 22/03 2020
Arrangör: Gothia
10:00Gothia - Ymer B
12:00Ymer B - KFUM Göteborg B
14:00Gothia - KFUM Göteborg B
Arrangör: Alingsås
11:00Alingsås - Ljungby B
13:00Ljungby B - KFUM Göteborg D
15:00Alingsås - KFUM Göteborg D
Powered by FX