Skåne Ungdom A

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. IFK Lund U1 8 6 0 2 24-16 85-73 1514-1462 12
2. Bjärnum BTK 1 7 5 0 2 25-10 85-44 1294-1067 10
3. Tomelilla AIS Rosa 8 5 0 3 24-16 87-69 1512-1380 10
4. BTK Rekord U1 8 5 0 3 23-17 84-71 1472-1437 10
5. IFK Lund U2 7 3 0 4 17-18 70-73 1321-1334 6
6. Malmö IF 1 8 3 0 5 16-24 74-83 1477-1512 6
7. Arlövs IK 8 0 0 8 6-34 35-107 1085-1483 0


Omgång 1
Lör 24/11 2018
Arrangör: Bjärnum BTK 1
10:00Arlövs IK - Tomelilla AIS Rosa(G:a gymnastiksalen i Bjärnum.) 0 - 5 Detaljer
10:00BTK Rekord U1 - Malmö IF 1 4 - 1 Detaljer
10:00IFK Lund U1 - IFK Lund U2 2 - 3 Detaljer

Omgång 2
Lör 24/11 2018
Arrangör: Bjärnum BTK 1
11:30Malmö IF 1 - IFK Lund U1(G:a gymnastiksalen i Bjärnum.) 2 - 3 Detaljer
11:30Tomelilla AIS Rosa - BTK Rekord U1 2 - 3 Detaljer
11:30Bjärnum BTK 1 - Arlövs IK 5 - 0 Detaljer

Omgång 3
Lör 24/11 2018
Arrangör: Bjärnum BTK 1
13:00BTK Rekord U1 - Bjärnum BTK 1(G:a gymnastiksalen i Bjärnum.) 2 - 3 Detaljer
13:00IFK Lund U1 - Tomelilla AIS Rosa 3 - 2 Detaljer
13:00IFK Lund U2 - Malmö IF 1 2 - 3 Detaljer

Omgång 4
Lör 15/12 2018
Arrangör: Arlövs IK
10:00Tomelilla AIS Rosa - IFK Lund U2(Humlemadskolans gymnastiksal, Arlöv.) 3 - 2 Detaljer
10:00Bjärnum BTK 1 - IFK Lund U1 4 - 1 Detaljer
10:00Arlövs IK - BTK Rekord U1 1 - 4 Detaljer

Omgång 5
Lör 15/12 2018
Arrangör: Arlövs IK
11:30IFK Lund U1 - Arlövs IK(Humlemadskolans gymnastiksal, Arlöv.) 4 - 1 Detaljer
11:30IFK Lund U2 - Bjärnum BTK 1 3 - 2 Detaljer
11:30Malmö IF 1 - Tomelilla AIS Rosa 1 - 4 Detaljer

Omgång 6
Lör 15/12 2018
Arrangör: Arlövs IK
13:00Bjärnum BTK 1 - Malmö IF 1(Humlemadskolans gymnastiksal, Arlöv.) 5 - 0 Detaljer
13:00Arlövs IK - IFK Lund U2 0 - 5 Detaljer
13:00BTK Rekord U1 - IFK Lund U1 2 - 3 Detaljer

Omgång 7
Lör 19/01 2019
Arrangör: IFK Lund U1
10:00IFK Lund U2 - BTK Rekord U1(IFK-hallen, bredvid Bollhuset, Fasanvägen 2, Lund) 1 - 4 Detaljer
10:00Malmö IF 1 - Arlövs IK 4 - 1 Detaljer
10:00Tomelilla AIS Rosa - Bjärnum BTK 1 3 - 2 Detaljer

Omgång 8
Lör 19/01 2019
Arrangör: IFK Lund U1
11:30Tomelilla AIS Rosa - Arlövs IK(IFK-hallen, bredvid Bollhuset, Fasanvägen 2, Lund) 3 - 2 Detaljer
11:30Malmö IF 1 - BTK Rekord U1 4 - 1 Detaljer
11:30IFK Lund U2 - IFK Lund U1 1 - 4 Detaljer

Omgång 9
Lör 19/01 2019
Arrangör: IFK Lund U1
13:00IFK Lund U1 - Malmö IF 1(IFK-hallen, bredvid Bollhuset, Fasanvägen 2, Lund) 4 - 1 Detaljer
13:00BTK Rekord U1 - Tomelilla AIS Rosa 3 - 2 Detaljer
13:00Arlövs IK - Bjärnum BTK 1 1 - 4 Detaljer

Omgång 10
Lör 02/03 2019
Arrangör: Malmö IF 1
10:00Bjärnum BTK 1 - BTK Rekord U1(Sofielunds Idrottshus, Lantmannagatan 22, Malmö.)
10:00Tomelilla AIS Rosa - IFK Lund U1
10:00Malmö IF 1 - IFK Lund U2

Omgång 11
Lör 02/03 2019
Arrangör: Malmö IF 1
11:30IFK Lund U2 - Tomelilla AIS Rosa(Sofielunds Idrottshus, Lantmannagatan 22, Malmö.)
11:30IFK Lund U1 - Bjärnum BTK 1
11:30BTK Rekord U1 - Arlövs IK

Omgång 12
Lör 02/03 2019
Arrangör: Malmö IF 1
13:00Arlövs IK - IFK Lund U1(Sofielunds Idrottshus, Lantmannagatan 22, Malmö.)
13:00Bjärnum BTK 1 - IFK Lund U2
13:00Tomelilla AIS Rosa - Malmö IF 1

Omgång 13
Lör 23/03 2019
Arrangör: BTK Rekord U1
10:00Malmö IF 1 - Bjärnum BTK 1(Idrottens hus, B-hallen, Helsingborg.)
10:00IFK Lund U2 - Arlövs IK
10:00IFK Lund U1 - BTK Rekord U1

Omgång 14
Lör 23/03 2019
Arrangör: BTK Rekord U1
11:30BTK Rekord U1 - IFK Lund U2(Idrottens hus, B-hallen, Helsingborg.)
11:30Arlövs IK - Malmö IF 1
11:30Bjärnum BTK 1 - Tomelilla AIS Rosa
Powered by FX