Skåne Division 6 Västra

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. Strövelstorps BTK 4 4 0 0 24-7 82-32 1131-849 8
2. Åstorps BTK E 3 3 0 0 18-3 59-13 747-570 6
3. Kågeröds BTK F 4 3 0 1 19-13 68-60 1160-1124 6
4. BTK Scania A 3 1 0 2 11-14 50-50 925-902 2
5. IFK Lund F 4 1 0 3 10-21 39-77 947-1104 2
6. Bjärred BTK C 0 0 0 0 0-0 0-0 0-0 0
7. BTK Scania B 3 0 0 3 6-18 32-62 746-916 0
8. BTK Kävlinge C 3 0 0 3 6-18 24-60 672-863 0


Omgång 1
Sön 17/10 2021
Arrangör: BTK Scania A
10:00Bjärred BTK C - Åstorps BTK E(Karlslunds Idrottshall i BTK Scanias träningshall.)
10:00BTK Kävlinge C - Strövelstorps BTK 3 - 6 Detaljer
10:00BTK Scania A - Kågeröds BTK F 4 - 6 Detaljer
10:00BTK Scania B - IFK Lund F 3 - 6 Detaljer

Omgång 2
Sön 17/10 2021
Arrangör: BTK Scania A
12:30Åstorps BTK E - IFK Lund F(Karlslunds Idrottshall i BTK Scanias träningshall.) 6 - 1 Detaljer
12:30Kågeröds BTK F - BTK Scania B 6 - 1 Detaljer
12:30Strövelstorps BTK - BTK Scania A 6 - 1 Detaljer
12:30Bjärred BTK C - BTK Kävlinge C

Omgång 3
Lör 20/11 2021
Arrangör: BTK Scania B
10:00BTK Kävlinge C - Åstorps BTK E(Karlslunds Idrottshall i BTK Scanias träningshall.) 1 - 6 Detaljer
10:00BTK Scania A - Bjärred BTK C
10:00BTK Scania B - Strövelstorps BTK 2 - 6 Detaljer
10:00IFK Lund F - Kågeröds BTK F 2 - 6 Detaljer

Omgång 4
Lör 20/11 2021
Arrangör: BTK Scania B
12:30Åstorps BTK E - Kågeröds BTK F(Karlslunds Idrottshall i BTK Scanias träningshall.) 6 - 1 Detaljer
12:30Strövelstorps BTK - IFK Lund F 6 - 1 Detaljer
12:30Bjärred BTK C - BTK Scania B
12:30BTK Kävlinge C - BTK Scania A 2 - 6 Detaljer

Omgång 5
Lör 11/12 2021
Arrangör: IFK Lund F
10:00BTK Scania A - Åstorps BTK E(IFK-hallen, Bollhuset/Centrala Idrottsplatsen, Fas)
10:00BTK Scania B - BTK Kävlinge C
10:00IFK Lund F - Bjärred BTK C
10:00Kågeröds BTK F - Strövelstorps BTK

Omgång 6
Lör 11/12 2021
Arrangör: IFK Lund F
12:30Åstorps BTK E - Strövelstorps BTK(IFK-hallen, Bollhuset/Centrala Idrottsplatsen, Fas)
12:30Bjärred BTK C - Kågeröds BTK F
12:30BTK Kävlinge C - IFK Lund F
12:30BTK Scania A - BTK Scania B

Omgång 7
Lör 15/01 2022
Arrangör: Strövelstorps BTK
10:00BTK Scania B - Åstorps BTK E(Strövelstorps Idrottshall (Furuvägen).)
10:00IFK Lund F - BTK Scania A
10:00Kågeröds BTK F - BTK Kävlinge C
10:00Strövelstorps BTK - Bjärred BTK C

Omgång 8
Lör 15/01 2022
Arrangör: Strövelstorps BTK
12:30Åstorps BTK E - Bjärred BTK C(Strövelstorps Idrottshall (Furuvägen).)
12:30Strövelstorps BTK - BTK Kävlinge C
12:30Kågeröds BTK F - BTK Scania A
12:30IFK Lund F - BTK Scania B

Omgång 9
Sön 06/02 2022
Arrangör: BTK Kävlinge C
10:00IFK Lund F - Åstorps BTK E(Solanumhallen, Sockervägen i Kävlinge)
10:00BTK Scania B - Kågeröds BTK F
10:00BTK Scania A - Strövelstorps BTK
10:00BTK Kävlinge C - Bjärred BTK C

Omgång 10
Sön 06/02 2022
Arrangör: BTK Kävlinge C
12:30Åstorps BTK E - BTK Kävlinge C(Solanumhallen, Sockervägen i Kävlinge)
12:30Bjärred BTK C - BTK Scania A
12:30Strövelstorps BTK - BTK Scania B
12:30Kågeröds BTK F - IFK Lund F

Omgång 11
Lör 05/03 2022
Arrangör: Åstorps BTK E
10:00Kågeröds BTK F - Åstorps BTK E(Haganässkolans gymnastiksal, Villagatan 1 Åstorp)
10:00IFK Lund F - Strövelstorps BTK
10:00BTK Scania B - Bjärred BTK C
10:00BTK Scania A - BTK Kävlinge C

Omgång 12
Lör 05/03 2022
Arrangör: Åstorps BTK E
12:30Åstorps BTK E - BTK Scania A(Haganässkolans gymnastiksal, Villagatan 1 Åstorp)
12:30BTK Kävlinge C - BTK Scania B
12:30Bjärred BTK C - IFK Lund F
12:30Strövelstorps BTK - Kågeröds BTK F

Omgång 13
Sön 27/03 2022
Arrangör: Kågeröds BTK F
10:00Strövelstorps BTK - Åstorps BTK E(Bordtennishallen. Böketoftavägen 5, 268 77 Kågeröd)
10:00Kågeröds BTK F - Bjärred BTK C
10:00IFK Lund F - BTK Kävlinge C
10:00BTK Scania B - BTK Scania A

Omgång 14
Sön 27/03 2022
Arrangör: Kågeröds BTK F
12:30Åstorps BTK E - BTK Scania B(Bordtennishallen. Böketoftavägen 5, 268 77 Kågeröd)
12:30BTK Scania A - IFK Lund F
12:30BTK Kävlinge C - Kågeröds BTK F
12:30Bjärred BTK C - Strövelstorps BTK
Powered by FX