Örebro Div 4

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. Ekeby IF-A 4 4 0 0 32-6 103-40 1438-1118 8
2. BTK Safir-C1 4 4 0 0 32-7 102-34 1425-1076 8
3. Östansjö IF-A 4 2 1 1 23-21 93-78 1643-1540 5
4. Ålsta BTK-B 4 1 2 1 27-24 99-93 1759-1749 4
5. Nerkes Kils SK-B 4 1 1 2 23-28 87-103 1740-1776 3
6. Gropens IF-A 4 1 0 3 13-29 58-94 1294-1455 2
7. Storå BTK-B 4 0 1 3 14-31 59-108 1363-1662 1
8. BTK Safir-C2 4 0 1 3 13-31 57-108 1390-1676 1


Omgång 1
Lör 23/10 2021
Arrangör: Ålsta BTK-B
Storå BTK-B - Nerkes Kils SK-B(Västraskolan, Hallsberg) 7 - 7 Detaljer
Ålsta BTK-B - Östansjö IF-A(Västraskolan, Hallsberg) 7 - 7 Detaljer
Sön 24/10 2021
Arrangör: Ålsta BTK-B
BTK Safir-C1 - BTK Safir-C2(Västraskolan, Hallsberg) 8 - 2 Detaljer
Gropens IF-A - Ekeby IF-A(Västraskolan, Hallsberg) 0 - 8 Detaljer

Omgång 2
Lör 23/10 2021
Arrangör: Ålsta BTK-B
Storå BTK-B - Ålsta BTK-B(Västraskolan, Hallsberg) 2 - 8 Detaljer
Nerkes Kils SK-B - Östansjö IF-A(Västraskolan, Hallsberg) 4 - 8 Detaljer
Sön 24/10 2021
Arrangör: Ålsta BTK-B
BTK Safir-C1 - Gropens IF-A(Västraskolan, Hallsberg) 8 - 0 Detaljer
BTK Safir-C2 - Ekeby IF-A(Västraskolan, Hallsberg) 2 - 8 Detaljer

Omgång 3
Lör 06/11 2021
Arrangör: Ekeby IF-A
Ekeby IF-A - Storå BTK-B(Ekebyhallen) 8 - 0 Detaljer
Gropens IF-A - Nerkes Kils SK-B(Ekebyhallen) 5 - 8 Detaljer
Sön 07/11 2021
Arrangör: Ekeby IF-A
BTK Safir-C1 - Östansjö IF-A(Ekebyhallen) 8 - 0 Detaljer
BTK Safir-C2 - Ålsta BTK-B(Ekebyhallen) 7 - 7 Detaljer

Omgång 4
Lör 06/11 2021
Arrangör: Ekeby IF-A
Ekeby IF-A - Nerkes Kils SK-B(Ekebyhallen) 8 - 4 Detaljer
Gropens IF-A - Storå BTK-B(Ekebyhallen) 8 - 5 Detaljer
Sön 07/11 2021
Arrangör: Ekeby IF-A
BTK Safir-C1 - Ålsta BTK-B(Ekebyhallen) 8 - 5 Detaljer
BTK Safir-C2 - Östansjö IF-A(Ekebyhallen) 2 - 8 Detaljer

Omgång 5
Lör 04/12 2021
Arrangör: Östansjö IF-A
Gropens IF-A - Östansjö IF-A(Västraskolan, Hallsberg)
Ekeby IF-A - Ålsta BTK-B(Västraskolan, Hallsberg)
Sön 05/12 2021
Arrangör: Östansjö IF-A
BTK Safir-C1 - Nerkes Kils SK-B(Västraskolan, Hallsberg)
BTK Safir-C2 - Storå BTK-B(Västraskolan, Hallsberg)

Omgång 6
Lör 04/12 2021
Arrangör: Östansjö IF-A
Ekeby IF-A - Östansjö IF-A(Västraskolan, Hallsberg)
Gropens IF-A - Ålsta BTK-B(Västraskolan, Hallsberg)
Sön 05/12 2021
Arrangör: Östansjö IF-A
BTK Safir-C1 - Storå BTK-B(Västraskolan, Hallsberg)
BTK Safir-C2 - Nerkes Kils SK-B(Västraskolan, Hallsberg)

Omgång 7
Lör 08/01 2022
Arrangör: Nerkes Kils SK-B
Storå BTK-B - Östansjö IF-A(Närkeskils skola)
Nerkes Kils SK-B - Ålsta BTK-B(Närkeskils skola)
Sön 09/01 2022
Arrangör: Nerkes Kils SK-B
BTK Safir-C1 - Ekeby IF-A(Närkeskils skola)
BTK Safir-C2 - Gropens IF-A(Närkeskils skola)

Omgång 8
Lör 08/01 2022
Arrangör: Nerkes Kils SK-B
Nerkes Kils SK-B - Storå BTK-B(Närkeskils skola)
Östansjö IF-A - Ålsta BTK-B(Närkeskils skola)
Sön 09/01 2022
Arrangör: Nerkes Kils SK-B
BTK Safir-C2 - BTK Safir-C1(Närkeskils skola)
Ekeby IF-A - Gropens IF-A(Närkeskils skola)

Omgång 9
Lör 29/01 2022
Arrangör: Gropens IF-A
Ekeby IF-A - BTK Safir-C2(Eyrahallen,örebro)
Östansjö IF-A - Nerkes Kils SK-B(Eyrahallen,örebro)
Gropens IF-A - BTK Safir-C1(Eyrahallen,örebro)
Ålsta BTK-B - Storå BTK-B(Eyrahallen,örebro)

Omgång 10
Lör 29/01 2022
Arrangör: Gropens IF-A
Nerkes Kils SK-B - BTK Safir-C2(Eyrahallen,örebro)
Östansjö IF-A - Ekeby IF-A(Eyrahallen,örebro)
Storå BTK-B - BTK Safir-C1(Eyrahallen,örebro)
Ålsta BTK-B - Gropens IF-A(Eyrahallen,örebro)

Omgång 11
Lör 19/02 2022
Arrangör: Storå BTK-B
Storå BTK-B - Ekeby IF-A(Storåskolans gymnastiksal, Storå)
Nerkes Kils SK-B - Gropens IF-A(Storåskolans gymnastiksal, Storå)
Sön 20/02 2022
Arrangör: Storå BTK-B
Östansjö IF-A - BTK Safir-C1(Storåskolans gymnastiksal, Storå)
Ålsta BTK-B - BTK Safir-C2(Storåskolans gymnastiksal, Storå)

Omgång 12
Lör 19/02 2022
Arrangör: Storå BTK-B
Nerkes Kils SK-B - Ekeby IF-A(Storåskolans gymnastiksal, Storå)
Storå BTK-B - Gropens IF-A(Storåskolans gymnastiksal, Storå)
Sön 20/02 2022
Arrangör: Storå BTK-B
Ålsta BTK-B - BTK Safir-C1(Storåskolans gymnastiksal, Storå)
Östansjö IF-A - BTK Safir-C2(Storåskolans gymnastiksal, Storå)

Omgång 13
Lör 12/03 2022
Arrangör: BTK Safir-C1
Gropens IF-A - BTK Safir-C2(Eyrahallen,Örebro)
Östansjö IF-A - Storå BTK-B(Eyrahallen,Örebro)
Ekeby IF-A - BTK Safir-C1(Eyrahallen,Örebro)
Ålsta BTK-B - Nerkes Kils SK-B(Eyrahallen,Örebro)

Omgång 14
Lör 12/03 2022
Arrangör: BTK Safir-C2
Storå BTK-B - BTK Safir-C2(Eyrahallen,Örebro)
Östansjö IF-A - Gropens IF-A(Eyrahallen,Örebro)
Nerkes Kils SK-B - BTK Safir-C1(Eyrahallen,Örebro)
Ålsta BTK-B - Ekeby IF-A(Eyrahallen,Örebro)
Powered by FX