Division 1 Södra Damer

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. KFUM Göteborg 51 19 17 2 54 15 3,600 1640 1265 1,296
2. RIG Falköping B 42 18 15 3 46 22 2,091 1574 1352 1,164
3. Ymer 41 19 14 5 49 25 1,960 1661 1459 1,138
4. Engelholm B 29 20 9 11 37 39 0,949 1642 1672 0,982
5. Ljungby 28 19 9 10 36 36 1,000 1517 1571 0,966
6. Veddige Varberg 26 19 9 10 36 37 0,973 1584 1555 1,019
7. Svedala B 26 19 9 10 32 41 0,780 1503 1569 0,958
8. Kronan 25 19 7 12 38 43 0,884 1616 1703 0,949
9. Degerfors 18 19 7 12 24 45 0,533 1412 1531 0,922
10. Falkenberg 17 19 5 14 29 47 0,617 1545 1691 0,914
11. Karlstad 9 18 3 15 17 48 0,354 1220 1546 0,789
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. KFUM Göteborg 51 19 17 2 54 15 3,600 1640 1265 1,296 9 7 1 1 1 0
2. RIG Falköping B 42 18 15 3 46 22 2,091 1574 1352 1,164 5 7 3 0 1 2
3. Ymer 41 19 14 5 49 25 1,960 1661 1459 1,138 8 2 4 3 1 1
4. Engelholm B 29 20 9 11 37 39 0,949 1642 1672 0,982 4 4 1 3 4 4
5. Ljungby 28 19 9 10 36 36 1,000 1517 1571 0,966 5 2 2 3 3 4
6. Veddige Varberg 26 19 9 10 36 37 0,973 1584 1555 1,019 5 1 3 2 5 3
7. Svedala B 26 19 9 10 32 41 0,780 1503 1569 0,958 1 5 3 2 1 7
8. Kronan 25 19 7 12 38 43 0,884 1616 1703 0,949 2 3 2 6 5 1
9. Degerfors 18 19 7 12 24 45 0,533 1412 1531 0,922 2 1 4 1 1 10
10. Falkenberg 17 19 5 14 29 47 0,617 1545 1691 0,914 2 1 2 4 6 4
11. Karlstad 9 18 3 15 17 48 0,354 1220 1546 0,789 1 1 1 1 6 8
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. KFUM Göteborg 27 9 9 0 27 4 6,750 758 531 1,427 5 4 0 0 0 0
2. RIG Falköping B 23 9 8 1 24 11 2,182 821 697 1,178 1 6 1 0 0 1
3. Ymer 19 9 6 3 23 12 1,917 779 685 1,137 4 1 1 2 1 0
4. Veddige Varberg 17 10 6 4 20 15 1,333 803 730 1,100 4 1 1 0 2 2
5. Ljungby 17 10 5 5 22 16 1,375 839 804 1,044 4 1 0 2 3 0
6. Engelholm B 16 10 5 5 20 19 1,053 864 849 1,018 2 2 1 2 1 2
7. Falkenberg 15 9 5 4 20 17 1,176 800 777 1,030 2 1 2 2 1 1
8. Svedala B 14 9 5 4 15 18 0,833 700 702 0,997 0 4 1 0 0 4
9. Kronan 14 10 4 6 22 23 0,957 912 922 0,989 1 1 2 4 2 0
10. Degerfors 11 10 4 6 14 23 0,609 760 804 0,945 1 1 2 1 0 5
11. Karlstad 6 9 2 7 9 24 0,375 602 775 0,777 0 1 1 1 1 5
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. KFUM Göteborg 24 10 8 2 27 11 2,455 882 734 1,202 4 3 1 1 1 0
2. Ymer 22 10 8 2 26 13 2,000 882 774 1,140 4 1 3 1 0 1
3. RIG Falköping B 19 9 7 2 22 11 2,000 753 655 1,150 4 1 2 0 1 1
4. Engelholm B 13 10 4 6 17 20 0,850 778 823 0,945 2 2 0 1 3 2
5. Svedala B 12 10 4 6 17 23 0,739 803 867 0,926 1 1 2 2 1 3
6. Ljungby 11 9 4 5 14 20 0,700 678 767 0,884 1 1 2 1 0 4
7. Kronan 11 9 3 6 16 20 0,800 704 781 0,901 1 2 0 2 3 1
8. Veddige Varberg 9 9 3 6 16 22 0,727 781 825 0,947 1 0 2 2 3 1
9. Degerfors 7 9 3 6 10 22 0,455 652 727 0,897 1 0 2 0 1 5
10. Karlstad 3 9 1 8 8 24 0,333 618 771 0,802 1 0 0 0 5 3
11. Falkenberg 2 10 0 10 9 30 0,300 745 914 0,815 0 0 0 2 5 3
Omgång 1
Lör 28/0915:00 Ljungby - Ymer 2 - 3 (22-25, 25-22, 25-8, 17-25, 12-15)
Lör 28/0915:00 Degerfors - Svedala B 3 - 2 (16-25, 25-22, 18-25, 25-15, 15-8)
Lör 28/0916:00 Karlstad - KFUM Göteborg 0 - 3 (9-25, 24-26, 10-25)
Sön 29/0910:00 Karlstad - Svedala B 1 - 3 (25-22, 20-25, 17-25, 15-25)
Sön 29/0914:00 Engelholm B - RIG Falköping B 0 - 3 (26-28, 21-25, 19-25)
Sön 29/0917:00 Kronan - Falkenberg 3 - 2 (11-25, 25-14, 25-9, 15-25, 15-11)
Omgång 2
Lör 05/1013:00 KFUM Göteborg - Kronan 3 - 1 (25-12, 20-25, 25-6, 25-10)
Lör 05/1016:30 RIG Falköping B - Ljungby 3 - 2 (25-15, 19-25, 23-25, 25-9, 15-8)
Sön 06/1010:00 Ymer - Kronan 3 - 0 (25-11, 25-13, 25-11)
Sön 06/1014:00 Falkenberg - Veddige Varberg 2 - 3 (25-19, 19-25, 23-25, 25-19, 13-15)
Sön 06/1015:00 Svedala B - Engelholm B 3 - 1 (25-22, 25-16, 22-25, 25-19)
Omgång 3
Lör 12/1015:00 Ljungby - Svedala B 2 - 3 (25-23, 25-19, 21-25, 19-25, 5-15)
Lör 12/1016:00 Karlstad - Falkenberg 3 - 1 (22-25, 25-22, 25-23, 28-26)
Sön 13/1015:00 Degerfors - RIG Falköping B 0 - 3 (16-25, 9-25, 21-25)
Sön 13/1015:00 Ymer - Engelholm B 3 - 0 (25-12, 25-19, 25-17)
Omgång 4
Lör 19/1014:00 RIG Falköping B - Karlstad 3 - 1 (25-22, 22-25, 25-14, 25-21)
Lör 19/1015:00 Ljungby - Degerfors 3 - 0 (25-18, 25-16, 25-16)
Lör 19/1015:00 Svedala B - Veddige Varberg 0 - 3 (21-25, 20-25, 21-25)
Tis 22/1019:30 KFUM Göteborg - Falkenberg 3 - 1 (25-9, 25-27, 25-7, 25-12)
Omgång 5
Lör 26/1015:00 Veddige Varberg - RIG Falköping B 1 - 3 (26-28, 20-25, 25-20, 13-25)
Lör 26/1015:30 KFUM Göteborg - Svedala B 3 - 0 (25-17, 25-17, 25-15)
Lör 26/1016:00 Karlstad - Ymer 0 - 3 (15-25, 17-25, 22-25)
Sön 27/1015:00 Degerfors - Ymer 0 - 3 (17-25, 19-25, 21-25)
Omgång 6
Sön 03/1117:30 Ymer - Veddige Varberg 3 - 2 (15-25, 16-25, 25-20, 25-17, 15-12)
Tis 05/1119:00 Veddige Varberg - KFUM Göteborg 0 - 3 (15-25, 21-25, 21-25)
Ons 06/1118:45 Svedala B - Kronan 3 - 2 (23-25, 25-15, 23-25, 25-11, 15-12)
Lör 09/1116:00 Karlstad - Engelholm B 3 - 2 (25-23, 23-25, 11-25, 25-17, 15-12)
Lör 09/1118:00 RIG Falköping B - Falkenberg 3 - 0 (25-18, 25-19, 25-19)
Sön 10/1115:00 Degerfors - Engelholm B 0 - 3 (25-27, 14-25, 25-27)
Omgång 7
Lör 16/1116:00 Veddige Varberg - Degerfors 3 - 0 (25-8, 25-23, 25-17)
Sön 17/1111:30 Kronan - Degerfors 3 - 0 (25-15, 25-15, 27-25)
Sön 17/1114:00 Falkenberg - Ljungby 1 - 3 (23-25, 25-20, 21-25, 22-25)
Sön 17/1117:00 Kronan - RIG Falköping B 2 - 3 (18-25, 25-23, 25-19, 13-25, 8-15)
Sön 17/1117:30 Ymer - KFUM Göteborg 1 - 3 (15-25, 25-22, 20-25, 21-25)
Omgång 8
Lör 23/1112:30 RIG Falköping B - Ymer 0 - 3 (23-25, 21-25, 22-25)
Lör 23/1114:00 Engelholm B - Ljungby 3 - 0 (26-24, 25-14, 25-11)
Lör 23/1114:00 Svedala B - Karlstad 3 - 1 (25-13, 25-13, 21-25, 25-10)
Lör 23/1115:00 Degerfors - KFUM Göteborg 0 - 3 (9-25, 21-25, 16-25)
Sön 24/1112:30 Engelholm B - Falkenberg 3 - 0 (25-18, 25-13, 25-21)
Sön 24/1114:00 Ljungby - Karlstad 3 - 0 (25-22, 25-19, 25-16)
Sön 24/1117:00 Kronan - Veddige Varberg 3 - 2 (25-16, 14-25, 19-25, 25-22, 15-9)
Omgång 9
Lör 30/1113:00 KFUM Göteborg - Ljungby 3 - 0 (25-16, 25-22, 25-11)
Lör 30/1116:00 Veddige Varberg - Engelholm B 0 - 3 (24-26, 20-25, 17-25)
Sön 01/1214:00 Falkenberg - Degerfors 3 - 0 (26-24, 25-13, 25-18)
Omgång 10
Ons 04/1219:00 Degerfors - Karlstad 0 - 3 (23-25, 22-25, 23-25)
Ons 04/1219:30 Engelholm B - Kronan 1 - 3 (25-20, 19-25, 16-25, 24-26)
Lör 07/1215:00 Ljungby - Veddige Varberg 3 - 1 (25-22, 18-25, 25-23, 25-23)
Sön 08/1216:00 RIG Falköping B - KFUM Göteborg 3 - 1 (14-25, 25-22, 25-23, 25-23)
Sön 08/1216:30 Svedala B - Falkenberg 3 - 1 (23-25, 25-18, 25-18, 25-18)
Omgång 11
Lör 14/1214:00 Falkenberg - Ymer 3 - 2 (25-21, 19-25, 11-25, 25-23, 16-14)
Lör 14/1215:30 KFUM Göteborg - Engelholm B 3 - 0 (25-13, 25-13, 25-22)
Lör 14/1216:00 Veddige Varberg - Karlstad 3 - 0 (25-16, 25-15, 25-17)
Lör 14/1216:30 RIG Falköping B - Svedala B 3 - 1 (21-25, 25-22, 25-20, 25-13)
Sön 15/1212:00 RIG Falköping B - Engelholm B 3 - 1 (21-25, 25-21, 25-13, 25-19)
Sön 15/1214:00 Falkenberg - Karlstad 3 - 0 (25-20, 25-17, 25-19)
Sön 15/1215:00 Ymer - Svedala B 3 - 0 (25-15, 25-16, 25-20)
Sön 15/1217:00 Kronan - Ljungby 2 - 3 (24-26, 25-19, 20-25, 25-23, 12-15)
Omgång 12
Sön 05/0112:30 Engelholm B - Svedala B 0 - 3 (20-25, 24-26, 21-25)
Sön 05/0115:00 Degerfors - Falkenberg 3 - 1 (25-17, 25-22, 16-25, 25-18)
Omgång 13
Lör 11/0115:00 Ljungby - RIG Falköping B 3 - 0 (25-23, 25-18, 25-22)
Lör 11/0115:00 Svedala B - Ymer 0 - 3 (16-25, 13-25, 11-25)
Lör 11/0115:00 Degerfors - Veddige Varberg 3 - 0 (25-14, 25-15, 25-14)
Lör 11/0118:00 Kronan - Karlstad 3 - 1 (19-25, 25-22, 25-15, 25-17)
Sön 12/0111:00 Kronan - Ymer 2 - 3 (18-25, 25-21, 25-22, 11-25, 10-15)
Sön 12/0111:00 Engelholm B - Karlstad 3 - 1 (25-15, 25-23, 22-25, 25-23)
Sön 12/0114:00 Falkenberg - KFUM Göteborg 2 - 3 (22-25, 26-24, 25-23, 20-25, 13-15)
Lör 18/0115:00 Veddige Varberg - Falkenberg 3 - 2 (25-17, 25-20, 22-25, 22-25, 17-15)
Omgång 14
Tis 21/0119:30 KFUM Göteborg - Ymer 3 - 0 (26-24, 25-20, 25-20)
Lör 25/0116:00 Veddige Varberg - Kronan 3 - 1 (25-12, 25-21, 25-27, 25-23)
Omgång 15
Lör 01/0212:00 RIG Falköping B - Veddige Varberg 3 - 1 (23-25, 25-17, 25-16, 25-19)
Lör 01/0212:01 Svedala B - KFUM Göteborg 0 - 3 (10-25, 22-25, 17-25)
Lör 01/0215:00 Ljungby - Falkenberg 3 - 0 (25-18, 25-21, 25-21)
Lör 01/0215:00 Engelholm B - Degerfors 2 - 3 (25-20, 25-20, 18-25, 17-25, 13-15)
Sön 02/0214:00 Falkenberg - Svedala B 3 - 2 (18-25, 25-21, 25-13, 24-26, 15-11)
Sön 02/0217:00 Kronan - Engelholm B 1 - 3 (20-25, 21-25, 25-23, 14-25)
Omgång 16
Lör 08/0213:00 KFUM Göteborg - RIG Falköping B 3 - 1 (25-16, 16-25, 25-18, 25-16)
Lör 08/0214:00 Engelholm B - Veddige Varberg 3 - 1 (25-20, 25-23, 24-26, 25-21)
Lör 08/0215:00 Ljungby - Kronan 1 - 3 (25-21, 19-25, 18-25, 24-26)
Lör 08/0216:00 Karlstad - Degerfors 0 - 3 (20-25, 16-25, 13-25)
Sön 09/0215:00 Ymer - Falkenberg 3 - 1 (25-20, 23-25, 25-18, 25-16)
Sön 09/0217:00 Kronan - KFUM Göteborg 1 - 3 (23-25, 18-25, 25-10, 19-25)
Omgång 17
Lör 15/0215:00 Veddige Varberg - Ljungby 3 - 0 (25-19, 25-15, 25-22)
Sön 16/0215:00 Ymer - RIG Falköping B 2 - 3 (28-26, 25-15, 17-25, 23-25, 10-15)
Omgång 18
Lör 22/0215:00 Ljungby - Engelholm B 1 - 3 (25-15, 24-26, 18-25, 18-25)
Lör 22/0215:30 KFUM Göteborg - Degerfors 3 - 0 (25-17, 25-22, 27-25)
Lör 22/0216:00 Karlstad - Veddige Varberg 2 - 3 (25-17, 25-21, 18-25, 17-25, 14-16)
Sön 23/0215:00 Ymer - Degerfors 2 - 3 (25-22, 23-25, 25-21, 19-25, 9-15)
Sön 23/0217:00 Svedala B - RIG Falköping B 0 - 3 (11-25, 18-25, 19-25)
Omgång 19
Lör 29/0214:00 Karlstad - Ljungby 0 - 3 (15-25, 18-25, 15-25)
Lör 29/0214:00 Engelholm B - KFUM Göteborg 3 - 2 (18-25, 15-25, 25-19, 25-20, 16-14)
Lör 29/0215:00 Veddige Varberg - Ymer 1 - 3 (19-25, 21-25, 25-16, 25-27)
Sön 01/0314:00 Falkenberg - RIG Falköping B 0 - 3 (24-26, 11-25, 18-25)
Sön 01/0315:00 Degerfors - Ljungby 2 - 3 (25-23, 26-28, 25-27, 25-9, 13-15)
Omgång 20
Lör 07/0313:00 KFUM Göteborg - Karlstad 3 - 1 (25-19, 19-25, 25-10, 25-20)
Lör 07/0313:00 RIG Falköping B - Kronan 3 - 1 (25-13, 22-25, 25-13, 25-23)
Lör 07/0313:30 Svedala B - Degerfors 3 - 1 (26-24, 25-21, 23-25, 25-22)
Sön 08/0310:30 Karlstad - Kronan 0 - 3 (9-25, 7-25, 17-25)
Sön 08/0314:00 Falkenberg - Engelholm B 3 - 1 (25-15, 25-17, 16-25, 25-19)
Sön 08/0315:00 Ymer - Ljungby 3 - 0 (25-18, 25-23, 25-21)
Sön 08/0317:00 Degerfors - Kronan 3 - 2 (15-25, 25-18, 19-25, 25-21, 16-14)
Omgång 21
Tor 12/0319:00 Kronan - Svedala B 2 - 3 (21-25, 25-14, 25-22, 19-25, 13-15)
Lör 14/0315:00 Veddige Varberg - Svedala B 3 - 0 (25-16, 25-15, 25-20)
Lör 14/0315:00 Ljungby - KFUM Göteborg 1 - 3 (17-25, 25-16, 14-25, 23-25)
Lör 14/0316:00 Karlstad - RIG Falköping B
Sön 15/0312:30 Engelholm B - Ymer 2 - 3 (17-25, 26-24, 27-25, 23-25, 12-15)
Omgång 22
Tor 19/0319:30 KFUM Göteborg - Veddige Varberg
Lör 21/0315:00 Svedala B - Ljungby
Lör 21/0316:00 RIG Falköping B - Degerfors
Sön 22/0314:00 Falkenberg - Kronan
Sön 22/0315:00 Ymer - Karlstad
Powered by FX