Örebro Div 4

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. BTK Örebro Väster-A 6 5 1 0 47-19 162-83 2451-2023 11
2. Nerkes Kils SK-B 4 4 0 0 32-5 100-35 1377-1081 8
3. Laxå BTK-A 6 2 2 2 38-35 148-138 2668-2554 6
4. Ekeby IF-A 6 2 2 2 35-32 128-128 2319-2328 6
5. AGA BTK-A 4 2 1 1 28-20 102-80 1687-1648 5
6. BTK Safir-C 4 1 0 3 14-29 62-101 1446-1615 2
7. Ålsta BTK-B 6 1 0 5 18-45 80-149 1893-2242 2
8. Storå BTK-B 4 0 0 4 5-32 33-101 1014-1364 0


Omgång 1
Lör 22/10 2022
Arrangör: Ålsta BTK-B
Nerkes Kils SK-B - Storå BTK-B(Västraskolan, Hallsberg) 8 - 0 Detaljer
Ålsta BTK-B - BTK Örebro Väster-A 3 - 8 Detaljer
Sön 23/10 2022
Arrangör: Ålsta BTK-B
AGA BTK-A - BTK Safir-C(Västraskolan, Hallsberg) 8 - 1 Detaljer
Ekeby IF-A - Laxå BTK-A 7 - 7 Detaljer

Omgång 2
Lör 22/10 2022
Arrangör: Ålsta BTK-B
Nerkes Kils SK-B - Ålsta BTK-B(Västraskolan, Hallsberg) 8 - 0 Detaljer
Storå BTK-B - BTK Örebro Väster-A 1 - 8 Detaljer
Sön 23/10 2022
Arrangör: Ålsta BTK-B
AGA BTK-A - Ekeby IF-A(Västraskolan, Hallsberg) 7 - 7 Detaljer
BTK Safir-C - Laxå BTK-A 8 - 5 Detaljer

Omgång 3
Lör 05/11 2022
Arrangör: Ekeby IF-A
Laxå BTK-A - Nerkes Kils SK-B(Ekebyhallen) 3 - 8 Detaljer
Ekeby IF-A - Storå BTK-B 8 - 1 Detaljer
Sön 06/11 2022
Arrangör: Ekeby IF-A
AGA BTK-A - BTK Örebro Väster-A(Ekebyhallen) 5 - 8 Detaljer
BTK Safir-C - Ålsta BTK-B 5 - 8 Detaljer

Omgång 4
Lör 05/11 2022
Arrangör: Ekeby IF-A
Laxå BTK-A - Storå BTK-B(Ekebyhallen) 8 - 3 Detaljer
Ekeby IF-A - Nerkes Kils SK-B 2 - 8 Detaljer
Sön 06/11 2022
Arrangör: Ekeby IF-A
AGA BTK-A - Ålsta BTK-B(Ekebyhallen) 8 - 4 Detaljer
BTK Safir-C - BTK Örebro Väster-A 0 - 8 Detaljer

Omgång 5
Lör 03/12 2022
Arrangör: Laxå BTK-A
Ekeby IF-A - BTK Örebro Väster-A(Västraskolan, Hallsberg) 3 - 8 Detaljer
Laxå BTK-A - Ålsta BTK-B 8 - 2 Detaljer
Sön 04/12 2022
Arrangör: Laxå BTK-A
AGA BTK-A - Storå BTK-B(Västraskolan, Hallsberg)
BTK Safir-C - Nerkes Kils SK-B

Omgång 6
Lör 03/12 2022
Arrangör: Laxå BTK-A
Laxå BTK-A - BTK Örebro Väster-A(Västraskolan, Hallsberg) 7 - 7 Detaljer
Ekeby IF-A - Ålsta BTK-B 8 - 1 Detaljer
Sön 04/12 2022
Arrangör: Laxå BTK-A
AGA BTK-A - Nerkes Kils SK-B(Västraskolan, Hallsberg)
BTK Safir-C - Storå BTK-B

Omgång 7
Lör 07/01 2023
Arrangör: Nerkes Kils SK-B
Nerkes Kils SK-B - BTK Örebro Väster-A(Närkeskils skola)
Storå BTK-B - Ålsta BTK-B
Sön 08/01 2023
Arrangör: Nerkes Kils SK-B
AGA BTK-A - Laxå BTK-A(Närkeskils skola)
BTK Safir-C - Ekeby IF-A

Omgång 8
Lör 07/01 2023
Arrangör: Nerkes Kils SK-B
Storå BTK-B - Nerkes Kils SK-B(Närkeskils skola)
BTK Örebro Väster-A - Ålsta BTK-B
Sön 08/01 2023
Arrangör: Nerkes Kils SK-B
BTK Safir-C - AGA BTK-A(Närkeskils skola)
Laxå BTK-A - Ekeby IF-A

Omgång 9
Sön 22/01 2023
Arrangör: AGA BTK-A
Laxå BTK-A - BTK Safir-C(Kumlahallen, Kumla)
BTK Örebro Väster-A - Storå BTK-B
Ekeby IF-A - AGA BTK-A
Ålsta BTK-B - Nerkes Kils SK-B

Omgång 10
Sön 22/01 2023
Arrangör: BTK Örebro Väster-A
Storå BTK-B - BTK Safir-C(Kumlahallen, Kumla)
BTK Örebro Väster-A - Laxå BTK-A
Nerkes Kils SK-B - AGA BTK-A
Ålsta BTK-B - Ekeby IF-A

Omgång 11
Lör 11/02 2023
Arrangör: Storå BTK-B
Nerkes Kils SK-B - Laxå BTK-A(Storåskolans gymnastiksal, Storå)
Storå BTK-B - Ekeby IF-A
Sön 12/02 2023
Arrangör: Storå BTK-B
BTK Örebro Väster-A - AGA BTK-A(Storåskolans gymnastiksal, Storå)
Ålsta BTK-B - BTK Safir-C

Omgång 12
Lör 11/02 2023
Arrangör: Storå BTK-B
Storå BTK-B - Laxå BTK-A(Storåskolans gymnastiksal, Storå)
Nerkes Kils SK-B - Ekeby IF-A
Sön 12/02 2023
Arrangör: Storå BTK-B
Ålsta BTK-B - AGA BTK-A(Storåskolans gymnastiksal, Storå)
BTK Örebro Väster-A - BTK Safir-C

Omgång 13
Lör 18/03 2023
Arrangör: BTK Safir-C
Ekeby IF-A - BTK Safir-C(Eyrahallen,örebro)
BTK Örebro Väster-A - Nerkes Kils SK-B
Laxå BTK-A - AGA BTK-A
Ålsta BTK-B - Storå BTK-B

Omgång 14
Lör 18/03 2023
Arrangör: BTK Safir-C
Nerkes Kils SK-B - BTK Safir-C(Eyrahallen,örebro)
BTK Örebro Väster-A - Ekeby IF-A
Storå BTK-B - AGA BTK-A
Ålsta BTK-B - Laxå BTK-A
Powered by FX