Division 1 Norra herrar

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Uppsala 41 14 14 0 42 6 7,000 1172 891 1,315
2. Tierp 25 14 10 4 32 24 1,333 1244 1209 1,029
3. Sollentuna B 25 15 8 7 35 30 1,167 1417 1401 1,011
4. Jomala 20 13 7 6 27 29 0,931 1197 1213 0,987
5. Solna 18 14 6 8 25 30 0,833 1225 1252 0,978
6. Södermalm 16 13 5 8 23 27 0,852 1113 1116 0,997
7. Teknikum 16 15 5 10 24 36 0,667 1213 1351 0,898
8. Södermalm B 16 13 4 9 23 31 0,742 1128 1192 0,946
9. KFUM Örebro 15 14 5 9 25 35 0,714 1315 1343 0,979
10. Södertelge B 15 13 5 8 20 28 0,714 1045 1101 0,949
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Uppsala 41 14 14 0 42 6 7,000 1172 891 1,315 9 4 1 0 0 0
2. Tierp 25 14 10 4 32 24 1,333 1244 1209 1,029 3 2 5 0 2 2
3. Sollentuna B 25 15 8 7 35 30 1,167 1417 1401 1,011 2 3 3 4 3 0
4. Jomala 20 13 7 6 27 29 0,931 1197 1213 0,987 0 3 4 3 0 3
5. Solna 18 14 6 8 25 30 0,833 1225 1252 0,978 2 2 2 2 3 3
6. Södermalm 16 13 5 8 23 27 0,852 1113 1116 0,997 3 1 1 2 4 2
7. Teknikum 16 15 5 10 24 36 0,667 1213 1351 0,898 1 2 2 3 3 4
8. Södermalm B 16 13 4 9 23 31 0,742 1128 1192 0,946 1 2 1 5 1 3
9. KFUM Örebro 15 14 5 9 25 35 0,714 1315 1343 0,979 0 2 3 3 4 2
10. Södertelge B 15 13 5 8 20 28 0,714 1045 1101 0,949 2 2 1 1 3 4
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Uppsala 24 8 8 0 24 2 12,000 645 449 1,437 6 2 0 0 0 0
2. Solna 14 7 5 2 18 12 1,500 683 668 1,022 1 2 2 1 1 0
3. Jomala 13 7 5 2 17 14 1,214 683 645 1,059 0 2 3 1 0 1
4. Tierp 12 7 5 2 16 12 1,333 620 604 1,026 2 0 3 0 1 1
5. Sollentuna B 12 7 4 3 17 14 1,214 682 674 1,012 1 1 2 2 1 0
6. Södermalm 11 6 4 2 13 9 1,444 495 483 1,025 2 1 1 0 1 1
7. Södertelge B 11 6 4 2 12 10 1,200 500 488 1,025 1 2 1 0 0 2
8. Södermalm B 10 6 3 3 13 13 1,000 549 568 0,967 0 2 1 2 0 1
9. KFUM Örebro 10 8 3 5 15 19 0,789 758 762 0,995 0 2 1 2 2 1
10. Teknikum 5 7 2 5 8 18 0,444 515 598 0,861 0 1 1 0 2 3
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Uppsala 17 6 6 0 18 4 4,500 527 442 1,192 3 2 1 0 0 0
2. Tierp 13 7 5 2 16 12 1,333 624 605 1,031 1 2 2 0 1 1
3. Sollentuna B 13 8 4 4 18 16 1,125 735 727 1,011 1 2 1 2 2 0
4. Teknikum 11 8 3 5 16 18 0,889 698 753 0,927 1 1 1 3 1 1
5. Jomala 7 6 2 4 10 15 0,667 514 568 0,905 0 1 1 2 0 2
6. Södermalm B 6 7 1 6 10 18 0,556 579 624 0,928 1 0 0 3 1 2
7. KFUM Örebro 5 6 2 4 10 16 0,625 557 581 0,959 0 0 2 1 2 1
8. Södermalm 5 7 1 6 10 18 0,556 618 633 0,976 1 0 0 2 3 1
9. Södertelge B 4 7 1 6 8 18 0,444 545 613 0,889 1 0 0 1 3 2
10. Solna 4 7 1 6 7 18 0,389 542 584 0,928 1 0 0 1 2 3
Omgång 1
Lör 05/1013:45 Södermalm - Teknikum 3 - 2 (23-25, 25-15, 16-25, 25-18, 15-10)
Lör 05/1014:00 Solna - KFUM Örebro 3 - 2 (22-25, 25-13, 25-19, 23-25, 15-8)
Lör 05/1015:00 Jomala - Uppsala 2 - 3 (25-18, 18-25, 17-25, 25-22, 13-15)
Lör 05/1015:45 Södermalm B - Tierp 2 - 3 (30-32, 25-15, 23-25, 25-20, 6-15)
Lör 05/1017:00 Sollentuna B - Södertelge B 3 - 2 (23-25, 25-22, 19-25, 26-24, 15-12)
Omgång 2
Lör 12/1013:00 KFUM Örebro - Jomala 1 - 3 (25-19, 22-25, 20-25, 23-25)
Lör 12/1013:00 Tierp - Södermalm 3 - 2 (25-22, 26-24, 12-25, 21-25, 15-8)
Sön 13/1013:00 Teknikum - Solna 0 - 3 (12-25, 17-25, 15-25)
Omgång 3
Lör 19/1011:00 Sollentuna B - KFUM Örebro 2 - 3 (27-25, 23-25, 19-25, 25-21, 11-15)
Lör 19/1013:00 Tierp - Teknikum 0 - 3 (26-28, 24-26, 20-25)
Lör 19/1013:00 Södertelge B - Södermalm 0 - 3 (23-25, 16-25, 19-25)
Sön 20/1015:00 Uppsala - Sollentuna B 3 - 1 (25-16, 25-16, 21-25, 25-16)
Sön 20/1015:00 Jomala - Solna 3 - 1 (25-19, 25-27, 25-17, 25-22)
Omgång 4
Lör 26/1016:30 KFUM Örebro - Södermalm B 3 - 2 (22-25, 25-22, 23-25, 25-18, 15-11)
Sön 27/1013:00 Uppsala - Södermalm 3 - 0 (25-23, 25-13, 25-14)
Sön 27/1015:00 Teknikum - Jomala 3 - 2 (22-25, 25-11, 25-14, 23-25, 16-14)
Omgång 5
Lör 02/1113:45 Södermalm B - Uppsala 0 - 3 (15-25, 19-25, 20-25)
Lör 09/1113:00 Tierp - Uppsala 1 - 3 (18-25, 25-22, 14-25, 19-25)
Sön 10/1113:00 Sollentuna B - Jomala 2 - 3 (15-25, 25-18, 23-25, 26-24, 12-15)
Sön 10/1113:00 Södertelge B - Teknikum 3 - 2 (25-18, 23-25, 22-25, 25-22, 15-6)
Sön 10/1113:45 Södermalm - KFUM Örebro 3 - 0 (27-25, 25-17, 25-23)
Sön 10/1115:45 Södermalm B - Solna 3 - 2 (20-25, 25-21, 25-18, 23-25, 15-13)
Omgång 6
Lör 16/1115:00 Jomala - Södermalm B 3 - 2 (25-17, 25-19, 15-25, 23-25, 15-10)
Lör 16/1116:00 KFUM Örebro - Tierp 2 - 3 (19-25, 28-26, 23-25, 25-21, 12-15)
Sön 17/1110:00 Solna - Södermalm 3 - 1 (25-22, 25-23, 15-25, 34-32)
Sön 17/1113:30 Uppsala - Södertelge B 3 - 1 (25-13, 22-25, 25-14, 25-12)
Sön 17/1115:30 Teknikum - Sollentuna B 1 - 3 (16-25, 18-25, 25-18, 16-25)
Lör 23/1113:00 Södertelge B - Tierp 3 - 1 (25-14, 23-25, 25-18, 26-24)
Sön 24/1115:00 Solna - Sollentuna B 2 - 3 (21-25, 26-24, 19-25, 26-24, 8-15)
Omgång 7
Lör 30/1111:45 Södermalm B - Sollentuna B 3 - 1 (25-22, 25-19, 18-25, 25-19)
Lör 30/1113:00 Tierp - Solna 3 - 0 (31-29, 25-21, 25-18)
Sön 01/1213:00 Södertelge B - KFUM Örebro 3 - 1 (25-23, 25-23, 23-25, 25-19)
Sön 01/1214:00 Uppsala - Teknikum 3 - 0 (25-17, 25-22, 25-12)
Omgång 8
Lör 07/1214:30 Teknikum - Södermalm B 0 - 3 (16-25, 14-25, 18-25)
Lör 07/1216:00 KFUM Örebro - Uppsala 0 - 3 (25-27, 20-25, 21-25)
Lör 07/1217:00 Solna - Södertelge B 3 - 0 (25-23, 25-23, 25-23)
Sön 08/1211:00 Sollentuna B - Södermalm 3 - 2 (25-18, 18-25, 27-25, 21-25, 16-14)
Sön 08/1215:00 Jomala - Tierp 0 - 3 (23-25, 19-25, 22-25)
Omgång 9
Lör 14/1211:00 Uppsala - Solna 3 - 0 (25-17, 25-20, 27-25)
Lör 14/1213:00 KFUM Örebro - Teknikum 2 - 3 (25-18, 17-25, 23-25, 25-23, 13-15)
Lör 14/1213:00 Tierp - Sollentuna B 3 - 2 (25-19, 25-22, 19-25, 24-26, 15-9)
Sön 15/1213:00 Södertelge B - Jomala 3 - 0 (25-20, 25-23, 30-28)
Sön 15/1213:45 Södermalm - Södermalm B 3 - 0 (25-21, 26-24, 25-21)
Omgång 10
Lör 11/0110:00 Solna - Teknikum 1 - 3 (23-25, 25-19, 15-25, 24-26)
Lör 11/0111:00 Sollentuna B - Uppsala 1 - 3 (25-20, 18-25, 25-27, 20-25)
Lör 11/0113:45 Södermalm - Tierp 1 - 3 (28-26, 15-25, 14-25, 22-25)
Lör 11/0115:00 Jomala - KFUM Örebro 3 - 1 (25-20, 23-25, 26-24, 25-19)
Lör 11/0115:45 Södermalm B - Södertelge B 3 - 1 (25-22, 25-21, 18-25, 25-18)
Omgång 11
Lör 25/0113:00 KFUM Örebro - Solna 3 - 1 (25-22, 25-20, 22-25, 27-25)
Lör 25/0113:00 Södertelge B - Sollentuna B 0 - 3 (20-25, 12-25, 23-25)
Lör 25/0113:00 Tierp - Södermalm B 3 - 2 (23-25, 25-21, 23-25, 25-17, 15-9)
Lör 25/0115:00 Teknikum - Södermalm 3 - 1 (24-26, 25-23, 25-22, 25-20)
Sön 26/0113:00 Uppsala - Jomala 3 - 0 (25-17, 25-10, 25-17)
Omgång 12
Lör 01/0211:45 Södermalm - Södertelge B 3 - 1 (24-26, 25-18, 25-18, 25-20)
Lör 01/0213:00 Solna - Jomala 3 - 2 (25-21, 26-24, 24-26, 21-25, 15-13)
Lör 01/0216:30 KFUM Örebro - Sollentuna B 1 - 3 (24-26, 24-26, 25-14, 14-25)
Sön 02/0215:00 Teknikum - Tierp 1 - 3 (25-22, 9-25, 18-25, 20-25)
Sön 02/0216:30 Uppsala - Södermalm B 3 - 0 (25-15, 25-17, 25-22)
Omgång 13
Lör 08/0213:00 Tierp - Södertelge B 3 - 0 (25-16, 25-20, 25-22)
Lör 08/0213:45 Södermalm - Uppsala 0 - 3 (14-25, 24-26, 22-25)
Lör 08/0215:45 Södermalm B - KFUM Örebro 2 - 3 (23-25, 25-23, 11-25, 27-25, 6-15)
Sön 09/0215:00 Jomala - Teknikum 3 - 2 (25-19, 19-25, 22-25, 25-17, 15-6)
Sön 09/0216:00 Sollentuna B - Solna 3 - 0 (25-22, 25-18, 25-18)
Omgång 14
Lör 15/0213:00 KFUM Örebro - Södermalm 3 - 1 (25-23, 21-25, 25-21, 25-20)
Lör 15/0213:00 Uppsala - Tierp 3 - 0 (25-12, 25-18, 25-21)
Lör 15/0215:00 Jomala - Sollentuna B 3 - 2 (25-18, 25-15, 17-25, 26-28, 20-18)
Lör 15/0215:00 Teknikum - Södertelge B 0 - 3 (24-26, 25-27, 17-25)
Sön 16/0210:00 Solna - Södermalm B 3 - 1 (25-19, 29-27, 22-25, 25-19)
Sön 16/0211:00 Sollentuna B - Teknikum 3 - 1 (25-17, 26-24, 22-25, 25-20)
Omgång 15
Lör 22/0213:00 Tierp - KFUM Örebro
Sön 23/0213:45 Södermalm B - Jomala
Sön 23/0215:45 Södermalm - Solna
Sön 23/0216:00 Södertelge B - Uppsala
Omgång 16
Lör 29/0215:00 Jomala - Södermalm
Sön 01/0312:00 Solna - Tierp
Sön 01/0313:00 KFUM Örebro - Södertelge B
Sön 01/0313:00 Teknikum - Uppsala
Omgång 17
Lör 07/0313:00 Tierp - Jomala
Sön 08/0313:00 Södertelge B - Solna
Sön 08/0313:45 Södermalm B - Teknikum
Sön 08/0315:45 Södermalm - Sollentuna B
Lör 14/0313:00 Södertelge B - Södermalm B
Lör 14/0315:00 Uppsala - KFUM Örebro
Lör 14/0315:45 Södermalm - Jomala
Sön 15/0311:00 Sollentuna B - Södermalm B
Omgång 18
Lör 21/0313:45 Södermalm B - Södermalm
Lör 21/0314:30 Teknikum - KFUM Örebro
Lör 21/0315:00 Jomala - Södertelge B
Lör 21/0315:00 Solna - Uppsala
Sön 22/0311:00 Sollentuna B - Tierp
Powered by FX