Skåne Division 6 Västra

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. BTK Scania B1 4 4 0 0 24-6 80-33 1158-956 8
2. Åstorps BTK E 4 3 0 1 18-14 60-53 1077-990 6
3. Kågeröds BTK G 4 2 1 1 19-17 62-57 1067-972 5
4. Strövelstorps BTK 4 2 0 2 18-15 66-51 1067-948 4
5. BTK Kävlinge C 4 2 0 2 18-18 73-71 1321-1305 4
6. IFK Lund E1 4 1 0 3 12-19 51-72 1088-1156 2
7. Klippans BTK U 4 1 0 3 13-21 47-74 899-1187 2
8. BTK Scania B2 4 0 1 3 11-23 45-73 1005-1168 1

Omgång 1
Sön 16/1010:00 BTK Kävlinge C - Åstorps BTK E 2 - 6 Detaljer
Sön 16/1010:00 BTK Scania B1 - BTK Scania B2 6 - 2 Detaljer
Sön 16/1010:00 IFK Lund E1 - Strövelstorps BTK 2 - 6 Detaljer
Sön 16/1010:00 Klippans BTK U - Kågeröds BTK G 4 - 6 Detaljer
Omgång 2
Sön 16/1012:30 Åstorps BTK E - Kågeröds BTK G 6 - 2 Detaljer
Sön 16/1012:30 Strövelstorps BTK - Klippans BTK U 6 - 1 Detaljer
Sön 16/1012:30 BTK Scania B2 - IFK Lund E1 1 - 6 Detaljer
Sön 16/1012:30 BTK Kävlinge C - BTK Scania B1 4 - 6 Detaljer
Omgång 3
Lör 19/1110:00 BTK Scania B1 - Åstorps BTK E 6 - 0 Detaljer
Lör 19/1110:00 IFK Lund E1 - BTK Kävlinge C 4 - 6 Detaljer
Lör 19/1110:00 Klippans BTK U - BTK Scania B2 6 - 3 Detaljer
Lör 19/1110:00 Kågeröds BTK G - Strövelstorps BTK 6 - 2 Detaljer
Omgång 4
Lör 19/1112:30 Åstorps BTK E - Strövelstorps BTK 6 - 4 Detaljer
Lör 19/1112:30 BTK Scania B2 - Kågeröds BTK G 5 - 5 Detaljer
Lör 19/1112:30 BTK Kävlinge C - Klippans BTK U 6 - 2 Detaljer
Lör 19/1112:30 BTK Scania B1 - IFK Lund E1 6 - 0 Detaljer
Omgång 5
Sön 11/1210:00 IFK Lund E1 - Åstorps BTK E (Karlslunds Idrottshall i BTK Scanias träningshall.)
Sön 11/1210:00 Klippans BTK U - BTK Scania B1
Sön 11/1210:00 Kågeröds BTK G - BTK Kävlinge C
Sön 11/1210:00 Strövelstorps BTK - BTK Scania B2
Omgång 6
Sön 11/1212:30 Åstorps BTK E - BTK Scania B2 (Karlslunds Idrottshall i BTK Scanias träningshall.)
Sön 11/1212:30 BTK Kävlinge C - Strövelstorps BTK
Sön 11/1212:30 BTK Scania B1 - Kågeröds BTK G
Sön 11/1212:30 IFK Lund E1 - Klippans BTK U
Omgång 7
Lör 14/0110:00 Klippans BTK U - Åstorps BTK E (IFK-hallen, Bollhuset/Centrala Idrottsplatsen, Fas)
Lör 14/0110:00 Kågeröds BTK G - IFK Lund E1
Lör 14/0110:00 Strövelstorps BTK - BTK Scania B1
Lör 14/0110:00 BTK Scania B2 - BTK Kävlinge C
Omgång 8
Lör 14/0112:30 Åstorps BTK E - BTK Kävlinge C (IFK-hallen, Bollhuset/Centrala Idrottsplatsen, Fas)
Lör 14/0112:30 BTK Scania B2 - BTK Scania B1
Lör 14/0112:30 Strövelstorps BTK - IFK Lund E1
Lör 14/0112:30 Kågeröds BTK G - Klippans BTK U
Omgång 9
10:00 Kågeröds BTK G - Åstorps BTK E
10:00 Klippans BTK U - Strövelstorps BTK
10:00 IFK Lund E1 - BTK Scania B2
10:00 BTK Scania B1 - BTK Kävlinge C
Omgång 10
12:30 Åstorps BTK E - BTK Scania B1
12:30 BTK Kävlinge C - IFK Lund E1
12:30 BTK Scania B2 - Klippans BTK U
12:30 Strövelstorps BTK - Kågeröds BTK G
Omgång 11
Sön 12/0310:00 Strövelstorps BTK - Åstorps BTK E (Solanumhallen, Sockervägen i Kävlinge)
Sön 12/0310:00 Kågeröds BTK G - BTK Scania B2
Sön 12/0310:00 Klippans BTK U - BTK Kävlinge C
Sön 12/0310:00 IFK Lund E1 - BTK Scania B1
Omgång 12
Sön 12/0312:30 Åstorps BTK E - IFK Lund E1 (Solanumhallen, Sockervägen i Kävlinge)
Sön 12/0312:30 BTK Scania B1 - Klippans BTK U
Sön 12/0312:30 BTK Kävlinge C - Kågeröds BTK G
Sön 12/0312:30 BTK Scania B2 - Strövelstorps BTK
Omgång 13
Lör 15/0410:00 BTK Scania B2 - Åstorps BTK E (Strövelstorps Idrottshall (Furuvägen).)
Lör 15/0410:00 Strövelstorps BTK - BTK Kävlinge C
Lör 15/0410:00 Kågeröds BTK G - BTK Scania B1
Lör 15/0410:00 Klippans BTK U - IFK Lund E1
Omgång 14
Lör 15/0412:30 Åstorps BTK E - Klippans BTK U (Strövelstorps Idrottshall (Furuvägen).)
Lör 15/0412:30 IFK Lund E1 - Kågeröds BTK G
Lör 15/0412:30 BTK Scania B1 - Strövelstorps BTK
Lör 15/0412:30 BTK Kävlinge C - BTK Scania B2
Powered by FX