Oldboys Söder Division 1

LagSpelatV OFMål Poäng
1. Son Durisimos FF 14 12 0 2 52-22 36
2. IFK Aspudden Oldboys 14 9 1 4 44-21 28
3. Steppens Söner 14 8 2 4 36-22 26
4. Kungarna 14 7 2 5 30-28 23
5. En Asgrön Häger BK 14 6 2 6 29-33 20
6. BK Bulan 14 3 4 7 27-40 13
7. Ulven Gentlemen 14 2 3 9 14-38 9
8. Arena 14 1 2 11 15-43 5

 

Poängliga - topp 5    Matcher Mål Assist Poäng
  
Herbozo, JavierIFK Aspudden Oldboys126511
Maneiro, Sebastian IFK Aspudden Oldboys87310
Herrmann, HenryIFK Aspudden Oldboys135510
Andersson, JörgenIFK Aspudden Oldboys88210
Gölles, PeterIFK Aspudden Oldboys13617
 


Omgång 1
Mån 06/05 2013
20:00En Asgrön Häger BK - IFK Aspudden Oldboys(Gubbängens IP plan 1) 1 - 5 Detaljer
20:45Arena - Son Durisimos FF(Gubbängens IP plan 1) 1 - 3 Detaljer
21:30Kungarna - BK Bulan(Gubbängens IP plan 1) 2 - 2 Detaljer
Ons 08/05 2013
21:15Steppens Söner - Ulven Gentlemen(Bäckahagens BP ) 2 - 1 Detaljer

Omgång 2
Mån 13/05 2013
20:00BK Bulan - Steppens Söner(Gubbängens IP plan 1) 1 - 5 Detaljer
20:45Son Durisimos FF - En Asgrön Häger BK(Gubbängens IP plan 1) 7 - 1 Detaljer
21:30IFK Aspudden Oldboys - Kungarna(Gubbängens IP plan 1) 2 - 0 Detaljer
Ons 15/05 2013
21:15Ulven Gentlemen - Arena(Bäckahagens BP ) 2 - 2 Detaljer

Omgång 3
Mån 20/05 2013
20:00En Asgrön Häger BK - Arena(Gubbängens IP plan 1) 1 - 2 Detaljer
20:45Steppens Söner - IFK Aspudden Oldboys(Gubbängens IP plan 1) 1 - 0 Detaljer
21:30Kungarna - Son Durisimos FF(Gubbängens IP plan 1) 4 - 5 Detaljer
Ons 22/05 2013
21:15BK Bulan - Ulven Gentlemen(Bäckahagens BP ) 2 - 2 Detaljer

Omgång 4
Mån 27/05 2013
20:00IFK Aspudden Oldboys - BK Bulan(Gubbängens IP plan 1) 6 - 3 Detaljer
20:45Arena - Kungarna(Gubbängens IP plan 1) 1 - 6 Detaljer
21:30Son Durisimos FF - Steppens Söner(Gubbängens IP plan 1) 3 - 1 Detaljer
Ons 29/05 2013
21:15Ulven Gentlemen - En Asgrön Häger BK(Bäckahagens BP ) 1 - 5 Detaljer

Omgång 5
Mån 03/06 2013
20:00Steppens Söner - Arena(Gubbängens IP plan 1) 1 - 0 Detaljer
20:45Kungarna - En Asgrön Häger BK(Gubbängens IP plan 1) 2 - 1 Detaljer
Ons 05/06 2013
20:30BK Bulan - Son Durisimos FF(Bäckahagens BP ) 1 - 0 Detaljer
21:15IFK Aspudden Oldboys - Ulven Gentlemen(Bäckahagens BP ) 5 - 0 Detaljer

Omgång 6
Mån 10/06 2013
20:00IFK Aspudden Oldboys - Arena(Gubbängens IP plan 1) 4 - 4 Detaljer
20:45BK Bulan - En Asgrön Häger BK(Gubbängens IP plan 1) 2 - 5 Detaljer
21:30Steppens Söner - Kungarna(Gubbängens IP plan 1) 5 - 0 Detaljer
Ons 12/06 2013
21:15Son Durisimos FF - Ulven Gentlemen(Bäckahagens BP ) 7 - 0 Detaljer

Omgång 7
Mån 17/06 2013
20:00Ulven Gentlemen - Kungarna(Gubbängens IP plan 1) 1 - 2 Detaljer
20:45Son Durisimos FF - IFK Aspudden Oldboys(Gubbängens IP plan 1) 3 - 1 Detaljer
Ons 19/06 2013
20:30En Asgrön Häger BK - Steppens Söner(Bäckahagens BP ) 2 - 2 Detaljer
21:15Arena - BK Bulan(Bäckahagens BP ) 0 - 5 Detaljer

Omgång 8
Mån 19/08 2013
20:00IFK Aspudden Oldboys - En Asgrön Häger BK(Gubbängens IP plan 1) 0 - 2 Detaljer
20:45Son Durisimos FF - Arena(Gubbängens IP plan 1) 4 - 1 Detaljer
21:30BK Bulan - Kungarna(Gubbängens IP plan 1) 0 - 1 Detaljer
Ons 21/08 2013
21:15Ulven Gentlemen - Steppens Söner(Bäckahagens BP ) 2 - 1 Detaljer

Omgång 9
Mån 26/08 2013
20:00En Asgrön Häger BK - Son Durisimos FF(Gubbängens IP plan 1) 2 - 3 Detaljer
20:45Kungarna - IFK Aspudden Oldboys(Gubbängens IP plan 1) 4 - 2 Detaljer
21:30Steppens Söner - BK Bulan(Gubbängens IP plan 1) 6 - 3 Detaljer
Ons 28/08 2013
21:15Arena - Ulven Gentlemen(Bäckahagens BP ) 0 - 2 Detaljer

Omgång 10
Mån 02/09 2013
20:15Arena - En Asgrön Häger BK(Gubbängens IP plan 1) 0 - 2 Detaljer
21:00IFK Aspudden Oldboys - Steppens Söner(Gubbängens IP plan 1) 2 - 0 Detaljer
21:45Son Durisimos FF - Kungarna(Gubbängens IP plan 1) 3 - 2 Detaljer
Ons 04/09 2013
21:15Ulven Gentlemen - BK Bulan(Bäckahagens BP ) 1 - 1 Detaljer

Omgång 11
Mån 09/09 2013
20:00BK Bulan - IFK Aspudden Oldboys(Gubbängens IP plan 1) 1 - 4 Detaljer
20:45Steppens Söner - Son Durisimos FF(Gubbängens IP plan 1) 2 - 3 Detaljer
21:30Kungarna - Arena(Gubbängens IP plan 1) 2 - 1 Detaljer
Ons 11/09 2013
21:15En Asgrön Häger BK - Ulven Gentlemen(Bäckahagens BP ) 2 - 1 Detaljer

Omgång 12
Mån 16/09 2013
20:00Son Durisimos FF - BK Bulan(Gubbängens IP plan 1) 6 - 2 Detaljer
20:45Arena - Steppens Söner(Gubbängens IP plan 1) 2 - 3 Detaljer
21:30En Asgrön Häger BK - Kungarna(Gubbängens IP plan 1) 2 - 1 Detaljer
Ons 18/09 2013
21:15Ulven Gentlemen - IFK Aspudden Oldboys(Bäckahagens BP ) 0 - 3 Detaljer

Omgång 13
Mån 23/09 2013
20:00Steppens Söner - En Asgrön Häger BK(Gubbängens IP plan 1) 5 - 1 Detaljer
20:45BK Bulan - Arena(Gubbängens IP plan 1) 2 - 0 Detaljer
21:30IFK Aspudden Oldboys - Son Durisimos FF(Gubbängens IP plan 1) 4 - 1 Detaljer
Ons 25/09 2013
21:15Kungarna - Ulven Gentlemen(Bäckahagens BP ) 2 - 1 Detaljer

Omgång 14
Mån 30/09 2013
20:00Kungarna - Steppens Söner(Gubbängens IP plan 1) 2 - 2 Detaljer
20:45Arena - IFK Aspudden Oldboys(Gubbängens IP plan 1) 1 - 6 Detaljer
21:30En Asgrön Häger BK - BK Bulan(Gubbängens IP plan 1) 2 - 2 Detaljer
Ons 02/10 2013
21:15Ulven Gentlemen - Son Durisimos FF(Bäckahagens BP ) 0 - 4 Detaljer
Powered by FX