Sydöstra Götaland UNGDOM U4 NORRA

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. KFUM Jönköping AI B 4 4 0 0 24-2 74-28 1060-765 8
2. Sandsjöfors SK B 4 3 0 1 19-6 64-23 856-540 6
3. Sandsjöfors SK C 4 3 0 1 21-10 67-34 836-689 6
4. Kännestubba BTK A 4 3 0 1 19-11 69-40 1035-863 6
5. Tranås BTK A 4 2 0 2 15-16 55-54 998-941 4
6. Vaggeryds BTK B 4 1 0 3 9-21 35-69 878-975 2
7. Vetlanda BTK B 4 0 0 4 4-24 16-74 407-941 0
8. BTK Final A 4 0 0 4 3-24 16-74 545-901 0


Omgång 1
Sön 21/11 2021
Arrangör: Vetlanda BTK B
10:00Vetlanda BTK B - Kännestubba BTK A(Plånet Vetlanda) 4 - 6 Detaljer
10:00KFUM Jönköping AI B - Vaggeryds BTK B(Plånet Vetlanda) 6 - 0 Detaljer
10:00Sandsjöfors SK B - BTK Final A(Plånet Vetlanda) 6 - 0 Detaljer
10:00Sandsjöfors SK C - Tranås BTK A(Plånet Vetlanda) 6 - 2 Detaljer

Omgång 2
Sön 21/11 2021
Arrangör: Vetlanda BTK B
13:00Kännestubba BTK A - Tranås BTK A(Plånet Vetlanda) 6 - 1 Detaljer
13:00BTK Final A - Sandsjöfors SK C(Plånet Vetlanda) 2 - 6 Detaljer
13:00Vaggeryds BTK B - Sandsjöfors SK B(Plånet Vetlanda) 0 - 6 Detaljer
13:00Vetlanda BTK B - KFUM Jönköping AI B(Plånet Vetlanda) 0 - 6 Detaljer

Omgång 3
Sön 16/01 2022
Arrangör: Sandsjöfors SK B
10:00KFUM Jönköping AI B - Kännestubba BTK A(Sandsjöfors Sporthall) 6 - 1 Detaljer
10:00Sandsjöfors SK B - Vetlanda BTK B(Sandsjöfors Sporthall) 6 - 0 Detaljer
10:00Sandsjöfors SK C - Vaggeryds BTK B(Sandsjöfors Sporthall) 3 - 6 Detaljer
10:00Tranås BTK A - BTK Final A(Sandsjöfors Sporthall) 6 - 1 Detaljer

Omgång 4
Sön 16/01 2022
Arrangör: Sandsjöfors SK B
13:00Kännestubba BTK A - BTK Final A(Sandsjöfors Sporthall) 6 - 0 Detaljer
13:00Vaggeryds BTK B - Tranås BTK A(Sandsjöfors Sporthall) 3 - 6 Detaljer
13:00Vetlanda BTK B - Sandsjöfors SK C(Sandsjöfors Sporthall) 0 - 6 Detaljer
13:00KFUM Jönköping AI B - Sandsjöfors SK B(Sandsjöfors Sporthall) 6 - 1 Detaljer

Omgång 5
Lör 05/02 2022
Arrangör: KFUM Jönköping AI B
10:00Sandsjöfors SK B - Kännestubba BTK A(KFUM Ungdomens Hus)
10:00Sandsjöfors SK C - KFUM Jönköping AI B(KFUM Ungdomens Hus)
10:00Tranås BTK A - Vetlanda BTK B(KFUM Ungdomens Hus)
10:00BTK Final A - Vaggeryds BTK B(KFUM Ungdomens Hus)

Omgång 6
Lör 05/02 2022
Arrangör: KFUM Jönköping AI B
13:00Kännestubba BTK A - Vaggeryds BTK B(KFUM Ungdomens Hus)
13:00Vetlanda BTK B - BTK Final A(KFUM Ungdomens Hus)
13:00KFUM Jönköping AI B - Tranås BTK A(KFUM Ungdomens Hus)
13:00Sandsjöfors SK B - Sandsjöfors SK C(KFUM Ungdomens Hus)

Omgång 7
Sön 27/02 2022
Arrangör: Vaggeryds BTK B
10:00Sandsjöfors SK C - Kännestubba BTK A(Vaggeryds Sporthall)
10:00Tranås BTK A - Sandsjöfors SK B(Vaggeryds Sporthall)
10:00BTK Final A - KFUM Jönköping AI B(Vaggeryds Sporthall)
10:00Vaggeryds BTK B - Vetlanda BTK B(Vaggeryds Sporthall)

Omgång 8
Sön 27/02 2022
Arrangör: Vaggeryds BTK B
13:00Kännestubba BTK A - Vetlanda BTK B(Vaggeryds Sporthall)
13:00Vaggeryds BTK B - KFUM Jönköping AI B(Vaggeryds Sporthall)
13:00BTK Final A - Sandsjöfors SK B(Vaggeryds Sporthall)
13:00Tranås BTK A - Sandsjöfors SK C(Vaggeryds Sporthall)

Omgång 9
Sön 20/03 2022
Arrangör: Tranås BTK A
10:00Tranås BTK A - Kännestubba BTK A(Floragatan Tranås)
10:00Sandsjöfors SK C - BTK Final A(Floragatan Tranås)
10:00Sandsjöfors SK B - Vaggeryds BTK B(Floragatan Tranås)
10:00KFUM Jönköping AI B - Vetlanda BTK B(Floragatan Tranås)

Omgång 10
Sön 20/03 2022
Arrangör: Tranås BTK A
13:00Kännestubba BTK A - KFUM Jönköping AI B(Floragatan Tranås)
13:00Vetlanda BTK B - Sandsjöfors SK B(Floragatan Tranås)
13:00Vaggeryds BTK B - Sandsjöfors SK C(Floragatan Tranås)
13:00BTK Final A - Tranås BTK A(Floragatan Tranås)

Omgång 11
Sön 03/04 2022
Arrangör: Vetlanda BTK B
10:00BTK Final A - Kännestubba BTK A(Plånet Vetlanda)
10:00Tranås BTK A - Vaggeryds BTK B(Plånet Vetlanda)
10:00Sandsjöfors SK C - Vetlanda BTK B(Plånet Vetlanda)
10:00Sandsjöfors SK B - KFUM Jönköping AI B(Plånet Vetlanda)

Omgång 12
Sön 03/04 2022
Arrangör: Vetlanda BTK B
13:00Kännestubba BTK A - Sandsjöfors SK B(Plånet Vetlanda)
13:00KFUM Jönköping AI B - Sandsjöfors SK C(Plånet Vetlanda)
13:00Vetlanda BTK B - Tranås BTK A(Plånet Vetlanda)
13:00Vaggeryds BTK B - BTK Final A(Plånet Vetlanda)

Omgång 13
Sön 08/05 2022
Arrangör: BTK Final A
10:00Vaggeryds BTK B - Kännestubba BTK A(I12 Hallen Eksjö)
10:00BTK Final A - Vetlanda BTK B(I12 Hallen Eksjö)
10:00Tranås BTK A - KFUM Jönköping AI B(I12 Hallen Eksjö)
10:00Sandsjöfors SK C - Sandsjöfors SK B(I12 Hallen Eksjö)

Omgång 14
Sön 08/05 2022
Arrangör: BTK Final A
13:00Kännestubba BTK A - Sandsjöfors SK C(I12 Hallen Eksjö)
13:00Sandsjöfors SK B - Tranås BTK A(I12 Hallen Eksjö)
13:00KFUM Jönköping AI B - BTK Final A(I12 Hallen Eksjö)
13:00Vetlanda BTK B - Vaggeryds BTK B(I12 Hallen Eksjö)
Powered by FX