Division 2 Norra Herrar

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Stöcke 30 12 11 1 35 16 2,188 1154 999 1,155
2. Södertelge C 30 11 10 1 32 8 4,000 938 705 1,330
3. Lule 23 9 7 2 25 9 2,778 777 661 1,175
4. Draget 21 13 7 6 26 22 1,182 1062 970 1,095
5. Lidingö 20 10 7 3 23 17 1,353 880 848 1,038
6. Team Gotland 20 13 7 6 28 24 1,167 1146 1131 1,013
7. Västerås 18 10 6 4 21 14 1,500 793 724 1,095
8. Södertelge D 18 13 6 7 21 25 0,840 930 996 0,934
9. Uppsala B 15 16 5 11 22 37 0,595 1195 1369 0,873
10. Solna B 14 12 5 7 20 23 0,870 950 936 1,015
11. Stöcke B 6 12 1 11 11 33 0,333 846 1038 0,815
12. Sollentuna C 1 13 0 13 3 39 0,077 743 1037 0,716
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Stöcke 30 12 11 1 35 16 2,188 1154 999 1,155 2 5 4 1 0 0
2. Södertelge C 30 11 10 1 32 8 4,000 938 705 1,330 6 3 1 1 0 0
3. Lule 23 9 7 2 25 9 2,778 777 661 1,175 4 3 0 2 0 0
4. Draget 21 13 7 6 26 22 1,182 1062 970 1,095 4 2 1 1 3 2
5. Lidingö 20 10 7 3 23 17 1,353 880 848 1,038 1 4 2 1 0 2
6. Team Gotland 20 13 7 6 28 24 1,167 1146 1131 1,013 3 2 2 1 5 0
7. Västerås 18 10 6 4 21 14 1,500 793 724 1,095 4 2 0 0 3 1
8. Södertelge D 18 13 6 7 21 25 0,840 930 996 0,934 3 2 1 1 1 5
9. Uppsala B 15 16 5 11 22 37 0,595 1195 1369 0,873 2 2 1 1 5 5
10. Solna B 14 12 5 7 20 23 0,870 950 936 1,015 4 0 1 0 5 2
11. Stöcke B 6 12 1 11 11 33 0,333 846 1038 0,815 1 0 0 3 2 6
12. Sollentuna C 1 13 0 13 3 39 0,077 743 1037 0,716 0 0 0 1 1 11
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Draget 16 9 5 4 18 14 1,286 710 628 1,131 3 2 0 1 1 2
2. Södertelge C 15 5 5 0 15 2 7,500 419 302 1,387 3 2 0 0 0 0
3. Lidingö 14 6 5 1 15 9 1,667 545 501 1,088 0 4 1 0 0 1
4. Stöcke 12 6 5 1 17 12 1,417 618 565 1,094 0 1 4 1 0 0
5. Solna B 11 9 4 5 16 17 0,941 728 716 1,017 3 0 1 0 4 1
6. Lule 10 4 3 1 11 5 2,200 358 308 1,162 1 2 0 1 0 0
7. Team Gotland 10 6 3 3 13 9 1,444 495 483 1,025 3 0 0 1 2 0
8. Västerås 9 5 3 2 11 7 1,571 411 362 1,135 2 1 0 0 2 0
9. Uppsala B 7 6 2 4 9 12 0,750 439 486 0,903 2 0 0 1 1 2
10. Södertelge D 6 3 2 1 6 3 2,000 203 181 1,122 2 0 0 0 0 1
11. Stöcke B 1 5 0 5 4 15 0,267 333 457 0,729 0 0 0 1 2 2
12. Sollentuna C 1 8 0 8 3 24 0,125 504 662 0,761 0 0 0 1 1 6
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Stöcke 18 6 6 0 18 4 4,500 536 434 1,235 2 4 0 0 0 0
2. Södertelge C 15 6 5 1 17 6 2,833 519 403 1,288 3 1 1 1 0 0
3. Lule 13 5 4 1 14 4 3,500 419 353 1,187 3 1 0 1 0 0
4. Södertelge D 12 10 4 6 15 22 0,682 727 815 0,892 1 2 1 1 1 4
5. Team Gotland 10 7 4 3 15 15 1,000 651 648 1,005 0 2 2 0 3 0
6. Västerås 9 5 3 2 10 7 1,429 382 362 1,055 2 1 0 0 1 1
7. Uppsala B 8 10 3 7 13 25 0,520 756 883 0,856 0 2 1 0 4 3
8. Lidingö 6 4 2 2 8 8 1,000 335 347 0,965 1 0 1 1 0 1
9. Draget 5 4 2 2 8 8 1,000 352 342 1,029 1 0 1 0 2 0
10. Stöcke B 5 7 1 6 7 18 0,389 513 581 0,883 1 0 0 2 0 4
11. Solna B 3 3 1 2 4 6 0,667 222 220 1,009 1 0 0 0 1 1
12. Sollentuna C 0 5 0 5 0 15 0,000 239 375 0,637 0 0 0 0 0 5

Omgång 1
Lör 05/10 2019
Arrangör: Stöcke
09:30Stöcke B - Södertelge C 0 - 3 (10-25, 12-25, 12-25)
09:30Stöcke - Södertelge D 3 - 2 (23-25, 25-18, 18-25, 25-15, 15-11)
12:00Lule - Södertelge C 2 - 3 (18-25, 25-17, 25-23, 16-25, 11-15)
12:00Stöcke B - Södertelge D 0 - 3 (17-25, 15-25, 13-25)
15:00Stöcke - Södertelge C 3 - 2 (16-25, 20-25, 25-23, 25-21, 15-10)
15:00Lule - Södertelge D 3 - 0 (25-17, 25-17, 25-15)
Arrangör: Sollentuna C
11:00Sollentuna C - Lidingö 0 - 3 (18-25, 15-25, 21-25)
13:00Lidingö - Solna B 3 - 1 (25-16, 25-19, 19-25, 25-22)
15:00Sollentuna C - Solna B 0 - 3 (14-25, 12-25, 25-27)
Arrangör: Team Gotland
17:00Team Gotland - Draget 2 - 3 (25-23, 15-25, 25-15, 20-25, 13-15)
Sön 06/10 2019
Arrangör: Team Gotland
12:00Team Gotland - Uppsala B 3 - 0 (32-30, 25-20, 25-16)

Omgång 2
Lör 12/10 2019
Arrangör: Uppsala B
13:00Uppsala B - Lule 0 - 3 (16-25, 15-25, 18-25)
13:00Draget - Stöcke B 3 - 0 (25-20, 26-24, 25-16)
15:00Sollentuna C - Stöcke B 0 - 3 (21-25, 15-25, 16-25)
15:00Draget - Lule 0 - 3 (14-25, 17-25, 23-25)
17:00Sollentuna C - Lule 0 - 3 (18-25, 17-25, 23-25)
17:00Uppsala B - Stöcke B 3 - 0 (27-25, 25-7, 36-34)

Omgång 3
Lör 19/10 2019
Arrangör: Team Gotland
17:00Team Gotland - Solna B 3 - 0 (25-19, 25-22, 25-22)
Sön 20/10 2019
Arrangör: Södertelge D
10:00Södertelge D - Uppsala B 3 - 0 (25-15, 25-23, 25-16)
12:00Uppsala B - Sollentuna C 3 - 0 (25-17, 25-23, 25-21)
14:00Södertelge D - Sollentuna C 3 - 0 (25-17, 25-17, 25-18)
Arrangör: Team Gotland
10:00Solna B - Västerås 1 - 3 (18-25, 27-25, 17-25, 25-27)
13:00Team Gotland - Västerås 3 - 0 (25-23, 25-15, 25-22)

Omgång 4
Sön 03/11 2019
Arrangör: Uppsala B
13:00Uppsala B - Draget 0 - 3 (19-25, 15-25, 19-25)
Lör 09/11 2019
Arrangör: Solna B
10:00Solna B - Sollentuna C 3 - 0 (25-16, 25-8, 25-21)
12:00Södertelge C - Sollentuna C 3 - 0 (25-8, 25-11, 25-16)
14:00Solna B - Södertelge C 0 - 3 (16-25, 13-25, 13-16)
Arrangör: Västerås
12:00Västerås - Södertelge D 1 - 3 (16-25, 23-25, 25-13, 16-25)
14:00Team Gotland - Södertelge D 1 - 3 (25-22, 20-25, 20-25, 21-25)
16:00Västerås - Team Gotland 3 - 1 (25-18, 20-25, 25-17, 25-14)
Sön 10/11 2019
Arrangör: Lidingö
09:00Lidingö - Draget 3 - 1 (19-25, 25-18, 25-23, 25-19)
11:30Draget - Uppsala B 3 - 1 (25-9, 23-25, 25-13, 25-18)
14:00Lidingö - Uppsala B 3 - 1 (26-24, 25-17, 15-25, 25-11)
Arrangör: Stöcke
12:00Stöcke - Stöcke B 3 - 2 (25-13, 22-25, 20-25, 25-20, 15-10)

Omgång 5
Lör 16/11 2019
Arrangör: Lule
15:00Stöcke B - Uppsala B 2 - 3 (20-25, 26-24, 25-22, 19-25, 8-15)
15:00Stöcke - Team Gotland 2 - 3 (26-24, 21-25, 25-20, 17-25, 12-15)
17:00Stöcke B - Team Gotland 1 - 3 (21-25, 25-23, 11-25, 17-25)
17:00Stöcke - Uppsala B 3 - 1 (25-15, 18-25, 25-11, 25-18)
Sön 17/11 2019
Arrangör: Lule
10:00Lule - Team Gotland 3 - 1 (26-24, 25-16, 21-25, 25-16)
12:00Lule - Uppsala B 3 - 1 (25-17, 25-15, 15-25, 26-16)

Omgång 6
Sön 24/11 2019
Arrangör: Draget
09:30Sollentuna C - Stöcke 0 - 3 (19-25, 16-25, 15-25)
13:00Uppsala B - Stöcke 1 - 3 (15-25, 22-25, 25-23, 12-25)
15:30Draget - Stöcke 1 - 3 (25-20, 18-25, 23-25, 14-25)
Arrangör: Södertelge C
10:00Södertelge C - Södertelge D 3 - 0 (25-15, 25-17, 25-17)
12:00Södertelge D - Västerås 0 - 3 (11-25, 21-25, 21-25)
14:00Södertelge C - Västerås 3 - 1 (25-10, 22-25, 25-19, 25-16)

Omgång 7
Sön 01/12 2019
Arrangör: Draget
13:00Draget - Södertelge D 3 - 0 (25-11, 25-15, 25-8)
15:00Sollentuna C - Södertelge D 2 - 3 (23-25, 25-23, 19-25, 25-23, 11-15)

Omgång 8
Lör 07/12 2019
Arrangör: Södertelge C
12:30Södertelge C - Draget 3 - 1 (25-21, 25-21, 22-25, 25-22)
14:30Draget - Lidingö 2 - 3 (23-25, 23-25, 25-20, 25-12, 7-15)
16:30Södertelge C - Lidingö 3 - 0 (25-23, 25-20, 25-16)
Sön 08/12 2019
Arrangör: Solna B
10:00Solna B - Uppsala B 1 - 3 (22-25, 22-25, 26-24, 24-26)
12:00Uppsala B - Team Gotland 2 - 3 (19-25, 21-25, 25-23, 25-23, 10-15)
14:00Solna B - Team Gotland 1 - 3 (17-25, 20-25, 25-22, 22-25)

Omgång 9
Lör 14/12 2019
Arrangör: Lidingö
09:00Lidingö - Stöcke B 3 - 2 (23-25, 25-21, 20-25, 25-23, 15-10)
11:30Västerås - Stöcke B 3 - 0 (25-18, 25-23, 25-18)
14:00Solna B - Stöcke B 3 - 0 (25-22, 25-20, 25-14)
16:30Västerås - Stöcke 1 - 3 (25-20, 27-29, 13-25, 21-25)
Sön 15/12 2019
Arrangör: Lidingö
09:00Lidingö - Stöcke 0 - 3 (20-25, 21-25, 22-25)
11:30Solna B - Stöcke 1 - 3 (18-25, 23-25, 25-19, 15-25)
Arrangör: Draget
11:00Draget - Sollentuna C 3 - 0 (25-18, 25-9, 25-19)

Omgång 10
Sön 12/01 2020
Arrangör: Sollentuna C
10:00Sollentuna C - Uppsala B 1 - 3 (25-21, 26-28, 18-25, 17-25)
12:00Västerås - Uppsala B 3 - 0 (25-16, 25-14, 25-12)
14:00Sollentuna C - Västerås 0 - 3 (13-25, 21-25, 16-25)
Arrangör: Solna B
10:00Solna B - Lidingö 3 - 2 (23-25, 26-24, 26-28, 25-17, 15-10)
12:00Lidingö - Södertelge D 3 - 1 (25-16, 20-25, 25-14, 25-23)
14:00Solna B - Södertelge D 3 - 0 (25-20, 25-20, 25-12)
Arrangör: Stöcke B
10:00Stöcke B - Lule 1 - 3 (18-25, 23-25, 25-23, 16-25)
Arrangör: Draget
12:00Draget - Södertelge C 0 - 3 (11-25, 20-25, 21-25)
14:00Team Gotland - Södertelge C 1 - 3 (25-19, 22-25, 17-25, 15-25)
16:00Draget - Team Gotland 3 - 1 (25-21, 25-19, 22-25, 25-16)
Arrangör: Stöcke
13:00Stöcke - Lule 3 - 2 (25-17, 25-19, 23-25, 22-25, 15-10)

Omgång 11
Lör 01/02 2020
Arrangör: Solna B
17:00Solna B - Lule
Sön 02/02 2020
Arrangör: Solna B
10:00Lidingö - Lule
12:00Västerås - Lule

Omgång 12
Lör 08/02 2020
Arrangör: Lidingö
09:00Lidingö - Sollentuna C
11:30Sollentuna C - Team Gotland
14:00Lidingö - Team Gotland
Arrangör: Västerås
11:00Västerås - Solna B
13:00Solna B - Draget
15:00Västerås - Draget
Arrangör: Uppsala B
13:00Uppsala B - Södertelge D
15:00Södertelge D - Södertelge C
17:00Uppsala B - Södertelge C

Omgång 13
Lör 15/02 2020
Arrangör: Stöcke B
13:00Stöcke B - Sollentuna C
13:00Lule - Draget
15:00Stöcke - Draget
15:00Lule - Sollentuna C
Sön 16/02 2020
Arrangör: Team Gotland
09:00Södertelge D - Lidingö
11:00Södertelge D - Team Gotland
13:00Team Gotland - Lidingö
Arrangör: Stöcke B
10:00Stöcke B - Draget
12:00Stöcke - Sollentuna C

Omgång 14
Lör 22/02 2020
Arrangör: Södertelge C
10:00Södertelge C - Stöcke
12:00Södertelge D - Lule
14:00Södertelge D - Stöcke
16:00Team Gotland - Lule
Sön 23/02 2020
Arrangör: Södertelge C
12:00Team Gotland - Stöcke
14:00Södertelge C - Lule

Omgång 15
Lör 29/02 2020
Arrangör: Uppsala B
13:00Uppsala B - Södertelge C
15:00Södertelge C - Solna B
17:00Uppsala B - Solna B

Omgång 16
Lör 07/03 2020
Arrangör: Stöcke
12:00Lule - Solna B
12:00Stöcke B - Lidingö
15:00Lule - Lidingö
15:00Stöcke - Solna B
Sön 08/03 2020
Arrangör: Stöcke
10:00Stöcke B - Solna B
12:00Stöcke - Lidingö
Arrangör: Sollentuna C
14:00Sollentuna C - Västerås
16:00Draget - Västerås

Omgång 17
Sön 22/03 2020
Arrangör: Sollentuna C
13:00Sollentuna C - Draget
Lör 28/03 2020
Arrangör: Västerås
11:00Västerås - Lidingö
13:00Lidingö - Södertelge C
15:00Västerås - Södertelge C
Sön 29/03 2020
Arrangör: Södertelge D
11:00Södertelge D - Stöcke B
13:00Södertelge C - Stöcke B
15:00Team Gotland - Stöcke B

Omgång 18
Lör 04/04 2020
Arrangör: Södertelge D
12:00Södertelge D - Draget
14:00Draget - Solna B
16:00Södertelge D - Solna B
Sön 05/04 2020
Arrangör: Stöcke B
17:00Stöcke B - Stöcke

Omgång 19
Lör 18/04 2020
Arrangör: Uppsala B
13:00Uppsala B - Lidingö
15:00Lidingö - Västerås
17:00Västerås - Uppsala B
Arrangör: Team Gotland
17:00Team Gotland - Sollentuna C
Sön 19/04 2020
Arrangör: Team Gotland
10:00Södertelge C - Sollentuna C
12:00Södertelge C - Team Gotland

Omgång 20
Lör 25/04 2020
Arrangör: Lule
10:00Lule - Västerås
12:00Stöcke - Västerås
14:00Stöcke B - Västerås
16:00Lule - Stöcke
18:00Lule - Stöcke B
Powered by FX