Skåne Division 5 Nordöstra

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. Degeberga GoIF 3 3 0 0 24-5 74-19 982-617 6
2. Arkelstorps BTK B 2 2 0 0 16-9 57-33 868-730 4
3. Bromölla BTK A 2 2 0 0 16-10 56-40 910-825 4
4. Bjärnums BTK B 2 1 0 1 14-9 44-36 696-682 2
5. Hylta GF C 2 1 0 1 9-10 29-34 543-549 2
6. Bromölla BTK B 2 0 0 2 8-16 33-53 716-837 0
7. Hylta GF B 2 0 0 2 6-16 23-52 557-749 0
8. KFUM Kristianstad BTF C 3 0 0 3 6-24 26-75 752-1035 0

Omgång 1
Mån 08/1019:00 Degeberga GoIF - Hylta GF B 8 - 1 Detaljer
Tis 09/1019:00 Bromölla BTK A - Bromölla BTK B 8 - 5 Detaljer
Tor 11/1019:00 Arkelstorps BTK B - Bjärnums BTK B 8 - 6 Detaljer
Tor 11/1019:30 Hylta GF C - KFUM Kristianstad BTF C 8 - 2 Detaljer
Omgång 2
Tis 16/1019:00 Bjärnums BTK B - Hylta GF C 8 - 1 Detaljer
Tor 18/1019:00 Bromölla BTK B - Degeberga GoIF 3 - 8 Detaljer
Fre 19/1019:00 KFUM Kristianstad BTF C - Arkelstorps BTK B 3 - 8 Detaljer
Mån 22/1019:30 Hylta GF B - Bromölla BTK A 5 - 8 Detaljer
Omgång 3
Mån 22/1019:00 Degeberga GoIF - KFUM Kristianstad BTF C 8 - 1 Detaljer
Tis 23/1019:00 Bromölla BTK A - Bjärnums BTK B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 25/1019:00 Arkelstorps BTK B - Bromölla BTK B (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Tor 25/1019:30 Hylta GF C - Hylta GF B (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 4
Tis 06/1119:00 Bjärnums BTK B - Degeberga GoIF (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Tor 08/1119:00 Bromölla BTK B - Hylta GF C (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 08/1119:30 Hylta GF B - Arkelstorps BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Fre 09/1119:00 KFUM Kristianstad BTF C - Bromölla BTK A (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 5
Tis 13/1119:00 Bromölla BTK A - Degeberga GoIF (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tis 13/1119:00 Bjärnums BTK B - KFUM Kristianstad BTF C (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Tor 15/1119:30 Hylta GF C - Arkelstorps BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Tor 15/1119:30 Hylta GF B - Bromölla BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 6
Mån 26/1119:00 Degeberga GoIF - Hylta GF C (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Tor 29/1119:00 Arkelstorps BTK B - Bromölla BTK A (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Tor 29/1119:00 Bromölla BTK B - Bjärnums BTK B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Fre 30/1119:00 KFUM Kristianstad BTF C - Hylta GF B (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 7
Mån 03/1219:00 Degeberga GoIF - Arkelstorps BTK B (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Tis 04/1219:00 Bromölla BTK A - Hylta GF C (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 06/1219:00 Bromölla BTK B - KFUM Kristianstad BTF C (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 06/1219:30 Hylta GF B - Bjärnums BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 8
Tis 11/1219:00 Bjärnums BTK B - Arkelstorps BTK B (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Tor 13/1219:00 Bromölla BTK B - Bromölla BTK A (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 13/1219:30 Hylta GF B - Degeberga GoIF (Träningslokalen i Påarp)
Fre 14/1219:00 KFUM Kristianstad BTF C - Hylta GF C (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 9
Hylta GF C - Bjärnums BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Degeberga GoIF - Bromölla BTK B (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Bromölla BTK A - Hylta GF B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Arkelstorps BTK B - KFUM Kristianstad BTF C (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Omgång 10
Bromölla BTK B - Arkelstorps BTK B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
KFUM Kristianstad BTF C - Degeberga GoIF (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Bjärnums BTK B - Bromölla BTK A (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Hylta GF B - Hylta GF C (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 11
Degeberga GoIF - Bjärnums BTK B (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Hylta GF C - Bromölla BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Arkelstorps BTK B - Hylta GF B (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Bromölla BTK A - KFUM Kristianstad BTF C (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Omgång 12
Degeberga GoIF - Bromölla BTK A (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
KFUM Kristianstad BTF C - Bjärnums BTK B (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Arkelstorps BTK B - Hylta GF C (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Bromölla BTK B - Hylta GF B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Omgång 13
Bromölla BTK A - Arkelstorps BTK B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Hylta GF C - Degeberga GoIF (Träningslokalen i Påarp)
Bjärnums BTK B - Bromölla BTK B (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Hylta GF B - KFUM Kristianstad BTF C (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 14
Hylta GF C - Bromölla BTK A (Träningslokalen i Påarp)
Arkelstorps BTK B - Degeberga GoIF (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
KFUM Kristianstad BTF C - Bromölla BTK B (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Bjärnums BTK B - Hylta GF B (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Powered by FX